Sagar Cements דיווחה על החמצה חדה בתוצאות הרבעון שהסתיים ב-30.09.2026, אף שההכנסות עלו על התחזיות והחברה ציינה כי הביקוש נותר חזק. יצרנית המלט רשמה הפסד מתואם של $3.6 למניה, לעומת תחזית האנליסטים לרווח של $0.7 למניה, בעוד ההכנסות עלו ל-7.47 מיליארד, מעל לקונצנזוס של 7.18 מיליארד. המניה עלתה לאחרונה ב-3.21% ל-$126.99, אך נותרת הרחק מתחת לשיא של 52 שבועות שעמד על $230.
נקודות מפתח
- ההכנסות היכו את התחזיות ב-4.04%, בזכות צמיחה של 26% בהיקפי המכירות על בסיס שנתי.
- הרווחים החמיצו בפער גדול, כשעלויות דלק, אריזה ותחזוקה גבוהות פגעו במרג’ין.
- ההנהלה הורידה את התחזית הפיננסית השנתית ל-EBITDA לטווח של 350 עד 375 קרור, לעומת 410 קרור קודם לכן.
- החברה מצפה שהרווחיות תשתפר במחצית השנייה של השנה, ככל שהתמחור והביקוש יתחזקו.
- החוב הנטו נותר גבוה, אך ההנהלה אמרה שהוא אמור להתחיל לרדת ביתר שאת החל מרבעון דצמבר.
ביצועי החברה
Sagar Cements ציינה כי הרבעון השני של שנת הכספים 2027 התאפיין בביקוש יציב וצמיחה חזקה בהיקפים, אך הרווחיות נפגעה מסביבת עלויות קשה. ההכנסות עלו ב-17% על בסיס שנתי, בעיקר בשל גידול בהיקפי המכירות. החברה ציינה כי ביקוש המלט נותר חזק יחסית על אף ההאטה העונתית של עונת המונסון, בתמיכת הוצאות תשתית ופעילות בנייה.
הרבעון הושפע גם מהשבתות תחזוקה מתוכננות במספר מפעלים, ובמיוחד ב-Mattampally וב-Jeerabad. השבתות אלו פגעו בניצולת ובמרג’ין. ההנהלה אמרה כי החברה ככל הנראה עברה את השלב החלש ביותר במחזור המרג’ין, וצופה היפוך מגמה ברור ברבעונים הקרובים.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: 7.47 מיליארד, עלייה של 17% על בסיס שנתי ומעל לתחזית של 7.18 מיליארד.
- EPS: -3.6, לעומת תחזית של 0.7.
- הפתעת EPS: -614.29%.
- צמיחת היקפים: 26% על בסיס שנתי ברבעון השני של שנת הכספים 2027.
- EBITDA לטון: 265 רופי ברבעון השני של שנת הכספים 2027.
- EBITDA סולו ללא החזר cess: 47 רופי לטון.
- EBITDA למחצית הראשונה של שנת הכספים 2027: 118 קרור.
- רווח נקי: 52 קרור לרבעון.
- חוב ברוטו: 1,735 קרור נכון ל-30.09.2026.
- יתרות מזומן ובנק: 106 קרור.
אתגרי המאזן של החברה משמעותיים. לפי ניתוח InvestingPro, Sagar Cements פועלת עם נטל חוב כבד ועלולה להתקשות בתשלומי הריבית על חובותיה, כשהתחייבויות לטווח קצר עולות על נכסים נזילים. אלו הן רק 2 מתוך 15 טיפים של InvestingPro הזמינים עבור SGRC, המעניקים למשקיעים תובנות מעמיקות על הבריאות הפיננסית של החברה.
תוצאות מול תחזית
Sagar Cements החמיצה את תחזיות הרווח בפער גדול. החברה דיווחה על EPS של -3.6, לעומת תחזית של 0.7, פער של 4.3 למניה. מדובר בהפתעה שלילית של 614.29%.
ההכנסות סיפרו סיפור שונה. מכירות של 7.47 מיליארד היו גבוהות ב-290 מיליון מהתחזיות, היכאה של 4.04%. הפער בין שורת ההכנסות לשורת הרווח מרמז כי הביקוש היה בריא, אך העלויות עלו מהר מהצפוי.
ההחמצה נראית משמעותית במיוחד מכיוון שהחברה כבר איתתה על לחץ מעלויות דלק ותחזוקה. אפילו עם היקפים גבוהים יותר ומימוש טוב יותר, המרג’ין נותר חלש ברבעון. ההנהלה אמרה שהמחצית השנייה אמורה להיראות טוב יותר, אך גודל ההחמצה ב-EPS עשוי להשאיר את המשקיעים ממוקדים בהוצאה לפועל ובשליטה בעלויות.
תגובת השוק
המניה נסחרה לאחרונה ב-$126.99, עלייה של 3.21% מסיום המסחר הקודם של $123.04. תנועה זו הוסיפה $3.95 למניה. המניה נותרת קרוב לקצה התחתון של טווח 52 השבועות שלה, $120.6 עד $230, כשהיא נסחרת כ-4.7% מעל השפל ובערך 44.8% מתחת לשיא.
