Revolve Group דיווחה על הכנסות ברבעון השלישי של 2026 שעלו על תחזיות וול-סטריט, אך הרווחים הגיעו מתחת לצפי והמניה ירדה במסחר לאחר שעות הפעילות הרגילות. קמעונאית האופנה המקוונת רשמה רווח מדולל של $0.20 למניה, בהחמצה של $0.02 לעומת תחזית האנליסטים של $0.22, בעוד ההכנסות עלו ב-20% בהשוואה לשנה קודמת ל-$355.96 מיליון, ועקפו את התחזית של $344.88 מיליון ב-$11.08 מיליון. המניה ירדה ב-6.09% לאחר שעות המסחר הרגילות ל-$20.22, לאחר שסיימה את מושב הבורסה הרגיל ב-$21.53, כשהמשקיעים שקלו את צמיחת המכירות החזקה מול לחץ על המרג’ין ותחזית פיננסית רכה יותר לרווחים.
נקודות מפתח
- ההכנסות עלו ב-20% לעומת שנה קודמת, וסימנו את הרבעון הרביעי ברציפות של צמיחה דו-ספרתית עבור Revolve.
- מספר הלקוחות הפעילים עלה ב-18% בהשוואה לשנה קודמת, והחברה הוסיפה 202,000 לקוחות ברבעון – הגידול הרבעוני הגדול ביותר בתולדותיה.
- מרג’ין הגולמי ירד ל-53.9% לעומת שנה קודמת, בעוד ה-EBITDA המתואם ירד ב-7% ל-$23.5 מיליון.
- החברה ציינה כי 2026 היא "שנת השקעה יסודית" וצופה שהתרחבות המרג’ין תחודש ב-2027.
- המניה ירדה בחדות לאחר שעות המסחר, מה שמרמז כי המשקיעים התמקדו בהחמצת הרווחים ובלחצי העלויות לטווח הקצר.
ביצועי החברה
Revolve ציינה כי עסקיה המשיכו לצמוח בשני הפלחים העיקריים שלה, REVOLVE ו-FWRD, כמו גם בשוק המקומי ובחו"ל. המכירות נטו הגיעו ל-$356 מיליון, עלייה של 20% לעומת שנה קודמת, בעוד המכירות מתחילת השנה עלו ב-16% בתשעת החודשים הראשונים של 2026.
החברה ציינה כי הרבעון שיקף עוצמה רחבת-בסיס. המכירות המקומיות עלו ב-20%, המכירות הבינלאומיות עלו ב-22%, ושני הפלחים רשמו צמיחה של 20%. Revolve הוסיפה כי גייסה 202,000 לקוחות פעילים ברבעון – הרבים ביותר בתולדותיה – וסך ההזמנות טיפס ב-19% ל-2.7 מיליון.
התוצאות מגיעות בעת שקמעונאיות רבות ממשיכות להתמודד עם ביקוש צרכני לא אחיד. Revolve ציינה כי הצמיחה שלה בולטת במיוחד בשל כך שהושגה בסביבה שבה עמיתות רבות ראו מגמות חלשות יותר. החברה הדגישה גם רווחים בתחומי הביוטי, הגברים, האביזרים והשווקים הבינלאומיים.
נתונים פיננסיים עיקריים
- מכירות נטו: $355.96 מיליון, עלייה של 20% לעומת שנה קודמת.
- EPS מדולל: $0.20, ירידה מ-$0.29 שנה קודמת.
- EBITDA מתואם: $23.5 מיליון, ירידה של 7% לעומת שנה קודמת.
- מרג’ין גולמי: 53.9%, ירידה של 75 נקודות בסיס לעומת שנה קודמת.
- רווח נקי: $15.5 מיליון.
- לקוחות פעילים: עלייה של 18% לעומת שנה קודמת.
- תוספת לקוחות רבעונית: 202,000 – שיא.
- סך הזמנות: 2.7 מיליון, עלייה של 19% לעומת שנה קודמת.
- מלאי: $293 מיליון, עלייה של 23% לעומת שנה קודמת.
