Camping World Holdings דיווחה על רבעון שלישי חלש מהצפוי: הפסד מתואם של $0.19 למניה על הכנסות של $1.58 מיליארד, מתחת לתחזית וול-סטריט שצפתה רווח של $0.15 למניה על מכירות של $1.65 מיליארד. התוצאות פורסמו לאחר שעות המסחר ב-02.11, והמניה ירדה 4.86% במסחר טרום-פתיחה ל-$5.09 לעומת סיום יום המסחר הקודם של $5.35. הירידה מאריכה שנה קשה לבעלי המניות: המניה ירדה 58% ב-12 החודשים האחרונים, עם בטא של 2.27 המשקפת תנודתיות גבוהה ביחס לשוק הרחב. לפי ניתוח InvestingPro, המציע מדדים מקיפים והערכות שווי הוגן ליותר מ-1,400 מניות אמריקאיות, החברה נסחרת כעת מעט מעל שוויה ההוגן המחושב. ההנהלה הצביעה על לחץ מחירים כבד ברכבים חדשים, ביקוש רפוי והתאמת רזרבה של $12.7 מיליון ב-F&I, לצד קיצוצי עלויות, שיפור במרג’ין של רכבים משומשים ותמהיל חזק יותר של הכנסות שירות חוזרות.
נקודות מפתח
- Camping World רשמה הפסד מתואם ברבעון השלישי, והחמיצה את תחזית ה-EPS ב-$0.34 למניה.
- ההכנסות הגיעו כ-$70 מיליון, או 4.2%, מתחת לתחזיות.
- מרג’ין הברוטו על רכבים חדשים ירד ל-10.2%, בעוד מרג’ין הברוטו על רכבים משומשים עלה ל-18%.
- הוצאות SG&A ירדו $24 מיליון לעומת השנה הקודמת, וההנהלה צופה חיסכון נוסף של יותר מ-$50 מיליון ברבעון הרביעי.
- יותר מ-60% מהרווח הגולמי מגיע כעת מ-F&I, שירות וחלקים, ו-Good Sam.
- המניה ירדה במסחר טרום-פתיחה, מה שמצביע על כך שהמשקיעים התמקדו בהחמצת הרווחים ובתחזית הפיננסית הרפויה.
ביצועי החברה
Camping World ציינה כי הרבעון שיקף סביבת קמעונאות קשה לרכבי פנאי, כאשר לחץ פרומוציונלי וביקוש צרכני חלש הכבידו על מכירות היחידות. מכירות חנויות זהות של רכבים חדשים השתפרו במהלך הרבעון, אך נותרו בירידה של ספרות נמוכות-עשרה בסוף אוקטובר, לאחר שירדו בספרות גבוהות-עשרים ביולי.
החברה ציינה כי בחרה שלא לרדוף אחר הנחות אגרסיביות של מתחרים, אף שהחלטה זו עלתה לה בנפח מכירות ובנתח שוק ברבעון. ההנהלה אמרה כי תעשה את אותה הבחירה שוב במרג’ינים הנוכחיים.
למרות התוצאות החלשות, החברה הצביעה על מספר סימנים לקידמה תפעולית. הרווח הגולמי מ-Good Sam Services and Plans נותר חזק, והחברה המשיכה לצמצם מלאי וחוב. תזרים המזומנים התפעולי מתחילת השנה הגיע ל-$488 מיליון, בעוד קבלת ההלוואה לתוכנית הרצפה צומצמה ב-$349 מיליון.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $1.58 מיליארד, מתחת לתחזית של $1.65 מיליארד.
- EPS מתואם: -$0.19 לעומת תחזית של $0.15.
- EBITDA מתואם: $36 מיליון, או $49 מיליון בנטרול התאמת רזרבת F&I שלילית.
- SG&A: ירידה של $24 מיליון שנה על שנה ברבעון השלישי.
- קיצוץ SG&A מתחילת השנה: $80 מיליון.
- תזרים מזומנים תפעולי: $488 מיליון מתחילת השנה.
- צמצום קבלת הלוואה לתוכנית הרצפה: $349 מיליון מתחילת השנה.
- שווי שוק: $541 מיליון.
- יחס חוב להון עצמי: 15.21, המשקף מינוף משמעותי.
