Navin Fluorine International Ltd. דיווחה על החמצה קלה ברווח למניה ובהכנסות ברבעון השני של 2026, אך השוק הגיב בחיוב. החברה רשמה רווח למניה של 46.6 לעומת תחזית של 47.42, החמצה של 1.73%, בעוד ההכנסות הגיעו ל-$10.56 מיליארד לעומת ציפיות של $10.69 מיליארד, חוסר של 1.22%. המניה עלתה 5.08% ל-$8,680 מסיום יום המסחר הקודם של $8,260.5, ומתקרבת לשיא של 52 שבועות העומד על $8,949.5, כשמשקיעים נראו ממוקדים בצמיחה חזקה על בסיס שנתי, בהתרחבות המרג’ין ובנראות לטווח ארוך.
נקודות מפתח
- ההכנסות עלו 57% על בסיס שנתי ברבעון, בעוד EBITDA תפעולי עלה 66% והמרג’ין התרחב ל-34.2%.
- הרווח לאחר מס טיפס 81% על בסיס שנתי ל-269 קרור רופי הודי, מה שמדגיש מינוף תפעולי חזק.
- החברה הארכה את חוזה אספקת Solstice HFO בארבע שנים עד דצמבר 2032, ומוסיפה כ-$180 מיליון בהכנסות פוטנציאליות.
- ההנהלה ציינה כי מרג’ין EBITDA לשנת FY27 צפוי להישאר סביב רמת המחצית הראשונה של 34.2%.
- החברה שמרה על מסגרת ה-capex השנתית שלה בין 700 ל-1,000 קרור רופי הודי, כשFY27 צפוי להתקרב לקצה התחתון.
ביצועי החברה
Navin Fluorine דיווחה על תוצאות חזקות בכל קווי העסקים המרכזיים, וזאת בסביבה גיאופוליטית תנודתית. ההכנסות התפעוליות ברבעון השני של FY27 עלו 57% על בסיס שנתי ל-1,191 קרור רופי הודי, בעוד EBITDA תפעולי עלה 66% ל-407 קרור רופי הודי. הרווח התפעולי לפני מס עלה 87% ל-336 קרור רופי הודי, והרווח לאחר מס עלה 81% ל-269 קרור רופי הודי.
במחצית הראשונה של FY27, ההכנסות התפעוליות עלו 51% ל-2,236 קרור רופי הודי, EBITDA עלה 69% ל-765 קרור רופי הודי, ו-PAT טיפס 93% ל-513 קרור רופי הודי. יו"ר החברה Vishad Mafatlal אמר כי PAT במחצית הראשונה חצה את רף 500 קרור רופי הודי ורווח למניה הגיע ל-100 רופי הודי, וכינה את הביצועים סימן להוצאה לפועל ממושמעת ולבניית יכולות.
החברה ציינה כי הצמיחה הגיעה מ-HPP, כימיקלים מיוחדים ו-CDMO, כשמינוף תפעולי ופעולות תמחור סייעו לקזז את האינפלציה בחומרי גלם. ההנהלה הוסיפה כי היא עדיין מרצה חלק מהנכסים, מה שמרמז על פוטנציאל צמיחה נוסף במהלך השנה.
נתונים פיננסיים עיקריים
- הכנסות תפעוליות: 1,191 קרור רופי הודי ברבעון השני של FY27, עלייה של 57% על בסיס שנתי.
- EBITDA תפעולי: 407 קרור רופי הודי, עלייה של 66% על בסיס שנתי.
- מרג’ין EBITDA: 34.2%, לעומת 33.0% בתקופה המקבילה אשתקד, בהתבסס על התרחבות המרג’ין שדיווחה ההנהלה.
- רווח תפעולי לפני מס: 336 קרור רופי הודי, עלייה של 87% על בסיס שנתי.
- רווח לאחר מס: 269 קרור רופי הודי, עלייה של 81% על בסיס שנתי.
- הכנסות תפעוליות H1 FY27: 2,236 קרור רופי הודי, עלייה של 51% על בסיס שנתי.
- EBITDA H1 FY27: 765 קרור רופי הודי, עלייה של 69% על בסיס שנתי.
- PAT H1 FY27: 513 קרור רופי הודי, עלייה של 93% על בסיס שנתי.
- רווח למניה H1 FY27: 100 רופי הודי.
- דיבידנד ביניים: 8 רופי הודי למניה.
רווחים מול תחזית
החברה החמיצה את ציפיות האנליסטים הן ברווח והן בהכנסות, אך רק במעט. רווח למניה של 46.6 היה נמוך ב-0.82 מהתחזית של 47.42, הפתעה של 1.73%-. הכנסות של $10.56 מיליארד היו נמוכות ב-$0.13 מיליארד מהאומדן של $10.69 מיליארד, הפתעה של 1.22%-.
