Archean Chemical Industries דיווחה על רווח גבוה מהצפוי לרבעון השני של שנת הכספים 2027, עם רווח למניה של $0.36 לעומת תחזית של $0.33, בעוד שההכנסות תאמו את ההערכות ועמדו על $18.89 מיליארד. המניה עלתה ב-4.31% ל-$13.08 במסחר קדם־שוק לאחר פרסום הדוח, אך לאחר מכן נסוגה לרמה של $13.62, ירידה של 0.73% מהסגירה הקודמת של $13.72. החברה ציינה כי שיפור הרווחיות הושג על רקע סביבת תפעול מאתגרת, שאופיינה בעלייה בעלויות הדלק, השינוע וחומרי הגלם, בעוד שההנהלה הצביעה על מומנטום טוב יותר במחצית השנייה בתחומי המלח, הברום והעסקים החדשים.
נקודות מפתח
- הרווח למניה היכה את התחזיות ב-9.09%, בעוד שההכנסות תאמו את התחזיות במדויק.
- סך ההכנסות הסולו עלה ב-32% על בסיס שנתי, וגם ה-EBITDA והרווח לאחר מס עלו.
- ההנהלה ציינה כי עלויות הלוגיסטיקה צפויות להשתפר לאחר השלמת עבודות הכביש בסמוך למפעל.
- הביקוש לייצוא ברום נותר חזק, אך הביקוש המקומי היה רך יותר.
- החברה קיצצה בחדות את תחזית הפיננסית לנפח SOP, אף שהתקדמה בפרויקט המוליכים למחצה.
ביצועי החברה
Archean Chemical ציינה כי הרבעון השני היה חזק על בסיס שנתי, גם כשהשוק הכימי הרחב נותר בתנודתיות. על בסיס סולו, סך ההכנסות עלה ל-INR 305.4 קרורים לעומת INR 231.8 קרורים שנה קודם לכן. ה-EBITDA עלה ל-INR 89.3 קרורים, בעוד שהרווח לאחר מס טיפס ל-INR 43.2 קרורים.
על בסיס מאוחד, סך ההכנסות עלה ב-26% על בסיס שנתי ל-INR 301.6 קרורים, ה-EBITDA עלה ב-8% ל-INR 74.5 קרורים, והרווח לאחר מס עלה ב-8% ל-INR 31.3 קרורים. החברה ציינה כי תמהיל העסקים שלה נותר מונהג על ידי מלח תעשייתי וברום, כאשר הייצוא מהווה 79% מההכנסות, לעומת 75% שנה קודם לכן.
ההנהלה ציינה כי המחצית הראשונה של השנה התאפיינה באתגרי אינפלציה, בעיות לוגיסטיקה וביקוש לא אחיד, אך היא מצפה למומנטום טוב יותר במחצית השנייה ככל שהשינויים בתשתיות ובתפעול יתחילו לתת את אותותיהם.
נתונים פיננסיים עיקריים
- סך הכנסות סולו: INR 305.4 קרורים, עלייה של 32% על בסיס שנתי וירידה מ-INR 332 קרורים ברבעון הראשון של שנת הכספים 2027.
- EBITDA סולו: INR 89.3 קרורים, עלייה של 17.5% על בסיס שנתי ועלייה של 6.4% ברצף.
- רווח לאחר מס סולו: INR 43.2 קרורים, עלייה של 12.2% על בסיס שנתי ועלייה של 6.7% ברצף.
- סך הכנסות מאוחד: INR 301.6 קרורים, עלייה של 26% על בסיס שנתי.
- EBITDA מאוחד: INR 74.5 קרורים, עלייה של 8% על בסיס שנתי ו-2.2% ברצף.
- רווח לאחר מס מאוחד: INR 31.3 קרורים, עלייה של 8% על בסיס שנתי ו-3% ברצף.
- סך הכנסות סולו למחצית הראשונה: INR 637.4 קרורים, עלייה של 21.8% על בסיס שנתי.