- תשואת תזרים מזומנים חופשי: 18%, המצביעה על יצירת מזומן חזקה ביחס לשווי.
- מזומן בסוף הרבעון: $263 מיליון.
- הון חוזר: $444 מיליון.
- מרג’ין ברוטו של Good Sam Services and Plans: 62.3%.
תוצאות מול תחזיות
Camping World החמיצה את הציפיות הן ברווחים והן בהכנסות. EPS מתואם הגיע ל-$0.19-, לעומת תחזית קונצנזוס של $0.15, הפתעה שלילית של $0.34 למניה. הכנסות של $1.58 מיליארד החמיצו את תחזית $1.65 מיליארד ב-$70 מיליון, או 4.2%.
החמצת ה-EPS הייתה חדה במיוחד משום שהחברה עבדה לקזז ביקוש קמעונאי חלש באמצעות קיצוצי עלויות ומשמעת מרג’ין. ההנהלה ציינה כי הרבעון כלל התאמת רזרבת F&I שלילית של $12.7 מיליון, שפגעה ב-EBITDA המתואם וככל הנראה הוסיפה לחוסר ברווחים.
החמצה הייתה גדולה מספיק כדי להכביד על המניה, אף שהחברה הדגישה כי חלק מהחולשה קשורה לתנאי שוק זמניים ולפעולות רזרבה, ולא לקריסה מלאה של מודל העסקי.
תגובת השוק
המניה ירדה ל-$5.09 במסחר טרום-פתיחה ב-03.11, ירידה של 4.86% מהסיום הקודם של $5.35. המהלך הציב את המניה קרוב לקצה התחתון של טווח 52 השבועות שלה, $3.96 עד $15.18, המדגיש עד כמה המניה ירדה משיאיה.
הירידה מצביעה על אכזבת המשקיעים מהחמצת הרווחים ומהתחזית הפיננסית הזהירה, אף שההנהלה פירטה חיסכון בעלויות ושיפורי מרג’ין. ללא נתוני נפח זמינים, לא ניתן לאשר סחירות ניירות ערך חריגה, אך הירידה בטרום-פתיחה הייתה בקנה אחד עם תגובה שלילית לרבעון חלש מהצפוי. אנליסטים שומרים על יעד מחיר קונצנזוס המשתמע לו עלייה של 66% מהרמות הנוכחיות, אם כי שמונה אנליסטים עדכנו לאחרונה את תחזיות הרווחים שלהם כלפי מטה. ראוי לציין כי למרות האתגרים התפעוליים, החברה שומרת על תשואת דיבידנד של 9.35%, לאחר שחילקה דיבידנדים במשך 10 שנים רצופות. רוצים תובנות מעמיקות יותר? מנויי InvestingPro מקבלים גישה ליותר מ-10 טיפים בלעדיים נוספים, ציוני בריאות פיננסית מתקדמים וניתוח מומחים לקבלת החלטות השקעה מושכלות יותר.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה ציינה כי ה-EBITDA המתואם לשנת 2026 המלאה צפוי להגיע מתחת לקצה התחתון של טווח התחזית הפיננסית הקודמת שלה. קיצוץ התחזית הפיננסית הזה מתיישב עם סנטימנט אנליסטים רחב יותר, שכן נתוני InvestingPro מראים כי אנליסטים מרובים עדכנו את ציפיות הרווחים כלפי מטה לתקופה הקרובה. למשקיעים המחפשים תמונה מלאה של סיכויי CWH, החברה היא אחת מ-1,400+ מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research המקיפים של InvestingPro, הממירים נתונים פיננסיים מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה. החברה לא נתנה תחזית פיננסית מלאה לשנת 2026, בשל אי-ודאות ברבעון הרביעי.
לרבעון הרביעי, Camping World צופה:
- נפח יחידות חדשות ומשומשות כולל ירד בקצב דומה לרבעון השלישי על בסיס שנה על שנה.
- יחידות חדשות ומשומשות משולבות יירדו בספרות אמצעיות-עשרה.
- נפח יחידות חדשות יירד בספרות אמצעיות-עשרה.
- נפח יחידות משומשות יירד מעט פחות מנפח היחידות החדשות.
