5N Plus דיווחה כי הרווח וההכנסות ברבעון השלישי היכו את תחזיות וול-סטריט, בזכות הכנסות שיא בתחום מוליכים למחצה מיוחדים וביקוש גובר בחומרי ביצוע. חברת החומרים המתקדמים שמושבה במונטריאול דיווחה על רווח מתואם של $0.20 למניה על הכנסות של $136.4 מיליון, לעומת תחזיות האנליסטים של $0.1557 למניה ו-$122.8 מיליון, בהתאמה. המניה נותרה כמעט ללא שינוי במסחר לאחר שעות, עם מחיר אחרון של $26.15, עלייה של 0.85% מהסגירה הקודמת, לאחר רבעון שבו נרשמו גם מרג’ינים נמוכים יותר ותחזית פיננסית זהירה לשלושת החודשים האחרונים של השנה.
ראשי פרקים
- ההכנסות עלו 30% לעומת השנה הקודמת ל-$136.4 מיליון, צמיחת המכירות הרבעונית החזקה ביותר של החברה בתקופה זו.
- הרווח המתואם למניה היכה את התחזיות ב-28.45%, בעוד ההכנסות עלו על התחזיות ב-11.08%.
- מוליכים למחצה מיוחדים רשמו הכנסות רבעוניות שיא של $100.7 מיליון, עלייה של 34% לעומת השנה הקודמת.
- חומרי ביצוע גם כן שברו שיא הכנסות רבעוני, אם כי המרג’ינים נורמלו בחדות מהרמה הגבוהה באופן יוצא דופן של השנה שעברה.
- ההנהלה ציינה כי היא צופה לסיים את 2026 בקצה הגבוה של טווח תחזית ה-EBITDA המתואם שלה, בין $100 מיליון ל-$105 מיליון.
- החברה הדגישה פרויקטי צמיחה חדשים בתחומי הביטחון, אנרגיה סולארית לחלל, מיחזור גרמניום והדמיה רפואית.
ביצועי החברה
5N Plus הציגה ביצועי שורה עליונה חזקים ברבעון השלישי, עם עלייה של 30% בהכנסות לעומת השנה הקודמת, ומכירות מצטברות מתחילת השנה גם כן עלו 30% ל-$376.6 מיליון. החברה ציינה כי הצמיחה נבעה מנפחים גבוהים יותר בשני מגזרי הפעילות שלה, ובמיוחד במוליכים למחצה מיוחדים, שנהנו מביקוש באנרגיה מתחדשת יבשתית ויישומי אנרגיה סולארית לחלל.
ה-EBITDA המתואם עלה 7% ל-$31.1 מיליון, בעוד הרווח הנקי ירד ל-$12.3 מיליון, או $0.14 למניה, לעומת $18.2 מיליון, או $0.20 למניה, שנה קודם לכן. הירידה ברווח הנקי שיקפה נורמליזציה של מרג’ינים ועלויות תפעול גבוהות יותר. עם זאת, החברה ציינה כי היא עדיין בדרך להציג תוצאת EBITDA מתואם שנתית בקצה הגבוה של התחזית הפיננסית שלה.
הרבעון גם הציג פיצול בין צמיחה לרווחיות. מגמות ההכנסות והנפח היו חזקות, אך מרג’ין הגולמי המתואם כאחוז מהמכירות ירד ל-31.4% מ-36.9% שנה קודם לכן. ההנהלה ציינה כי הירידה הייתה צפויה, בעיקר בשל עלויות גבוהות יותר של תשומות מתכת וכימיקלים בחומרי ביצוע.
ראשי פרקים פיננסיים
- הכנסות: $136.4 מיליון, עלייה של 30% לעומת השנה הקודמת.
- הכנסות מצטברות מתחילת השנה: $376.6 מיליון, עלייה של 30% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
- רווח מתואם למניה: $0.20, לעומת תחזית של $0.1557.
- רווח נקי: $12.3 מיליון, או $0.14 למניה, ירידה מ-$18.2 מיליון, או $0.20 למניה.
- EBITDA מתואם: $31.1 מיליון, עלייה של 7% לעומת השנה הקודמת.
- EBITDA מתואם מצטבר מתחילת השנה: $86.8 מיליון, עלייה של 17% לעומת השנה הקודמת.
- מרג’ין גולמי מתואם: $42.8 מיליון, עלייה של 10% לעומת השנה הקודמת.
- שיעור מרג’ין גולמי מתואם: 31.4%, ירידה מ-36.9% שנה קודם לכן.