גודל ההחמצה היה מתון, במיוחד לנוכח הצמיחה החזקה של החברה על בסיס שנתי. ההכנסות עלו 57% לעומת שנה קודמת, ו-EBITDA עלה 66%, מה שמרמז כי העסק הבסיסי נשאר חזק גם אם הרבעון לא עמד במלואו בקונצנזוס. תגובת השוק מצביעה על כך שמשקיעים היו מוכנים להתעלם מההחמצה הקטנה מכיוון שהתמונה התפעולית הרחבה נותרה בריאה.
תגובת השוק
מניית Navin Fluorine עלתה 5.08% ל-$8,680 מסיום יום המסחר הקודם של $8,260.5 בעקבות הדוחות. המניה נסחרת כעת קרוב לשיא של 52 שבועות של $8,949.5 ובפער ניכר מעל השפל של $5,440, מה שמראה כי השוק ממשיך לתגמל את פרופיל הצמיחה של החברה.
העלייה הגיעה על אף החמצת הרווחים, מה שמרמז כי משקיעים היו ממוקדים יותר בחוזק המרג’ין, בנראות החוזית ובצנרת הפרויקטים של החברה מאשר בחוסר הקטן לעומת התחזיות. המהלך גם מצביע על אמון כי מנועי הצמיחה של החברה מתרחבים על פני HPP, כימיקלים מיוחדים ו-CDMO.
תחזית והנחיות
ההנהלה ציינה כי מרג’ין EBITDA לFY27 צפוי להישאר בקנה אחד עם רמת המחצית הראשונה של 34.2%. לטווח ארוך, החברה חזרה על תחזית מרג’ין EBITDA של 30% וציינה כי אינה צופה שינוי מהותי ביעד זה.
החברה שמרה על מסגרת ה-capex השנתית שלה בין 700 ל-1,000 קרור רופי הודי, כשה-capex לFY27 צפוי להתקרב ל-700 קרור רופי הודי. ההנהלה ציינה כי הצמיחה לאורך FY27 כבר מגולמת ברובה בתוכנית ההשקעה השוטפת, בעוד פרויקטים נוספים צפויים להיות מוכרזים עם מעבר שלבי האישור הפנימיים.
ב-HPP, החברה ציינה כי התמחור נשאר יציב ועניין הלקוחות בכושר R32 הקרוב חזק. הארכת חוזה Solstice מעניקה לעסק נראות עד דצמבר 2032 ומוסיפה כ-$180 מיליון בהכנסות פוטנציאליות על פני ארבע שנים. עוצמת התמחור של החברה באה לידי ביטוי במרג’ין הרווח הגולמי המרשים שלה, בהתאם לניתוח InvestingPro. ראוי לציין כי Navin Fluorine שמרה על תשלומי דיבידנד במשך 22 שנים רצופות, מה שמדגיש את המשמעת הפיננסית שלה. משקיעים המעוניינים בתובנות מעמיקות יותר יכולים לגשת לדוח המחקר המקיף של Pro, הזמין עבור מניה זו ועוד 1,400+ מניות אמריקאיות נוספות.
בכימיקלים מיוחדים, Navin Fluorine מטווחת קצב הכנסות של 350 קרור רופי הודי, עם חמישה מולקולות חדשות בפיתוח ותועלות של הסרת צווארי בקבוק שצפויות לתמוך בצמיחה. ב-CDMO, החברה ציינה כי היא עומדת בלוח הזמנים ליעד נראות ספר ההזמנות של $100 מיליון ב-FY27, בעוד cGMP4 שלב 2 צפוי להיות פעיל עד סוף הרבעון הרביעי של FY27.
החברה הוסיפה כי עסק החומרים המתקדמים שלה עשוי להוות 10% עד 15% מההכנסות המורחבות עד 2030, מה שהופך אותו לפלטפורמת צמיחה לטווח ארוך.
דברי ההנהלה
יו"ר החברה Vishad Mafatlal אמר כי המחצית הראשונה של FY27 הדגימה את יכולת החברה לבצע בסביבה מאתגרת. "במחצית הראשונה של FY27, ה-PAT שלנו חצה 500 קרור רופי הודי עם רווח למניה של 100 רופי הודי," אמר, והוסיף כי התוצאות משקפות "התמקדות מתמשכת בחיזוק העסק שלנו ובניית יכולות לעתיד."
