Vishay Intertechnology דיווחה כי הרווח וההכנסות ברבעון השלישי היכו את תחזיות וול-סטריט, כשיצרנית רכיבי האלקטרוניקה רשמה הכנסות שיא של $979 מיליון ורווח של $0.37 למניה. האנליסטים צפו $0.28 למניה על הכנסות של $963.6 מיליון. המניה כמעט ולא זזה במסחר טרום-פתיחה, ועלתה לאחרונה ב-0.15% ל-$27.26, קרוב לקצה התחתון של טווח 52 השבועות שלה, $11.77 עד $69.47.
נקודות מפתח
- Vishay דיווחה על הכנסות רבעוניות שיא, בזכות עלייה בהיקפי הפעילות, תמחור טוב יותר ותמהיל מוצרים עשיר יותר.
- הרווחים על בסיס מותאם ו-GAAP השתפרו בחדות לעומת השנה הקודמת, כשה-EPS עלה ל-$0.37 מ-$0.04 ברבעון השלישי של 2025 על בסיס מותאם.
- המרג’ין הגולמי התרחב ל-25.5% מ-23.1% ברבעון הקודם על בסיס מותאם, מה שמעיד על מינוף תפעולי טוב יותר.
- ההנהלה ציינה כי הביקוש נותר חזק בשווקי התעשייה, הרכב, הביטחון ותחומים הקשורים ל-AI.
- החברה העלתה את תחזית ההוצאות ההוניות לשנה המלאה ל-$350 מיליון עד $400 מיליון, נמוך מהתוכנית הקודמת בשל עיכובים באספקת ציוד.
ביצועי החברה
Vishay סיפקה אחד הרבעונים החזקים שלה בשנים האחרונות, כשהמכירות עלו ב-24% לעומת השנה הקודמת וב-10.2% לעומת הרבעון הקודם על בסיס GAAP. ההנהלה ציינה כי הרבעון שבר שיא חברתי בהכנסות ושיקף עוצמה רחבה בכל 17 יחידות העסקיות.
החברה נהנתה מהיקפי פעילות גבוהים יותר, שעלו ב-5% ברצף וב-20% לעומת השנה הקודמת, כמו גם ממחירי מכירה ממוצעים גבוהים יותר. הביקוש היה חזק במיוחד ביישומי תעשייה, שם ההכנסות עלו ב-12% לעומת הרבעון הקודם וב-43% לעומת השנה הקודמת. גם הרכב, התעופה והביטחון, והבריאות רשמו צמיחה.
תוצאות Vishay מרמזות כי תמהיל המוליכים למחצה ורכיבים הפסיביים שלה מסייע לה לתפוס יותר תוכן בעיצובי הלקוחות. ההנהלה ציינה כי לקוחות מוסיפים יותר ויותר מוצרי Vishay מרובים לאותה ארכיטקטורת הספקה, במיוחד ביישומי תעשייה ושרתי AI.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $978.9 מיליון, עלייה של 24% לעומת השנה הקודמת ו-10.2% ברצף.
- EPS: $0.37, עלייה מ-$0.19 ברבעון השני ומ-$0.04 ברבעון השלישי של 2025 על בסיס מותאם.
- רווח גולמי: $249 מיליון.
- מרג’ין גולמי: 25.5%, עלייה של יותר מ-200 נקודות בסיס ברצף.
- מרג’ין תפעולי: 9.4%, לעומת 5.8% מותאם ברבעון השני ו-2.4% ברבעון השלישי של 2025.
- EBITDA: $146 מיליון, עם מרג’ין EBITDA של 14.9%.
- תזרים מזומנים תפעולי: $146 מיליון.
- תזרים מזומנים חופשי: $98 מיליון, עלייה חדה מ-$10 מיליון ברבעון השני.
- מזומן והשקעות לטווח קצר: $1.1 מיליארד בסוף הרבעון.
- שווי שוק: $4.19 מיליארד.
- מחזור המרת מזומן: 106 ימים, ירידה מ-110 ימים ברבעון השני.
