Cheniere Energy היכתה את תחזיות וול-סטריט ברבעון השלישי של 2026, עם רווח מתואם של $5.65 למניה והכנסות של $6.17 מיליארד — הרבה מעל התחזיות של $4.16 למניה ו-$5.36 מיליארד, בהתאמה. יצואנית ה-LNG גם העלתה שוב את התחזית הפיננסית לשנה המלאה, מה שסייע לדחוף את המניה ב-10.93% במסחר טרום-פתיחה, לרמה של $330.32. המניה סיימה את מושב הבורסה הרגיל ב-$330.32, עלייה של 3.57%, ולאחר מכן נסוגה מעט ב-0.24% במסחר אחרי שעות ל-$329.54.
נקודות מפתח
- Cheniere רשמה הפתעה חיובית משמעותית, עם EPS גבוה ב-35.8% מהתחזית והכנסות גבוהות ב-15.1%.
- החברה העלתה את התחזית הפיננסית לשנת 2026 המלאה לרבעון השלישי ברציפות, תוך ציון מרווחים חזקים יותר ונפחים גבוהים יותר.
- ההנהלה הדגישה שיאי נפח LNG רבעוניים והשלמת שלב 3 של Corpus Christi.
- Cheniere החזירה הון לבעלי המניות באמצעות רכישות חוזרות ודיבידנד גבוה יותר, תוך שמירה על הרשאת רכישה חוזרת נרחבת.
- החברה הצביעה על ביקוש מתמשך לחוזי LNG ארוכי טווח, כולל עסקים חדשים עם Petrobras ו-QatarEnergy.
ביצועי החברה
Cheniere ציינה כי תוצאות הרבעון השלישי שיקפו פעילות תפעולית חזקה, תנאי שוק נוחים ואמינות משופרת בפלטפורמת ה-LNG שלה. החברה דיווחה על EBITDA מתואם מאוחד של כ-$1.9 מיליארד, תזרים מזומנים להפצה של כ-$1.2 מיליארד ורווח נקי של כ-$1.2 מיליארד.
הרבעון כלל 188 משלוחים ו-684 TBtu של נפחי ייצור וייצוא — שניהם שיאים רבעוניים. נפחי LNG שהוכרו בהכנסות הגיעו ל-697 TBtu, גם הם שיא. ההנהלה ציינה כי החברה השיגה שיא ייצור יומי של 8.33 TBtu במהלך הרבעון.
עם שווי שוק של $67.5 מיליארד ומכפיל רווח של 22.8, הביצועים התפעוליים החזקים של Cheniere תורגמו להחזרים פיננסיים איתנים, כולל החזר על ההון של 46% במהלך שנים עשר החודשים האחרונים. עם זאת, לפי ניתוח InvestingPro, המניה נסחרת כעת מעל שוויה ההוגן, ומדורגת בין המניות המוערכות ביתר בסקטור האנרגיה.
התוצאות מגיעות בעת שוקי ה-LNG הגלובליים נותרים צפופים. Cheniere ציינה כי שיבושי אספקה במצר הורמוז וביקוש חורפי חזק הותירו את השוק מוגבל. במקביל, החברה ממשיכה ליהנות מבסיס חוזים ארוכי הטווח שלה ומיכולתה לבצע אופטימיזציה של מכירות משלוחים בסביבת תמחור בעלת תנודתיות גבוהה.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $6.17 מיליארד, מעל תחזית $5.36 מיליארד.
- EPS מתואם: $5.65, מעל תחזית $4.16.
- EBITDA מתואם: כ-$1.9 מיליארד ברבעון.
- תזרים מזומנים להפצה: כ-$1.2 מיליארד.
- רווח נקי: כ-$1.2 מיליארד.
- נפחי LNG שהוכרו בהכנסות: 697 TBtu — שיא רבעוני.
- נפחי ייצור וייצוא: 188 משלוחים של 684 TBtu, גבוה בכ-17% לעומת השנה הקודמת.
- תחזית EBITDA לשנת 2026 המלאה: הועלתה לטווח של $8.75 מיליארד עד $9.25 מיליארד.
- תחזית DCF לשנת 2026 המלאה: הועלתה לטווח של $6.05 מיליארד עד $6.55 מיליארד.
- תחזית חלוקת CQP: הועלתה לטווח של $3.30 עד $3.40 ליחידה רגילה.
רווחים מול תחזית
ה-EPS המתואם של Cheniere, $5.65, עלה על תחזית הקונצנזוס של $4.16 ב-$1.49 למניה — הפתעה של 35.8%. הכנסות של $6.17 מיליארד עלו על תחזית $5.36 מיליארד ב-$810 מיליון, או 15.1%.