דירקטור מנהל Nitin Kulkarni אמר כי החברה הציגה "סט תוצאות חזק בסביבה גיאופוליטית תנודתית ביותר." הוא הוסיף כי כל קווי העסק הציגו מומנטום בריא.
מנהל הכספים Anish Ganatra הצביע על התמחור והמינוף התפעולי כמנועים מרכזיים. "בין הרוח הגבית מהמטבע החוץ ופעולות התמחור שאנו נוקטים, אנו מצליחים ברובם לקזז את השפעות הרכש," אמר.
על הארכת חוזה Solstice, ציין Ganatra כי העסק מאריך את חיי בסיס הנכסים הקיים ומשפר את הנראות. הוא תיאר את ההארכה כהמרת חוזה של שבע שנים לחוזה של 11 שנים, עם נפחים גדולים יותר הצפויים לאורך זמן.
סיכונים ואתגרים
- תנודתיות גיאופוליטית: ההנהלה ציינה כי סביבת הפעילות נותרת אי-ודאית מאוד, מה שעלול להשפיע על התמחור, שרשראות האספקה והביקוש.
- אינפלציה בחומרי גלם: עלויות גופרית, גז ופלואורספר עולות, מה שעלול ללחוץ על המרג’ין אם עוצמת התמחור תיחלש.
- סיכון הרצה: חלק מהמפעלים, כולל מתקן HF, עדיין בשלבי הרצה ואינם פועלים בכושר מלא.
- הוצאת פרויקטים לפועל: פרויקט Chemours עדיין בדרכו לעמידה בתנאי הפעלה, והתשואות העתידיות תלויות באימוץ לאחר ההשקה.
- תזמון רגולטורי ושוק: פרויקטי CDMO ופרויקטים מיוחדים תלויים באישורי לקוחות, תוצאות ניסויים ואימוץ שוק, שכולם עשויים לקחת זמן. - סיכון שווי: בעוד החברה נסחרת במכפיל P/E נמוך ביחס לצמיחת הרווחים לטווח הקרוב, InvestingPro מציין כי היא נסחרת בכפולות פרמיום על פני מדדי EBIT, EBITDA והכנסות, מה שעלול להגביל את הפוטנציאל כלפי מעלה אם הצמיחה תתמתן. ניתוח השווי ההוגן של הפלטפורמה מספק הקשר נוסף לשאלה האם השווי הנוכחי מוצדק.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו במנועים מאחורי הצמיחה הרצופה, בחוזק תמחור HFO, בהארכת חוזה Solstice, בתוכניות ה-capex ובקצב הרצת הפרויקטים החדשים.
השאלות התרכזו בסיבה לכך שההכנסות נשארו חזקות גם כשחלק מהמפעלים כבר פעלו היטב, כשההנהלה ציינה כי התשובה טמונה במימוש תמחור טוב יותר, בנפחי HF חדשים ובצמיחה בעסקים הקשורים ל-Solstice. האנליסטים גם לחצו על החברה בנושא הארכת Solstice, ושאלו האם ההכנסה השנתית המכללא נראית נמוכה מהרמות ההיסטוריות. ההנהלה ציינה כי ההשוואה פשטנית מדי והדגישה כי ההארכה מספקת נראות ארוכה יותר ונפחים גדולים יותר על אותו בסיס נכסים.
תחום התמקדות נוסף היה פרויקט Chemours. ההנהלה ציינה כי העיכוב משקף בחירה מכוונת לאופטימיזציה של מסלול התהליך לפני הרחבת הייצור, וכי הזמנות כבר בידיים לרבעונות עתידיים. האנליסטים שאלו גם על cGMP4 ועל תזמון cGMP5. ההנהלה ציינה כי שלבים 1 ו-2 מוקדשים במלואם ל-Fermion וכי שלב 5 יופעל ברגע שהניצולת תגיע ל-70% עד 80%.
בכימיקלים מיוחדים, שאלו האנליסטים האם Navin Fluorine תזדקק למפעלים ייעודיים חדשים לחמשת המולקולות החדשות שלה. ההנהלה ציינה כי החברה מעדיפה להפיק ערך רב יותר מהנכסים הקיימים ותשקול כושר ייעודי חדש רק אם ביקוש העסקי יצדיק זאת. ב-CDMO, שאלו האנליסטים האם יעד $100 מיליון של החברה הושג מוקדם. ההנהלה ציינה כי היא עומדת בלוח הזמנים, לא לפניו, והצביעה על התקדמות מעודדת בשתי מולקולות, כולל אחת עם אישור סין ומעמד מסלול מהיר של ה-FDA בארה"ב.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