רווחים מול תחזית
Vishay היכתה את התחזיות הן ברווח והן בהכנסות. רווח של $0.37 למניה עלה ב-$0.09 על תחזית הקונסנזוס של $0.28, הפתעה של 32.1%. הכנסות של $978.9 מיליון עברו את התחזית של $963.6 מיליון בכ-$15.3 מיליון, או 1.6%.
ההפתעה ברווחים הייתה גדולה בהרבה מזו בהכנסות, מה שמצביע על מרג’ינים חזקים יותר ויעילות תפעולית טובה יותר מכפי שהאנליסטים מידלו. זה חשוב מכיוון שמשקיעים מחפשים לעיתים קרובות איכות רווחים, לא רק צמיחה במכירות. טיפ של InvestingPro מציין כי Vishay מחזיקה יותר מזומן מחוב במאזן שלה, מה שמדגיש את יציבותה הפיננסית. ציון הבריאות הפיננסית של החברה עומד על 1.78 ומדורג "FAIR" בפלטפורמה. רוצים תובנות מעמיקות יותר? InvestingPro מציע 15 טיפים בלעדיים נוספים עבור Vishay, יחד עם מדדים פיננסיים מקיפים וניתוח שווי הוגן.
הרבעון גם נראה טוב לעומת המגמה האחרונה של Vishay. הרווחים השתפרו בחדות מהרבעון השני, שבו החברה הרוויחה $0.19 למניה, ומהרבעון השלישי של 2025, שבו ה-EPS המותאם עמד על $0.04. גם ההכנסות האיצו, בנסיבות של היקפים גבוהים יותר, תמחור טוב יותר ותמהיל מוצרים חזק יותר.
תגובת השוק
המניה הגיבה בצורה מתונה בלבד לאחר הדוח. מניות Vishay עלו לאחרונה ב-0.15% ל-$27.26, לעומת סגירה קודמת של $27.22. המהלך מרמז כי המשקיעים לא הופתעו מעוצמת הרבעון, או שהם ממתינים לראיות נוספות שהשיפור יכול להימשך. על פי ניתוח InvestingPro, המניה נראית מוערכת בחסר ברמות הנוכחיות, כשהחברה נסחרת מתחת לשוויה ההוגן — מה שמציב אותה בין ההזדמנויות ברשימת המניות המוערכות בחסר ביותר. שווי השוק של החברה עומד על $4.19 מיליארד.
במחיר הנוכחי, המניה נותרת הרחק מתחת לשיא 52 השבועות של $69.47, אף שהיא הרחק מעל השפל של $11.77. פער זה עשוי לשקף זהירות מתמשכת לגבי מחזור המוליכים למחצה והרכיבים, כמו גם את מיקוד השוק בשאלה האם הרווחים האחרונים הם מבניים או מחזוריים.
לא סופקו נתונים על היקף מסחר חריג, ולכן אין ראיה כאן למהלך חריג או לשינוי מהותי בסנטימנט.
תחזית והנחיות
לרבעון הרביעי, Vishay צופה הכנסות של $990 מיליון, בתוספת או בחסר $15 מיליון, מה שיהיה גבוה מעט מרמת השיא של הרבעון השלישי. החברה גם צופה מרג’ין גולמי של כ-26%, בתוספת או בחסר 50 נקודות בסיס.
ההנהלה ציינה כי ההוצאות ההוניות לשנה המלאה צפויות כעת לעמוד על $350 מיליון עד $400 מיליון, ירידה מיעד קודם של $400 מיליון עד $440 מיליון. השינוי משקף עיכובים באספקת ציוד, במיוחד עבור מפעל ה-12 אינץ’ של החברה בגרמניה.
החברה ציינה כי תזרים המזומנים החופשי לשנת 2026 צפוי להיות קרוב לשבירה, בין היתר מכיוון שהיא מתכננת לצמצם את תוכנית איגוח חשבונות חייבים ברבעון הרביעי. היא גם צופה ששיעור המס האפקטיווי יישאר גבוה ב-30% עד 35% ברבעון הרביעי. ראוי לציין כי שני אנליסטים עדכנו כלפי מעלה את תחזיות הרווחים שלהם לתקופה הקרובה, על פי נתוני InvestingPro. למשקיעים המחפשים ניתוח מעמיק יותר, Vishay היא אחת מיותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות בדוחות Pro Research המקיפים, אשר הופכים נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה.
