RMS פותחת את FY27 עם תזרים מזומנים חזק וצמיחה מואצת

התפרסם 26.10.2026, 02:42
© Reuters.

© Reuters.

במאמר זה:

RMS דיווחה על פתיחה חזקה לשנת הכספים FY27, עם תפוקת זהב של 48,839 אונקיות בעלות שוטפת כוללת (all-in sustaining cost) של AUD 2,656 לאונקייה ומחיר זהב ממומש של AUD 6,019 לאונקייה. החברה ציינה כי תזרים המזומנים התפעולי הגיע ל-AUD 186.4 מיליון, בעוד שתזרים המזומנים החופשי הבסיסי עמד על AUD 62.1 מיליון לאחר הוצאות צמיחה ותחזוקה. המניה נסחרה לאחרונה ב-$3.355, עלייה של 1.36% מהסיום הקודם של $3.31, ונותרת רחוקה מהשיא של 52 שבועות שעמד על $5.16.

נקודות מפתח

- תפוקת הזהב עמדה על 48,839 אונקיות, ירידה מ-53,466 אונקיות ברבעון הקודם, לאחר שמזג אוויר גשום שיבש את ההובלה ודרגות נמוכות יותר פגעו בתפוקה.

- מזומן וזהב עלו ל-AUD 768 מיליון מ-AUD 650 מיליון בסוף יוני, מה שחיזק את המאזן של החברה.

- החברה ציינה כי המרג’ין השוטף הכולל עמד על AUD 3,363 לאונקייה, או 56%, שאותו תיארה ההנהלה כמוביל ענף.

- Dalgaranga הופכת לגורם צמיחה מרכזי יותר בתפוקה, כאשר עפרת המכרה התת-קרקעי Never Never תרמה 135,000 טון בדרגה ממוצעת של 4.15 גרם לטון.

- פרויקטי צמיחה מרכזיים התקדמו, כולל הענקת חוזה EPC למעגל Mount Magnet Circuit 2 והתקדמות ראשונית בהיתורי Rebecca Roe.

ביצועי החברה

RMS ציינה כי הרבעון סימן פתיחה חזקה לשנת FY27, למרות שהתפוקה הייתה נמוכה מהרבעון הקודם. הגורם העיקרי לכך היה מזג אוויר גשום בספטמבר, שהשפיע על כביש ההובלה של Penny וצמצם את כמות העפרה שהגיעה למפעל Mount Magnet. דרגות נמוכות יותר מ-Penny ו-Never Never גם הן לחצו על התפוקה.

גם עם אתגרים אלה, החברה ייצרה תזרים מזומנים חזק והמשיכה לבנות את צנרת הצמיחה שלה. ההנהלה הדגישה את Dalgaranga כמנוע הצמיחה המרכזי, כאשר קצב הכרייה עלה בחדות והפעילות מתקדמת לעבר קצב ריצה של מיליון טון לשנה עד תחילת FY28. החברה ציינה גם כי הרחבת Mount Magnet נמצאת בלוח הזמנים וכי Rebecca Roe קיבלה את כל ההיתרים הנדרשים ומתקדמת לעבר הזהב הראשון ברבעון הרביעי של לוח השנה 2028.

עיקרי הנתונים הפיננסיים

- תפוקת זהב: 48,839 אונקיות, ירידה מ-53,466 אונקיות ברבעון הקודם.

- עלות שוטפת כוללת: AUD 2,656 לאונקייה.

- מחיר זהב ממומש: AUD 6,019 לאונקייה, ירידה של 3% לעומת הרבעון הקודם.

- מרג’ין שוטף כולל: AUD 3,363 לאונקייה, השווה למרג’ין של 56%.

- תזרים מזומנים תפעולי: AUD 186.4 מיליון.

- תזרים מזומנים חופשי בסיסי: AUD 62.1 מיליון.

- יתרת מזומן וזהב: AUD 768 מיליון, עלייה מ-AUD 650 מיליון בסוף יוני 2026.

- הון צמיחה שהושקע: AUD 53.5 מיליון.

- הון תחזוקה: AUD 31 מיליון.

- הוצאות חיפוש והגדרת משאבים: AUD 22.7 מיליון.

- שווי שוק: $4.43 מיליארד.

