מדד ת"א 125 ירד במהלך המסחר; ת"א ביומד עלה ב־1.31%
Engineers India דיווחה על רווח חזק יותר ברבעון יוני, כאשר הרווח לפני מס על בסיס עצמאי עלה ב-55% בהשוואה שנתית והרווח לאחר מס טיפס אף הוא ב-55%, גם כאשר המחזור הכולל ירד. חברת ההנדסה והייעוץ הממשלתית ציינה כי המרג’ין השתפר בחדות, בסיוע תמהיל עשיר יותר של עבודות ייעוץ, בעוד מניית החברה עלתה ב-0.61% ל-$242.05, קרוב לקצה העליון של טווח 52 השבועות שלה. החברה נסחרת במכפיל רווח (P/E) של 15.76 עם שווי שוק של $72.1 מיליארד, אם כי ניתוח InvestingPro מצביע על כך שהמניה מוערכת ביתר ביחס להערכת השווי ההוגן שלה.
נקודות מפתח
- הרווח לפני מס על בסיס עצמאי עלה ל-INR 145 קרורים מ-INR 94 קרורים שנה קודם לכן.
- הרווח לאחר מס על בסיס עצמאי עלה ל-INR 109 קרורים מ-INR 70 קרורים.
- מרג’ין ה-EBITDA השתפר ל-18.55% מ-11.72%.
- מחזור הייעוץ צמח ב-22% והיווה 62.3% מהמחזור הכולל.
- ההנהלה ציינה כי היא נותרת בטוחה בעמידה ביעד תזרים ההזמנות של INR 8,000 קרורים לשנה.
- החברה רואה הזדמנויות חדשות בתחומי הגרעין, גיזוז פחם ותשתיות, בעוד המזרח התיכון נותר חלש.
ביצועי החברה
Engineers India סיימה רבעון המאופיין ברווחיות חזקה יותר ומרג’ין טוב יותר, אך לא בצמיחת הכנסות רחבה. המחזור הכולל ירד ב-6.5% בהשוואה שנתית ל-INR 801 קרורים מ-INR 857 קרורים, בעיקר בשל ירידה בהכנסות Turnkey ככל שפרויקטים מרכזיים הגיעו לסיומם.
התוצאה הטובה יותר הגיעה מעסקי הייעוץ וההנדסה של החברה, שהם החלק בעל המרג’ין הגבוה יותר בתיק. אותו מגזר רשם מחזור של INR 499 קרורים, עלייה של 22% מ-INR 408 קרורים שנה קודם לכן. חלקו מהמחזור הכולל עלה ל-62.3% מ-47.6%, מה שמדגיש מעבר לעבודה רווחית יותר.
מחזור ה-Turnkey וה-LSTK ירד ל-INR 302 קרורים מ-INR 449 קרורים. ההנהלה ציינה כי הירידה משקפת תזמון פרויקטים ולא האטה מבנית, וציפתה שהמגזר ישתפר בהמשך השנה ככל שהזמנות חדשות יעברו להוצאה לפועל.
על בסיס מאוחד, הרווח עלה מהר אף יותר מהתוצאות העצמאיות. הרווח המאוחד הגיע ל-INR 157.94 קרורים, עלייה מ-INR 65.4 קרורים שנה קודם לכן. החברה נהנתה גם מתנודה חדה חיובית בהכנסות מיזמים משותפים וחברות כלולות, בהובלת RFCL, שתרמה כ-INR 42 קרורים ברווח.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- מחזור כולל: INR 801 קרורים, ירידה של 6.5% בהשוואה שנתית מ-INR 857 קרורים.
- רווח לפני מס (עצמאי): INR 145 קרורים, עלייה של 55% בהשוואה שנתית מ-INR 94 קרורים.
- רווח לאחר מס (עצמאי): INR 109 קרורים, עלייה של 55% בהשוואה שנתית מ-INR 70 קרורים.
- EBITDA: INR 155 קרורים, עלייה מ-INR 104 קרורים שנה קודם לכן.
- מרג’ין EBITDA: 18.55%, עלייה מ-11.72%.
- רווח תפעולי: INR 108 קרורים, מרג’ין של 14%, לעומת INR 59 קרורים ו-7% שנה קודם לכן.
- מחזור ייעוץ: INR 499 קרורים, עלייה של 22% בהשוואה שנתית מ-INR 408 קרורים.
- מחזור Turnkey/LSTK: INR 302 קרורים, ירידה של 32.7% בהשוואה שנתית מ-INR 449 קרורים.
- רווח מאוחד: INR 157.94 קרורים, עלייה של 141% בהשוואה שנתית מ-INR 65.4 קרורים.