- סך הכנסות מאוחד למחצית הראשונה: INR 634.4 קרורים, עלייה של 17.4% על בסיס שנתי.
- תשואה על ההון המועסק בעסק הכימי: 16.5% במחצית הראשונה של שנת הכספים 2027, לעומת 15.5% שנה קודם לכן.
- תמהיל הכנסות: מלח תעשייתי 55%, ברום 44%, SOP 1%.
רווח למניה מול תחזית
הרווח למניה של Archean Chemical ברבעון השני עמד על $0.36, גבוה ב-$0.03 מהתחזית של $0.33 בשוק, עלייה של 9.09%. ההכנסות של $18.89 מיליארד תאמו את התחזיות במדויק, ללא הפתעה בשורת ההכנסות.
קומבינציה כזו מצביעה בדרך כלל על תוצאה חיובית במידה מתונה: המשקיעים קיבלו רווח גבוה מהצפוי, אך לא מכירות חזקות יותר. ההכאה בתחזית הרווח נתמכה בשיפור בביצוע התפעולי, כאשר החברה רשמה EBITDA ורווח לאחר מס גבוהים יותר הן על בסיס רבעוני והן על בסיס חצי שנתי. ההכאה הייתה משמעותית, אך לא גדולה דיה כדי לקזז לחלוטין את החששות בנוגע לאינפלציית עלויות וביקוש לא אחיד בחלק מקווי המוצרים.
תגובת השוק
המניה הגיבה בתחילה בחיוב במסחר קדם־שוק, ועלתה ב-4.31% ל-$13.08 מ-$12.54 לאחר פרסום הדוח. בעדכון קדם־שוק מאוחר יותר, עם זאת, המניה נסחרה ב-$13.62, ירידה של 0.73% מהסגירה הקודמת של $13.72.
המניה נותרת מעל לשפל של 52 שבועות של $10.86, אך עדיין רחוקה מהשיא של 52 שבועות של $18.83. זה ממקם את המניה באמצע טווח השנתי שלה, מה שמרמז שהמשקיעים עדיין שוקלים את עוצמת הרווחים של החברה מול לחצי העלויות ושינויי התחזית הפיננסית.
העלייה הראשונית מעידה שהכאת תחזית הרווח למניה והאופטימיות לגבי המחצית השנייה התקבלו בחיוב. הנסיגה המאוחרת מרמזת על זהירות מסוימת שנותרה, ככל הנראה מפני שההכנסות רק עמדו בתחזיות ותחזית הפיננסית ל-SOP קוצצה בחדות.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה ציינה שהיא נותרת אופטימית לגבי המחצית השנייה של שנת הכספים 2027 ולגבי השנה המלאה, תוך ציון שיפור לוגיסטי, מומנטום חזק יותר בברום והשקות מוצרים חדשים.
נקודות מפתח בתחזית הפיננסית כללו:
- תחזית פיננסית לנפח מלח תעשייתי של 4.2 מיליון עד 4.3 מיליון טון, עם יעד של 4.5 מיליון טון.
- תחזית פיננסית לנפח ברום של 18,000 עד 20,000 טון מטרי, כאשר ההנהלה ציינה שהיא מצפה להגיע לפחות לקצה התחתון.
- תחזית פיננסית ל-SOP קוצצה ל-3,500 עד 4,000 טון, לעומת יעד קודם של 9,000 עד 10,000 טון.
- שלב ראשון של הרחבת שדה המלח צפוי להיכנס לייצור בחודשים הקרובים.
- ביטול צווארי הבקבוק בברום נמצא במסלול לשדרוג כושר של 25,000 טון בשנה הבאה.
- פרויקט המוליכים למחצה באודישה החל בעבודות אזרחיות, כאשר הבנייה צפויה להימשך 18 עד 24 חודשים.
ההנהלה ציינה גם כי עלויות ההובלה צפויות להתמתן לאחר השלמת עבודות הכביש המחבר את Hajipir לנמלים, שהגדילו את מרחקי הנסיעה ב-15% עד 20%.