- תשואה על ההון: 4% ב-12 החודשים האחרונים.

- יחס חוב להון עצמי: 0.02, המשקף מינוף מינימלי.

על פי InvestingPro, ל-RMS יתרת מזומן העולה על חובותיה, מה שתומך בגמישות הפיננסית של החברה בשלב הצמיחה. ציון הבריאות הפיננסית של הפלטפורמה עומד על 3.15, המדרג את החברה כ"מצוינת" בסך הכול.

תוצאות מול תחזיות

לא סופקה תחזית פיננסית לרווח למניה או להכנסות לרבעון, ולכן לא ניתן לבצע השוואה ישירה עם הערכות האנליסטים. ביצועי החברה נמדדים טוב יותר דרך נתוני הפעילות ויצירת המזומנים.

על בסיס זה, הרבעון היה מעורב. התפוקה ירדה לעומת הרבעון הקודם, אך החברה עדיין ייצרה תזרים מזומנים תפעולי חזק ושמרה על מרג’ין גבוה. התוצאה מרמזת כי העסק נותר רווחי ומייצר מזומן גם בתקופות של שיבושי מזג אוויר ודרגות נמוכות יותר.

תגובת השוק

מניית RMS נסחרה לאחרונה ב-$3.355, עלייה של 1.36% מהסיום הקודם של $3.31. המניה נסחרת כ-35.8% מעל לשפל של 52 שבועות שעמד על $2.70 וכ-35.0% מתחת לשיא של 52 שבועות שעמד על $5.16.

נתוני InvestingPro מראים כי המניה ירדה ב-8.6% בשבוע האחרון, בהתאם לחולשה הרחבה שנרשמה לאחרונה. המניה נראית כיום מוערכת ביתר על בסיס ניתוח השווי ההוגן של InvestingPro, ומציבה אותה בין המניות ברשימת המוערכות ביתר. הפלטפורמה מציעה 10 ProTips נוספים לחותמים על RMS.

העלייה המתונה מרמזת כי המשקיעים נוקטים גישה זהירה אך בונה כלפי העדכון. תזרים מזומנים חזק, יתרת מזומן גדולה יותר והתקדמות בפרויקטי הצמיחה תמכו ככל הנראה בסנטימנט. במקביל, הירידה הרצופה בתפוקה והעלייה הצפויה בהוצאות ההון עשויות להגביל את ההתלהבות.

תחזית פיננסית והנחיות

RMS שמרה על תחזית הפיננסית לתפוקת זהב בשנת FY27 בטווח של 205,000 עד 225,000 אונקיות. ההנהלה ציינה כי היא צופה שיפור בתפוקה ובדרגות מרבעון לרבעון ככל ש-Dalgaranga מאיצה וחומר בדרגה גבוהה יותר מ-Never Never ו-Cue זורם דרך המפעל.

החברה גם פירטה תוכנית הוצאות צמיחה כבדה עבור Mount Magnet. תחזית ההוצאות ההוניות לשנת FY27 עבור ההרחבה עומדת על AUD 270 מיליון עד AUD 305 מיליון, הכוללת:

- AUD 195 מיליון עד AUD 215 מיליון להרחבת עיבוד

- AUD 35 מיליון עד AUD 40 מיליון לתשתיות ושדרוגי עיבוד

- AUD 40 מיליון עד AUD 50 מיליון לתשתיות מכרה

עבור Dalgaranga, החברה מטווחת 500,000 טון כרייה בשנת FY27 וקצב ריצה של מיליון טון לשנה עד FY28. Rebecca Roe נמצאת בלוח הזמנים לזהב ראשון ברבעון הרביעי של לוח השנה 2028.

אנליסטים שומרים על עמדה שורית עם דירוג קנייה קונצנזוסי ויעדי מחיר הנעים בין $2.96 ל-$4.64, המרמזים על פוטנציאל עלייה של 57% מהרמות הנוכחיות. לניתוח מעמיק יותר, RMS נמצאת בין יותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research המקיפים, אשר ממירים נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליות אינטואיטיביות וניתוח מומחים.

