Intact Financial Corporation דיווחה על תוצאות חזקות מהצפוי לרבעון השלישי של 2026. הכנסה תפעולית נטו למניה עמדה על CAD 3.63, מעל לתחזית של CAD 3.31, והכנסות הגיעו ל-CAD 6.18 מיליארד, מעל לתחזית של CAD 6.08 מיליארד. החברה ציינה כי מדובר ברבעון השלישי הטוב ביותר שלה בכל הזמנים, אחרי הרבעון הטוב ביותר, וזאת למרות שהפסדי האסון עלו על הציפיות. המניה זינקה ב-6.39% ל-$279.52 במסחר לאחר שעות הפעילות, לעומת שער הסיום הקודם של $262.73, ומתקרבת לפסגת טווח 52 השבועות שלה.
נקודות מפתח
- הכנסה תפעולית נטו למניה עלתה ל-CAD 3.63, עלייה של 9.67% מעל לתחזיות.
- ההכנסות הגיעו ל-CAD 6.18 מיליארד, כ-1.64% מעל לתחזיות.
- יחס ה-Combined Ratio עמד על 94%, הכולל 4 נקודות של הפסדי אסון מעל לציפיות.
- תשואה תפעולית על ההון עמדה על 16%, או 18% לאחר התאמה לתת-מינוף ועודף הון.
- ההנהלה ציינה כי היא צופה שהרווחים החוזרים לפני מס הקשורים ל-AI יעלו מכ-CAD 250 מיליון ל-CAD 500 מיליון במהלך 24 החודשים הבאים.
המניה נסחרת במכפיל רווח של 15.6 ומכפיל PEG של 0.38 בלבד, מה שמרמז כי המניה עשויה להיות מוערכת בחסר ביחס לפוטנציאל הצמיחה שלה. ניתוח InvestingPro מצביע על כך שהמניה מוערכת בחסר כיום, ומציב אותה בין ההזדמנויות ברשימת המניות המוערכות בחסר של הפלטפורמה.
ביצועי החברה
Intact סיפקה רבעון חזק בחיתום, בהכנסה מהשקעות נטו ובהכנסות מהפצה, והפגינה את יציבות הביצוע שסייעה לה להתעלות על מתחרותיה לאורך זמן. התשואה התפעולית על ההון נשארה מעל 15% במשך 10 רבעונות רצופים, סימן לרווחיות עמידה בעסק שעלול להיות מושפע מאירועי מזג אוויר ומאינפלציה בתביעות.
שווי הספרים למניה עלה ב-8% לעומת השנה הקודמת ל-CAD 111.11, ויחס הפסד שנת התאונה השוטפת הבסיסי עמד על 55.4%. פיתוח שנים קודמות הוסיף 6 נקודות של תוצאות חיוביות ברבעון, בהתאם לממוצע האחרון של החברה. ההנהלה ציינה כי הפסדי האסון הסתכמו ב-CAD 660 מיליון, אך ציינה שהפסדים ב-12 החודשים האחרונים נשארו קרובים לתחזית הפיננסית השנתית שלה של CAD 1.2 מיליארד.
ביצועי החברה שיקפו גם עוצמה בתמהיל המגוון שלה. פרמיות ביטוח רכב פרטי צמחו ב-10% ברבעון, פרמיות קווים מסחריים עלו ב-2%, והפעילות בארה"ב רשמה צמיחה של 3%. בבריטניה ובאירלנד, הצמיחה הייתה פלט, אך ההנהלה ציינה כי יחס ה-Combined Ratio הבסיסי נשאר בהתאם לציפיותיה.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסה תפעולית נטו למניה: CAD 3.63, לעומת תחזית של CAD 3.31
- הכנסות: CAD 6.18 מיליארד, מעל לתחזית של CAD 6.08 מיליארד
- יחס Combined Ratio: 94%, הכולל 4 נקודות של הפסדי אסון מעל לציפיות
- תשואה תפעולית על ההון: 16%, או 18% לאחר התאמה לתת-מינוף ועודף הון
- שווי ספרים למניה: CAD 111.11, עלייה של 8% לעומת השנה הקודמת
- יחס הפסד שנת התאונה השוטפת: 55.4%
- פיתוח שנים קודמות: 6 נקודות חיוביות
- יחס הוצאות מאוחד: 33.9%, שיפור קל לעומת השנה הקודמת
- הכנסה מהשקעות נטו תפעולית: CAD 422 מיליון, עלייה של 5% לעומת השנה הקודמת
- הכנסות הפצה: CAD 171 מיליון, עלייה של 16% לעומת השנה הקודמת
תוצאות מול תחזיות
Intact היכתה את התחזיות הן ברווחים והן בהכנסות. הכנסה תפעולית נטו למניה של CAD 3.63 הייתה CAD 0.32 מעל לתחזית של CAD 3.31, הפתעה של 9.67%. הכנסות של CAD 6.18 מיליארד היו CAD 100 מיליון מעל לתחזית של CAD 6.08 מיליארד, עלייה של 1.64%.
