Canada Packers דיווחה על החמצה חדה בתוצאות הרבעון השלישי של 2026: רווח מתואם של $0.23 למניה, לעומת תחזית וול-סטריט של $0.84, בעוד ההכנסות ירדו ב-11.6% ל-CAD 420.7 מיליון. החברה ציינה כי ערכי חיתוך החזיר החלשים, הביקוש הרך בארה"ב ולחץ שערי החליפין פגעו בתוצאות. המניה נסחרת כעת ב-$10.18, ירידה של 27% במהלך ששת החודשים האחרונים, על פי נתוני InvestingPro. עם מכפיל רווח של 8.01 בלבד, ניתוח InvestingPro מצביע על כך שהחברה נסחרת ברמה המוערכת בחסר ביחס לשווי ההוגן שלה, ומציב אותה ברשימת המניות המוערכות בחסר בפלטפורמה.
נקודות מפתח
- רווח מתואם למניה (EPS) של $0.23 החמיץ את התחזית של $0.84 ב-$0.61 למניה, או 72.6%.
- ההכנסות ירדו 11.6% בהשוואה שנתית ל-CAD 420.7 מיליון.
- ה-EBITDA המתואם ירד 43.8% ל-CAD 31.5 מיליון, עם צמצום המרג’ין ל-7.5%.
- החברה רשמה הפסד נקי של CAD 28.1 מיליון, לעומת רווח בתקופה המקבילה אשתקד.
- ההנהלה ציינה כי הרבעון החלש נבע בעיקר מלחץ מחזורי בשוק, ולא משינוי מבני בעסק.
ביצועי החברה
Canada Packers מסרה כי תוצאות הרבעון השלישי נפגעו משוק חזיר חלש במיוחד. ערכי חיתוך החזיר ירדו כ-15% בהשוואה שנתית, והחברה לא חוותה את השיפור העונתי הרגיל שתורם לרוב לתוצאות הרבעון השלישי. ההנהלה הצביעה גם על לחץ מתמשך מהיין היפני ועל האטה ביצוא לקראת סוף הרבעון.
החברה נותרה רווחית על בסיס מתואם, אך ביצועיה נחלשו בחדות לעומת השנה הקודמת. ה-EBITDA המתואם ירד ל-CAD 31.5 מיליון מ-CAD 56.0 מיליון על בסיס פרו-פורמה אשתקד. מרג’ין ה-EBITDA המתואם ירד ב-430 נקודות בסיס ל-7.5%. מרג’ין הרווח הגולמי של החברה, העומד על 12% ב-12 החודשים האחרונים, משקף לחץ מתמשך בעסקי עיבוד החזיר — אתגר מבני שמוזכר ב-InvestingPro Tips. למרות לחץ המרג’ין, החברה שומרת על תשואת תזרים מזומנים חופשי גבוהה של 26%, המעידה על יכולת ייצור מזומנים יעילה.
עם זאת, המנהלים הדגישו כי העסק המשיך לייצר מזומנים ולנהל את החוב. תזרים המזומנים החופשי עמד על CAD 14.7 מיליון ברבעון, והחוב הנקי ירד מעט לעומת הרבעון הקודם. החברה ציינה כי מרג’ין ה-EBITDA המתואם ב-12 החודשים האחרונים נותר סביב 9%, בתוך טווח היעד ארוך הטווח של 8% עד 12% בתנאי שוק רגילים.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: CAD 420.7 מיליון, ירידה של 11.6% בהשוואה שנתית.
- EBITDA מתואם: CAD 31.5 מיליון, ירידה של 43.8% לעומת הרבעון השלישי של 2025 על בסיס פרו-פורמה.
- מרג’ין EBITDA מתואם: 7.5%, לעומת 11.8% בתקופה המקבילה אשתקד.
- הפסד נקי: CAD 28.1 מיליון, לעומת רווח נקי של CAD 25.6 מיליון ברבעון המקביל אשתקד.
- תזרים מזומנים חופשי: CAD 14.7 מיליון, בתמיכת מימון חייבים.
- תזרים מזומנים חופשי מתחילת השנה: CAD 52.4 מיליון.
- הוצאות הון: CAD 10.0 מיליון, בקנה אחד עם CAD 10.6 מיליון אשתקד.
- חוב נקי: CAD 428.7 מיליון, כולל CAD 98.5 מיליון של התחייבות החכר.
- יחס מינוף: 2.8 פעמים ה-EBITDA המתואם הפרו-פורמה ב-12 החודשים האחרונים.
- כושר אשראי חוזר שאינו בשימוש: כ-CAD 199 מיליון.
תוצאות מול תחזיות
Canada Packers החמיצה את תחזיות הרווח בפער רחב. החברה דיווחה על EPS מתואם של $0.23, לעומת תחזית של $0.84. מדובר בחוסר של $0.61 למניה, או 72.6% מתחת לאומדנים.
ההחמצה הייתה גדולה במיוחד, ובעיקר משום שהיא הגיעה לצד ירידה בהכנסות ונפילה חדה ב-EBITDA המתואם. החברה לא סיפקה תחזית הכנסות בנתונים שנמסרו, אך ההכנסות ירדו בכל זאת 11.6% בהשוואה שנתית.
הרבעון החלש סימן גם היפוך מגמה לעומת התקופה המקבילה אשתקד, אז רשמה החברה רווח. ההנהלה ציינה כי התוצאות שיקפו תנאי שוק יותר מבעיות בהוצאה לפועל, אך גודל ההחמצה מרמז שהמשקיעים עשויים להישאר זהירים עד שמרווחי החזיר ישתפרו.