גודל ההפתעה היה משמעותי. עבור חברה בקנה המידה של Cheniere, הפתעת הכנסות דו-ספרתית והפתעת רווחים של יותר משליש מצביעות בדרך כלל על תמחור חזק יותר, נפחים טובים יותר — או שניהם. ההנהלה ציינה כי שלושת הגורמים פעלו יחד, כולל netbacks גבוהים יותר ב-LNG, רווחי אופטימיזציה חזקים יותר והשלמה מוקדמת של רכבת 7 ב-Corpus Christi.
החברה ציינה גם כי זהו הרבעון השלישי ברציפות שבו היא מעלה את התחזית הפיננסית לשנה המלאה. תבנית זו מרמזת שהרבעון אינו תוצאה חד-פעמית, אלא חלק משיפור רחב יותר ביצירת מזומנים ובביצועים התפעוליים.
תגובת השוק
משקיעים הגיבו במהירות. לפני הדוח, נסחרה מניית Cheniere ב-$297.77. במסחר טרום-פתיחה לאחר פרסום הדוח, קפצה המניה ל-$330.32 — עלייה של 10.93%. המניה סיימה לאחר מכן את מושב הבורסה הרגיל ב-$330.32, עלייה של 3.57% מהסגירה הקודמת, ולאחר מכן נסוגה מעט ל-$329.54 במסחר אחרי שעות.
המניה נמצאת כעת קרוב לראש טווח 52 השבועות שלה, $186.20 עד $330.73, מה שמעיד כי השוק כבר תגמל את החברה על רווחים חזקים יותר, תחזית פיננסית גבוהה יותר ורקע תומך בשוק ה-LNG. המניה נסחרת כ-1% בלבד מתחת לשיא 52 השבועות שלה, עם תשואה מתחילת השנה של 71%, והמומנטום שלה נותר חזק. טיפ של InvestingPro מציין כי המניה נסחרת קרוב לשיא 52 השבועות שלה — אחד מ-13 טיפים בלעדיים הזמינים לחותמים. התנועה החדה במסחר טרום-פתיחה מרמזת כי משקיעים ראו ברבעון חיובי ברור, גם אם נרשמה מימוש רווחים מסוים בהמשך היום.
תחזית פיננסית והנחיות
Cheniere העלתה את התחזית הפיננסית לשנת 2026 המלאה ל-EBITDA מתואם של $8.75 מיליארד עד $9.25 מיליארד, עלייה של $850 מיליון מהטווח הקודם. תחזית תזרים המזומנים להפצה עלתה ל-$6.05 מיליארד עד $6.55 מיליארד, עלייה של $750 מיליון. החברה ציינה כי ה-DCF הצפוי למניה עומד על מעל $30.
ההנהלה שמרה על תחזית הייצור של 53 עד 54 מיליון טון לשנת 2026, אך ציינה כי המרווחים ועיתוי המשלוחים השתפרו מספיק כדי להעלות את היעדים הפיננסיים. החברה ציינה כי ה-netbacks עלו בחדות במהלך הרבעון וכי חלק מהמשלוחים בעלי המרווח הגבוה הוזזו לרבעון הרביעי.
בהסתכלות קדימה לשנת 2027, Cheniere צופה ייצור של 56 עד 58 מיליון טון ב-Sabine Pass וב-Corpus Christi. החברה ציינה כי נפחים מחוזים לטווח ארוך צפויים לעלות לכ-52 מיליון טון, לעומת 46 עד 47 מיליון טון בשנת 2026. החברה גם צופה לספק תחזית פיננסית לשנת 2027 בפברואר, בהתאם ללוח הזמנים הרגיל שלה.
בצד הצמיחה, Cheniere ציינה כי היא נמצאת במסלול עם מספר פרויקטי הרחבה. שלב 1 של Sabine Pass Liquefaction מתקרב להחלטת השקעה סופית, בעוד שלב 1 של Corpus Christi מתקדם בתהליך הרגולטורי. החברה ציינה כי שני הפרויקטים עשויים לסייע לצמיחת הפלטפורמה ביותר מ-20% לאורך זמן.
משקיעים המעוניינים בתובנות מעמיקות יותר לגבי שווי Cheniere וסיכויי הצמיחה שלה יכולים לגשת לדוח המחקר המקיף של Pro, הזמין באופן בלעדי ב-InvestingPro. הדוח מתמצת נתונים פיננסיים מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה עבור אחת מתוך 1,400+ מניות אמריקאיות המכוסות בפלטפורמה.
