XPO Logistics רשמה רווח גבוה מהצפוי ברבעון השלישי של 2026, אך המניה ירדה במסחר טרום-פתיחה, כשהמשקיעים שקלו פספוס קל בהכנסות מול שיפור חד במרג’ינים, בתזרים המזומנים החופשי ובתחזית הפיננסית לשנה המלאה. הרווח המדולל המתואם עמד על $1.70 למניה, מעל תחזית האנליסטים של $1.58, בעוד ההכנסות הגיעו ל-$2.37 מיליארד, מעט מתחת ל-$2.38 מיליארד שצפה השוק. המניה נסחרה לאחרונה בירידה של 2.86% ועמדה על $176.49, לעומת סיום המסחר הקודם של $181.69.
נקודות מפתח
- הרווח המדולל המתואם למניה (EPS) של $1.70 היכה את התחזיות ב-7.6%, בזכות מרג’ינים חזקים יותר ומינוף תפעולי.
- ההכנסות עלו ב-12% לעומת השנה הקודמת ל-$2.4 מיליארד, אך פספסו במעט את תחזית וול-סטריט.
- ה-EBITDA המתואם עלה ב-27% ל-$433 מיליון, בעוד ההכנסה התפעולית זינקה ב-76% ל-$288 מיליון.
- החברה העלתה את יעד שיפור יחס התפעול השנתי ל-250 נקודות בסיס ומעלה, לעומת יעד קודם של יותר מ-200 נקודות בסיס.
- ההנהלה ציינה כי תזרים המזומנים החופשי צפוי להגיע לכ-$800 מיליון ב-2026, יותר מכפול לעומת רמת השנה הקודמת.
ביצועי החברה
XPO ציינה כי הרבעון שיקף שיפור רחב בכל תחומי פעילותה, בהובלת יחידת ה-LTL (משלוחים חלקיים). ההכנסות צמחו ב-12% לעומת השנה הקודמת, ה-EBITDA המתואם עלה ב-27%, והרווח המדולל המתואם למניה זינק ב-59% לעומת אשתקד. ההכנסה התפעולית עלתה ב-76% ל-$288 מיליון.
מגזר ה-LTL נותר המנוע המרכזי. הכנסות היחידה הגיעו ל-$1.5 מיליארד, כשהכנסות ללא דלק עלו ב-9%. ההכנסה התפעולית המתואמת ב-LTL עלתה ב-35% ל-$293 מיליון — הרמה הגבוהה ביותר בתולדות החברה — ויחס התפעול המתואם השתפר ב-260 נקודות בסיס ל-80.1%.
XPO דיווחה גם על רווחים יציבים באירופה, שם ה-EBITDA המתואם עלה ב-26% במונחי דולר וב-27% בשער קבוע. ההנהלה ציינה כי הפעילות האירופית נותרת בקדימות אסטרטגית למכירה, כשהחברה שואפת להפוך לחברת LTL צפון-אמריקאית טהורה.
נתונים פיננסיים עיקריים
- הכנסות: $2.37 מיליארד, עלייה של 12% לעומת השנה הקודמת.
- רווח מדולל מתואם למניה: $1.70, עלייה של 59% לעומת השנה הקודמת.
- רווח נקי: $181 מיליון, עם רווח מדולל למניה של $1.53.
- EBITDA מתואם: $433 מיליון, עלייה של 27% לעומת השנה הקודמת.
- הכנסה תפעולית: $288 מיליון, עלייה של 76% לעומת השנה הקודמת.
- הכנסות LTL: $1.5 מיליארד, עלייה של 9% ללא דלק.
- הכנסה תפעולית מתואמת LTL: $293 מיליון, עלייה של 35% לעומת השנה הקודמת.
- יחס תפעול מתואם LTL: 80.1%, שיפור של 260 נקודות בסיס.
- תזרים מזומנים חופשי: $291 מיליון ברבעון.
- מינוף נטו: 1.9 פעמים ה-EBITDA המתואם ב-12 החודשים האחרונים, ירידה מ-2.1 פעמים ברבעון השני.
רווחים מול תחזיות
הרווח המתואם למניה של XPO עמד על $1.70, עקף את תחזית הקונצנזוס של $1.58 ב-$0.12, או 7.6%. ההכנסות של $2.37 מיליארד פספסו את תחזית $2.38 מיליארד בכ-$10 מיליון, או 0.4%.