- ספר הזמנות: INR 14,424 קרורים נכון ל-30.06.2026.
רווחים מול תחזית
נתוני הרווחים של החברה לא כללו רווח למניה (EPS) מדווח או נתוני הכנסות בפועל מול תחזית ההכנסות הזמינה של $8.413 מיליארד, ולכן לא ניתן לחשב חריגה או כישלון ישיר מהנתונים שסופקו.
עם זאת, התמונה התפעולית הייתה בבירור חזקה יותר מאשר שנה קודם לכן. צמיחת הרווח של 55% והרחבת המרג’ין מרמזות כי הרבעון נתמך על ידי תמהיל פרויקטים טוב יותר ויעילות הוצאה לפועל. הקיזוז העיקרי היה הירידה במחזור הכולל, המצביעה על כך שהכרת ההכנסות נותרת לא אחידה בין קווי העסקים.
בהשוואה למגמה ההיסטורית, הרבעון מצביע על חברה שהופכת רווחית יותר גם כאשר צמיחת ההכנסות אינה אחידה. הדבר עקבי עם עסק הנשען יותר ויותר על ייעוץ, שם המרג’ין גבוה יותר מאשר בעבודות Turnkey.
תגובת השוק
מניות Engineers India עלו ב-0.61% ל-$242.05 מהסגירה הקודמת של $240.58. המהלך היה צנוע, מה שמרמז כי משקיעים ראו בתוצאות כבונות אמון אך לא מפתיעות מספיק כדי לעורר דירוג מחדש חד.
המניה נסחרת כעת קרוב לראש טווח 52 השבועות שלה של $163.55 עד $267, מה שמצביע על שיפור בסנטימנט במהלך השנה האחרונה. במחיר הנוכחי, המניה גבוהה בכ-90.6% מהשפל של 52 שבועות ונמוכה בכ-9.3% מהשיא. המניה הניבה תשואה כוללת של 47% במהלך השנה האחרונה, עם בטא נמוכה יחסית של 0.56 המצביעה על תנודתיות נמוכה יותר מהשוק הרחב. על פי טיפים של InvestingPro, החברה הפגינה החזרים חזקים בחמש השנים האחרונות ומחזיקה יותר מזומנים מאשר חוב במאזן שלה. משקיעים המחפשים תובנות מעמיקות יותר יכולים לגשת ליותר מ-8 ProTips נוספים, ניתוח שווי הוגן מקיף ומדדים פיננסיים מתקדמים דרך InvestingPro, המציע גם מחקר ללא פרסומות וכלי סינון מניות של מומחים.
העלייה הקטנה מרמזת גם על תגובה מאוזנת לרבעון. משקיעים נראו מברכים על שיפור הרווח והמרג’ין, אך חלקם אולי התמקדו בירידה במחזור, בחולשה בהכנסות Turnkey ובקצב הלא ודאי של המרת פרויקטים חדשים.
תחזית והנחיות
ההנהלה שמרה על טון בונה לגבי השנה הקרובה. היא ציינה כי נותרת בטוחה בהשגת INR 8,000 קרורים בתזרימי הזמנות לשנת הכספים 2027 ואף עשויה לחרוג מיעד זה.
החברה מצפה שהייעוץ יהווה יותר ממחצית מהמחזור הכולל השנה, כאשר ההנהלה ציינה שהחלק עשוי להגיע לכ-55%. היא גם ציינה כי הכנסות הייעוץ עשויות להנחות בטווח של INR 2,300 קרורים עד INR 2,400 קרורים, מעל INR 2,000 קרורים.
לגבי הרווחיות, ההנהלה שמרה על יעד מרג’ין תפעולי של 16% לשנה, אם כי ציינה שהנתון עשוי להשתפר אם הוראות שינוי ממתינות יסוכמו עם לקוחות. מרג’ין מגזר הייעוץ צפוי להישאר בטווח של 24% עד 25%, בעוד מרג’ין Turnkey אמור להמשיך להשתפר מ-7.5% הנוכחי.
החברה רואה גם מספר תחומי צמיחה מעבר לעסק הפחמימנים המרכזי שלה:
- ייעוץ והנדסה גרעינית, הנתמכים על ידי דחיפת מדיניות חזקה יותר.
- גיזוז פחם, בסיוע מדיניות ממשלתית לייצוב פער של INR 34,000 קרורים.
- תשתיות מתמחות, כולל מרכזי נתונים, מתקני מחקר ופיתוח ומבנים מוסדיים.
- עבודה בינלאומית, בעיקר במזרח התיכון, שם חוזים קיימים ממשיכים גם כאשר מגה-פרויקטים חדשים נותרים מוגבלים.