דברי המנהלים

המנכ"ל Mark Zeptner אמר כי הרבעון היה "פתיחה חזקה לשנת FY27", תוך שהוא מצביע על עיבוד 135,000 טון של עפרת המכרה התת-קרקעי Never Never בדרגה של 4.15 גרם לטון כראיה לתפקידה הגדל של Dalgaranga בתיק.

המנהל הפיננסי הראשי Darren Millman אמר כי המרג’ין השוטף הכולל של החברה של AUD 3,363 לאונקייה, או 56%, נותר "מוביל ענף". הוא הוסיף כי החברה צופה ירידה בעלויות ליחידה ככל שהדרגות עולות והתפוקה גדלה.

המנהל התפעולי הראשי Tim Hewitt אמר כי הענקת חוזה ה-EPC ל-Primero עבור Mount Magnet Circuit 2 הייתה אבן הדרך המרכזית של הרבעון. הוא הוסיף כי Dalgaranga צפויה להמשיך ולהגדיל נפחים ככל שהחברה פותחת חלקים נוספים של גוף העפרה ומביאה את מפעל המשחה לפעילות מלאה.

סיכונים ואתגרים

- שיבושי מזג אוויר: תנאים גשומים עלולים לשבש הובלה ועיבוד, כפי שנראה ב-Penny ברבעון זה.

- תנודתיות בדרגות: דרגות נמוכות יכולות להשפיע במהירות על התפוקה ועלויות היחידה.

- הוצאות הון גבוהות יותר: הרחבת Mount Magnet תדרוש הוצאות ניכרות לאורך מספר רבעונים.

- סיכון ביצוע: מספר פרויקטי צמיחה מתקדמים בו-זמנית, כולל Mount Magnet, Dalgaranga ו-Rebecca Roe.

- רגישות למחיר הזהב: מחיר זהב ממומש נמוך יותר עלול לצמצם את המרג’ינים אם תנאי השוק יחלשו.

שאלות ותשובות

האנליסטים התמקדו בתחזית העלויות של החברה, קצב האצת Dalgaranga ועיתוי הוצאות הצמיחה.

השאלות התרכזו בשאלה האם העלויות יישארו יציבות או ירדו ככל שהנפחים עולים. ההנהלה ציינה כי עלויות היחידה צפויות לרדת מרבעון לרבעון ככל שהדרגות משתפרות, במיוחד ב-Dalgaranga וב-Cue, בעוד שעלויות הדולר המוחלטות צפויות להישאר יציבות באופן כללי.

האנליסטים שאלו גם על פרופיל הדרגות של Never Never. ההנהלה ציינה כי הרבעון הראשון תמיד צפוי להיות בדרגה נמוכה יותר וכי שלושת הרבעונים הבאים צפויים להציג עלייה משמעותית, כאשר 6.2 גרם לטון מייצג את הממוצע השנתי.

נושא מרכזי נוסף היה ההבדל בין 500,000 טון שנכרו בשנת FY27 לבין קצב ריצה של מיליון טון לשנה. ההנהלה הבהירה כי 500,000 טון הוא יעד הכרייה לשנה המלאה, בעוד שנתון המיליון טון מתייחס לקצב הריצה ביציאה לתחילת FY28.

השאלות על Rebecca Roe התמקדו במסלול הקריטי לזהב הראשון. ההנהלה ציינה כי המשימות העיקריות הן סיום חוזי הטחנה וחוזי פעילות הכרייה, בעוד שההיתורים כבר הושלמו. החברה ציינה כי אישור ה-EPA המוקדם מעניק לה גמישות רבה יותר באופן שבו היא מסדרת את הפרויקט.

האנליסטים שאלו גם מתי הוצאות ההון לצמיחה יתחילו לעלות באופן משמעותי. ההנהלה ציינה כי ההוצאות ב-Mount Magnet צפויות להאיץ מינואר 2027, בעוד שהוצאות Eridanus צפויות להתחיל בנובמבר 2026.

מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.

תגובות אחרונות

התקינו את האפליקציה שלנו
עקוב אחרינו
אזהרת סיכון: מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטו כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטו מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטו, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.
הגרסה האנגלית היא גרסתו הראשית של הסכם זה ותשמש גרסה מכרעת בכל מחלוקת שתתגלע בין הגרסה האנגלית לגרסה העברית.
© 2007-2026 - כל הזכויות שמורות לפיוזן מדיה בע"מ