- מרג’ינים ישתפרו מעט לעומת הרבעון השלישי.
- SG&A יירד ביותר מ-$50 מיליון שנה על שנה.
במבט קדימה, ההנהלה ציינה כי היא צופה:
- כ-$75 מיליון חיסכון נוסף ב-SG&A בשנת 2027.
- שיפור מרג’ין ברוטו חדש של 100 עד 150 נקודות בסיס.
- שיפור מרג’ין ברוטו משומש של כ-100 נקודות בסיס.
- יצירת תזרים מזומנים חופשי חיובי בשנת 2027.
- הוצאות הון גולמיות מתחת ל-$80 מיליון בשנה הבאה.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Matthew Wagner אמר כי החברה בחרה שלא ללכת בעקבות המתחרים להנחות כבדות. "קיבלנו את ההחלטה לא לרדוף אחרי אותה תמחור, וזה עלה לנו בנפח יחידות מסוים ובנתח שוק של יחידות חדשות ברבעון לעומת השיא של השנה שעברה, אבל היינו עושים את אותה הבחירה שוב במרג’ינים האלה אם היינו צריכים," אמר.
Wagner גם הצביע על מעבר החברה להכנסות חוזרות ורווח הקשור לשירות. "Good Sam הוא חוזר, קל על ההון, פועל עם מרג’ין ברוטו מעל 60%, וקשור ל-6 מיליון רכבי RV על הכביש," אמר.
בנוגע לקשר עם הלקוחות, Wagner הדגיש את מערכת ה-CRM הפנימית החדשה. "אנחנו רואים פחות חיכוך עבור לקוחותינו ויותר פריון מאנשי המכירות שלנו," אמר.
סיכונים ואתגרים
- ביקוש צרכני חלש: שערי ריבית גבוהים והוצאות זהירות ממשיכים ללחוץ על רכישות RV.
- תחרות פרומוציונלית: הנחות אגרסיביות של מתחרים עלולות לפגוע בנפח ובמרג’ינים.
- לחץ על מרג’ין רכבים חדשים: מרג’ין הברוטו החדש נותר נמוך משמעותית מהיעדים ארוכי הטווח.
- רזרבה וסיכון אשראי: התאמות רזרבת F&I ומגמות החזרים עלולות להשפיע על הרווחים.
- סיכון ביצוע בקיצוצי עלויות: על החברה לעמוד בחיסכון המתוכנן מבלי לפגוע בכושר המכירות.
- מחזוריות התעשייה: מכירות RV קשורות לאמון הצרכנים, תנאי מימון וסנטימנט כלכלי רחב יותר.
שאלות ותשובות
אנליסטים התמקדו בקצב הביקוש בתעשייה, גשר הרווחים של החברה לשנת 2027 ועמידות קיצוצי העלויות. שאלות נוספות התמקדו בתוכניות מימון מחדש, לחץ פרומוציונלי ותחזית נתח השוק.
ההנהלה ציינה כי החברה מצפה לשחזר נתח שוק לאורך זמן, בסיוע עמדת מלאי חזקה יותר ותמהיל גדל של מותגים בלעדיים ומוצרים יקרים יותר. בכירים גם ציינו כי החברה בוחנת אפשרויות מימון מחדש לשיפור הגמישות הפיננסית, תוך שמירה על מינוף והוצאות הון בשליטה.
תחום עניין נוסף היה תוכנית העלויות של החברה. סמנכ"ל הכספים Tom Kirn אמר כי כ-$50 מיליון מתוכנית החיסכון החדשה מגיעים מפעולות כוח אדם וחנויות, בעוד השאר מגיע מיעילות כוח אדם ויוזמות מבוססות בינה מלאכותית. הוא ציין כי החברה מצפה שקצב הריצה המלא של החיסכון הזה יתבטא עד סוף השנה.
אנליסטים גם שאלו על מגמות שירות ו-F&I. ההנהלה ציינה כי F&I נותר גבוה לשנה המלאה למרות התאמת הרזרבה של הרבעון, וכי שותפות כרטיס האשראי של Good Sam צפויה לייצר כ-$2 מיליון ברווח חלוקת רווחים חוזר רבעוני בהמשך, או כ-$8 מיליון בחישוב שנתי.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









