Leidos Holdings פרסמה רווח רבעוני חזק מהצפוי, אך הכנסותיה הפכו נמוכות מהתחזיות של וול-סטריט, והמניה צנחה בחדות במסחר טרום-פתיחה. קבלן ההגנה ושירותי הממשלה דיווחה על רווח מתואם של $3.62 למניה, מעל התחזית של $3.05, על רקע הכנסות של $4.6 מיליארד לעומת ציפיות של $4.71 מיליארד. המניה ירדה 6.62% ל-$134.62 לעומת סיום המסחר הקודם של $144.16, ונותרת רחוקה משמעותית משיא 52 השבועות שלה בסך $205.77.
נקודות מפתח
- Leidos היכתה את תחזיות הרווח בפער ניכר, עם רווח מתואם למניה (EPS) גבוה ב-18.7% מהתחזית.
- ההכנסות עלו 4% לעומת השנה הקודמת, אך עדיין פספסו את הערכות האנליסטים ב-2.3%.
- תזרים המזומנים החופשי בלט לחיוב, והגיע ל-$476 מיליון ברבעון ו-$1.5 מיליארד מתחילת השנה.
- צבר ההזמנות עלה ל-$49.6 מיליארד, וצבר ההזמנות הממומן זינק 22% לעומת השנה הקודמת ל-$11.1 מיליארד.
- ההנהלה ציינה כי 2027 לא תהיה שנת צמיחה ברווח השורה התחתונה, מה שצינן את ההתלהבות סביב התחזית לטווח הארוך.
ביצועי החברה
Leidos ציינה כי הרבעון שיקף הוצאה לפועל חזקה ברוב תחומי הפעילות, גם כאשר מגזר הבריאות ספג לחץ מהשינויים בחוזי בדיקות הנכות של Veterans Benefits Administration. סך ההכנסות עלה 4% לעומת השנה הקודמת ל-$4.63 מיליארד, עם צמיחה אורגנית של 1%.
ה-EBITDA המתואם עלה ל-$644 מיליון, והמרג’ין השתפר ל-13.9%, עלייה של 10 נקודות בסיס הן לעומת הרבעון הקודם והן לעומת השנה הקודמת. ה-EPS המדולל שאינו לפי GAAP טיפס 19% לעומת השנה הקודמת ל-$3.62, מה שמעיד כי החברה הצליחה להמיר צמיחה מתונה בהכנסות לצמיחה חזקה יותר ברווח.
החברה הצביעה גם על עוצמה רחבה מחוץ למגזר הבריאות. בהוצאת מגזר זה, ההכנסות עלו 9% וההכנסה התפעולית שאינה לפי GAAP זינקה 48%, מה שמדגיש את התגמול של תיק מגוון יותר ושליטה הדוקה יותר בעלויות.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $4.63 מיליארד, עלייה של 4% לעומת השנה הקודמת ו-1% אורגנית
- EBITDA מתואם: $644 מיליון, עם מרג’ין של 13.9%
- EPS שאינו לפי GAAP: $3.62, עלייה של 19% לעומת השנה הקודמת
- תזרים מזומנים תפעולי: $523 מיליון
- תזרים מזומנים חופשי: $476 מיליון, השווה לתשואה רבעונית של 105%
- תזרים מזומנים חופשי מתחילת השנה: $1.5 מיליארד, מעל היעד המקורי לשנה המלאה
- פרסים נטו: $5.5 מיליארד
- יחס הזמנות-לחיוב: 1.2x
- סך צבר הזמנות: $49.6 מיליארד, עלייה של 4% לעומת השנה הקודמת
- צבר הזמנות ממומן: $11.1 מיליארד, עלייה של 22% לעומת השנה הקודמת
- תשואה על ההון: 28% ב-12 החודשים האחרונים
- תשואת תזרים מזומנים חופשי: 12%, המשקפת יצירת מזומנים חזקה ביחס לשווי השוק
רווח מול תחזית
Leidos דיווחה על EPS מתואם של $3.62, והיכתה את הקונצנזוס של $3.05 ב-$0.57 למניה, או 18.7%. ההכנסות עמדו על $4.6 מיליארד, נמוכות מהתחזית של $4.71 מיליארד ב-$110 מיליון, או 2.3%.