דברי ההנהלה
"תעשיית הכלור-אלקלי העולמית ממשיכה לראות יסודות ארוכי טווח חזקים. עם זאת, הרבעון הזה, הרבעון שעבר, כמו שאר השנה, אופיין באי-ודאות ותנודתיות," אמר Rampraveen Swaminathan, הדירקטור המנהל.
הוא הצביע גם על לחץ עלויות חיצוני, ואמר כי מחירי האתילן וביקוש חלש ל-PVC הורידו את שיעורי התפעול בכל הענף. בנוגע ללוגיסטיקה, אמר: "מסדרונות הכביש נפתחו מעט, כך שהם אמורים לטובתנו הן מבחינת הלוגיסטיקה והן מבחינת העלויות."
Swaminathan ציין כי העסקים החדשים יותר של החברה גם הם צוברים תאוצה. "אני חושב שככל שאנו נכנסים למחצית השנייה, אנו מאמינים שצברנו מומנטום טוב," אמר, והוסיף כי לברום יש "בסיס טוב ומוצק" ושהעסקים החדשים יותר החלו להאיץ.
סיכונים ואתגרים
- אינפלציית דלק ושינוע: עלויות דיזל ומשלוח ימי גבוהות יותר ממשיכות ללחוץ על המרג’ין.
- תנודתיות בחומרי גלם: גופרית, פחם, פרופנול וחומרי גלם אחרים עלו בחדות.
- הפסקות חשמל: הפסקות חשמל לא מתוכננות צמצמו את ייצור הברום ברבעון.
- חולשת ביקוש בחלק מהשווקים: PVC, אגרוכימיקלים וחלקים משוק הברום המקומי נותרים רכים.
- סיכון הוצאה לפועל של SOP: הקיצוץ החד בתחזית הפיננסית ל-SOP מראה שהעסק עדיין מתמודד עם עקביות.
- עוצמת הון: פרויקט המוליכים למחצה ידרוש השקעה נוספת ניכרת וחוב.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בשאלה האם החברה עדיין יכולה לעמוד ביעדי נפח הברום והמלח לאחר מחצית ראשונה חלשה. ההנהלה ציינה כי הברום אמור להגיע לקצה התחתון של התחזית הפיננסית, בסיוע היפרעות הנפחים שאבדו בשל הפסקות חשמל ותזמון טוב יותר מהרשויות המקומיות. לגבי המלח, מנהלי העסקים ציינו שיש להם עדיין אמון גבוה ב-4.2 מיליון עד 4.3 מיליון טון, תוך המשך מיקוד ביעד של 4.5 מיליון טון.
השאלות התמקדו גם בהגרעה החדה ב-SOP. ההנהלה ציינה כי הקיצוץ שיקף עיכובים בניסויים, ייצור KTMS נמוך יותר ואילוצים בחומרי גלם. היא ציינה כי שנת הכספים 2028 אמורה להיות חזקה יותר באופן מהותי, אך נמנעה ממתן מספר מוחלט.
האנליסטים שאלו על פרויקט המוליכים למחצה, כולל צרכי הון וחוב. ההנהלה ציינה כי הפרויקט יעלה כ-$240 מיליון בסך הכל, כאשר יותר ממחצית ממומן על ידי החברה והיתר נתמך על ידי תמריצי ממשלה. היא ציינה כי עוד INR 1,000 קרורים עד INR 1,100 קרורים עשויים להידרש לאורך זמן, בעיקר באמצעות חוב.
שאלות נוספות עסקו בתחרות בברום, משאיות חשמליות ועסק הנגזרים של החברה. ההנהלה ציינה כי התחרות המקומית בברום קשורה יותר למבנה הלוגיסטי מאשר לכושר ייצור חדש, בעוד שמשאיות חשמליות נמצאות בבדיקה אך אינן מעשיות עדיין לשימוש בנסיעות ארוכות. היא ציינה גם כי נגזרי הברום פועלים בכ-40% כושר וצפויים להשתפר במחצית השנייה.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.







