InnovAge פרסמה את תוצאות הרבעון הראשון של שנת הכספים 2027, שהיכו את תחזיות וול-סטריט הן ברווח והן בהכנסות, בעוד המניה עלתה במסחר המאוחר. מפעילת שירותי PACE לטיפול בקשישים רשמה רווח מותאם של $0.14 למניה, מעל התחזית של $0.08, והכנסות של $264.7 מיליון, מעל האומדן של $257.09 מיליון. המניה טיפסה ב-2.81% במסחר המאוחר ל-$9.099, לאחר שסיימה את מושב הבורסה הרגיל ב-$8.85, ירידה של 0.78% ביום.
נקודות מפתח
- הרווח למניה היכה את התחזיות ב-75%, איתות לרווחיות צפויה חזקה מהצפוי.
- ההכנסות עלו ב-12.1% לעומת השנה הקודמת, בסיוע גידול במספר המטופלים ועליות שערים.
- ה-EBITDA המותאם זינק ביותר מ-75% ל-$31.3 מיליון, כאשר המרג’ין התרחב ל-11.8%.
- ההנהלה אישרה מחדש את התחזית הפיננסית לשנת הכספים 2027 במלואה, לרבות הכנסות של $1.05 מיליארד עד $1.085 מיליארד.
- המניה עלתה במסחר המאוחר, מה שמרמז כי המשקיעים קיבלו את תוצאות הרבעון בברכה, אך נותרו זהירים בנוגע לעונתיות.
ביצועי החברה
InnovAge מסרה כי פתחה את שנת הכספים 2027 בצורה חזקה, עם הכנסות של $264.8 מיליון, עלייה של 12.1% לעומת $236.1 מיליון בשנה הקודמת. החברה שירתה כ-8,420 משתתפים ב-20 מרכזים בסוף הרבעון, עלייה של 6.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
תוצאות החברה שיקפו הן צמיחה והן שיפור ביעילות. הרווח הנקי עלה ל-$20.9 מיליון לעומת $7.7 מיליון בשנה הקודמת, בעוד ה-EBITDA המותאם עלה ל-$31.3 מיליון מ-$17.6 מיליון. ההנהלה ציינה כי הרווחים נבעו מגידול בחודשי החברות, שיפור בשערי הקפיטציה וירידה בעלות לכל משתתף בחלק מהתחומים.
הרבעון הציג גם התקדמות במודל התפעולי הרחב של החברה. InnovAge מסרה כי היא ממשיכה לפתח את אסטרטגיית "InnovAge 3.0", המתמקדת ביכולת קלינית, במערכות לתמיכה בצמיחה ובעבודה מוקדמת בתחום הבינה המלאכותית.
נתונים פיננסיים עיקריים
- הכנסות: $264.7 מיליון, עלייה של 12.1% מ-$236.1 מיליון בשנה הקודמת.
- רווח למניה: $0.14, לעומת $0.05 בשנה הקודמת, על בסיס הרווח הנקי ומספר המניות המדווח.
- רווח נקי: $20.9 מיליון, עלייה של 171% מ-$7.7 מיליון.
- EBITDA מותאם: $31.3 מיליון, עלייה של יותר מ-75% מ-$17.6 מיליון.
- מרג’ין EBITDA מותאם: 11.8%, לעומת 7.5%.
- מרג’ין תרומת המרכז: $63.6 מיליון, לעומת $51.4 מיליון.
- מרג’ין תרומת המרכז כחלק מההכנסות: 24.0%, לעומת 21.8%.
- משתתפים: כ-8,420, עלייה של 6.7% לעומת השנה הקודמת.
- תזרים מזומן תפעולי: $28.7 מיליון.
- מזומן והשקעות לזמן קצר: $163.0 מיליון, לעומת חוב כולל של $61.4 מיליון.
- שווי שוק: $1.22 מיליארד.
- מרג’ין רווח גולמי: 68.5% בשנים עשר החודשים האחרונים.
- צמיחת הכנסות: 15.9% בשנים עשר החודשים האחרונים.
