Mold-Tek Packaging דיווחה כי הרווח זינק ב-36% ברבעון השני של שנת הכספים 2027, על רקע עלייה של 10.1% בהיקפי המכירות. הצמיחה נתמכה על ידי תמהיל מוצרים עשיר יותר, גלגול עליות מחירי חומרי גלם ללקוחות ושיפורי יעילות מאיחוד מתקנים. החברה הוסיפה כי ה-EBITDA לקילוגרם טיפס ל-INR 46.5, לעומת INR 39 בתקופה המקבילה אשתקד. המניה עלתה 7.2% ל-$292.5, ועברה את הקצה התחתון של טווח 52 השבועות, אך נותרת מתחת לשיא של $372.48.
נקודות מפתח
- הרווח עלה ב-36% ברבעון השני של FY27, עקף את קצב צמיחת הנפח והצביע על מינוף תפעולי חזק.
- היקפי המכירות עלו ב-10.1% לעומת השנה הקודמת, בעוד צמיחת הנפח בחצי הראשון של השנה עמדה על 8%.
- ה-EBITDA לק"ג השתפר ל-INR 46.5, לעומת INR 39 ברבעון המקביל אשתקד.
- ההנהלה ציינה כי היא צופה EBITDA של INR 250 crores ל-FY27, לעומת INR 173 crores ב-FY26.
- השקות חדשות בתחומי המזון, הפארמה והאריזות הייחודיות צפויות לתמוך בצמיחה ברבעונים הקרובים.
ביצועי החברה
Mold-Tek Packaging סיפקה רבעון שההנהלה תיארה כחזק, על אף רקע מאקרו-כלכלי מאתגר. עסקי האריזה המרכזיים של החברה המשיכו לצמוח: מזון ו-FMCG רשמו עלייה של 23.7% בנפח, פארמה עלתה 26.3% וצבעים עלו 8.6%. מגזר חומרי הסיכה נותר חלש ורשם ירידה של 12.3% ברבעון.
הנקודה הבולטת ביותר הייתה הרווחיות. ההנהלה ציינה כי החברה נהנתה מתמהיל טוב יותר של מוצרים קלים יותר עם מרג’ין גבוה יותר, בעיקר בתחומי המזון, ה-FMCG והפארמה. כמו כן צוינו העלאות מחירים מוצלחות לקיזוז עלייה חדה בעלויות חומרי גלם המקושרים לנפט. מחירי הנפט עלו 60% בששת החודשים האחרונים, לפי נתוני החברה.
הרבעון שיקף גם את השפעת השינויים התפעוליים. Mold-Tek ציינה כי איחוד יחידותיה בחיידראבאד למתקן אחד שיפר את היעילות והוריד עלויות. החברה הוסיפה כי המעבר לתיוג תוך-תבנית (IML) תמך אף הוא במרג’ין. מוצרי IML היוו 77% מסך הנפחים, לעומת 70% שנה קודם לכן.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- נפח מכירות: עלייה של 10.1% לעומת השנה הקודמת ברבעון השני של FY27
- צמיחת נפח בחצי הראשון של השנה: עלייה של 8% לעומת השנה הקודמת
- רווח: עלייה של 36% לעומת השנה הקודמת ברבעון השני של FY27
- רווח לפני מס (PBT): עלייה של 35% לעומת השנה הקודמת ברבעון השני של FY27 ובחצי הראשון של FY27
- EBITDA לק"ג: INR 46.5, לעומת INR 39 שנה קודם לכן
- EBITDA לק"ג בחצי הראשון של השנה: INR 46.6, לעומת INR 40.6
- EBITDA מוחלט: עלייה של כ-30% בחצי הראשון של FY27
- יעד EBITDA ל-FY27: INR 250 crores, לעומת INR 173 crores ב-FY26
- יעד תזרים מזומן: INR 215 crores, לעומת INR 107 crores בעבר
- עלויות מימון: צפויות לעמוד על 4.5%-4.7% מההכנסות ב-FY27
תוצאות מול תחזיות
נתוני התחזית שסופקו לתקופה הצביעו על רווח למניה (EPS) של 2.63 והכנסות של 2.57 מיליארד במונחי מטבע מקומי, אך לא נכללו נתוני EPS או הכנסות בפועל לצד אומדנים אלה. כתוצאה מכך, לא ניתן לבצע השוואה ישירה בין התוצאות לתחזיות על בסיס הנתונים שנחשפו.