דברי המנהלים
סנג’אי ג’ינדל, מנהל הכספים, ציין כי ספר ההזמנות של החברה עמד על INR 14,424 קרורים בסוף יוני, מחולק בין INR 10,498 קרורים בייעוץ ו-INR 3,926 קרורים בעבודות Turnkey. הוא ציין כי מגזר הייעוץ וההנדסה של החברה נושא מרג’ין רווח גבוה יותר מעבודות Turnkey.
ויבק מידהא, מנהל כללי ראשי לשיווק ופיתוח עסקי, ציין כי החברה נותרת בטוחה ביעד תזרים ההזמנות שלה. "לא שינינו את התחזית שלנו לשנת הכספים," אמר. "אנחנו מאוד מקווים שנוכל לעמוד ביעד של INR 8,000 קרורים. למעשה ננסה לחצות את היעד הזה."
לגבי המזרח התיכון, מידהא תיאר את התנאים כחלשים. "במזרח התיכון, מצב השוק עדיין קודר מאוד. שום דבר לא התייצב. לא הרבה קורה בצד הפרויקטים החדשים," אמר, אם כי הוסיף כי עבודות תיקון ומודרניזציה עדיין ממשיכות.
ג’ינדל הצביע גם על ההתרחבות הבינלאומית של החברה. "צמחנו מ-INR 30 קרורים ל-INR 1,000 קרורים בשלוש, ארבע שנים בלבד," אמר, בהתייחסו לעסקי המזרח התיכון.
סיכונים ואתגרים
- חולשת הכנסות Turnkey: הירידה של 32.7% במחזור Turnkey מראה כי תזמון פרויקטים עדיין יכול להכביד על תוצאות רבעוניות.
- האטה במזרח התיכון: ההנהלה תיארה את השוק האזורי כקודר, עם פחות מכרזי פרויקטים חדשים וזרימת פניות איטית יותר.
- תזמון הוצאה לפועל: פרויקטים גדולים לוקחים לעיתים קרובות מספר שנים, ולכן ההכנסות עלולות להיות לא אחידות מרבעון לרבעון.
- עוצמת התחרות: ההנהלה ציינה כי התחרות גבוהה בכל המגזרים, כולל חוזים ממשלתיים.
- עיכובי פרויקטים: פרויקטים מקומיים מרכזיים, כולל BPCL Andhra ו-IOCL Paradip Phase 2, עדיין ממתינים לאישורים בשלבים מאוחרים יותר או לטריגרים להוצאה לפועל.
שאלות ותשובות
אנליסטים התמקדו בצנרת ההזמנות של החברה, תמהיל המגזרים ותחזית הצמיחה. שאלה מרכזית הייתה האם החברה עדיין יכולה לעמוד ביעד תזרים ההזמנות של INR 8,000 קרורים. ההנהלה ענתה בחיוב, תוך ציון צנרת דיונים נוכחית של INR 2,750 קרורים, עם 40% בחו"ל ו-60% מקומי.
נושא מרכזי נוסף היה המזרח התיכון. ההנהלה ציינה כי פרויקטים קיימים ממשיכים, אך מגה-פרויקטים חדשים מתקדמים לאט בשל אי-ודאות גיאופוליטית. עראמקו הסעודית נמצאת עדיין בשלבי דיון ראשוניים, ללא סיכום מרכזי צפוי בטווח הקרוב.
אנליסטים שאלו גם על המעבר לייעוץ. ההנהלה ציינה כי זה נובע בחלקו מתמהיל העסקים ובחלקו ממאמץ מכוון לתעדף עבודה בעלת מרג’ין גבוה יותר. החברה מצפה שהייעוץ יישאר מעל 50% מהמחזור.
שאלות על תחומי צמיחה חדשים זכו לתשובות מפורטות. ההנהלה ציינה כי גרעין, גיזוז פחם ותשתיות כולם צוברים תאוצה, עם פניות גרעיניות עולות וגיזוז פחם הנתמך על ידי מדיניות ייצוב ממשלתית חדשה. לגבי תשתיות, החברה ציינה כי היא סלקטיבית ומתמקדת בפרויקטים מתמחים כגון מרכזי נתונים ומבנים מוסדיים ולא בבנייה שגרתית.
החברה התייחסה גם ל-RFCL, וציינה כי תרומת הרווח הרבעונית של כ-INR 42 קרורים נראית בת-קיימא וכי צפוי דיבידנד השנה. לגבי הקצאת הון, ההנהלה ציינה כי אינה מתכננת לחלק את כל עתודות המזומנים, אך ממשיכה לשקול הזדמנויות השקעה חדשות.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.










