Juniper Green Energy דיווחה על עלייה חדה בהכנסות וברווח ברבעון השני של שנת הכספים 2027. סך ההכנסות טיפס ל-INR 372 קרורים לעומת INR 160 קרורים בתקופה המקבילה אשתקד, ה-EBITDA עלה ל-INR 340 קרורים לעומת INR 130 קרורים. הרווח המתואם לאחר מס הפך לחיובי ועמד על INR 54 קרורים, לעומת הפסד של INR 18 קרורים ברבעון המקביל. המנייה עלתה ב-1.89% ל-$251.66 לעומת סיום קודם של $247, ונסחרת מעל לקצה התחתון של טווח 52 השבועות אך עדיין מתחת לשיא.
נקודות מפתח
- Juniper Green Energy ציינה כי הרבעון השני של שנת הכספים 2027 היה רבעון שיא מבחינת הכנסות, EBITDA ומרג’ינים.
- סך ההכנסות עלה פי 2.3 על בסיס שנתי ל-INR 372 קרורים, ואילו ה-EBITDA גדל פי 2.6 ל-INR 340 קרורים.
- הרווח המתואם לאחר מס השתפר ל-INR 54 קרורים לעומת הפסד של INR 18 קרורים שנה קודם לכן.
- החברה העמידה לפעולה 316 מגה-וואט של כושר אנרגיה מתחדשת וכ-100 מגה-וואט-שעה של אחסנת סוללות ברבעון.
- ההנהלה ציינה כי החברה עומדת בלוח הזמנים להעמדת 2 גיגה-וואט של כושר ייצור ו-1.7 גיגה-וואט-שעה של BESS בשנת הכספים 2027.
ביצועי החברה
Juniper Green Energy המשיכה להתרחב בקצב מהיר ברבעון השני של שנת הכספים 2027, בזכות תוספות כושר חדשות, ייצור גבוה יותר ובסיס תפעולי מורחב. החברה מסרה כי הייצור עלה ב-127% על בסיס שנתי ל-1,130 מיליון יחידות, ואילו ניצולת הכושר בכלל הצי השתפרה ל-27% לעומת 21% שנה קודם לכן.
בחצי השנה הראשון של שנת הכספים 2027, סך ההכנסות הגיע ל-INR 696 קרורים, עלייה של 104% על בסיס שנתי, וה-EBITDA עלה ל-INR 634 קרורים — יותר מכפול לעומת המחצית הראשונה של שנת הכספים 2026. ההנהלה ציינה כי תיק הפרויקטים של החברה מתמקד יותר ויותר באנרגיה מתחדשת יציבה וניתנת לשיגור, פרויקטים היברידיים ואספקה מגובת סוללות — תחומים שצוברים תאוצה בשוק החשמל ההודי.
החברה גם הדגישה ביצועי רוח חזקים. תיק הרוח שלה הניב ממוצע משוקלל של CUF של 50%, לעומת 41.3% שנה קודם לכן, בסיוע פרויקטים כגון Juniper Green Beta ו-Juniper Green Kite, שניהם רשמו CUF של כ-58%.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- סך הכנסות: INR 372 קרורים, עלייה של פי 2.3 על בסיס שנתי ו-15% על בסיס רבעוני.
- EBITDA: INR 340 קרורים, עלייה של פי 2.6 על בסיס שנתי ו-15% על בסיס רבעוני.
- מרג’ין EBITDA: 91.4%, המרג’ין הרבעוני הגבוה ביותר שדיווחה החברה.
- הכנסה תפעולית: INR 345 קרורים, עלייה של פי 2.4 על בסיס שנתי.
- EBITDA תפעולי: INR 313 קרורים, עלייה של פי 2.7 על בסיס שנתי, עם מרג’ין של 90.7%.
- רווח מתואם לאחר מס: INR 54 קרורים, לעומת הפסד של INR 18 קרורים ברבעון המקביל.