תגובת השוק
המניה ירדה 1.17% ל-$14.31 במסחר טרום-פתיחה בעקבות הדוח. התנועה הייתה מתונה ביחס לגודל ההחמצה, מה שמרמז שחלק מהחולשה כבר גולמה במחיר המניה.
ב-$14.31, המניה נמצאת קרוב לקצה התחתון של טווח 52 השבועות שלה, $13.14 עד $21.37. זה מציב אותה כ-8.9% מעל השפל וכ-33.0% מתחת לשיא.
התגובה המתונה עשויה לשקף תמהיל של חששות ותמיכה. מצד אחד, ההחמצה, ירידת המכירות והמרג’ינים החלשים הם שליליים. מצד שני, החברה עדיין ייצרה תזרים מזומנים חופשי חיובי, הפחיתה חוב ואישרה מחדש את יעד צמיחת הנפח לשנה המלאה. המניה מציעה גם תשואת דיבידנד של 6.4%, המספקת תמיכה בהכנסות בתקופת הירידה. למשקיעים המעוניינים בניתוח מעמיק יותר, Canada Packers היא אחת מ-1,400+ מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research המקיפים של InvestingPro, הממירים נתונים פיננסיים מורכבים למידע ברור וניתן לפעולה.
תחזית והנחיות
ההנהלה ציינה כי היא עדיין מצפה לצמיחה של 2% עד 3% בעיבוד חזירים לשנת 2026 המלאה, בסיוע שבוע ייצור נוסף ברבעון הרביעי. החברה צופה גם שיפור במשלוחי חוות פנימיים עם המעבר ל-2027, וציינה שחוזי אספקה חיצוניים חדשים אמורים להוסיף נפח, במיוחד במחצית השנייה של השנה הבאה.
המנהלים ציינו כי החברה פועלת למלא כושר עיבוד רדום במהלך ארבע השנים הקרובות ללא הוצאות מתקנים גדולות. האסטרטגיה מסתמכת על גידול באספקת חזירים, שיפור פריון החוות והרחבת רשת היצרנים החיצוניים.
Canada Packers הוסיפה כי היא מתכננת להשתמש ב-CAD 20 מיליון המלאים הזמינים במסגרת תוכנית מימון החייבים שלה ברבעונים הקרובים. ההנהלה ציינה כי זה אמור לתמוך בניהול תזרים המזומנים.
החברה הכריזה על דיבידנד לרבעון הרביעי של CAD 0.23 למניה, לתשלום ב-04.01.2027.
דברי ההנהלה
דניס אורגן של חברה, המנכ"ל, אמר כי החברה בנויה לביצוע לאורך מחזורי סחורות. "אמרנו באופן עקבי שCanada Packers בנויה לביצוע לאורך מחזורי שוק סחורות", אמר.
הוא גם טען כי המיתון הנוכחי הוא זמני. "ראינו את זה קודם. מחזורי, לא מבני", אמר אורגן של חברה, בהתייחסו לתנאי השוק החלשים.
דיפאק, סמנכ"ל הכספים, אמר כי הירידה ברבעון נבעה בעיקר מתנאי השוק. "תנאי השוק הסבירו יותר מכל את הירידה השנתית ב-EBITDA המתואם ברבעון זה", אמר, והוסיף כי שיפורים תפעוליים סייעו לקזז חלק מהלחץ.
סיכונים ואתגרים
- תמחור חזיר חלש: ערכי החיתוך ירדו כ-15%, מה שלוחץ ישירות על המרג’ינים.
- ביקוש רך: ההנהלה הצביעה על ביקוש חלש יותר למוצרי בשר חזיר ארוזים בארה"ב, במיוחד בייקון, נקניק ושינקן.
- האטה ביצוא: היצוא נחלש באוגוסט, במיוחד למקסיקו ולחלקים מדרום-מזרח אסיה.
- דחיסת מרג’ין: מרג’ין ה-EBITDA המתואם ירד בחדות, מה שמראה שהעסק רגיש למרווחי השוק.
- מזג אוויר ועיתוי האספקה: טמפרטורות קיץ חמות יותר השפיעו על גדילת החזירים ודחפו חלק מהנפח לרבעונים מאוחרים יותר.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו במספר נושאים במהלך הכנס, כולל השפעות מזג האוויר על נפחי החוות הפנימיים, קצב צמיחת האספקה העתידית והתחזית למרג’ינים.
השאלות התרכזו בשאלה כמה השפיע מזג האוויר החם על גדילת החזירים, כאשר ההנהלה ציינה שחלק מהחיות נדחו לרבעונים מאוחרים יותר. האנליסטים שאלו גם על רשת האספקה החיצונית של החברה. המנהלים ציינו שנחתמו חוזים מרובים וכי הצמיחה אמורה להיות סדירה יותר במחצית השנייה של 2027.
נושא נוסף היה האם לחץ המרג’ין הנוכחי הוא מחזורי או מבני. ההנהלה ציינה שהיא רואה את החולשה כמחזורית, תוך הצבעה על ביקוש רך, האטה ביצוא ומלאים גבוהים. האנליסטים גם לחצו בנושא מלאי המקפיאים, כאשר המנהלים ציינו שמלאי הבטן נראה יציב יחסית בעוד מלאי השינקן גבוה בשל ביקוש מקסיקני חלש.
תוכנית פקטורינג החייבים גם היא עוררה שאלות. החברה ציינה שהשתמשה בכ-CAD 12 מיליון עד CAD 13 מיליון מתוך CAD 20 מיליון הזמינים ברבעון, וצופה להשתמש בסכום המלא לאורך זמן.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








