Amara Raja Energy & Mobility Limited פרסמה תוצאות מעורבות לרבעון שהסתיים ב-30.09.2026: רווח למניה של $11.90 עקף את התחזית של $11.63, אך ההכנסות של $38.96 מיליארד נפלו מתחת לאומדן של $40.19 מיליארד. המניה ירדה 1.47% ונסחרה ב-$698, לעומת סיום המסחר הקודם של $708.40, ומצאה את עצמה סמוך לקצה התחתון של טווח 52 השבועות, כאשר משקיעים שקלו את ההכאת התחזית ברווח מול המכירות הרכות ולחצי המרווח.
נקודות מפתח
- רווח למניה עקף את האומדנים בכ-2.3%, אך ההכנסות החטיאו את התחזיות בכ-3.1%.
- ההכנסות המאוחדות עלו בחדות ברבעון, בזכות צמיחה הן בעסק הוותיק של סוללות עופרת-חומצה והן בפלח האנרגיה החדש.
- מרג’ין ה-EBITDA הסטנדלון ירד ל-10.1%, תחת לחץ מאינפלציית חומרי גלם, תמהיל OEM גבוה יותר והוצאות על יוזמות אסטרטגיות.
- ההנהלה ציינה כי נתח השוק בשוק עופרת-חומצה נשאר חזק, עם נתח משולב מעל 60% בפלחים המרכזיים.
- החברה פירטה השקעות גדולות בתחום האנרגיה החדשה, כולל ג’יגה-פקטורי LFP בהיקף 5 ג’יגה-וואט והרחבת כושר הרכבת חבילות.
ביצועי החברה
Amara Raja דיווחה כי ההכנסות המאוחדות הגיעו ל-INR 4,108 קרור ברבעון ספטמבר, עלייה חדה לעומת התקופה המקבילה אשתקד. עסק סוללות עופרת-חומצה, המהווה כ-94% מסך ההכנסות, צמח ב-18% על בסיס שנתי. עסק האנרגיה החדשה רשם הכנסות של INR 232 קרור, עלייה של יותר מ-30%.
עסק הסוללות הליבתי של החברה המשיך ליהנות מצמיחה בהיקפים בערוצי השוק החלופי וה-OEM. צמיחת השוק החלופי המקומי תוארה כעקבית עם מגמות התעשייה, בעוד שהיקפי ה-OEM לכלי רכב דו-גלגליים ורבע-גלגליים שניהם עלו. מוצרי אנרגיה ביתיים, כולל סוללות צינוריות ומערכות UPS ביתיות, הציגו אף הם צמיחה חזקה.
במקביל, הרווחיות נקלעה ללחץ. ההנהלה ציינה כי מרג’ין ה-EBITDA הסטנדלון ירד ל-10.1% לעומת הטווח ההיסטורי של 11% עד 14%, בעיקר בשל עלויות חומרי גלם גבוהות יותר, הוצאות על יוזמות Amaron Assist ו-Factory of Future, ונתח גבוה יותר של עסקי OEM בעלי מרווח נמוך יותר.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: INR 4,108 קרור, עלייה של 18% שנה על שנה בעסק עופרת-חומצה ויותר מ-30% באנרגיה חדשה.
- תמהיל הכנסות מאוחד: כ-94% מסוללות עופרת-חומצה ו-6% מאנרגיה חדשה.
- מרג’ין EBITDA סטנדלון: 10.1%, מתחת לטווח ההיסטורי של 11% עד 14%.
- מרג’ין EBITDA מאוחד: 8.8%, ירידה של 1.3 נקודות אחוז שנה על שנה.
- העלאות מחירים: 5% מצטבר במחצית הראשונה של שנת הכספים 2027, כולל העלאה של 2% ברבעון השני.
- לחץ חומרי גלם: מחירי חומצה גופרתית עלו בחדות, ומחירי המפריד והעופרת המקומית עלו אף הם.
- צמיחת שוק חלופי עופרת-חומצה: 6% עד 7%, שתוארה על ידי ההנהלה כעקבית עם מגמות התעשייה.
- הכנסות אנרגיה חדשה: INR 232 קרור, עלייה של יותר מ-30% שנה על שנה.