הקומבינציה של עמידה ביעדי הרווח ופספוס ביעדי המכירות הפכה את הרבעון למעורב, אך גודל העמידה ביעדי ה-EPS היה משמעותי. תוצאת הרווח מרמזת כי החברה עדיין נהנית ממינוף תפעולי, משמעת בעלויות ושיעור מס נוח. טיפים של InvestingPro מדגישים כי ההנהלה רוכשת בחזרה מניות באגרסיביות והחברה העלתה את הדיבידנד שלה במשך 7 שנים רצופות, מה שמאותת על אמון בעסק למרות רוח נגדית בטווח הקצר. בנוסף, 4 אנליסטים עדכנו כלפי מעלה את תחזיות הרווח שלהם לתקופה הקרובה. אלו הם רק 3 מתוך 13 ProTips הזמינים למנויים, המציעים תובנה מעמיקה יותר לגבי פוטנציאל ההשקעה של Leidos.
פספוס ההכנסות, עם זאת, עשוי היה לצנן את ההתלהבות של המשקיעים. בעסק שבו עיתוי חוזי ממשלה יכול להזיז מכירות רבעוניות, משקיעים בוחנים לרוב מקרוב את צבר ההזמנות, ההזמנות והתחזית הפיננסית. במדדים אלה, Leidos הציגה ביקוש בריא, אך השוק נראה ממוקד יותר בפספוס ההכנסות ובטון הזהיר לגבי הצמיחה העתידית.
תגובת השוק
מניית Leidos ירדה 6.62% ל-$134.62 במסחר טרום-פתיחה, לעומת סיום המסחר הקודם של $144.16. הירידה של כ-$9.54 למניה מרמזת כי המשקיעים הגיבו בשלילה למרות עמידה ביעדי הרווח.
במחיר הנוכחי, המניה נותרת כ-34.6% מתחת לשיא 52 השבועות שלה, ובערך 36.2% מעל שפל 52 השבועות שלה בסך $98.86. זה ממקם את המניה במחצית התחתונה של הטווח השנתי שלה, המשקף שוק שהיה זהיר לגבי מסלול הצמיחה של החברה.
המהלך היה בולט משום שהגיע לאחר דוח רווח חזק. ההסבר הסביר הוא שהמשקיעים שקלו את פספוס ההכנסות, ההשפעה הצפויה מהשינויים בחוזי מגזר הבריאות, והצהרת ההנהלה כי 2027 לא תהיה שנת צמיחה ברווח השורה התחתונה.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה העלתה את התחזית הפיננסית לשנה המלאה 2026 וציינה כי הכנסות הרבעון הרביעי צפויות להיות קרובות לרמות הרבעון השלישי, סביב $4.63 מיליארד. החברה ציינה גם כי מרג’ין ה-EBITDA המתואם צפוי להישאר בטווח של אמצע 13% לשנה.
Leidos צופה כי עסקת המיזם המשותף SES תתמוך בתזרים המזומנים, וציינה כי ההשקעה השלילית מעלה למעשה את תחזית תזרים המזומנים התפעולי בכ-$100 מיליון. החברה ציינה גם כי היא מתכננת להמשיך להשקיע בכושר ייצור טכנולוגיית הגנה, כאשר ההוצאות ההוניות צפויות להישאר גבוהות.
לגבי 2027, ההנהלה הייתה זהירה יותר. מנהלי עסקים ציינו כי השנה אינה צפויה להיות שנת צמיחה ברווח השורה התחתונה בשל מעבר חוזה ה-VBA. עם זאת, הם הביעו אמון בצמיחה מעבר ל-2027, תוך הצבעה על הגנה, אנרגיה, סייבר וביטחון פנים כמנועים לטווח הארוך.
