Medi Assist Healthcare Services דיווחה על הכנסות שעלו על תחזיות וול-סטריט ברבעון ספטמבר, בעוד המשקיעים התמקדו גם בשיפור המרג’ין, בהשלמת תהליך אינטגרציה מרכזי ובתגובה חיובית מתונה של מחיר המנייה. החברה רשמה הכנסות של $2.50 מיליארד, שעלו על התחזית של $2.46 מיליארד ב-$40 מיליון, או 1.63%. המנייה עלתה ב-2.88% ל-$303.70 לעומת הסגירה הקודמת של $295.20, אם כי היא עדיין נמצאת הרחק מתחת לשיא של 52 שבועות שעמד על $575.55.
נקודות מפתח
- ההכנסות עלו על התחזיות, אך ההפתעה הייתה מתונה.
- ההכנסה המאוחדת בחציון הראשון עלתה ב-13.8% בהשוואה שנתית, ומשקפת צמיחה מתמשכת.
- מרג’ין ה-EBITDA השתפר בחדות ברבעון עם הפחתת עלויות האינטגרציה.
- ההנהלה מסרה כי האינטגרציה של רכישת Paramount הושלמה במלואה.
- החברה הכריזה על תוכנית רכישה חוזרת של מניות ומדיניות החזר הון הצמודה לתזרים מזומנים חופשי.
ביצועי החברה
Medi Assist מסרה כי השיגה ביצועים פיננסיים חזקים בחציון הראשון של שנת הכספים 2027, כאשר ההכנסה המאוחדת עלתה ל-INR 492.4 crore, גידול של 13.8% לעומת השנה הקודמת. הכנסות התפעול הגיעו ל-INR 478 crore בחציון הראשון, עלייה של 13.0% בהשוואה שנתית, בעוד הכנסות התפעול ברבעון השני עלו ב-3.9% ל-INR 241.5 crore.
הרווחיות השתפרה מהר יותר מההכנסות. ה-EBITDA בחציון הראשון עלה ב-19% ל-INR 97.2 crore, ומרג’ין ה-EBITDA עלה ל-20.3%, גידול של 103 נקודות בסיס לעומת השנה הקודמת. ברבעון השני, מרג’ין ה-EBITDA הגיע ל-24.4%, עלייה של 331 נקודות בסיס בהשוואה שנתית. ההנהלה ציינה כי השיפור משקף את השלמת האינטגרציה של Paramount, הפחתת עלויות כוח אדם ושימוש בכלי בינה מלאכותית.
החברה דיווחה גם על איכות רווחים גבוהה יותר. ה-PAT המדווח בחציון הראשון עלה ב-60.2% ל-INR 49.2 crore, בעוד ה-PAT המדווח ברבעון השני קפץ ב-167% ל-INR 21.6 crore. בנטרול רווח חד-פעמי מנגזרת, ה-PAT הבסיסי בחציון הראשון עמד על INR 46.1 crore.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסה מאוחדת: INR 492.4 crore בחציון הראשון, עלייה של 13.8% בהשוואה שנתית.
- הכנסות תפעול: INR 478 crore בחציון הראשון, עלייה של 13.0% בהשוואה שנתית.
- הכנסות תפעול ברבעון השני: INR 241.5 crore, עלייה של 3.9% בהשוואה שנתית.
- EBITDA: INR 97.2 crore בחציון הראשון, עלייה של 19% בהשוואה שנתית.
- מרג’ין EBITDA: 20.3% בחציון הראשון, עלייה של 103 נקודות בסיס בהשוואה שנתית.
- מרג’ין EBITDA ברבעון השני: 24.4%, עלייה של 331 נקודות בסיס בהשוואה שנתית.
- PAT מדווח: INR 49.2 crore בחציון הראשון, עלייה של 60.2% בהשוואה שנתית.
- PAT מדווח ברבעון השני: INR 21.6 crore, עלייה של 167% בהשוואה שנתית.
