Garrett Motion פרסמה תוצאות מעורבות לרבעון השלישי של 2026: הרווח עלה על הציפיות, בעוד ההכנסות הציגו פספוס קל. ספקית חלקי הרכב רשמה רווח מתואם של $0.51 למניה, מעל לתחזית של $0.47, בעוד ההכנסות הגיעו ל-$930 מיליון לעומת ציפיות של $940.71 מיליון. המניה עלתה 4.69% במסחר המוקדם לרמה של $23.377, מה שמעיד על כך שהמשקיעים התמקדו בעיקר בהכאת תחזיות הרווח, בשיפור המרג’ין ובתחזית החזקה יותר למכירות התעשייתיות, ופחות בפספוס הקל בהכנסות.
נקודות מפתח
- רווח מתואם למניה של $0.51 היכה את ההערכות ב-8.5%, בעוד ההכנסות פספסו ב-כ-1.1%.
- המכירות נטו עלו 3% אורגנית ל-$930 מיליון, בזכות עוצמה בשווקי כלי הרכב המסחריים והתעשייה.
- מרג’ין ה-EBIT המתואם התרחב ל-16.3%, עלייה של 160 נקודות בסיס לעומת השנה הקודמת.
- תזרים המזומנים החופשי המתואם הגיע ל-$136 מיליון, השווה ל-89% המרה מרווח למזומן.
- החברה העלתה את תחזית המכירות התעשייתיות לשנת 2027 לכ-$300 מיליון, מעל לציפיות ארוכות הטווח הקודמות.
ביצועי החברה
Garrett Motion מסרה כי המכירות ברבעון השלישי צמחו 3% אורגנית, ועלו על קצב ייצור כלי הרכב הקלים בתעשייה. החברה רשמה גם רווחיות חזקה יותר, עם EBIT מתואם של $152 מיליון ומרג’ין של 16.3%. ההנהלה ציינה כי השיפור נבע ממיקס מוצרים נוח ומשיפורים תפעוליים של $13 מיליון לעומת השנה הקודמת, שקוזזו חלקית על ידי לחץ מטבעי.
הרבעון הציג עוצמה מיוחדת בתחום כלי הרכב המסחריים ויישומי התעשייה, שם הצמיחה האורגנית הגיעה ל-23% לעומת השנה הקודמת. פלח זה ממשיך לתפוס מקום גדול יותר בפעילות החברה, בעוד הביקוש המסורתי לכלי רכב קלים נותר לא אחיד בין האזורים השונים.
Garrett המשיכה גם להחזיר הון לבעלי המניות. החברה ביצעה רכישה חוזרת של מניות בהיקף $57 מיליון ברבעון, שילמה $15 מיליון בדיבידנדים, ובאוקטובר פרעה $50 מיליון מהלוואה לתקופה. הדירקטוריון אישר גם תוכנית רכישה חוזרת חדשה של מניות בהיקף $250 מיליון לשנת 2027.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- מכירות נטו: $930 מיליון, עלייה של 3% אורגנית לעומת השנה הקודמת.
- רווח מתואם למניה: $0.51, מעל לתחזית של $0.47.
- EBIT מתואם: $152 מיליון.
- מרג’ין EBIT מתואם: 16.3%, עלייה של 160 נקודות בסיס לעומת השנה הקודמת.
- תזרים מזומנים חופשי מתואם: $136 מיליון.
- המרה למזומן: 89% מהרווח המתואם הומר לתזרים מזומנים חופשי.
- רכישות חוזרות של מניות: $57 מיליון ברבעון, $172 מיליון מתחילת השנה.
- נזילות: $841 מיליון, כולל $630 מיליון כושר אשראי מסתובב ו-$211 מיליון מזומן חופשי.
- מינוף נטו: 1.66 פעמים, שיפור לעומת הרבעון הקודם.
- שווי שוק: $4.16 מיליארד.
- תשואת תזרים מזומנים חופשי: 9%, המשקפת יצירת מזומן חזקה ביחס לשווי השוק.
תוצאות מול תחזיות
Garrett Motion היכתה את תחזיות הרווח בפער צנוע אך ברור. הרווח המתואם למניה של $0.51 עלה ב-4 סנט על הקונצנזוס של $0.47, הפתעה של 8.5%. ההכנסות, לעומת זאת, פספסו ב-$10.71 מיליון, או 1.1%, לעומת תחזית של $940.71 מיליון.