הכאת תחזיות הרווח הייתה התוצאה המשמעותית יותר עבור המשקיעים. בביטוח, משמעת חיתום וניהול תביעות חשובים לרוב יותר מסטייה קטנה בהכנסות. יחס ה-Combined Ratio של 94% הראה שהחברה נשארה רווחית בחיתום גם לאחר שהפסדי האסון עלו ב-4 נקודות על התכנון.
התוצאה גם תאמה את המגמה הרחבה יותר של Intact של ביצוע עקבי מעל לממוצע. ההנהלה ציינה כי זהו הרבעון השלישי הגבוה ביותר שני בתולדות החברה, והרבעון העשירי הרצוף עם תשואה תפעולית על ההון מעל 15%. זה מרמז שהכאת התחזיות לא הייתה אירוע חד-פעמי, אלא חלק מתבנית ארוכה יותר של הוצאה לפועל חזקה.
תגובת השוק
המניה עלתה ב-6.39% במסחר לאחר שעות הפעילות ל-$279.52, עלייה של $16.79 מסיום הקודם של $262.73. המהלך דחף את המניות קרוב יותר לקצה העליון של טווח 52 השבועות שלהן, $236.92 עד $305.52.
התגובה מרמזת שהמשקיעים התמקדו בהכאת תחזיות הרווח, בתוצאת החיתום העמידה ובהערות האופטימיות של החברה על צמיחת הרווח העתידית. עליית המניה הייתה חזקה מספיק כדי לאותת על אישור ברור, במיוחד עבור מבטחת גדולה, שבה רווחים לאחר דוחות הם לרוב צנועים יותר אלא אם כן התחזית הפיננסית משתפרת.
לא סופקו נתוני נפח מסחר, ולכן לא ניתן לאשר האם המהלך התרחש עם מסחר כבד במיוחד. עם זאת, גודל הרווח לאחר שעות הפעילות מצביע על קריאה חיובית מהשוק.
למשקיעים המחפשים תובנות מעמיקות יותר, Intact Financial היא אחת מיותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות המחקר המקיפים של InvestingPro, אשר הופכים נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליות אינטואיטיבית וניתוח מומחים.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה ציינה כי היא צופה שהכנסה מהשקעות נטו תעלה על CAD 1.7 מיליארד ב-2026 ותעלה ליותר מ-CAD 1.8 מיליארד ב-2027, בסיוע צמיחת נכסים ותשואות גבוהות יותר. החברה גם צופה שיחס ההוצאות המאוחד יישאר בקצה הגבוה של טווח ה-33% עד 34% לשנת 2026 המלאה.
המסר ארוך הטווח של המבטחת התמקד בצמיחה וביעילות. היא ציינה כי למידת מכונה מתמחרת כיום 94% מעסקי הקווים הפרטיים הקנדיים שלה ו-75% מעסקי הקווים המסחריים שלה. ברחבי קנדה, ארה"ב, בריטניה ואירלנד, יש לה יותר מ-600 מודלי AI קנייניים בייצור.
ההנהלה ציינה כי היא צופה שהרווחים החוזרים לפני מס מ-AI יוכפלו מכ-CAD 250 מיליון ל-CAD 500 מיליון ב-24 החודשים הבאים. כ-60% מהתגמול הזה צפוי לשפר את יחס ההפסד, בעוד ש-40% אמורים לסייע ליחס ההוצאות.