- רווח מזומן לאחר מס: INR 153 קרורים, עלייה של פי 3.9 לעומת INR 40 קרורים שנה קודם לכן.
- סך הכנסות במחצית הראשונה של שנת הכספים 2027: INR 696 קרורים, עלייה של 104% על בסיס שנתי.
- EBITDA במחצית הראשונה של שנת הכספים 2027: INR 634 קרורים, עלייה של פי 2.2 על בסיס שנתי, עם מרג’ין של 91.1%.
- יתרת מזומן במחצית הראשונה של שנת הכספים 2027: INR 2,000 קרורים נכון ל-30.09.2026.
תגובת השוק
המנייה עלתה ב-1.89% ל-$251.66 לעומת $247, רווח של $4.66 למנייה. המהלך מרמז כי המשקיעים הגיבו בחיוב לביצועים התפעוליים החזקים של החברה, לשיפור ברווחיות ולירידה בעלויות המימון. המנייה נסחרת כ-12.3% מעל לשפל של 52 השבועות שעמד על $223.2 וכ-11.5% מתחת לשיא של 52 השבועות שעמד על $284.5.
לא סופקה תחזית קונצנזוס ל-EPS או להכנסות לצורך השוואה ישירה, ולכן תגובת השוק נראית מונעת יותר מביצוע, צמיחה והתקדמות במאזן מאשר מהפתעה ביחס לתחזיות.
תחזית והנחיות
Juniper Green Energy ציינה כי היא עומדת בלוח הזמנים להעמדת 2 גיגה-וואט של כושר ייצור ו-1.7 גיגה-וואט-שעה של אחסנת סוללות בשנת הכספים 2027. החברה צופה להוסיף עוד INR 5,000 קרורים של הוצאות הון בששת החודשים הנותרים של השנה, כך שסך הוצאות ההון לשנת הכספים 2027 יגיע ל-INR 24,000 קרורים.
ההנהלה הוסיפה כי היא צופה שהכושר התפעולי יעלה ל-3.9 גיגה-וואט שיא עד מרץ 2027, עם קצב EBITDA של INR 2,750 קרורים ברמה זו, לעומת INR 1,900 קרורים בבסיס התפעולי הנוכחי של 2.8 גיגה-וואט. החברה ציינה כי היא בטוחה שפרויקטי שנת הכספים 2028 יעלו לפעולה למרות עיכובי תשתית הולכה, כאשר מועדי השלמה נוכחיים אינם מעבר ליוני 2027. בעוד שתוכניות ההרחבה שאפתניות, InvestingPro מדגיש כי החברה שורפת מזומן בקצב מהיר — שיקול משמעותי לנוכח הוצאות ההון המתוכננות של INR 24,000 קרורים. ציון הבריאות הפיננסית של הפלטפורמה מדרג את Juniper כ"סביר" בסך הכול. לניתוח מקיף של המצב הכספי של Juniper, כולל תחזיות תזרים מזומנים ועוצמת המאזן, המשקיעים יכולים לעיין בדוח המחקר המפורט הזמין באופן בלעדי ב-InvestingPro.
בנוגע לפיתוח תיק הפרויקטים, ההנהלה צופה כי 1 עד 1.3 גיגה-וואט של כושר מכתבי הזכייה יומרו להסכמי רכישת חשמל (PPA) תוך 1 עד 1.5 חודשים. כמו כן נמסר כי החברה צופה עניין מתמשך בפרויקט החיקוי התרמי שלה, שכושר החוזה שלו עומד על 230 מגה-וואט ומתוכנן לכלול שילוב של 530 מגה-וואט סולארי, 75 מגה-וואט רוח ו-2.2 גיגה-וואט-שעה של BESS.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Ankush Malik אמר כי שוק האנרגיה המתחדשת בהודו מתרחב בקצב מהיר וכי Juniper ממוקמת בחלקים של השוק הרואים את הביקוש החזק ביותר. "כושר האנרגיה המתחדשת המותקן בהודו הגיע לכ-300 גיגה-וואט נכון ל-30 בספטמבר 2026, עם כמעט 25 גיגה-וואט שנוספו במחצית הראשונה של שנת הכספים 2027 בלבד," אמר. "זה בדיוק הסגמנט שסביבו בנינו את התיק שלנו."