תוצאות מול תחזיות
InnovAge היכתה את התחזיות בשני המדדים המרכזיים. הרווח למניה עמד על $0.14, לעומת תחזית של $0.08, הפתעה של $0.06 למניה, או 75.0%. ההכנסות הגיעו ל-$264.7 מיליון, לעומת אומדן הקונצנזוס של $257.09 מיליון, עלייה של $7.61 מיליון, או 2.96%.
גודל ההפתעה ברווח למניה היה בולט יותר מההפתעה בהכנסות. הדבר מרמז כי הרבעון נהנה ממינוף תפעולי, שליטה בעלויות ושיפור במרג’ין, ולא רק ממכירות גבוהות יותר. החברה גם רשמה עלייה חדה ב-EBITDA המותאם וברווח הנקי, מה שמחזק את ההערכה כי הרווחיות השתפרה מהר יותר מההכנסות.
התוצאה מתאימה למגמה רחבה יותר של ביצוע עקבי. ההנהלה מסרה כי החברה רואה כיוון חיובי עקבי במשך 13 רבעונות, אך הזהירה כי אין לבצע אנואליזציה של רבעון אחד בשל עונתיות.
תגובת השוק
המניה עלתה לאחר פרסום הדוח, בעלייה של 2.81% במסחר המאוחר ל-$9.099 מסיום מושב הבורסה הרגיל ב-$8.85. זה הציב את המניה כ-2.0% מעל סיום היום הקודם של $8.92.
המהלך מרמז כי המשקיעים ראו את הרבעון כחזק בבירור מעל לתחזיות, אך לא מספיק כדי להניע שינוי דירוג מהותי. המניה נותרת מתחת לשיא של 52 שבועות שעמד על $12.64 ומעל לשפל של 52 שבועות שעמד על $3.935. במחיר המסחר המאוחר, היא הייתה כ-28% מתחת לשיא וכ-131% מעל לשפל. למרות הירידה האחרונה, המניה הניבה החזר של 86% בשנה האחרונה ועלתה ב-70% מתחילת השנה. על פי ניתוח InvestingPro, המניה נסחרת כעת מעל שוויה ההוגן, ומציבה אותה בין המועמדות ברשימת המניות המוערכות ביתר בפלטפורמה.
הירידה במסחר הרגיל לפני הדוח הייתה מתונה, ולא סופקו נתוני מחזור חריגים. העלייה במסחר המאוחר מצביעה על תגובה חיובית, אם כי המשקיעים עשויים עדיין לשקול את תבנית הרווחים העונתית של החברה ואת העובדה שתחזית הרווח למניה לשנה המלאה נותרת שלילית.
תחזית פיננסית והנחיות
InnovAge אישרה מחדש את התחזית הפיננסית לשנת הכספים 2027. החברה צופה:
- מספר משתתפים בסוף התקופה: 8,625 עד 8,850.
- סך חודשי חברות לשנה המלאה: 101,000 עד 102,500.
- הכנסות של $1.05 מיליארד עד $1.085 מיליארד.
- EBITDA מותאם של $105 מיליון עד $115 מיליון.
- הפסדי de novo של $0.4 מיליון עד $0.8 מיליון.
ההנהלה מסרה כי הרבעון הראשון הוא בדרך כלל הרבעון החזק ביותר בשל עדכוני שערי Medicaid בשווקים מסוימים ותזמון נוח של ציוני סיכון. כמו כן נאמר כי הרבעון השני והשלישי נוטים להיות חלשים יותר בשל עלויות רפואיות עונתיות, דעיכת ציוני סיכון של Medicare ולחץ על ההרשמה.
החברה מסרה כי היא צופה עלייה של 1.5% עד 2% בשערי Medicare החל מ-01.01.2027, וכי התחזית הפיננסית שלה כבר משקפת את ההשפעה הצפויה של מעבר התאמת הסיכון V28 של Medicare. ההנהלה הוסיפה כי שערי Medicaid של קליפורניה טרם התקבלו אך צפויים תוך כשלושה שבועות.