- מזומן ותחליפי מזומן: $285 מיליון, ללא חוב.
- שווי שוק: $1.56 מיליארד.
- מכפיל רווח: 21.87, עם יחס PEG של 0.36 המרמז על תמחור אטרקטיבי ביחס לצמיחה.
- יחס שוטף: 2.48, המצביע על נזילות לטווח קצר חזקה.
רווחים מול תחזית
Revolve החמיצה את תחזיות הרווח אך עקפה את תחזיות ההכנסות. החברה דיווחה על EPS של $0.20 לעומת תחזית של $0.22, חוסר של $0.02 למניה, או 9.09% מתחת לתחזיות. ההכנסות הגיעו ל-$355.96 מיליון, מעל תחזית $344.88 מיליון ב-$11.08 מיליון, או 3.21%.
התוצאה המעורבת מסבירה את ירידת המניה לאחר שעות המסחר. צמיחת ההכנסות נותרה חזקה, אך החמצת הרווחים והמרג’ין הגולמי הנמוך יותר הצביעו על כך שהוצאות גבוהות יותר על שיווק, משלוחים ויוזמות צמיחה ממשיכות ללחוץ על הרווחיות. ההנהלה ציינה כי 2026 היא שנת השקעה, ומסגור זה אולי ריכך את השפעת עקיפת תחזית ההכנסות.
תגובת השוק
המניה ירדה ב-6.09% במסחר לאחר שעות הפעילות הרגילות ל-$20.22, ירידה של $1.31 מסיום מושב הבורסה הרגיל של $21.53. במהלך מושב הבורסה הרגיל, המניה כבר ירדה ב-2.14% מהסיום הקודם של $22.
הירידה מותירה את המניה קרוב למחצית התחתונה של טווח 52 השבועות שלה, $17.35 עד $31.68. הירידה מרמזת כי המשקיעים לא הרגישו בטחון מעקיפת תחזית המכירות בלבד, ובמקום זאת התמקדו בהחמצת ה-EPS, בלחץ על המרג’ין ובמסר של החברה כי ההוצאות לטווח הקצר יישארו גבוהות.
לא סופקו נתוני היקף מסחר, ולכן לא ניתן לקבוע האם הירידה הגיעה עם פעילות כבדה במיוחד.
תחזית פיננסית
Revolve ציינה כי המכירות נטו באוקטובר עלו בטווח של אמצע ספרות עשרה אחוזים לעומת שנה קודמת, אך היא צופה שהצמיחה ברבעון הרביעי תהיה נמוכה מכך בשל השוואות קשות יותר. החברה לא נתנה מספר מכירות ספציפי לרבעון הרביעי.
ההנהלה ציינה כי מרג’ין הגולמי לרבעון הרביעי צפוי לנוע בין 52.3% ל-52.8%, בעוד שהתחזית הפיננסית למרג’ין הגולמי לכל השנה הוצרה ל-53.9% עד 54.0%. עלויות המכירה וההפצה צפויות להישאר גבוהות, כאשר ההוצאות לכל השנה מוקרנות כעת ב-17.5% מהמכירות. השיווק צפוי להיות 15.9% מהמכירות לשנה, וההוצאות הכלליות והמנהליות מוקרנות כעת ב-$178 מיליון.
החברה הוסיפה כי היא צופה לחדש את התרחבות מרג’ין ה-EBITDA המתואם ב-2027, לאחר מה שהיא תיארה כשנת השקעה יסודית ב-2026. ההנהלה הצביעה על מספר מנועי צמיחה לטווח ארוך, כולל קמעונאות פיזית, התרחבות בינלאומית, מותגים בבעלות החברה, כלי בינה מלאכותית ושותפויות חדשות. טיפ של InvestingPro מציין כי Revolve מחזיקה יותר מזומן מחוב במאזן שלה, התומך באסטרטגית ההשקעות שלה, בעוד שציון הבריאות הפיננסית של הפלטפורמה של 2.83 מדרג את החברה כ"טובה" בסך הכל. משקיעים המחפשים ניתוח מעמיק יכולים לגשת לדוח המחקר המקיף של RVLV ב-Pro, אחד מ-1,400+ דוחות זמינים המתרגמים נתונים מורכבים למודיעין ניתן לפעולה באמצעות ניתוח מומחים וויזואליזציות אינטואיטיביות.