- מזומן ותחליפי מזומן: INR 268.3 crore נכון ל-26.09, לעומת INR 260.5 crore בסוף שנת הכספים 2026.
- שווי נקי: INR 886.8 crore, לעומת INR 852.4 crore בסוף שנת הכספים 2026.
תוצאות מול תחזית
Medi Assist היכתה את תחזיות ההכנסות לרבעון. הכנסות של $2.50 מיליארד עלו על התחזית של $2.46 מיליארד ב-$40 מיליון, הפתעה של 1.63%. מדובר בתוצאה חיובית, אך לא משמעותית במיוחד.
מאחר שנתוני רווח למנייה לא סופקו, נראה כי תגובת השוק הונעה יותר מהכאת תחזיות ההכנסות, שיפור המרג’ין והערות ההנהלה בנוגע למינוף תפעולי. התוצאה גם מתאימה למגמה הרחבה יותר של צמיחה יציבה בחברה. הכנסות התפעול בחציון הראשון עלו ב-13.0% בהשוואה שנתית, בעוד ה-EBITDA וה-PAT צמחו מהר יותר מהמכירות, מה שמרמז על שיפור ברווחיות עם דעיכת עלויות האינטגרציה.
ההכאה לא הייתה דרמטית, ולכן סביר שתיתפס כאישור של ביצוע תקין ולא כהפתעת עלייה משמעותית.
תגובת השוק
המנייה עלתה ב-2.88% ל-$303.70 מ-$295.20 לאחר הדוח. תנועה זו מרמזת כי המשקיעים ראו את הרבעון באופן חיובי, במיוחד לאור הכאת תחזיות ההכנסות והמרג’ינים החזקים יותר.
אפילו לאחר העלייה, המנייה עדיין נמצאת הרחק מתחת לשיא של 52 שבועות שעמד על $575.55, ורק כ-10.2% מעל השפל של 52 שבועות שעמד על $275.50. פער זה מצביע על כך שהשוק עדיין נוקט גישה זהירה כלפי הסיפור לטווח הארוך, למרות השיפור האחרון.
תנועת המנייה הייתה חיובית אך לא נפיצה, מה שעולה בקנה אחד עם הכאה מתונה בקו העליון ועסק שעדיין מתמודד עם פערי עיתוי בין צמיחת הפרמיות לבין הכרה בהכנסות. לא סופקו נתוני היקף מסחר.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה לא סיפקה תחזית פיננסית רשמית להכנסות, אך ציינה כי החברה שואפת לצמוח בקצב שוק או מהר יותר על בסיס נתח פרמיות. החברה צופה כי צמיחת הכנסות התפעול תתנרמל במהלך שלושת עד ארבעת הרבעונים הקרובים, כאשר הכרה בהכנסות תדביק את צמיחת הפרמיות.
שיעורי השימור צפויים לעלות ל-93% עד 94% בתוך שלושה עד ארבעה רבעונים, מרמה של כ-90.5% כיום. ההנהלה ציינה כי החולשה הנוכחית קשורה לזנב תיק Paramount שנרכש ולהשפעת אירוע סייבר שהתרחש בדצמבר על חידושים.
החברה הוסיפה כי:
- צמיחה חנות-זהה צפויה להישאר בטווח של 8% עד 9% בתקופה הקרובה.
- מרג’יני EBITDA הליבה צפויים לנוע לעבר יעד מצב יציב של 22% עד 23%.
- פלטפורמת MAtrix פועלת כעת בדרום-מזרח אסיה.
- רכישה חוזרת של מניות בסך INR 49.3 crore במחיר של INR 425 למנייה אושרה.
