Syndax Pharmaceuticals דיווחה על הכנסות ברבעון השלישי שעלו על תחזיות וול-סטריט, אך ההפסד היה רחב יותר מהצפוי, והמניה ירדה במסחר הרגיל לפני שהתייצבה כמעט ללא שינוי במסחר השעות הנוספות. החברה רשמה הכנסות של $83.3 מיליון, מעל התחזית של $82.41 מיליון, בעוד ההפסד המתואם למניה עמד על $0.55, לעומת ציפיות להפסד של $0.48. המניה סיימה את מושב הבורסה ב-$13.10, ירידה של 4.03%, וכמעט לא השתנתה במסחר השעות הנוספות ועמדה על $13.09.
נקודות מפתח
- ההכנסות עלו ב-82% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-$83.3 מיליון, בזכות צמיחה מסחרית בשני התרופות המובילות.
- הכנסות נטו מ-Revuforj הגיעו ל-$60.7 מיליון, עלייה של 90% על בסיס שנתי ו-11% לעומת הרבעון הקודם.
- הכנסות שיתוף הפעולה מ-Niktimvo הסתכמו ב-$22.6 מיליון, בעוד המכירות הנטו הכוללות של התרופה הגיעו ל-$67 מיליון.
- החברה מסרה כי תרומת המרג’ין של Niktimvo השתפרה לכ-34%, מעל התחזית הפיננסית הקודמת של 25% עד 30%.
- Syndax סיימה את הרבעון עם $551 מיליון במזומן והשקעות, ואישרה מחדש את תחזית ההוצאות לשנת 2026.
ביצועי החברה
Syndax רשמה רבעון נוסף של התרחבות מסחרית מהירה, עם קצב צמיחת הכנסות הגבוה בהרבה מקצב מגזר הביוטק הרחב. שתי התרופות הנמכרות של החברה, Revuforj ו-Niktimvo, רשמו שתיהן עליות חזקות, וסייעו לדחוף את סך ההכנסות לשיא של $83.3 מיליון ברבעון.
Revuforj, מעכב המנין של Syndax לטיפול בלוקמיה חריפה, המשיך להוביל את צמיחת החברה. Niktimvo, המשמשת במחלת שתל נגד מאכסן כרונית, הוסיפה אף היא הכנסות משמעותיות ושיפרה את תרומת המרג’ין שלה. ההנהלה ציינה כי העסק מתקרב לרווחיות, אם כי ההפסדים עדיין משמעותיים.
החברה הדגישה גם בסיס מסחרי מתרחב, אימוץ גובר של רושמי מרשמים ומאגר נתונים קליניים הולך וגדל. מגמות אלה תומכות בתחזית לטווח הארוך, אף שהמשקיעים נראו ממוקדים יותר בהחטאת ה-EPS ובפרופיל הלא-רווחי של החברה.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $83.3 מיליון, עלייה של 82% על בסיס שנתי.
- EPS מתואם: הפסד של $0.55, לעומת תחזית הפסד של $0.48.
- עודף הכנסות: $0.89 מיליון, או 1.08% מעל התחזיות.
- החטאת EPS: $0.07 למניה, או 14.6% מתחת לתחזית.
- הכנסות נטו מ-Revuforj: $60.7 מיליון, עלייה של 90% על בסיס שנתי ו-11% על בסיס רבעוני.
- הכנסות שיתוף פעולה מ-Niktimvo: $22.6 מיליון, המייצגות את חלקה של Syndax בשיעור של 50% מהרווח הנקי.
- סך מכירות נטו של Niktimvo: $67 מיליון, עלייה של 47% על בסיס שנתי ו-12% על בסיס רבעוני.
- תרומת המרג’ין של Niktimvo: כ-34%, מעל התחזית הפיננסית הקודמת של 25% עד 30%.
- מזומן, תחליפי מזומן והשקעות: $551 מיליון בסוף הרבעון.
- תחזית פיננסית להוצאות מו"פ ו-SG&A לשנת 2026: כ-$400 מיליון, לא כולל $50 מיליון בפיצוי מניות שאינו במזומן.
תוצאות מול תחזיות
Syndax החטיאה את ציפיות הרווחים אך עלתה מעט על תחזיות ההכנסות. החברה דיווחה על הפסד של $0.55 למניה, לעומת תחזית הקונצנזוס להפסד של $0.48. מדובר בחוסר של $0.07 למניה, או 14.6% מתחת לתחזית. הכנסות של $83.3 מיליון היו 1.08% מעל תחזית $82.41 מיליון.
התוצאה המעורבת משמעותית מכיוון שהחברה עדיין נמצאת בשלב שבו המשקיעים עוקבים הן אחר הצמיחה והן אחר המסלול לקראת רווחיות. עודף ההכנסות היה קטן, בעוד החטאת ה-EPS הייתה גדולה יותר במונחים יחסיים. עם זאת, הרבעון הציג מומנטום עסקי בסיסי חזק, עם הכנסות שעלו בחדות לעומת השנה הקודמת ושתי התרופות הנמכרות תורמות לצמיחה.
תגובת השוק
מניית Syndax סיימה את מושב הבורסה הרגיל ב-$13.10, ירידה של 4.03% לעומת הסגירה הקודמת של $13.65. במסחר השעות הנוספות, המניה כמעט לא השתנתה ועמדה על $13.09, ירידה של 0.08% מסגירת המסחר הרגיל. כך נותרה המניה קרוב לקצה התחתון של טווח 52 השבועות שלה, $12.80 עד $25.59.