דברי ההנהלה
מנכ"ל שותף Mike Karanikolas אמר כי הצמיחה של החברה הייתה רחבת-בסיס ומומנטום הלקוחות נשאר חזק. "המכירות נטו צמחו ב-20% ומעלה בשני הפלחים, REVOLVE ו-FWRD, ובשווקים המקומיים והבינלאומיים," אמר. "בולט גם המומנטום הגדול במדדי העסק הבסיסיים שלנו."
Karanikolas גם מיסגר את 2026 כשנת השקעה. "2026 היא שנת השקעה יסודית עבורנו, המתמקדת בהשקת יוזמות לטווח ארוך שאנו מאמינים שיש להן פוטנציאל לעצב את עסקינו באופן משמעותי לאורך זמן," אמר.
סמנכ"ל הכספים Jesse Timmermans אמר כי החברה עדיין צופה שיפור במרג’ין בהמשך. "אנו מספקים צמיחה חזקה בקו העליון תוך השקעה לטווח ארוך, ואנו ממוקדים באיזון בין השקעות אלו לבין חזרה להתרחבות המרג’ין בעתיד הקרוב," אמר.
סיכונים ואתגרים
- לחץ על המרג’ין: המרג’ין הגולמי ירד לעומת שנה קודמת, ועלויות המשלוח והדלק נשארות גבוהות.
- הוצאות גבוהות יותר: עלויות השיווק וההוצאות הכלליות והמנהליות עולות ככל שהחברה משקיעה ביוזמות צמיחה.
- גידול במלאי: המלאי עלה ב-23% לעומת שנה קודמת, מה שעלול ליצור סיכון להפחתת מחיר אם הביקוש יואט.
- האטה בצמיחת הרבעון הרביעי: ההנהלה צופה שצמיחת המכירות ברבעון הרביעי תהיה מתחת לקצב אמצע ספרות העשרה שנרשם באוקטובר.
- סיכון ביצוע: חנויות חדשות, כלי בינה מלאכותית ושותפויות מותג חייבים להמשיך לבצע כדי להצדיק את מחזור ההשקעות.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בעמידות הצמיחה, במרג’ינים ובאסטרטגיה לטווח ארוך של החברה.
השאלות התרכזו סביב הסיבה לכך שמכירות אוקטובר צמחו בטווח אמצע ספרות העשרה ולא בקצב של 20% שנרשם ברבעון, כיצד מתפתחת הצמיחה הבינלאומית, ומה החברה צופה לגבי מבצעי החגים. ההנהלה ציינה כי ההאטה נבעה בעיקר מהשוואות קשות יותר ומשינויים רגילים מחודש לחודש.
האנליסטים גם לחצו לקבל פרטים על התאוששות המרג’ין ב-2027. ההנהלה ציינה כי ההוצאות של השנה הנוכחית אמורות להתחיל להיכלל בהשוואות של השנה הבאה, מה שיסייע לשיפור המינוף של ההוצאות הכלליות והמנהליות והשיווק. החברה ציינה כי חדירת מותגים בבעלותה, קמעונאות פיזית והתרחבות המרג’ין הגולמי אמורים לתמוך בחזרה לצמיחת מרג’ין ה-EBITDA.
שאלות נוספות עסקו בהשפעת קו הביוטי Grow-Good, המיזם המשותף החדש עם Donatella Versace, שיפורים בשיעורי ההחזרות ופריסת אפליקציית עוזר חנות מבוססת בינה מלאכותית. ההנהלה ציינה כי Grow-Good כבר תורמת לרווח, בעוד שהשותפות עם Versace וכלי הבינה המלאכותית צפויים לתמוך בצמיחה וביעילות לטווח ארוך.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.