החברה גם הצביעה על המשך צמיחה בעסקי הספציאלטי שלה בארה"ב, שם היא מוסיפה מוצרי אמנות יפה, אחריות בנייה בארה"ב ומוצרי נזיקין עודפים ועודפים. בקנדה, היא צופה שביטוח רכב פרטי וקווים מסחריים ימשיכו להתעלות על השוק.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Charles Brindamour אמר כי החברה רואה את עצמה כמנצחת בשוק הביטוח המונע על ידי AI. "אנו רואים את עצמנו בבירור כמנצחים יחסיים ומוחלטים בעולם ה-AI," אמר, והוסיף כי החברה בנתה את יכולות ה-AI שלה פנימית במשך יותר מעשור.
הוא גם הצביע על היקף הנתונים והמודלים של החברה. "למידת מכונה מתמחרת 94% מעסקי הקווים הפרטיים הקנדיים שלנו ו-75% מהקווים המסחריים שלנו," אמר Brindamour. "כאשר כוללים את הפעילות שלנו בארה"ב ובבריטניה ובאירלנד, יש לנו יותר מ-600 מודלים משלנו בייצור."
על פעולות התביעות, אמר: "אנו מטפלים ביותר מ-95% מהתביעות פנימית, כך שאנו רואים כל שלב במסע התביעות מהודעה ראשונה ועד לתיקון סופי. זה נותן לנו נתונים שאין לאף אחד אחר."
סמנכ"ל הכספים Ken Anderson הדגיש משמעת הון ורכישות חוזרות. הוא אמר כי החברה נשארת פעילה ברכישות חוזרות תוך שמירה על מקום לרכישות, וציין כי לעסק יש ניסיון עבר של מיזוגים ורכישות עם שיעור תשואה פנימי מעל 20%.
סיכונים ואתגרים
- חשיפה לאסונות: הרבעון כלל CAD 660 מיליון בהפסדי אסון, המדגים כיצד מזג אוויר ואירועים גדולים יכולים להשפיע על התוצאות.
- לחץ על ההוצאות: ההנהלה צופה שיחס ההוצאות יישאר קרוב לקצה הגבוה של טווח היעד שלה ב-2026.
- עלויות אינטגרציה בבריטניה: החברה עדיין מחדשת מערכות בבריטניה ובאירלנד, מה שעלול להשאיר עלויות גבוהות למשך 24 עד 36 חודשים.
- עיתוי רפורמת אלברטה: שינויים במערכת ביטוח הרכב של אלברטה ישפיעו על תביעות ותמחור ב-2027, ויוצרים אי-ודאות מסוימת לגבי קצב מימוש התגמולים.
- לחץ תחרותי בחלק מקווי ארה"ב: ההנהלה ציינה כי המחירים יורדים בחדות בפלחי נכסים מסוימים, מה שמוביל את החברה לצמצם את אותם ספרים באופן סלקטיבי.
שאלות ותשובות
אנליסטים התמקדו בכמה נושאים במהלך השיחה, כולל רפורמת אלברטה, לחץ תמחור מסחרי, ביצועי בריטניה ומונטיזציה של AI.
שאלות על אלברטה התמקדו בכיצד רפורמת Care-First החדשה תשפיע על הצמיחה והמרג’ינים. ההנהלה אמרה כי הרפורמה אמורה להפחית את חומרת התביעות על תביעות חדשות ולסייע בשיקום הקיימות במחוז, תוך הורדת שערים ב-2027.
בקווים מסחריים, אנליסטים שאלו מדוע לחץ התמחור מופיע בחשבונות גדולים אך לא בעסקים קטנים ובינוניים. ההנהלה אמרה כי אינה רואה סימן לכך שהלחץ עובר לפלח ה-SME, שבו שיעורי השימור נשארים מעל 90% ושינויי השערים עדיין נמצאים בטווח הבינוני של ספרות בודדות.
העסק בבריטניה ובאירלנד גם משך תשומת לב. ההנהלה אמרה כי יחס ה-Combined Ratio של 94.1% לא היה תגמול חד-פעמי, אלא שיקוף של שיעור הריצה הבסיסי. היא אמרה כי האתגר העיקרי הוא שיפור יחס ההוצאות כאשר החברה מחדשת טכנולוגיה ומסיימת מערכות ישנות.
אנליסטים גם שאלו עד כמה רחוק יכולים תגמולי ה-AI להתרחב. ההנהלה אמרה כי CAD 250 מיליון הנוכחיים ברווחים חוזרים לפני מס מ-AI יכולים להכפיל ל-CAD 500 מיליון תוך 24 חודשים, עם פוטנציאל נוסף מעבר לרמה זו.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









