אנלייט אנרגיה מתחדשת דיווחה על תוצאות שיא ברבעון השלישי של 2026, עם עלייה של 40% בהכנסות ובהכנסה ל-$231 מיליון, וצמיחה של 38% ב-EBITDA המתואם ל-$154 מיליון. הרווח הנקי הגיע ל-$34 מיליון, לעומת $32 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד, בעוד תזרים המזומנים התפעולי טיפס ב-26% לכ-$104 מיליון. המניה נסחרה בירידה של כ-1% על $20,870, לעומת סיום המסחר הקודם של $21,080 — מה שמצביע על תגובה זהירה של השוק, אף לאחר שהחברה העלתה את תחזיתה הפיננסית לשנה המלאה.
נקודות מפתח
- ההכנסות וההכנסה הגיעו לשיא רבעוני של $231 מיליון, בהובלת פרויקטים חדשים, הטבות מס, רווחי המרה וסחירות חשמל חזקה יותר בישראל.
- ה-EBITDA המתואם עלה ל-$154 מיליון, ומשקף המשך התרחבות של פלטפורמת האנרגיה המתחדשת של החברה.
- אנלייט העלתה את תחזיתה הפיננסית להכנסות ול-EBITDA המתואם לשנת 2026, על רקע ביצועים חזקים בתשעת החודשים הראשונים של השנה.
- תיק הפרויקטים הגלובלי של החברה הגיע ל-46.2 גיגה-וואט מתואמים, כאשר 8.7 גיגה-וואט מתואמים נמצאים בבנייה או צפויים להיכנס לבנייה עד 2027.
- ההנהלה הדגישה את הביקוש הגובר ממרכזי נתונים, צמצום כושר הרשת הזמין ועליית מחירי החשמל בשווקים שונים.
ביצועי החברה
אנלייט אנרגיה מתחדשת דיווחה על צמיחה רחבה בכלל פעילותה ברבעון השלישי, המשקפת את הרחבת תיק הפרויקטים שלה בארה"ב, באירופה ובישראל. ההכנסות וההכנסה עלו ב-40% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, וה-EBITDA המתואם גדל ב-38%. החברה ציינה כי התוצאות משקפות פרויקטים שנכנסו לפעילות, סחירות חשמל חזקה יותר בישראל ותנועות שער חיוביות.
בתשעת החודשים הראשונים של 2026, עלו ההכנסות וההכנסה ב-49%, וה-EBITDA המתואם גדל ב-38% ל-$469 מיליון, או 48% בהכללת התרומה ממכירת חלק מאשכול Sunlight. תזרים המזומנים התפעולי בתקופה זו עלה ב-39% ל-$289 מיליון.
החברה ציינה כי תיק הפרויקטים הבשלים שלה הגיע ל-12.7 גיגה-וואט מתואמים, עם שיעור הכנסות שנתי צפוי של כ-$2.4 מיליארד. תיק הפיתוח והפיתוח המתקדם גדל ב-9% ל-33.5 גיגה-וואט מתואמים. ההנהלה ציינה כי העסק נכנס למה שהיא מגדירה כשלב הצמיחה הבא, עם פלטפורמה גדולה ומגוונת יותר וגישה חזקה יותר לשוקי ההון.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות והכנסה: $231 מיליון, עלייה של 40% לעומת $165 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד.
- EBITDA מתואם: $154 מיליון, עלייה של 38% לעומת $112 מיליון.
- רווח נקי: $34 מיליון, לעומת $32 מיליון ברבעון השלישי של 2025.
- רווח נקי בנטרול סעיפים חד-פעמיים: עלייה של 76% על בסיס שנתי.
- תזרים מזומנים תפעולי: כ-$104 מיליון, עלייה של 26% על בסיס שנתי.
- הכנסות והכנסה לתשעה חודשים: עלייה של 49% על בסיס שנתי.
- EBITDA מתואם לתשעה חודשים: $469 מיליון, עלייה של 38% על בסיס שנתי, או 48% בהכללת Sunlight.
- תזרים מזומנים תפעולי לתשעה חודשים: $289 מיליון, עלייה של 39% על בסיס שנתי.
- סך החוב לתקופה ארוכה: $5.6 מיליארד, כאשר 80% הוא מימון פרויקט ללא זכות חזרה.
- סך הנזילות: $780 מיליון, מתוכם $420 מיליון ברמת TopCo ו-$360 מיליון בחברות הבנות.
- יחס מחיר-רווח: 102.82, אם כי יחס PEG של 0.38 מצביע על שווי אטרקטיבי ביחס לצמיחה.