העלייה מרמזת כי המשקיעים עשויים להתעלם מהחמצת הרווחים ולהתמקד במקום זאת בהיכאת ההכנסות, בצמיחה החזקה בהיקפים ובתחזית האופטימית יותר של ההנהלה למחצית השנייה. עם זאת, המניות לא התאוששו לרמות קרובות לראש הטווח, מה שמצביע על כך שזהירות נותרת סביב המרג’ין, החוב וקצב ההתאוששות.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה הורידה את התחזית הפיננסית השנתית ל-EBITDA לשנת הכספים 2027 לטווח של 350 עד 375 קרור, לעומת 410 קרור קודם לכן. החברה אמרה כי הגורם לתיקון הוא עלויות תשומות גבוהות יותר, ובמיוחד דלק, גם לאחר עליות מחירים ושיפורים תפעוליים.
למחצית השנייה, ההנהלה צופה:
- EBITDA לטון של כ-650 רופי ברבעון השלישי, בהנחה שהמחירים יישמרו.
- ניצולת כושר כוללת של 65% עד 70%.
- היקף מכירות לשנת הכספים 2028 של 8 עד 8.25 מיליון טון, מלט בלבד.
- EBITDA לטון לשנת הכספים 2028 של כ-650 רופי.
- החוב הנטו יירד בכחצי במשך שנתיים, מכ-1,600 קרור לכ-800 קרור.
החברה ציינה גם כי היא מצפה למקדמה של כ-150 קרור ממימוש קרקע Vizag המתוכנן לפני סוף שנת הכספים 2027, עם תמורה כוללת צפויה של 350 קרור נטו ממסים והוצאות.
דברי ההנהלה
"הרבעון השני התאפיין בסביבת ביקוש חזקה יחסית לתעשיית המלט, על אף ההאטה העונתית הקשורה למונסון," אמר Sreekanth Reddy, דירקטור מנהל משותף. הוא הצביע על הוצאות תשתית יציבות ופעילות בנייה בריאה.
Reddy הוסיף: "סיפקנו צמיחה בריאה בהיקפים של 26% במהלך הרבעון," וציין כי החברה נותרת בטוחה שתעמוד ביעד היקפי שנת הכספים 2027 של כ-7 מיליון טון.
בנוגע לרווחיות, אמר: "EBITDA לטון לרבעון עמד על 265 INR," והאשים עלויות דלק, אריזה ועלויות תפעוליות אחרות הקשורות להתפתחויות גיאופוליטיות.
בהתייחס לעתיד, אמר Reddy: "אני חושב שכבר הגענו לתחתית כשמדובר במרג’ין שלנו," והוסיף כי החברה אמורה "להסתכל רק כלפי מעלה" מכאן.
סיכונים ואתגרים
- עלויות דלק גבוהות יותר: ההנהלה צופה לחץ עלויות נוסף של 200 רופי לטון, שעלול להגביל את התאוששות המרג’ין.
- שיבושי תחזוקה: השבתות אחרונות פגעו בתפוקה וברווחיות, ושיבושים עתידיים עלולים לייצר תוצא דומה.
- חוב גבוה: חוב ברוטו של 1,735 קרור וחוב נטו של כ-1,600 קרור מצמצמים את מרחב התמרון.
- תנודתיות מחירים: מחירי המלט השתפרו לקראת סוף הרבעון, אך כל היפוך מגמה עלול ללחוץ שוב על המרג’ין במהירות.
- סיכון הוצאה לפועל של ההתאוששות: החברה מסתמכת על ניצולת גבוהה יותר וביצועי מפעל טובים יותר במחצית השנייה, מה שעשוי לקחת זמן עד שיבוא לידי ביטוי בתוצאות.
ניתוח InvestingPro מצביע על כך שאנליסטים אינם צופים שהחברה תהיה רווחית השנה, והרווח הנקי צפוי לרדת. למשקיעים המחפשים תמונה מלאה, Sagar Cements היא אחת מ-1,400+ מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research מקיפים, הממירים נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליזציות אינטואיטיביות וניתוח מומחים.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בפער בין ביצועי המפעלים הבודדים לבין המרג’ין המאוחד של החברה. שאלה אחת עסקה בסיבה לכך שחלק מהמפעלים הרוויחו הרבה פחות ממפעל Andhra, שרשם EBITDA של 402 רופי לטון. ההנהלה אמרה כי השבתות תחזוקה ב-Mattampally וב-Jeerabad היו הסיבה העיקרית.
האנליסטים גם לחצו לקבל פרטים נוספים על החוב, עלויות ההובלה והתחזית הפיננסית המתוקנת ל-EBITDA. ההנהלה אמרה כי החוב הנטו אמור להישאר פלט בערך ברבעון השלישי לפני שיתחיל לרדת ברבעון הרביעי, בעוד עלויות ההובלה צפויות להתייצב לאחר עלייה אחרונה הקשורה למחירי הסולר.
תחום מיקוד נוסף היה התמחור. ההנהלה אמרה כי החברה מימשה עלייה של 25 רופי לשק מסוף אוגוסט ועד סוף אוקטובר, שווה ערך לכ-500 רופי לטון. כמו כן נאמר כי ההשפעה המלאה של עליות אלו אמורה להיות גלויה יותר במחצית השנייה.
שאלות נוספות עסקו בתוכניות ההתרחבות של החברה, כולל חטיבת Superfine Building Materials, שההנהלה צופה שתתרום 25 עד 30 קרור EBITDA בשנת הכספים 2028, ומימוש קרקע Vizag המתוכנן, שעשוי לסייע בהפחתת החוב.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