- חוב נטו: $32.4 מיליון, ירידה מ-$50.3 מיליון בסוף 2025.
- חוב נטו ל-EBITDA: 0.31 פעמים.
רווחים מול תחזית
5N Plus היכתה את התחזיות הן ברווחים והן בהכנסות. הרווח המתואם למניה עמד על $0.20, מעל התחזית של $0.1557 ב-$0.0443 למניה, או 28.45%. ההכנסות הגיעו ל-$136.4 מיליון, מעל האומדן של $122.8 מיליון ב-$13.6 מיליון, או 11.08%. החברה נסחרת במכפיל רווח של 27.65, אך טיפ של InvestingPro מציין כי היא נסחרת במכפיל רווח נמוך ביחס לצמיחת הרווחים לטווח הקרוב, עם יחס PEG של 0.29 בלבד. הפלטפורמה מדרגת את הבריאות הפיננסית של 5N Plus כ"מצוינת", עם ציונים גבוהים במיוחד ברווחיות ובצמיחה.
גודל ההכאה הוא מוצק, אך השוק ככל הנראה שוקל אותו מול פרופיל המרג’ין של החברה והתחזית לרבעון הבא. הרבעון הציג ביקוש חזק וביצוע טוב יותר מהתקופה הקודמת, שבה החברה סימנה בעיות תפעוליות. ברצף, מרג’ין הגולמי המתואם השתפר ביותר מ-100 נקודות בסיס, בעיקר בזכות משלוחים ונפחים גבוהים יותר.
בהשוואה להיסטוריה האחרונה של החברה, התוצאה מצביעה על כך שהצמיחה נותרת שלמה, אך הרווחיות עדיין רגישה לעלויות תשומות ולמיקס המוצרים. ההכאה ברווחים הייתה מספיקה להצביע על מומנטום, אם כי לא גדולה מספיק כדי לקזז לחלוטין את החששות לגבי מרג’ינים נמוכים יותר ורבעון רביעי רך יותר.
תגובת השוק
המניה נסחרה לאחרונה ב-$26.15, עלייה של 0.85% מהסגירה הקודמת, מה שמצביע על תגובה חיובית אך מתונה. התנועה הייתה קטנה ביחס לגודל ההכאה ברווחים, מה שעשוי להצביע על כך שהמשקיעים כבר ציפו לרבעון חזק, או שהם התמקדו בשיעור המרג’ין הנמוך יותר של החברה ובתחזית הפיננסית הזהירה לרבעון הרביעי.
במחיר הנוכחי, המניות נמצאות כ-52% מעל הקצה הנמוך של טווח 52 השבועות שלהן של $17.20, אך עדיין כ-48% מתחת לשיא של $49.97. המניה ירדה 25% במהלך ששת החודשים האחרונים, למרות עלייה של 48% מתחילת השנה. לפי ניתוח InvestingPro, המניה נסחרת כעת מעל שוויה ההוגן, ומציבה אותה ברשימת המניות המוערכות ביתר של הפלטפורמה. זה ממקם את המניה באמצע טווח מסחר רחב, המשקף הן את פוטנציאל הצמיחה של החברה והן את זהירות השוק לגבי המרג’ינים וההוצאות ההוניות.
לא סופקו נתוני נפח מסחר חריגים, ונתוני המחיר הזמינים אינם מצביעים על תנודה חדה לאחר הרווחים.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה ציינה כי היא צופה ש-EBITDA המתואם לשנת 2026 המלאה יגיע לקצה הגבוה של טווח התחזית הפיננסית שלה של $100 מיליון עד $105 מיליון. החברה גם חזרה על כך שההכנסות לשנה המלאה צפויות לעלות 25% עד 30% לעומת 2025.
לגבי המחצית השנייה של 2026, מרג’ין הגולמי המתואם כאחוז מההכנסות צפוי להישאר סביב רמת הרבעון השני של 30.3%, בתוספת או מינוס כנקודת אחוז אחת. זה מרמז על לחץ מסוים ברבעון הרביעי לעומת השלישי, שאותו ההנהלה תיארה כתקופה רכה יותר מסורתית.
מעבר ל-2026, 5N Plus הצביעה על מספר פרויקטי צמיחה:
- הרחבה של 50% באתר St. George, יוטה, עם השלמה צפויה במחצית השנייה של 2027.
- הרחבת כושר ייצור של 25% ב-AZUR SPACE בגרמניה, כאשר ההנהלה שוקלת תוספות עתידיות גדולות יותר.