הרבעון היה אפוא עקיפה מתונה בסך הכל. עקיפת הרווח היתה האיתות החשוב יותר, שכן היא התרחשה לצד עליות שנתיות חזקות בהכנסה התפעולית וב-EBITDA. פספוס ההכנסות היה קטן, אך ככל הנראה תרם להגבלת תגובת המניה.
התוצאה מתאימה גם למגמה חיובית רחבה יותר. XPO ציינה כי הרווח המדולל המתואם למניה עלה ב-59% לעומת אשתקד, בעוד ההכנסה התפעולית עלתה ב-76%. הדבר מעיד שהחברה מפיקה יותר רווח מכל דולר של הכנסה — לרוב חשוב יותר למשקיעים מפספוס קל בשורת ההכנסות.
תגובת השוק
המניה ירדה ב-2.86% ל-$176.49 במסחר טרום-פתיחה, ירידה של $5.20 מהסיום הקודם של $181.69. הירידה הגיעה על אף עקיפת הרווח למניה והעלאת התחזית הפיננסית, מה שמעיד כי המשקיעים התמקדו אולי בפספוס ההכנסות הקל, או בכך שהמניה כבר התאוששה היטב משפל 52 השבועות שלה. גם שאלת השווי עשויה להיות גורם: XPO נסחרת במכפיל רווח של 51.6, וניתוח InvestingPro מצביע על כך שהמניה מוערכת ביתר ביחס לשווי ההוגן שלה — ומציב אותה בין המניות ברשימת המוערכות ביתר בפלטפורמה. עם זאת, המניה הניבה החזר חזק של 45.6% בשנה האחרונה, המשקף אמון בסיפור התרחבות המרג’ינים של החברה.
במחיר הנוכחי, XPO נמצאת כ-24% מתחת לשיא 52 השבועות שלה של $232.05 וכ-41% מעל שפל 52 השבועות שלה של $124.82. הדבר ממקם את המניה באמצע הטווח האחרון שלה, עם מרחב לעלייה ולירידה כאחד, בהתאם לשאלה האם החברה תצליח לשמר את רווחי המרג’ין.
התנועה לא הייתה קיצונית, אך היא ראויה לציון שכן הגיעה לאחר רבעון חזק מבחינת רווחיות ויצירת מזומנים. התגובה מרמזת שהשוק עדיין מחפש הוכחה שהצמיחה יכולה להישאר גם רווחית וגם בת-קיימא.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה העלתה את יעד שיפור יחס התפעול לשנת 2026 המלאה ל-250 נקודות בסיס ומעלה, לעומת יעד קודם של יותר מ-200 נקודות בסיס. החברה ציינה גם כי תזרים המזומנים החופשי צפוי להכפיל את עצמו לעומת 2025 ולהגיע לכ-$800 מיליון השנה. האופטימיות משותפת גם בוול-סטריט: לפי נתוני InvestingPro, 15 אנליסטים עדכנו את תחזיות הרווח שלהם כלפי מעלה לתקופה הקרובה, מה שמחזק את האמון במסלול של XPO. זהו רק אחד מכמה ProTips בלעדיים הזמינים לחותמים, המציעים תובנות מעמיקות יותר על המומנטום של החברה ומיצובה.
לרבעון הרביעי, XPO צופה כי יחס התפעול יישאר מתחת ל-82%, לעומת תבנית עונתית רגילה שתדחוף אותו בדרך כלל לכיוון 83%. ההנהלה ציינה גם כי השער, ללא דלק, צפוי להשתפר ברצף ולהאיץ לעומת השנה הקודמת, בעוד משלוחים וטונאז’ צפויים לצמוח מהר יותר מאשר ברבעון השלישי.
החברה צופה עוצמת תמחור גבוהה יותר, נורמליזציה של תמהיל המשא ורווחי נפח מתמשכים. כמו כן נאמר כי תוכניות הבינה המלאכותית והטכנולוגיה עדיין בשלבים מוקדמים, אך צפויות להמשיך ולשפר את הפרודוקטיביות לאורך זמן.