- החזר על ההון: 9% ב-12 החודשים האחרונים נכון לרבעון השלישי של 2026, המשקף רווחיות חרף לחצי מרווח.
- תשואת דיבידנד: כמעט 6%, כאשר החברה שומרת על תשלומי דיבידנד במשך 26 שנים רצופות.
רווח למניה מול תחזית
Amara Raja דיווחה על רווח למניה של $11.90, מעל התחזית של $11.63 ב-$0.27, או 2.3%. ההכנסות הגיעו ל-$38.96 מיליארד לעומת ציפיות של $40.19 מיליארד, החטאה של $1.23 מיליארד, או 3.1%.
התוצאה הייתה מעורבת. ההכאה ברווח למניה מרמזת שהחברה ניהלה עלויות ותמהיל טוב מהצפוי, אך החוסר בהכנסות מצביע על כך שהמכירות לא עמדו במלואן בציפיות השוק. ברבעון שאופיין באינפלציה חריפה בחומרי גלם והוצאות השקעה גבוהות, משקיעים עשויים לראות בהכאה ברווח למניה נקודה חיובית, אך לא מספיקה לקזז את השורה העליונה החלשה יותר.
תגובת השוק
המניה נסחרה לאחרונה ב-$698, ירידה של 1.47% מהסיום הקודם של $708.40. הדבר מציב את המניה כ-4.2% מעל השפל של 52 שבועות של $670 וכ-31.4% מתחת לשיא של 52 שבועות של $1,017.30. לפי ניתוח InvestingPro, החברה נראית מוערכת בחסר ברמות הנוכחיות, כאשר המניות נסחרות במכפיל רווח של 12.37 — כפולת רווח נמוכה בהשוואה לעמיתים בתעשייה. הערכת השווי ההוגן של הפלטפורמה מצביעה על פוטנציאל עלייה ממחירים נוכחיים, ומציבה את Amara Raja ברשימת המניות המוערכות בחסר ביותר.
הירידה מרמזת כי משקיעים נקטו זהירות לאחר הדוח. החטאת ההכנסות, דחיסת המרווח ותוכניות ההוצאות הגדולות על הון נראות כמי שגברו על ההכאה הצנועה ברווח למניה. לא סופקו נתוני היקף מסחר, ולכן לא ניתן לקבוע האם המהלך התרחש עם פעילות חריגה.
תחזית והנחיות ההנהלה
ההנהלה ציינה כי היא מצפה שעסק סוללות עופרת-חומצה יצמח בשיעור של 8% עד 10% בטווח הבינוני. היא צופה צמיחה של 6% עד 8% בשוק החלופי, כ-10% צמיחה בסוללות צינוריות ביתיות ו-UPS ביתי, ופוטנציאל צמיחה של 15% ומעלה בשווקים בינלאומיים ברגע שהתנאים ישתפרו.
לגבי עסק האנרגיה החדשה, החברה ציינה כי מפעל ה-BESS שלה השלים בדיקות קיבול וצפוי להתחיל פעילות מסחרית בינואר או פברואר 2027. ניצול הכושר צפוי להגיע ל-50% עד 60% בשנת הכספים 2028 ו-100% עד שנת הכספים 2029. ההנהלה פירטה גם השקעה בשלב הבא של כ-INR 2,320 קרור לג’יגה-פקטורי תאים פריזמטיים ולכושר הרכבת חבילות, עם השלמה צפויה תוך 30 חודשים.
החברה ציינה כי היא עדיין בונה יכולות בתאי ליתיום-יון לפני שתתחייב להון רב מדי. היא מצפה למסירת דגימות NMC ל-OEMs תוך שניים עד שלושה חודשים, בעוד פיתוח LFP נמשך. InvestingPro מעניק ל-Amara Raja ציון בריאות פיננסית של 2.46 מתוך 5, המדורג כ-"FAIR", המשקף את האיזון בין צמיחת הכנסות מוצקה של 17.74% לבין סיכוני הוצאה לפועל מפריסת הון כבדה. משקיעים המבקשים ניתוח מעמיק יכולים לגשת לדוח המחקר המקיף של החברה ב-Pro, אחד מ-1,400+ דוחות זמינים המתרגמים נתונים מורכבים לתובנות ברורות וניתנות לפעולה.