מעבר לשנה הנוכחית, InnovAge משקיעה במערכות, ביחסי ספקים ובאנליטיקה כדי לתמוך בצמיחה נוספת. החברה גם בוחנת רכישות, פיתוח מרכזים חדשים ומודלי טיפול סמוכים, אם כי ההנהלה ציינה כי היא פועלת באופן סלקטיבי ומשמעתי. טיפ אחד של InvestingPro מציין כי החברה לא הייתה רווחית בשנים עשר החודשים האחרונים, אם כי התוצאות החזקות של הרבעון מצביעות על מגמות משתפרות. האנליסטים שומרים על טווח מחיר יעד קונצנזוס של $10 עד $14 למניה. למשקיעים המחפשים ניתוח מעמיק יותר, InnovAge נמצאת בין יותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research המקיפים, הממירים נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליזציות אינטואיטיביות וניתוח מומחים.
דברי ההנהלה
המנכ"ל פטריק בלייר אמר כי הרבעון הציג את התמהיל הנכון של צמיחה ורווחיות. "מספר המטופלים והרווחיות שניהם גדלים, וזו הקומבינציה שאנו רוצים," אמר.
בלייר הצביע גם על האסטרטגיה ארוכת הטווח של החברה. "פרק זה מתמקד בבניית היכולות, המנהיגות והתשתית הדרושות לתמיכה בשאיפות הצמיחה שלנו ולאפשר לחברה לפעול בהצלחה בקנה מידה גדול יותר," אמר.
בנוגע לשינויים בהחזרים, אמר בלייר: "הגרסה הקצרה היא ש-V28 משמעותי, אך PACE אינו Medicare Advantage, והתחזית הפיננסית שלנו לשנת הכספים 2027 כבר משקפת את ההשפעה הצפויה של שלב הכנסת V28."
הערות אלה מרמזות כי ההנהלה רואה את העסק כמשתפר בחזיתות מרובות, תוך הכרה בכך שינויי שערים ותבניות עונתיות ימשיכו להשפיע על התוצאות.
סיכונים ואתגרים
- שינויי התאמת סיכון Medicare: המעבר ל-V28 עלול להשפיע על ההחזרים, גם אם ההנהלה סבורה כי PACE פחות חשוף מ-Medicare Advantage.
- משא ומתן על שערי Medicaid: עדכוני שערים ברמת המדינה נותרים חשובים, במיוחד בשווקים גדולים כמו קליפורניה.
- תנודתיות עונתית: החברה מסרה כי התוצאות הרבעוניות משתנות באופן משמעותי, מה שעלול להפוך את ההשוואות השנתיות לבלתי אחידות.
- עלויות עבודה: עליות שכר וצרכי כוח אדם עלולים ללחוץ על המרג’ינים.
- ניצול שירותים רפואיים: שימוש גבוה יותר באשפוז או עלויות טיפול אחרות עלולים לקזז את הרווחים מניצול טוב יותר של בית מרקחת ומתקנים.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בשלושה נושאים עיקריים במהלך הכנס.
ראשית, השאלות התרכזו בשינוי התאמת הסיכון V28 של Medicare ובשאלה האם הוא עלול ללחוץ על השערים. ההנהלה אמרה כי אוכלוסיית PACE של החברה שונה מ-Medicare Advantage, עם מצבים חמורים יותר והתאמת שבירות שעשויה למתן את ההשפעה.
שנית, האנליסטים שאלו על מגמות עלות חיצונית לכל חבר. ההנהלה אמרה כי ניצול נמוך יותר של דיור מוגן ומתקני סיעוד, ביצועי בית מרקחת טובים יותר ומעורבות חזקה יותר של ספקים סייעו להפחתת עלויות.
שלישית, האנליסטים לחצו לקבל בהירות לגבי גשר התחזית הפיננסית שנה מול שנה. ההנהלה אמרה כי החברה חוזרת לכיוון מרג’ינים בני קיימא לטווח ארוך בטווח של אמצע 10%, לאחר תקופה של התרחבות מרג’ין מהירה יותר. כמו כן נאמר כי החברה אינה מנהלת את העסק לפי תקרת מרג’ין קבועה ותמשיך להשקיע מחדש היכן שהיא רואה הזדמנות.
הדיון הצביע על כך שהמשקיעים מתמקדים בשאלה האם InnovAge יכולה לשמר את הרווחים התפעוליים האחרונים שלה ככל שהשנה מתקדמת ורוח נגדית עונתית מתחזקת.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.