מאליק גם הצביע על עוצמת הרבעון התפעולית. "הרבעון השני של שנת הכספים 2027 היה עבורנו רבעון שיא נוסף," אמר. "סך הכנסותינו גדל פי 2.3 על בסיס שנתי ל-INR 372 קרורים, וה-EBITDA גדל פי 2.6 ל-INR 340 קרורים — סך ההכנסות הרבעוני וה-EBITDA הגבוהים ביותר שרשמנו אי פעם."
מנהל הכספים Parag Agrawal אמר כי פרופיל המימון של החברה השתפר. "נשארנו פעילים במיחזור חוב, ומיחזרנו יותר מ-INR 2,500 קרורים בחמישה פרויקטים עד כה בשנת הכספים 2027 בשער ריבית ממוצע משוקלל של מתחת ל-8% לשנה," אמר. הוא הוסיף כי עלות החוב הממוצעת המשוקללת לתיק התפעולי ירדה ל-8.46%.
סיכונים ואתגרים
- עיכובי הולכה: חלק מהפרויקטים עדיין תלויים בתשתית רשת ממתינה, העלולה לעכב העמדה לפעולה והכנסות.
- קיצוץ ייצור: החברה דיווחה על קיצוץ של כ-2.5% ברבעון השני, בעיקר בפרויקט אחד, המצביע על כך שבעיות רשת עלולות להשפיע על התפוקה.
- הוצאות הון גבוהות: הוצאות ההון המתוכננות לשנת הכספים 2027 של INR 24,000 קרורים מחייבות גישה מתמשכת לייצוב והוצאה לפועל ממושמעת.
- מכרזים תחרותיים: תמחור אגרסיבי באנרגיות מתחדשות ו-BESS עלול ללחוץ על ההחזרים העתידיים.
- מורכבות ביצוע: התרחבות מהירה על פני אתרים ומדינות מרובים מעלה סיכון תפעולי וניהול פרויקטים.
- מינוף פיננסי: עם שווי שוק של כ-$39 מיליון ודרישות הון משמעותיות, יכולת החברה לנהל חוב ולשמור על נזילות נותרת קריטית לביצוע.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בעיכובי הולכה, אסטרטגיית סוללות, הוצאות הון וקצב המרת PPA. ההנהלה מסרה כי פרויקט Juniper Green Stellar פועל בגישה זמנית לרשת, כאשר קו הולכה אחד עדיין אמור להסתיים בדצמבר 2026. נמסר כי פריסת סוללות מסחריות באתר אמורה לסייע במניעת קיצוץ ייצור גם אם יימשכו העיכובים.
שאלות נוספות התמקדו בכלכלת הסוללות. ההנהלה ציינה כי היא ממשיכה לראות הזדמנויות מסחריות בחוזים לטווח קצר, כולל עסקאות לחודש, שלושה חודשים ושישה חודשים, בעוד שתמחור סוללות לטווח ארוך יותר צפוי להתמתן עם ירידת מחירי ליתיום קרבונט והסרת סין תמריץ יצוא.
האנליסטים שאלו על צינור הזכיות הגדול של החברה. ההנהלה מסרה כי כ-1 עד 1.3 גיגה-וואט של כושר מתוך צינור LOA של 4 גיגה-וואט צפוי להמיר להסכמי PPA בקרוב, בעוד שמכרז החיקוי התרמי של החברה משך עניין ממספר DISCOMs. החברה ציינה כי היא רואה בפורמט זה הזדמנות שוק חוזרת ונשנית, ולא מכרז חד-פעמי.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