התוצאה מצביעה על כך שהחברה הציגה רווחיות טובה מהצפוי אף ללא הכאת ההכנסות. ביצוע מסוג זה מעיד בדרך כלל על שליטה קפדנית בעלויות, מיקס נוח וביצוע מוצלח. במקרה זה, ההנהלה ציינה כי התרחבות המרג’ין נבעה ממיקס המוצרים ומשיפורים תפעוליים, שסייעו לקזז את לחץ המכסים והמטבע.
מדדי השווי של החברה מרמזים על פוטנציאל עלייה נוסף. עם מכפיל רווח של 12.17 ומכפיל PEG של 0.43 בלבד, Garrett נראית מתומחרת באטרקטיביות ביחס לסיכויי הצמיחה שלה. על פי ניתוח InvestingPro, המניה מוערכת בחסר על בסיס חישובי שווי הוגן — מה שהופך אותה לאחת המניות שכדאי לעקוב אחריהן ברשימת המניות המוערכות בחסר בפלטפורמה.
ההכאה הייתה משמעותית, אך לא חריגה במיוחד. היא הספיקה לתמוך בתגובה חיובית בשוק, במיוחד משום שהחברה גם אישרה מחדש סיפור ארוך-טווח בונה בתחום הטכנולוגיות התעשייתיות ואפס הפליטות.
טיפ של InvestingPro מציין כי ההנהלה מבצעת רכישות חוזרות של מניות באגרסיביות — מגמה המתחזקת לנוכח $172 מיליון שנרכשו מתחילת השנה ותוכנית ה-$250 מיליון החדשה שאושרה. משקיעים המעוניינים בתובנות מעמיקות יכולים לגשת לטיפ זה ו-7 ProTips נוספים בפלטפורמה, לצד מדדי בריאות פיננסית מקיפים המדרגים את Garrett כ-"טובה" בסך הכל.
תגובת השוק
המניה עלתה 4.69% במסחר המוקדם לרמה של $23.377, עלייה של $1.05 מהסגירה הקודמת של $22.33. המהלך מצביע על תגובה ראשונית חיובית מצד המשקיעים בעקבות הדוח ושיחת הוועידה.
אף לאחר העלייה, המניה נותרה הרחק מתחת לשיא של 52 שבועות שעמד על $36.25, אם כי היא נמצאת בנוחות מעל לשפל של 52 שבועות שעמד על $15.54. הדבר מרמז כי המניה עדיין נסחרת באמצע טווח רחב, עם מרחב לשיפור הסנטימנט אם החברה תמשיך לספק תוצאות במרג’ין ובצמיחה התעשייתית.
המהלך במסחר המוקדם היה חזק מתגובה שגרתית וסביר שהוא שיקף שילוב של הכאת הרווח למניה, יצירת המזומן, הרכישות החוזרות והעלאת תחזית המכירות התעשייתיות. לא סופקו נתוני היקף מסחר.
למשקיעים המעוניינים בתמונה מלאה של מצבה הפיננסי ומסלול הצמיחה של Garrett, החברה נמנית על למעלה מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research המקיפים של InvestingPro, הממירים נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליות אינטואיטיביות וניתוח מומחים.
תחזית והנחיות
Garrett Motion אישרה מחדש את תחזיתה לשנת 2026 המלאה בנקודת האמצע, וציינה כי היא צופה מכירות נטו של כ-$3.8 מיליארד, EBIT מתואם של $580 מיליון ותזרים מזומנים חופשי מתואם של $430 מיליון.
החברה גם סיפקה תמונה מפורטת יותר לגבי 2027 ומעבר לה:
- מכירות תעשייתיות: צפויות להגיע לכ-$300 מיליון בשנת 2027, עלייה מיעד ארוך-טווח קודם של $250 מיליון.
- מנוע הצמיחה התעשייתי: ייצור חשמל, ובמיוחד יישומי גנסט, נותר התורם העיקרי.
- מדחס E-cooling: הייצור עם Multistack צפוי להתחיל בשנת 2027.
- E-powertrain: השקות מסחריות לכבדים ממוקדות לשנת 2027.
- תוכניות לכלי רכב קלים: מספר השקות טורבו חדשות מתוכננות לשנת 2027 בכלי רכב קלים, היברידיים ומסחריים.