- החברה מתכננת להחזיר כ-50% מתזרים המזומנים החופשי המצטבר המתואם לבעלי המניות על פני תקופות מתגלגלות של חמש שנים.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Satish אמר כי הביצועים הפיננסיים הבסיסיים של החברה נותרו חזקים: "ההכנסה המאוחדת צמחה ב-13.8% בחציון הראשון ל-INR 492 crore. ה-EBITDA שלנו צמח ב-19% ל-INR 97.2 crore. ה-PAT המדווח שלנו רשם צמיחה של 60% והגיע ל-INR 49.2 crore."
הוא הוסיף כי עבודת האינטגרציה הושלמה: "כל לקוחות הקבוצה הועברו במלואם לפלטפורמת Medi Assist, וכל התביעות מתנהלות כיום על פלטפורמת MAtrix שלנו. בכך אנו מסכמים כי האינטגרציה של רכישת Paramount הושלמה במלואה."
בנוגע לאסטרטגיית הפלטפורמה של החברה, אמר: "זו כבר אינה פלטפורמה בשלב פיילוט או ניסיוני. זוהי פלטפורמה שמעבדת למעלה ממיליון תביעות בחודש ומספקת תוצאות עם תחושה הוגנת של הסבריות, פיקוח, ותוצאות בינה מלאכותית מבוססות, הוגנות וניתנות לביקורת."
הערות אלו חשובות משום שהן מצביעות על עסק שעובר ממצב אינטגרציה למצב מונטיזציה, עם מרחב נוסף להרחבת מרג’ינים והעמקת היצע השירותים.
סיכונים ואתגרים
- לחץ שימור: ההנהלה ציינה כי שיעור השימור נמוך מרמות היסטוריות, מה שעלול להאט את צמיחת ההכנסות.
- פער עיתוי הכנסות: צמיחת פרמיות אינה זורמת להכנסות באופן מיידי, מה שמייצר אי-אחידות בהשוואות רבעוניות.
- השלכות האינטגרציה: למרות שאינטגרציית Paramount הושלמה, ההפרעה שחלפה עדיין משפיעה על חידושים והשוואות.
- לחץ תחרותי: החברה פועלת בשוק שבו מבטחים יכולים להחליף ספקים, ולכן איכות השירות נותרת קריטית.
- שינוי רגולטורי: ייעוץ ה-IRDAI בנוגע להוצאות ניהול עלול להשפיע על התמחור והתנהגות המבטחים.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות באיכות הצמיחה, שימור לקוחות והפער בין צמיחת הפרמיות לצמיחת ההכנסות. שאלה מרכזית אחת הייתה מדוע הכנסות הרבעון השני צמחו רק בספרות בודדות נמוכות למרות שצמיחת הפרמיות הייתה חזקה יותר. ההנהלה ציינה כי החברה מכירה בהכנסות על פני 365 יום, ולכן עיתוי רכישות והפסדי פרמיות עלול לסלף תוצאות רבעוניות.
נושא מרכזי נוסף היה השימור. ההנהלה ציינה כי הירידה נבעה בעיקר מזנב תיק Paramount ומהשפעת אירוע סייבר, ולא מאובדן עמדה תחרותית רחב. נאמר כי השימור צפוי להתנרמל במהלך שלושת עד ארבעת הרבעונים הקרובים.
שאלות נוספות התמקדו בעסק הטכנולוגי של החברה. ההנהלה ציינה כי רוב הכנסות הטכנולוגיה הנוכחיות מגיעות מפלטפורמת MAtrix הבסיסית, בעוד חבילות בעלות ערך גבוה יותר כגון מניעת הונאות, שיפוט חכם וניהול רשתות עדיין נמצאות בשלב ההתקשרות וצפויות לתרום יותר ברבעונים הקרובים.
האנליסטים שאלו גם על עסק הקמעונאות. ההנהלה ציינה כי החברה עוברת ממודל TPA פשוט למודל פלטפורמה רחב יותר, שבו הערך נובע לא רק מנפח הפרמיות אלא גם מהוספת שירותים נוספים בתוך כל חשבון.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








