SLR Investment Corp. דיווחה על הכנסה מהשקעות נטו של $0.33 למניה ברבעון השלישי של 2026, בהתאם לתחזיות וול-סטריט, בעוד ההכנסות הגיעו לרמה גבוהה במעט מהצפוי – $49.34 מיליון. חברת פיתוח העסקים הודיעה כי חלוקת הרבעון של $0.31 למניה נותרת מכוסה על ידי הרווחים, ומניותיה עלו ב-4.66% ל-$12.35 ביום המסחר האחרון, מעל לשפל של 52 השבועות אך עדיין נמוך משמעותית מהשיא השנתי.
נקודות מפתח
- הכנסה מהשקעות נטו עמדה על $0.33 למניה, בהתאם לתחזיות, בעוד ההכנסות היכו את התחזיות בכ-0.84%.
- הדיבידנד הרבעוני של $0.31 למניה מכוסה על ידי הרווחים, עם כסת של $0.02 למניה.
- שווי הנכסים הנקי למניה ירד ל-$17.83 מ-$18.00 ברבעון הקודם, אך ירד רק ב-2.1% לעומת השנה הקודמת.
- החברה דיווחה על שיא של $575 מיליון בהשקעות חדשות שנוצרו ברבעון, כאשר 95% מהן קשורות למימון מיוחד.
- ההנהלה ציינה כי יש לה יותר מ-$850 מיליון הון זמין לפריסה וצופה שהמימון המיוחד יישאר המוקד המרכזי.
ביצועי החברה
SLR Investment ציינה כי תוצאות הרבעון השלישי משקפות רווחים יציבים והמשך עוצמה בפלטפורמת המימון המיוחד שלה. הכנסה מהשקעות נטו נותרה על $0.33 למניה, ללא שינוי מהרבעון הקודם, בעוד ההכנסה ברוטו מהשקעות עלתה ל-$49.3 מיליון מ-$48.8 מיליון ברבעון השני.
שווי הנכסים הנקי של החברה ירד ב-90 נקודות בסיס ברצף, בעיקר בשל ירידה בשווי ההוגן של הלוואה אחת שאינה צוברת ריבית – OmniGuide. ההנהלה תיארה ירידה זו כאירוע ספציפי ולא כסימן לחולשה רחבה יותר בתיק.
תיק ההשקעות הכולל של החברה הסתכם בכ-$3.4 מיליארד ב-77 חברות, כאשר הלוואות מובטחות בכירות מהוות 97.5% מהתיק והלוואות בעיכבון ראשון מהוות יותר מ-96%. סטרקצ’ר זה סייע לשמור על איכות אשראי יציבה יחסית בשוק שבו מלווים רבים עדיין מתמודדים עם לחץ מריביות גבוהות ותנאי אשראי מוחלשים.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסה ברוטו מהשקעות: $49.3 מיליון, עלייה של 1.0% מ-$48.8 מיליון ברבעון השני של 2026.
- הכנסה מהשקעות נטו: $0.33 למניה, פלט לעומת הרבעון השני של 2026.
- חלוקה: $0.31 למניה, עם כסת כיסוי של $0.02 למניה.
- שווי נכסים נקי למניה: $17.83, ירידה של 90 נקודות בסיס מ-$18.00 ברבעון השני של 2026.
- סך שווי נכסים נקי: $972.8 מיליון נכון ל-30.09.2026.
- הוצאות נטו: $31.5 מיליון, עלייה מ-$31.1 מיליון ברבעון השני של 2026.
- הפסדים ממומשים ובלתי ממומשים נטו: $10.2 מיליון, לעומת $9.5 מיליון ברבעון השני של 2026.
- סך חוב: כ-$1.1 מיליארד.
- יחס חוב נטו להון עצמי: 1.1, בתחום היעד של החברה.
- תשואה ממוצעת משוקללת ברמת הנכסים: 11.2%, גבוהה במעט מהרבעון הקודם.
רווחים מול תחזית
SLR Investment עמדה בתחזיות הרווח ועקפה במעט את תחזיות ההכנסות. החברה דיווחה על רווח של $0.33 למניה, בדיוק בהתאם לתחזית הקונצנזוס. הכנסות של $49.34 מיליון עקפו את התחזית של $48.93 מיליון בכ-$410,000, עלייה של כ-0.84%.
התוצאה מצביעה על ביצוע יציב יותר מאשר הפתעה גדולה. עבור חברת פיתוח עסקים, גם זה משמעותי – בעיקר כאשר הרווחים מכסים את הדיבידנד והתיק נותר יציב ברובו. ביצועי הרבעון היו עקביים עם התקופה הקודמת, כאשר הכנסה מהשקעות נטו לא השתנתה מהרבעון השני של 2026.
תגובת השוק
המניה עלתה ב-4.66% ל-$12.35 מסגירה קודמת של $11.80. זה מציב את המניה כ-24.3% מעל לשפל של 52 השבועות שעמד על $10.96, וכ-24.4% מתחת לשיא של 52 השבועות שעמד על $16.36.
העלייה חזקה יותר ממה שהיכת התחזיות לבדה מצדיקה, מה שמצביע על כך שהמשקיעים הגיבו גם לכיסוי הדיבידנד, לרבעון השיא ביצירת השקעות ולהערות ההנהלה בנוגע לפריסת ההון. החברה הדגישה גם עמדת נזילות משמעותית ומאזן ממושמע, שאולי תרמו לשיפור הסנטימנט.
לא סופקו נתוני היקף מסחר, ולכן לא ניתן לקבוע האם העלייה התרחשה עם מסחר כבד במיוחד.