- פיתוח מיחזור וזיקוק גרמניום שיכול להגיע לכושר ייצור מלא בכ-18 חודשים.
- עבודה על מוצרים חדשים בחומרים מבוססי ביסמוט וסלניד קדמיום עבור פירסט סולאר החל מ-2027.
החברה ציינה כי ההוצאות ההוניות צפויות לעלות משמעותית מ-2027 ואילך לתמיכה בפרויקטים אלה.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Richard Perron אמר כי הרבעון שיקף ביקוש חזק בכל פעילויות העסק. "5N Plus הציגה תוצאות מצוינות ברבעון השלישי של 2026 עם צמיחה חזקה בהכנסות וב-EBITDA המתואם," אמר, והוסיף כי הביצוע נתמך על ידי נפחים גבוהים יותר בשני המגזרים.
הוא גם הצביע על צינור הצמיחה של החברה. "במהלך, נאמר, 2 עד 5 שנים, אנו רואים הזדמנויות רבות לשפר עוד יותר הן את מיקס המוצרים, הן את מיקס הלקוחות, יעילות תפעולית וכלכלות לגודל," אמר Perron. הוא הוסיף כי אין לראות ברבעון השלישי רבעון טיפוסי בשל מספר יוזמות הצמיחה המתנהלות.
סמנכ"ל הכספים Alban Fournier אמר כי החברה צופה לסיים את השנה בחוזקה. "אנו צופים להשיג את הקצה הגבוה של טווח תחזית ה-EBITDA המתואם לשנה המלאה שלנו, שבין $100 מיליון ל-$105 מיליון," אמר.
סיכונים ואתגרים
- לחץ על מרג’ינים: מרג’ין הגולמי כאחוז מההכנסות ירד בחדות לעומת השנה הקודמת, מה שמראה כי העסק עדיין חשוף לעלויות תשומות גבוהות יותר.
- רבעון רביעי רך יותר: ההנהלה איתתה כי הרבעון הרביעי צפוי להיות חלש יותר מהשלישי, מה שעלול להגביל את הפוטנציאל לטווח הקרוב.
- צרכי הון חוזר: תזרים המזומנים התפעולי היה שלילי ברבעון כאשר המלאי והחייבים גדלו לתמיכה במכירות גבוהות יותר.
- הוצאות הוניות גבוהות יותר: ההוצאות ההוניות צפויות לעלות משמעותית מ-2027, מה שעלול להכביד על תזרים המזומנים החופשי.
- סיכון ביצוע: מספר פרויקטי צמיחה, כולל הרחבות מתקנים והשקות מוצרים חדשים, חייבים להתממש בזמן כדי לתמוך בתוכנית לטווח הארוך.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בשלושה נושאים עיקריים: מגמות מרג’ין, תוכניות כושר ייצור והתחזית לצמיחה עתידית.
השאלות התרכזו בשיפור הרצף במרג’ין הגולמי, שלדברי ההנהלה נבע בעיקר ממשלוחים ונפחים גבוהים יותר, עם תרומה קטנה יותר מעבודות תיקון לאחר חוסר יעילות ברבעון השני. האנליסטים גם לחצו לקבל פרטים על תחזית הרבעון הרביעי, וההנהלה ציינה כי התקופה בדרך כלל רכה יותר וכי החברה נוקטת עמדה זהירה.
מספר שאלות עסקו בתוכניות ההרחבה של החברה. ההנהלה ציינה כי היא מתכוננת לצרכי כושר ייצור גדולים בהרבה בשווקים הקשורים לחלל, במיוחד באירופה, שם תוכנית הלוויינים IRIS² עשויה ליצור הזדמנות משמעותית ב-2027 ומעבר לכך. בכירים גם ציינו כי החברה ממשיכה קדימה עם מיחזור גרמניום, שאמור להגיע לכושר ייצור של כ-20 טון תוך 18 חודשים.
האנליסטים גם שאלו על חומרי ביצוע, שם ציינה ההנהלה כי מתחרה איבד לאחרונה אישור GMP. החברה ציינה כי הדבר עשוי לסייע למעמדה בשוק בתחום מוצרי הפארמה והבריאות, אם כי מוקדם מדי לכמת את ההשפעה. נושא נוסף היה ההוצאות ההוניות, כאשר ההנהלה ציינה כי ההוצאות ההוניות ל-2027 יעלו בחדות כאשר החברה תממן את ההרחבה באמצעות שילוב של כושר מאזן, חוב, תרומות לקוחות ותזרים מזומנים תפעולי.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