דברי ההנהלה
מנהל הכספים הראשי Y. Delli Babu אמר כי החברה השיגה "הכנסות של כ-INR 4,108 קרור על בסיס מאוחד", והוסיף כי כ-94% הגיעו מעסק עופרת-חומצה, שצמח בכ-18%.
הוא ציין גם כי הדירקטוריון אישר "את השלב הבא של ההשקעה שלנו בג’יגה-פקטורי תאים פריזמטיים ובכושר הרכבת חבילות עם תקציב CapEx כולל של כ-INR 2,320 קרור", תוך הדגשת הדחיפה של החברה לאנרגיה חדשה.
Swajitha Rapeti, ראש מימון החברה, אמרה כי החברה אינה רואה בכושר הסוללות הקיים שלה בעיה בתקופה קרובה מפני ש"הביקוש עתיד לעלות בהרבה על ההיצע". היא הוסיפה כי עסק הליתיום "לא ניתן לבנות בלילה אחד", תוך הדגשת העדפת החברה לבניית יכולות לפני פריסת הון אגרסיבית.
סיכונים ואתגרים
- אינפלציית חומרי גלם: עלויות גבוהות יותר של חומצה גופרתית, סגסוגות ופולימרים לוחצות על המרווחים ועלולות להמשיך ללחוץ על הרווחים.
- דילול מרווח מיוזמות חדשות: הוצאות על Amaron Assist ושדרוגי ייצור מכבידות על הרווחיות בתקופה קרובה.
- הוצאות הון כבדות: השקעות גדולות באנרגיה חדשה עלולות לעכב תשואות ולהשאיר את צרכי המזומנים גבוהים.
- חולשה בינלאומית: ההנהלה ציינה כי הפעילות הבינלאומית נפגעה מבעיות גיאופוליטיות ושרשרת אספקה, בעיקר במזרח התיכון.
- סיכון תפעולי בביצוע האנרגיה החדשה: החברה עדיין מרחיבה פיתוח תאים, ייצור BESS והרכבת חבילות, מה שמוסיף סיכון תפעולי.
שאלות ותשובות
אנליסטים התמקדו במספר נושאים מרכזיים במהלך השיחה. השאלות נסבו סביב צמיחת השוק החלופי, נתח השוק, ניצול BESS, תחרותיות עלויות מול יבוא סיני, ולוח הזמנים לפיתוח תאי ליתיום.
ההנהלה ציינה כי צמיחת השוק החלופי של 6% עד 7% הייתה עקבית עם השוק, וכי החברה שמרה על נתח של כ-35% בשוק החלופי לכלי רכב רבע-גלגליים תוך הגדלת נתח בדו-גלגליים. לגבי BESS, נאמר כי הביקוש אמור לעלות על ההיצע וכי ניצול הכושר אמור לעלות בהתמדה לאחר ההשקה המסחרית.
אנליסטים גם לחצו על החברה בנוגע לחסרונות עלויות בייצור BESS מקומי. ההנהלה ציינה כי הייצור המקומי מתמודד עם פער עלויות של 10% עד 15% לעומת יבוא סיני מכיוון ש-70% מהתאים עדיין מיובאים, אם כי היא מצפה שתמיכה ממשלתית תסייע בצמצום החיסרון.
שאלות נוספות עסקו בהתאוששות המרווח, יתרונות מיחזור וקצב פיתוח תאי ליתיום. ההנהלה ציינה כי המיחזור יכול לשפר את עלויות החומרים ב-0.3% עד 0.4%, בעוד שיפור ה-ROCE עשוי להימשך שנתיים עד שלוש ככל שכושר האנרגיה החדשה מתרחב. למשקיעים העוקבים אחר המעבר של Amara Raja, InvestingPro מציע 8 ProTips נוספים מעבר למדדים הבסיסיים, יחד עם כלים מתקדמים הכוללים השוואת עמיתים, ניתוח שווי הוגן ותובנות מומחים — הכל בממשק נקי מפרסומות הנגיש ממגוון התקנים.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