עם זאת, התוצאות התפעוליות שהוצגו בשיחה היו חזקות בבירור. צמיחת רווח של 36% ו-EBITDA לק"ג של INR 46.5 מצביעים על כך שהחברה עקפה את הציפיות מבחינת רווחיות, אפילו בתקופה של עלויות חומרי גלם גבוהות יותר ועלויות שילוח מוגברות. ההנהלה ציינה גם כי החברה הצליחה לגלגל את עליות המחירים ללקוחות, מה שסייע להגן על המרג’ין.
בהשוואה לתקופות קודמות, השיפור נראה משמעותי. ההנהלה ציינה כי ה-EBITDA לק"ג עמד על כ-INR 40.6 בחצי הראשון של FY26 ולא חצה את רמת INR 40-41 במשך שנים לפני הריצה האחרונה. זה הופך את הרמה הנוכחית לצעד משמעותי קדימה ולא לשיפור שולי.
תגובת השוק
המניה עלתה 7.2% ל-$292.5 לאחר הדיווח. המהלך מצביע על כך שהמשקיעים התמקדו בהתרחבות המרג’ין של החברה, בתחזית תזרים המזומן ובאמון בצמיחה עתידית. במחיר הנוכחי, המניה נמצאת הרבה מעל לשפל של 52 שבועות של $232.45 ועדיין מתחת לשיא של 52 שבועות של $372.48.
העלייה הייתה בולטת במיוחד משום שהיא הגיעה בעוד החברה גם הצביעה על רוחות נגדיות, כולל ביקוש חלש לחומרי סיכה ועלויות מימון גבוהות יותר. עם זאת, השוק נראה כי תגמל את התמהיל החזק יותר, הרווחיות הטובה יותר ואת הסיכוי שמוצרים חדשים יתחילו לתרום ברבעונים הקרובים.
תחזית והנחיות
ההנהלה שמרה על טון בונה לגבי שארית FY27. היא ציינה כי היא מטווחת EBITDA של INR 250 crores לשנה המלאה, לעומת INR 173 crores ב-FY26. החברה גם צופה כי תזרים המזומן יוכפל ל-INR 215 crores.
צמיחת הנפח נותרת יעד מרכזי. הצמיחה בחצי הראשון של השנה עמדה על 8%, וההנהלה ציינה כי היא עדיין מצפה לצמיחה דו-ספרתית לשנה המלאה. כמו כן נאמר כי נפח FY28 עשוי לעלות ל-50,000-51,000 טון, מ-46,000-47,000 טון הצפויים ב-FY27.
מספר השקות מוצרים צפויות לתמוך בתחזית זו:
- אריזות IODEX balm, שאושרו לאחר שהיו מוקפאות ליותר משלוש שנים, כאשר ייצור מסחרי צפוי בדצמבר או ינואר
- שלושה מוצרי מזון ו-FMCG חדשים ללקוחות רב-לאומיים, גם הם מתוכננים להשקה לקראת סוף השנה
- אריזות טיפות עיניים אופתלמיות, כאשר ייצור מסחרי צפוי במרץ או אפריל 2025
- פקקי Vibe ייחודיים, כאשר ייצור מסחרי צפוי במרץ-אפריל 2025 ויעד הכנסות לשנתיים של USD 5 מיליון עד USD 6 מיליון
- עטי מזרק אוטומטי ומגשי מוליכים למחצה, שההנהלה ציינה כהזדמנויות לטווח ארוך יותר
החברה ציינה כי ההוצאות ההוניות (capex) ל-FY27 צפויות להסתכם ב-INR 75 crores עד INR 80 crores, כאשר רוב ההוצאות כבר מופנות למכונות, ציוד הדפסה ותבניות. היא צופה הוצאות הוניות נמוכות יותר ב-FY28 מאחר שהכושר המותקן יהיה עם יותר מרחב פנוי.