דברי ההנהלה
המנכ"ל מריו האריק אמר כי החברה בונה "עסק שיכול לצמוח באופן רווחי" וצופה יחס תפעול שנתי של LTL בטווח הנמוך של שנות ה-70 ומטה בתקופה ארוכה. יעד זה משקף את אמון ההנהלה בכך שרווחי המרג’ין יכולים להמשיך הרבה מעבר לשנה הנוכחית.
האריק הוסיף: "איננו מאמינים שמחיר ונפח זרים זה לזה", תוך שהוא מצביע על יכולת החברה לצמוח בהכנסות תוך שיפור הרווחיות. לדבריו, XPO צופה שניהם יאיצו ברבעון הרביעי.
מנהל האסטרטגיה הראשי עלי פאגרי ציין כי כלי הבינה המלאכותית של החברה כבר מניבים רווחים מדידים, לרבות צמצום טיפולים חוזרים ואופטימיזציה טובה יותר של מסלולים. מנהל הכספים הראשי קייל וויסמנס אמר כי XPO בדרך להכפיל את תזרים המזומנים החופשי השנה וצופה להשתמש במזומן זה לרכישות חוזרות של מניות ולהפחתת חוב.
סיכונים ואתגרים
- צמיחת ההכנסות עדיין תלויה בחלקה ברווחי נתח שוק, שעשויים להיות קשים יותר לשמירה אם ביקוש המשא יחלש.
- עלויות שכר, תגמולים ותמריצים נותרות רוח נגדית, אפילו כשהפרודוקטיביות משתפרת.
- הפעילות האירופית של החברה עדיין בתהליך מעבר, ועיתוי המכירה נותר לא ודאי.
- תנודות חדות בשערי משא מלא עשויות להשפיע על התמהיל, התמחור והסטרקצ’ר העלויות, במיוחד כשמשא עובר בין אופני הובלה.
- שווי המניה עשוי להותיר פחות מרחב לטעויות אם המשקיעים מצפים להמשך התרחבות המרג’ינים.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בתמחור, תמהיל, אינפלציית עלויות, תזרים מזומנים חופשי ובפעילות האירופית. שאלה מרכזית אחת היתה האם שיפור השער של XPO יכול להימשך לרבעון הרביעי. ההנהלה ציינה כי מגמות התמחור משתפרות וכי אוקטובר הציג שער והכנסה למשלוח חזקים יותר.
נושא נוסף היה מקור צמיחת הנפח. האריק אמר כי כשליש הגיע מביקוש שוק ושני שלישים מרווחי נתח שוק. הוא הצביע על צמיחה בקרב לקוחות קטנים ובינוניים, שירותים פרמיום ומשא הקשור לענף המזון.
האנליסטים שאלו גם על עבודה ואינפלציית עלויות. ההנהלה ציינה כי שכר, משכורות ותגמולים עלו ב-11% ברבעון, מונעים על ידי נפחים גבוהים יותר, אינפלציה ופיצויי תמריצים. עם זאת, החברה ציינה כי רווחי הפרודוקטיביות מבינה מלאכותית ותכנון כוח אדם סייעו לקזז לחצים אלה.
שאלות על הקצאת הון זכו לתשובה ברורה: XPO מתכננת להמשיך לרכוש מניות בחזרה ולפרוע חוב ככל שתזרים המזומנים החופשי יעלה. ההנהלה ציינה כי כבר ביצעה רכישה חוזרת של $250 מיליון מניות השנה ופרעה $275 מיליון חוב, כולל $75 מיליון נוספים באוקטובר.
לבסוף, האנליסטים לחצו לקבל פרטים נוספים על הפעילות האירופית. ההנהלה ציינה כי המכירה נותרת בקדימות אסטרטגית, אך החברה נוקטת גישה סבלנית כדי למקסם את הערך. למשקיעים המחפשים תמונה מקיפה של המיצוב האסטרטגי, השווי והבריאות הפיננסית של XPO, החברה נמצאת בין יותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות בדוחות Pro Research המפורטים של InvestingPro. דוחות אלה מזקקים נתונים מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה — הזמין לצד כלי סינון מתקדמים, הערכות שווי הוגן וניתוח מומחים בפלטפורמת InvestingPro.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