תחזית והנחיות
ההנהלה ציינה כי היא צופה שהמימון המיוחד יישאר המקור העיקרי להשקעות חדשות בעתיד הנראה לעין. עם זאת, 4 אנליסטים עדכנו את תחזיות הרווח שלהם כלפי מטה לתקופה הקרובה, לפי InvestingPro Tips, מה שמצביע על זהירות מסוימת לגבי הביצועים בטווח הקצר. הפלטפורמה מעניקה ל-SLRC ציון בריאות פיננסית "הוגן" של 2.33, המשקף יסודות מאוזנים על רקע רוח נגדית במחזור האשראי. לניתוח מקיף, SLRC נמצאת בין יותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research של InvestingPro, המתרגמים נתונים מורכבים למידע פעיל. החברה סיימה את הרבעון עם יותר מ-$850 מיליון הון זמין לפריסה, כולל כושר בפלטפורמת המימון המיוחד ומסגרות אשראי.
SLR Investment הודיעה גם כי התחייבה להנפקה פרטית של $135 מיליון בשטרות לא מובטחים בשיעור קבוע של 6.76%, עם פירעון ב-2030, שאותה היא רואה כדרך לאפס את סטרקצ’ר ההון שלה ולתמוך בצמיחה. לחברה מספר מועדי פירעון חוב קרובים, כולל $75 מיליון בדצמבר 2026, $135 מיליון בינואר 2027 ו-$50 מיליון במרץ 2027.
ההנהלה ציינה כי החברה תמשיך לבצע רכישות חוזרות של מניות באופן אופורטוניסטי. היא רכשה 884,000 מניות באוקטובר במחיר ממוצע של $11.31, תוך הוצאה של $10 מיליון מתוך הרשאה של $50 מיליון. נושאי המשרה הבכירים ציינו כי הרכישה החוזרת צפויה להיות מצטברת לשווי הנכסים הנקי ברבעון הרביעי.
דברי ההנהלה
מייקל גרוס, יו"ר ומנכ"ל משותף, אמר כי החברה פועלת בירידה טיפוסית של מחזור האשראי, לא במשבר כמו 2008, אך הזהיר כי ברירות המחדל צפויות לעלות. "התיק שלנו בנוי לסביבה הזו," אמר, תוך שהוא מצביע על הלוואות בעיכבון ראשון ורשימת השגחה קצרה.
גרוס הוסיף כי החברה ממשיכה להתמקד במימון מיוחד. "כמעט כל ההשקעות שיצרנו ברבעון השלישי היו במימון מיוחד, ואנו מצפים שהמיקוד הזה יימשך בעתיד הנראה לעין," אמר.
ברוס אוביט, מנכ"ל משותף, הדגיש את סטרקצ’ר התיק ויכולות הניטור של החברה. הוא ציין כי לחברה "יותר מ-200 אנשים ב-20 משרדים ברחבי הארץ" המתמקדים במקורות ובניטור בטחונות, שאותם תיאר כמחסום כניסה משמעותי בשוק ההלוואות מבוססות הנכסים.
סיכונים ואתגרים
- לחץ מחזור האשראי: ההנהלה ציינה כי ברירות מחדל ופעולות ניהול התחייבויות צפויות לעלות, מה שעלול ללחוץ על הרווחים העתידיים ושווי הנכסים.
- חשיפה להלוואות שאינן צוברות ריבית: לחברה עדיין שתי הלוואות שאינן צוברות ריבית, כולל OmniGuide, שהובילה לירידה בשווי הנכסים הנקי ברבעון.
- תנודתיות שווי נכסים נקי: למרות שהביצוע השנתי של שווי הנכסים הנקי היה חזק יחסית, ירידות רבעוניות עלולות לפגוע באמון המשקיעים בחברת פיתוח עסקים.
- תנאי הלוואה תחרותיים: הלוואות תזרים מזומנים נותרות תחרותיות מאוד, עם דחיסת מרווחים ופעילות מיזוגים ורכישות מוגבלת המצמצמת את התשואות.
- צרכי מימון מחדש: מועדי פירעון חוב קרובים ידרשו גישה מתמשכת לשוקי ההון, למרות שההנהלה טוענת שהיא פועלת מעמדה של עוצמה.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בשלושה נושאים עיקריים: תשואת התיק, אינפלציה והקצאת הון.
בנוגע לתשואה, ברוס אוביט אמר כי החברה אינה רגישה במיוחד לשערי הבסיס, אך עדיין צופה תועלת מסוימת בטווח הקצר מריביות גבוהות יותר ברבעון או שניים הקרובים. הוא ציין כי התוצא מוגבל אם הריביות עולות גבוה מדי.
בנוגע לאינפלציה, אוביט אמר כי החברה עוקבת מקרוב אחר מחזורי חייבים, מחזורי מלאי ומדדי נזילות בתיק ההלוואות מבוסס הנכסים שלה. הוא ציין כי בדיקות שבועיות וחודשיות אלה מסייעות להנהלה להעריך האם לווים יכולים לעמוד בעלויות קבלת הלוואה גבוהות יותר.
האנליסטים שאלו גם על הנפקת השטרות הפרטית של $135 מיליון ועל תוכנית הרכישה החוזרת של מניות. אוביט אמר כי החברה מעדיפה לגשת לשוקי החוב באופן אופורטוניסטי ולא מעמדה של צורך. מייקל גרוס אמר כי הרכישה החוזרת הייתה אטרקטיבית בטווח הנמוך של $11, אך פחות אטרקטיבית בטווח האמצעי של $12 בהשוואה להזדמנויות הלוואה חדשות.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