דברי ההנהלה
יו"ר ודירקטור מנהל J. Lakshmana Rao אמר כי הרבעון הצביע על שיפור רחב-בסיס בכל תחומי העסק. "היקפי המכירות של החברה ברבעון השני עלו ב-10.1% לעומת הרבעון השני הקודם, והרווחים זינקו ב-36%, מה שהביא ל-EBITDA לק"ג בריא מאוד של INR 46.5," אמר.
הוא גם הצביע על יכולת החברה להגן על התמחור. "אם הלקוחות אינם מוכנים להשתתף בעלייה במחיר ורוצים להיצמד למחיר הישן שלהם, לא הייתם רואים את הביצוע הזה מ-Mold-Tek Packaging," אמר. הוא הוסיף כי אריזות קשיחות אינן ניתנות להחלפה בקלות, מה שמעניק לחברה כוח תמחור.
לגבי הצמיחה העתידית, אמר ראו כי החברה בונה צינור של מוצרים בעלי ערך גבוה יותר. "בעוד שנתיים, אנחנו אמורים לראות לפחות USD 5 מיליון-6 מיליון, נאמר INR 50 crores-60 crores בשורה העליונה, עם EBITDA חזק מאוד, בסביבות 30%," אמר, בהתייחסו לעסק פקקי Vibe הייחודיים.
סיכונים ואתגרים
- ביקוש חלש לחומרי סיכה: המגזר ירד 12.3% ברבעון השני וההנהלה צופה ירידות נוספות.
- עלויות מימון גבוהות יותר: צרכי ההון החוזר עולים בשל מחירי חומרי גלם מוגבהים.
- לחץ שילוח על הייצוא: מתחים גיאופוליטיים הקשו על צמיחת הייצוא.
- תנודתיות בחומרי גלם: עלויות תשומות המקושרות לנפט נותרות משתנה מרכזי למרג’ין.
- עסקים חדשים לטווח ארוך: מגשי מוליכים למחצה ועטי מזרק אוטומטי עשויים לקחת 1-2 שנים עד שיתרמו בצורה משמעותית.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בקיימות המרג’ין, בקצב השקות המוצרים החדשים ובתחזית לעסקים החדשים.
שאלות על EBITDA לק"ג התמקדו בשאלה האם טווח INR 45-INR 46 הנוכחי יכול להחזיק. ההנהלה אמרה כי היא בטוחה בשמירה על לפחות INR 45-INR 46 ורמזה כי מעבר ל-INR 50 במהלך השנתיים-שלוש הקרובות אפשרי אם תמהיל המוצרים ימשיך להשתפר.
מספר שאלות עסקו בצינור של החברה בפארמה ואריזות ייחודיות. ההנהלה ציינה כי אריזות אופתלמיות נמצאות במסלול לייצור מסחרי בתחילת 2025, בעוד שלפקקי Vibe יש כבר שבעה מוצרים מאושרים ועשויים להתחיל לתרום בצורה משמעותית ב-FY28.
האנליסטים גם לחצו לפרטים על מגשי מוליכים למחצה. ההנהלה ציינה כי ההזדמנות עדיין בשלב מוקדם, אך היא מאמינה כי המומחיות של Mold-Tek בייצור תבניות ויכולות הייצור המדויקות עשויות לתת לה יתרון. החברה ציינה כי היא נמצאת בדיונים עם שלוש עד ארבע חברות מוליכים למחצה ומצפה לבהירות רבה יותר עד סוף הרבעון השלישי של FY27.
נושא נוסף שעלה היה עסק חומרי הסיכה החלש. ההנהלה ציינה כי הירידה קשורה לבעיות תשומות אצל חברות חומרי סיכה פרטיות גדולות ואינה מצפה להיפרעות בטווח הקרוב.
שאלות על תזרים מזומן והוצאות הוניות זכו לתגובה חיובית. ההנהלה ציינה כי היא צופה שיפור מספיק בייצור המזומן כדי להפחית את החוב עד סוף השנה, בעוד ההוצאות ההוניות צפויות להתמתן לאחר FY27 מכיוון שלחברה יהיה מרחב כושר מספיק.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