- יחס חוב להון עצמי: 2.96, המשקף את אופיה עתיר ההון של פיתוח האנרגיה המתחדשת.
תוצאות מול תחזיות
לא פורסמה תחזית קונצנזוס לרבעון זה, ולכן לא ניתן לבצע השוואה ישירה מול הערכות וול-סטריט. עם זאת, התוצאות המדווחות מצביעות על רבעון חזק בכל קנה מידה. הכנסות של $231 מיליון ו-EBITDA מתואם של $154 מיליון שניהם רשמו עליות משמעותיות על בסיס שנתי, כאשר הרווח הנקי גם הוא השתפר.
היקף הצמיחה הוא המשמעותי. הכנסות עלו ב-40% וה-EBITDA המתואם עלה ב-38%, בהתאמה לתבנית ההתרחבות המהירה של אנלייט בתקופות האחרונות, ולא כשסע חד-פעמי. החברה ציינה גם כי שיעור תזרים המזומנים התפעולי השנתי עומד על כ-$400 מיליון ב-2026, המדגיש את יכולת יצירת המזומנים של תיק הפרויקטים התפעוליים שלה.
בהשוואה לרבעונים קודמים, שיעור הצמיחה נותר חזק, אם כי ההנהלה ציינה כי השוואות בין רבעון לרבעון עשויות להיות מושפעות מתזמון פרויקטים ומתכונות מסחר עונתיות. החברה הדגישה כי היא מודדת ביצועים על בסיס שנתי מלא ולא מתמקדת ברבעון בודד.
תגובת השוק
המניה נסחרה בירידה של כ-1% על $20,870, לאחר שסגרה ב-$21,080 במושב בורסה הקודם. הדבר מציב את המניה כ-31% מעל השפל של 52 השבועות ב-$11,190 וכ-34% מתחת לשיא של 52 השבועות ב-$31,750. התנועה מרמזת כי המשקיעים לא הופתעו מהביצועים התפעוליים החזקים, או שהם שקלו את ההוצאות ההוניות הכבדות של החברה ועונתיות הטווח הקצר מול התוצאות החיוביות.
בהיעדר נתוני מסחר תוך-יומי מפורטים, לא ניתן לקבוע האם המניה זזה בחדות מיד לאחר שיחת הוועידה, או שמא הירידה שיקפה תנאי שוק רחבים יותר. בכל מקרה, הירידה המתונה מצביעה על תגובה מרוסנת ולא על פריצה כלפי מעלה. מנויי InvestingPro נהנים מגישה ל-16 ProTips נוספים על אנלייט, כולל תובנות על שריפת מזומנים וכפולות שווי שעשויות לסייע בהסבר הזהירות של המשקיעים חרף התוצאות החזקות.
תחזית פיננסית והנחיות
אנלייט העלתה את תחזיתה הפיננסית לשנת 2026 במלואה. ההכנסות צפויות כעת לנוע בין $810 מיליון ל-$830 מיליון, לעומת טווח קודם של $790 מיליון עד $820 מיליון. תחזית ה-EBITDA המתואם הועלתה ל-$575 מיליון עד $590 מיליון, לעומת $565 מיליון עד $585 מיליון קודם לכן.
ההנהלה ציינה כי התחזית הגבוהה יותר משקפת ביצועים חזקים מתחילת השנה, ציפיות טובות יותר לסחירות חשמל בישראל ומחירי חשמל גבוהים יותר באירופה ובישראל. החברה ציינה גם כי היא צופה שהכנסות הסחר ברבעון הרביעי בישראל יהיו נמוכות מאלו של הרבעון השלישי בשל עונתיות, שכן קרינת השמש וביקוש החשמל נוטים לרדת ברבעון הרביעי.
בהסתכלות קדימה, אנלייט ציינה כי היא נמצאת במסלול לעמוד ביעד 2028 של יותר מ-$2.2 מיליארד בשיעור הכנסות שנתי ו-12 גיגה-וואט מתואמים של כושר. החברה ציינה כי 8.7 גיגה-וואט מתואמים נמצאים בבנייה או צפויים להיכנס לבנייה עד 2027, כאשר כ-80% מהכושר הזה צפוי להיות בבנייה עד סוף 2026.
דברי ההנהלה
המנכ"ל עדי לויתן אמר כי החברה הציגה "תוצאות שיא לרבעון השלישי בכל המדדים הפיננסיים המרכזיים", והוסיף כי ההכנסות וההכנסה הגיעו ל-$231 מיליון וה-EBITDA המתואם עלה ל-$154 מיליון. הוא ציין כי החברה פועלת בשוק שבו ביקוש החשמל מאיץ, בעיקר בשל בינה מלאכותית ותשתיות מרכזי נתונים.