המהלך מרמז כי המשקיעים היו זהירים למרות צמיחת ההכנסות החזקה. ירידת המניה במהלך היום עשויה לשקף חשש מהחטאת ה-EPS, מההפסדים המתמשכים של החברה או מחולשה רחבה יותר במניות הביוטק. התגובה המתונה בשעות הנוספות מצביעה על כך שהשוק כבר תמחר במידה רבה את התוצאות עוד לפני שחרור הדוח.
תחזית והנחיות
Syndax אישרה מחדש את התחזית הפיננסית להוצאות התפעוליות לשנת 2026, וציינה כי סך הוצאות מו"פ ו-SG&A צפוי לעמוד על כ-$400 מיליון, לא כולל כ-$50 מיליון בפיצוי מניות שאינו במזומן. ההנהלה ציינה כי החברה ממומנת במלואה לתמיכה בפעילות המסחרית, ניסויים בקו הראשון ותוכניות צינור בשלבים מוקדמים יותר.
לגבי Niktimvo, ההנהלה ציינה כי תרומת המרג’ין צפויה להישאר בטווח של 30% עד 35% הנמוך עד הבינוני, טוב יותר מהתחזית הפיננסית הקודמת של 25% עד 30%. החברה ציינה גם כי הכנסות שיתוף הפעולה מהתרופה מסתכמות בשינות של יותר מ-$90 מיליון וצפויות להמשיך לעלות עם התרחבותה ב-GVHD הכרונית.
בהסתכלות קדימה, Syndax מצפה לצמיחה מתמשכת מ-Revuforj ככל שיותר מטופלים מתחילים טיפול ולאחר מכן חוזרים אליו לאחר השתלה. ההנהלה ציינה כי רוח הגבית לאחר ההשתלה צפויה להיות גלויה יותר ב-2027. החברה הצביעה גם על מספר קריאות נתונים קרובות, כולל הצגות בכנס האגודה האמריקאית להמטולוגיה בדצמבר ונתונים בלוקמיה חריפה עם סידור מחדש של NUP98 ברבעון הרביעי. InvestingPro מציין כי אנליסטים אינם צופים שהחברה תהיה רווחית השנה, אם כי הפלטפורמה עוקבת אחר 8 ProTips נוספים שעשויים לסייע למשקיעים להעריך את מקרה ההשקעה לטווח הארוך. לניתוח מעמיק יותר, SNDX נמצאת בין יותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research מקיפים, המעבדים נתונים מורכבים למודיעין ניתן לפעולה.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Michael Metzger אמר: "Syndax סיפקה רבעון נוסף של צמיחה מסחרית חזקה ומומנטום בצינור. סך ההכנסות הגיע ל-$83 מיליון ברבעון זה, עלייה של 82% על בסיס שנתי."
הוא הוסיף: "השגנו את הרבעון השביעי הרצוף של צמיחה דו-ספרתית ברבעון מול רבעון בהכנסות הנטו מ-Revuforj, בזכות עלייה של 20% במטופלים חדשים ומספר גדל והולך של מטופלים החוזרים ל-Revuforj לאחר השתלת תאי גזע."
המנהל הרפואי הראשי Nick Botwood ציין כי החברה מצפה לנתונים נוספים שיתמכו באסטרטגיה לטווח הארוך, והוסיף כי תציג תוצאות חדשות בשימוש בקו הראשון, בהגדרות השתלה ובראיות מהעולם האמיתי. דבריו הדגישו את מאמצי Syndax לבנות תיק רחב יותר עבור Revuforj מעבר לשימושים המאושרים הנוכחיים שלה.
סיכונים ואתגרים
- הפסדים מתמשכים: החברה עדיין אינה רווחית, ולכן המשקיעים עשויים להמשיך להתמקד בקצב שיפור המרג’ין.
- תחרות: מעכבי מנין מתחרים עלולים ללחוץ על נתח השוק העתידי בלוקמיה חריפה.
- תלות בשתי מוצרים: חלק גדול מההכנסות עדיין מגיע מ-Revuforj ו-Niktimvo, מה שמותיר גיוון מוגבל.
- סיכון הוצאה לפועל קלינית: הצמיחה העתידית תלויה בנתוני ניסויים מוצלחים ובהתקדמות רגולטורית בהגדרות הקו הראשון.
- עמידות מסחרית: הצמיחה חייבת להימשך כדי להצדיק את שווי השוק של החברה, במיוחד לאחר תגובת מניה חלשה.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בשלושה נושאים עיקריים: דינמיקת ההשתלה, עיתוי ניסויי הקו הראשון ונוף התחרות. ההנהלה ציינה כי כ-50% מהמטופלים עם KMT2A עוברים להשתלה, ומתוכם כ-60% חוזרים ל-Revuforj לאחר מכן. לגבי מטופלי NPM1, כ-40% ממשיכים להשתלה, ובערך מחציתם מחדשים את הטיפול.
שאלות נוספות התמקדו בעיתוי נתוני הקו הראשון המרכזיים. ההנהלה ציינה כי היא בטוחה במחקרים המתמשכים אך נמנעה ממתן לוח זמנים מדויק לסיום הגיוס או לאישור. המנהלים ציינו כי החברה מתכוננת להציג מגוון רחב של נתונים בכנס ASH ונשארת בטוחה באסטרטגיית "ראשון לקו הראשון" שלה.
האנליסטים שאלו גם על Niktimvo ועל משמעות תחזית המרג’ין המשופרת של החברה. ההנהלה ציינה כי התרופה צוברת תאוצה ב-GVHD הכרונית וכי תרומת המרג’ין המשופרת צפויה לסייע לתמוך בשורה התחתונה. נושא נוסף היה המעבר בתפקיד סמנכ"ל הכספים, כאשר Keith Goldan עתיד לפרוש ו-Aaron Ondrey יכנס לתפקיד ב-9.11.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