דברי מנהלי החברה
Tom Bell, המנכ"ל, אמר: "ההכנסות צמחו 4%. ה-EBITDA המתואם השתפר ל-13.9%. ה-EPS המדולל שאינו לפי GAAP עלה 19% לעומת השנה הקודמת, ותזרים המזומנים החופשי עמד על $476 מיליון ברבעון."
הוא הוסיף כי לחברה יש "$28 מיליארד כרגע הממתינים לגמירת דעת", כולל $21 מיליארד בעסקים חדשים ועסקי השתלטות, מה שמצביע על צנרת חזקה.
על השינוי האסטרטגי בעסק, אמר Bell: "העסק שלנו נמצא באמת במרחב ייחודי שבו אנו נתפסים יותר ויותר כמשבש בשל, המשלב את הטכנולוגיה המובחנת שלנו עם הסקייל של Leidos, מומחיות המשימה, עוצמת התוכנה וניסיון העבר במסירה."
Chris Kubasik, סמנכ"ל הכספים, הוסיף נימה של זהירות לגבי התחזית לטווח הבינוני: "2027 אינה שנת צמיחה ברווח השורה התחתונה עבור החברה. מדובר בהאצת צמיחה בהכנסות בחלקים אחרים של התיק."
סיכונים ואתגרים
- שינויי חוזה Veterans Benefits Administration: מגזר הבריאות נותר חשוף למעבר חוזה מרכזי שעלול להשפיע על ההכנסות והמרג’ינים.
- לחץ צמיחה ב-2027: ההתראה של ההנהלה כי 2027 לא תהיה שנת צמיחה ברווח השורה התחתונה עשויה להכביד על השווי.
- תנודתיות הכנסות מעיתוי חוזי ממשלה: תוכניות פדרליות גדולות יכולות להשתנות מרבעון לרבעון, מה שהופך את המכירות לפחות צפויות.
- השקעה כבדה בכושר ייצור: הוצאות הוניות גבוהות עלולות ללחוץ על השימוש במזומנים בטווח הקצר לפני שהתגמולים יתממשו.
- תלות בתקציבי הממשל ומחזורי רכש: חלק גדול מהעסק תלוי בסדרי עדיפויות של הוצאות ממשלתיות ובפרסי חוזים.
למשקיעים המחפשים ניתוח מקיף, Leidos היא אחת מ-1,400+ מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research המפורטים של InvestingPro, הממירים נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליזציות אינטואיטיביות וניתוח מומחים.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בהזמנות, כושר ייצור טכנולוגיית הגנה, תחרות מחדש על חוזה ה-VBA והתחזית ל-2027.
השאלות התרכזו בשאלה האם המומנטום הנוכחי בהזמנות יכול להימשך, כאשר ההנהלה הצביעה על יחס הזמנות-לחיוב של 1.2x ברבעון וצבר הזמנות שממשיך לגדול. האנליסטים שאלו גם על השקעות בטכנולוגיית הגנה, ומנהלי העסקים ציינו כי החברה מוציאה כסף לפני הביקוש של הלקוחות אך בצורה ממושמעת.
התחרות מחדש על חוזה ה-VBA משכה תשומת לב רבה. ההנהלה ציינה כי טיוטת בקשת ההצעות נראית חיובית, עם יתרונות לבעל החוזה הנוכחי ומבנה חלוקת עבודה מבוסס-ביצוע, אך נמנעה מלנבא את התוצאה הסופית. מנהלי העסקים ציינו כי ה-RFP הסופי צפוי בהמשך החודש וכי החוזים הקיימים יוארכו ככל הנראה לתוך המחצית הראשונה של 2027.
האנליסטים גם לחצו לקבל פרטים נוספים על התחזית ל-2027. ההנהלה ציינה כי החברה אופטימית לגבי שאר התיק מעבר לבריאות, במיוחד הגנה, אנרגיה וסייבר, אך נמנעה מלהגדיר את 2027 כשנת צמיחה ברווח השורה התחתונה.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