לויתן הוסיף: "הוצאות הון לבדן אינן יכולות לספק את צמיחת מרכזי הנתונים. צמיחה זו דורשת חשמל, גישה לרשת ויכולת לפתח ולהוציא לפועל פרויקטי תשתית מורכבים." הדברים משקפים את תפיסת אנלייט לפיה מפתחי אנרגיה מתחדשת הופכים למרכזיים בבניית תעשיות עתירות נתונים.
מנהל הכספים הראשי ניר יהודה אמר כי החברה צופה כי 2026 תהיה "עוד שנה של צמיחה רווחית חזקה", וציין כי מבנה החוב הוא בעיקרו ללא זכות חזרה ובמידה רבה קבוע או מגודר. הוא ציין כי הדבר מסייע להגן על העסק מפני תנודתיות בריבית.
סיכונים ואתגרים
- הוצאות הון כבדות: אנלייט הוציאה כ-$760 מיליון ברבעון השלישי ו-$2.1 מיליארד בתשעת החודשים הראשונים של 2026, מה שמשאיר לחץ על ייצוב ועל הוצאה לפועל.
- סיכון תזמון פרויקטים: פרויקטים גדולים כגון CO Bar, סנופלייק ו-Blackwater תלויים בלוחות זמנים של בנייה ואבני דרך של היתרים.
- עונתיות בישראל: הכנסות הסחר צפויות לרדת ברבעון הרביעי, מה שעשוי לרכך את הצמיחה בטווח הקצר.
- חשיפה לתעריפים ושרשרת אספקה: ההנהלה ציינה כי היא פועלת להגביל את השפעת תעריפי סעיף 232 ואילוצי היצע מקומיים.
- פרופיל צמיחה ארוך-טווח: חלק מהפרויקטים הגדולים לא יגיעו לפעילות מסחרית עד 2027, 2028 או מאוחר יותר, מה שעלול לדחות את הכרת ההכנסות.
- מינוף המאזן: עם יחס חוב להון עצמי של 2.96 וסך חוב של $5.6 מיליארד, החברה נושאת התחייבויות פיננסיות משמעותיות, אם כי היחס השוטף של 1.12 מצביע על נזילות לטווח קצר מספקת.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בקצב הצמיחה, בעלויות הפרויקטים ובעמידות מקורות ההכנסה החדשים. שאלה אחת עסקה בשאלה האם הרבעון הרביעי יציג האטה בצמיחה השנתית. ההנהלה ציינה כי מדובר בעניין של תזמון ולא האטה, והצביעה על צמיחה של כמעט 50% בהכנסות בתשעת החודשים הראשונים של השנה.
תחום נוסף שעלה לדיון היה מתחם CO Bar, שבו ה-CapEx זז בכ-$40 מיליון. ההנהלה ציינה כי השינוי שיקף הקצאת תעריפים והתאמות בין חמשת הפרויקטים במתחם, בעוד התשואות נותרו חזקות.
שאלות נוספות עסקו בפעילות סחר החשמל של החברה בישראל. ההנהלה ציינה כי הפעילות עלתה על הציפיות ועשויה להמשיך להתרחב, אם כי הרבעון הרביעי צפוי להיות חלש יותר בשל עונתיות.
האנליסטים ביקשו פרטים נוספים על Blackwater, פרויקט וירג’יניה הגדול של החברה ב-PJM. ההנהלה ציינה כי הוא מתוכנן לפעילות מסחרית ב-2030 ועשוי לתמוך בכושר סולארי וסוללות עבור לקוחות עם עומס גבוה, כולל מפתחי מרכזי נתונים.
לבסוף, האנליסטים שאלו על Rustic Hills ו-Gemstone, כמו גם על חשיפה לתעריפים והתנגדות מקומית לפרויקטי מרכזי נתונים. ההנהלה ציינה כי יש לה שליטה מלאה בקרקע לשני הפרויקטים וצופה לעדכן את המשקיעים על תוכניות ה-offtake עד סוף השנה או תחילת 2027. היא גם ציינה כי רוב השפעות התעריפים בטווח הקצר כבר גלומות בפרויקטים המתוכננים ל-2027 ו-2028. למשקיעים המעוניינים בניתוח מעמיק יותר, אנלייט נמנית על יותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research המקיפים של InvestingPro, הממירים נתונים פיננסיים מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