דברי ההנהלה
המנכ"ל ג’ק פוסקו אמר כי הרבעון הדגים עד כמה שוק ה-LNG נותר צפוף. "התנודתיות בשוק ה-LNG הגלובלי נמשכה לאורך כל הרבעון השלישי, והשוק נותר מוגבל באספקה ללא פתרון מתמשך לסכסוך במזרח התיכון," אמר.
פוסקו הצביע גם על אבני הדרך התפעוליות של החברה. "השגנו שני אבני דרך מרכזיות במהלך הרבעון השלישי — ייצור וייצוא של משלוח ה-LNG ה-5,000 שלנו, וההשלמה המהותית של הרכבת השביעית והאחרונה של שלב 3 ב-Corpus Christi," אמר.
מנהל הכספים זאק דייוויס אמר כי מודל העסקים של החברה ממשיך לייצר תזרים מזומנים צפוי. "מודל Cheniere מבוסס על עשרות שנים של נראות תזרים מזומנים מתיק חוזים ארוכי טווח עם לקוחות בעלי אשראי איכותי, ועל גישתנו היזומה לנעילת מרווחים קבועים למכירות משלוחי ספוט ואופטימיזציה במעלה הזרם ובמורד הזרם של המתקנים שלנו," אמר.
דייוויס הוסיף כי החברה הבטיחה כ-$18 מיליארד של מרווחים קבועים מאז השיחה האחרונה, כולל כמעט $1 מיליארד בחודשים האחרונים של 2026 ויותר מ-$2 מיליארד של מכירות משלוחים הזדמנותיות פורוורד נוספות.
סיכונים ואתגרים
- תנודתיות בשוק ה-LNG: תוצאות Cheniere עדיין תלויות במחירי הגז הגלובליים ובפערים, שיכולים לנוע במהירות.
- שיבוש גיאופוליטי: מסלולי אספקה ותנאי שינוע, בעיקר סביב מצר הורמוז, נותרים סיכון מרכזי.
- ביצוע פרויקטים: פרויקטי הרחבה גדולים דורשים היתרים, מימון וניהול בנייה ממושמע.
- עיתוי רגולטורי: הצמיחה העתידית תלויה באישורים מרגולטורים אמריקאיים, שעלולים לשנות לוחות זמנים.
- אי-ודאות בביקוש: בעוד ההנהלה רואה ביקוש עמיד, חלק מהאזורים עשויים עדיין להפחית צריכה אם המחירים יישארו גבוהים.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו במספר נושאים במהלך השיחה, כולל הערך האסטרטגי של LNG אמריקאי, קצב ההתקשרות בחוזים ותוכניות ההרחבה של החברה.
שאלה אחת התמקדה ב-QatarEnergy, שהפכה ללקוחה למרות היותה מתחרה גלובלית מרכזית. ההנהלה אמרה כי העסקה מדגימה עד כמה LNG אמריקאי הופך חשוב יותר ככל שרוכשים מחפשים גיוון אספקה והגנה מפני סיכון גיאופוליטי.
נושא נוסף היה השמדת ביקוש באירופה ובאסיה. Cheniere אמרה כי מחזיקי חוזים ארוכי טווח מבודדים במידה רבה ממחירי הספוט, בעוד השוק הרחב נותר עמיד באופן מפתיע גם עם מחירי LNG בספוט מעל $30 ל-MMBtu.
האנליסטים שאלו גם על מרווחי 2027 ונפחים שלא נמכרו. החברה ציינה כי כבר נעלה כ-4 מיליון טון לשנת 2027 במחיר ממוצע של כ-$10 ל-MMBtu, בעוד הנפחים הפתוחים הנותרים עדיין צמודים לשוק.
קו שאלות נפרד התמקד בהרחבת Corpus Christi ובמשמעת ההונית של החברה. ההנהלה ציינה כי היא עובדת עם Bechtel על הנדסת ערך ושואפת לשמור על פרויקטים חדשים מתחת ל-$1,000 לטון תוך שמירה על תשואות חזקות.
לבסוף, האנליסטים שאלו האם תזרים המזומנים ארוך הטווח ותוכניות הרכישה החוזרת של החברה יכולים לתמוך בשיעור רווחים גבוה יותר למניה. ההנהלה ציינה כי התשובה ככל הנראה חיובית, תוך ציון שמספר המניות עשוי לרדת מהר יותר מהצפוי ככל שהרכישות החוזרות נמשכות.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