ההנהלה ציינה כי היא נשארת מיושרת עם המסגרת הפיננסית שהוצגה ביום המשקיעים שלה במאי. היא גם תיארה את הביקוש הרכבי ב-2027 כבלתי ודאי, במיוחד באירופה ובאסיה, וציינה כי היא שומרת על עלויות שמרניות כדי לשמור על גמישות.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Olivier Rabiller אמר כי החברה סיפקה "רבעון שלישי חזק עם צמיחת מכירות אורגנית, התרחבות מרג’ין ותזרים מזומנים חופשי מתואם בריא." ההערה מסגרה את הרבעון כביצוע מוצק ולא רק כהכאת רווח חד-פעמית.
Rabiller הצביע גם על ההתקדמות התעשייתית של החברה, ואמר: "אכן, כשאתם מסתכלים על $300 מיליון שאנחנו עושים כיום במכירות תעשייתיות, זה בעיקר גנסט." ההצהרה מדגישה עד כמה מהר עסקי התעשייה התרחבו מעבר לציפיות הקודמות.
לגבי שוק הרכב הרחב, Rabiller היה זהיר. "אני לא בטוח שיש לי כדור בדולח מדויק יותר מכל אחד אחר לחזות מה יקרה לתעשיית הרכב ב-2027," אמר, והוסיף כי החברה "זהירה מאוד לגבי המיקס." הדברים מרמזים כי ההנהלה רואה הזדמנויות, אך אינה מניחה רקע תעשייתי חלק.
מנהל הכספים Sean Deason אמר כי החברה מתחילה לראות יתרונות במרג’ין ככל שהמכירות עולות. "ככל שאנחנו מתחילים לראות מכירות שנוחתות ומרמפות את הקווים שלנו, כך זה טוב יותר," אמר. הוא גם ציין כי החברה "אוהבת טורבו בכל הוורטיקלים," מה שמחזק את מחויבות Garrett לבסיס הטכנולוגי המרכזי שלה.
סיכונים ואתגרים
- לחץ מטבעי: המטבע פגע במרג’ין ברבעון ועלול להמשיך לשמש כרוח נגדית.
- העברת מכסים: ההנהלה ציינה כי המכסים גרעו שלוש נקודות מהתוצאות, מה שמראה כי מדיניות הסחר עדיין משפיעה על ההכנסות והמרג’ין.
- ביקוש רכבי לא ודאי: ייצור כלי רכב קלים נותר לא אחיד, במיוחד באירופה ובאסיה.
- תנודתיות בשוק סין: הביקוש המקומי בסין נחלש, ודפוסי הייצוא יכולים להשתנות במהירות.
- סיכון ריצוף טכנולוגיה חדשה: תוכניות E-cooling תעשייתי ו-E-powertrain עדיין צריכות לעבור מבדיקות לייצור ואימוץ לקוחות.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בתחזית הצמיחה התעשייתית של החברה, ובמיוחד בקפיצה בצפי המכירות ל-2027 לרמה של $300 מיליון. ההנהלה ציינה כי רוב הצמיחה צפויה להגיע מיישומי גנסט, בעוד הכנסות מדחס E-cooling צפויות לרמפ מאוחר יותר.
השאלות התמקדו גם בהסכם החדש עם Multistack ובהזדמנות הרחבה בתחום ה-HVAC. Rabiller אמר כי העסקה מכסה מוצרים ומקרי שימוש מרובים, אך הוא נמנע מלכמת את ההזדמנות במדויק מכיוון שאימוץ הלקוחות עדיין נזיל.
תחום נוסף שעלה היה התרחבות המרג’ין. Deason אמר כי מוצרי התעשייה וה-HVAC נושאים מרג’ין אטרקטיבי, וכי היתרון אמור להיות גלוי יותר ככל שהנפחים יעלו וקווי הייצור ירמפו.
האנליסטים גם לחצו על ההנהלה לגבי תחזית הרכב ל-2027, ביקוש הייצוא מסין והירידה במכירות טורבו לבנזין. המנהלים ציינו כי השוק המקומי הסיני נחלש, אך Garrett כבר מספקת מנועים המשמשים ברכבים לייצוא ומוצבת היטב לשרת יצרניות רכב סיניות בעלות שאיפות גלובליות.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.