לטווח הארוך, Vishay עדיין משקיעה בכושר ייצור, כולל מפעל ה-12 אינץ’ בגרמניה, הרחבת ייצור רכיבים פסיביים והרכבה בקצה האחורי. ההנהלה גם ציינה כי היא פועלת באופן פעיל לאיתור הזדמנויות רכישה.
דברי המנהלים
"עם $979 מיליון, קבענו שיא עם ההכנסות הרבעוניות הגבוהות ביותר בהיסטוריה של Vishay," אמר המנכ"ל Joel Smejkal. "כל טכנולוגיות המוצרים תרמו לשיא ההכנסות החדש הזה במהלך רבעון שלישי עונתי."
Smejkal הוסיף כי לקוחות רואים יותר ויותר ב-Vishay ספק אמין יותר. "לקוחות בכל האזורים מעדכנים אותנו שאנחנו לא ברשימה שלהם כספק סיכון במחזור הזה," אמר, והוסיף כי החברה נהנית מגישת ההפעלה Vishay 3.0 שלה.
בנוגע למרג’ינים, מנהל הכספים Dave McConnell ציין כי רווח גולמי של $249 מיליון ומרג’ין של 25.5% שיקפו "היקפים גבוהים יותר ותנאי תמחור משופרים", שסייעו לקזז לחצי עלויות אינפלציוניים.
סיכונים ואתגרים
- הוצאות הוניות גבוהות: Vishay עדיין משקיעה רבות בכושר ייצור, מה שעלול ללחוץ על תזרים המזומנים אם הביקוש יאט.
- שיעור מס גבוה: החברה ציינה כי שיעור המס האפקטיווי נותר גבוה ברמות הרווח הנוכחיות, מה שעלול להכביד על הרווח הנקי.
- עיכובים באספקת ציוד: זמני האספקה של כלים וציוד דחפו חלק מההוצאות ל-2027.
- תלות במחזור: הביקוש חזק כעת, אך משקיעים עשויים לתהות כמה מהצמיחה היא מחזורית לעומת מבנית.
- סיכון מלאי ואספקה: החברה עדיין מנהלת זמני אספקה, מלאי מפיצים וביקוש לקוחות בכמה שווקי קצה.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בזכיות עיצוב, ביקוש לרכב, תמחור, מלאי והוצאות הוניות. שאלה אחת התמקדה במהירות שבה זכיות עיצוב הופכות להכנסות. ההנהלה ציינה כי הספקה תעשייתית, AI ורכב נותרים תחומים פעילים, עם פעילות עיצוב חזקה ברזיסטורים, קבלים, MOSFET ודיודות.
אנליסט נוסף שאל האם ביקוש הרכב עלול להתמתן. Vishay ציינה כי ייצור הרכב שטוח באופן כללי, אך תוכניות EV חדשות, ממירי כוח הנעה ו-ADAS עדיין מניעות צמיחת תוכן.
שאלות התמקדו גם במלאי המפיצים ובשאלה האם לקוחות בונים מלאי. ההנהלה ציינה כי המלאי נותר פלט ב-18 שבועות ברמה הגלובלית, עם אסיה ב-12 שבועות, אמריקה ב-35 שבועות ואירופה ב-15 שבועות. נאמר כי לקוחות רוצים יותר מוצרים על המדפים, אך הצריכה נותרת חזקה.
האנליסטים גם לחצו לפרטים על הרכבה בקצה האחורי ושימוש במפעלי יציקה. Vishay ציינה כי 35% מבניית הפאות מועברת לקבלן חיצוני ושעבודת הקצה האחורי מתקדמת במהירות כיוזמה לשיפור מרג’ין. ההנהלה ציינה כי היא מקווה להכריז על עוד בנושא זה עד סוף השנה.
לבסוף, משקיעים שאלו על הקצאת הון ורכישות. Vishay ציינה כי היא פעילה בשני החזיתות, עם פגישות נוספות מתוכננות עם יעדי רכישה פוטנציאליים ברבעון הרביעי.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









