CDSL דיווחה על הכאת תחזיות צנועה לרבעון השני של FY27, עם רווח למניה של 7.2 לעומת תחזית של 7.0, בעוד ההכנסות עמדו בדיוק על 3.47 מיליארד. המניה נותרה כמעט ללא שינוי במסחר האחרון, עם עלייה של 0.19% ל-$1,265.4 מ-$1,263, מה שמרמז על כך שהמשקיעים ראו בתוצאות איתנות אך לא הפתעה של ממש. המניה נותרת מתחת לשיא של 52 שבועות של $1,673.7, אף לאחר צמיחה חזקה ברווח על בסיס שנתי ופעילות שיא בשוק הראשוני. על פי ניתוח InvestingPro, המניה נסחרת כיום בכפולת רווח גבוהה, מה שעשוי להסביר את התגובה המתונה חרף הכאת התחזיות.
נקודות מפתח
- רווח למניה של 7.2 היכה את התחזית של 7.0 ב-2.86%, בעוד ההכנסות עמדו בקנה אחד עם ההערכות.
- הרווח הנקי העצמאי עלה ב-28.1% על בסיס שנתי ברבעון השני של FY27 ל-INR 163.34 crore.
- הרווח הנקי המאוחד עלה ב-23.8% על בסיס שנתי ל-INR 173.30 crore.
- פעילות ההנפקות הייתה חזקה במיוחד, עם תמורות מעל $9 מיליארד ברבעון.
- CDSL שמרה על יותר מ-80% מחשבונות הדמאט של התעשייה, מה שמחזק את מעמדה המוביל בשוק.
ביצועי החברה
CDSL סיפקה רבעון חזק הן בתוצאות העצמאיות והן במאוחדות, בסיוע פעילות ערה בשוקי ההון ההודיים. החברה מסרה כי תמורות ההנפקות עלו על $9 מיליארד, או INR 86,500 crore, בתקופה יולי-ספטמבר, הגבוהה ביותר אי פעם לרבעון. היא עיבדה 34 הנפקות, הפעילות החודשית הגבוהה ביותר מאז דצמבר 1996, והמשיכה ליהנות מצמיחה בחשבונות הדמאט. InvestingPro מזהה את CDSL כשחקן בולט בתעשיית שוקי ההון, עמדה המתחזקת בזכות נתח השוק הדומיננטי שלה.
החברה סיימה את ספטמבר 2026 עם 19.34 crore חשבונות דמאט, מה שמעניק לה יותר מ-80% מהבסיס הכולל של התעשייה של 24 crore חשבונות. ההנהלה ציינה כי אוגוסט רשם 32.7 lakh חשבונות דמאט חדשים, התוספת החודשית הגבוהה ביותר בשבעה חודשים.
צמיחת הרווח עלתה על צמיחת ההכנסות. ההכנסות הכוללות העצמאיות עלו ב-23.7% על בסיס שנתי ל-INR 358.70 crore ברבעון, בעוד הרווח הנקי העצמאי עלה ב-28.1%. על בסיס מאוחד, ההכנסות הכוללות עלו ב-22.2% ל-INR 417.30 crore והרווח הנקי טיפס ב-23.8% ל-INR 173.30 crore.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- רווח למניה: 7.2, לעומת תחזית 7.0, הכאה של 2.86%.
- הכנסות: 3.47 מיליארד, בהתאם לתחזית של 3.47 מיליארד.
- סך ההכנסות העצמאיות ברבעון השני: INR 358.70 crore, עלייה של 23.7% על בסיס שנתי.
- רווח נקי עצמאי ברבעון השני: INR 163.34 crore, עלייה של 28.1% על בסיס שנתי.
- סך ההכנסות המאוחדות ברבעון השני: INR 417.30 crore, עלייה של 22.2% על בסיס שנתי.
- רווח נקי מאוחד ברבעון השני: INR 173.30 crore, עלייה של 23.8% על בסיס שנתי.
- סך ההכנסות העצמאיות בחציון הראשון: INR 685.21 crore, עלייה של 13.8% על בסיס שנתי.
- רווח נקי עצמאי בחציון הראשון: INR 307.79 crore, עלייה של 10.1% על בסיס שנתי.
- סך ההכנסות המאוחדות בחציון הראשון: INR 757.80 crore, עלייה של 19.0% על בסיס שנתי.
- רווח נקי מאוחד בחציון הראשון: INR 290.97 crore, עלייה של 20.1% על בסיס שנתי.
תוצאות מול תחזית
CDSL היכתה את תחזיות הרווח בפער צנוע. הרווח למניה עמד על 7.2, לעומת הערכת הקונצנזוס של 7.0, הפרש של 0.2 והפתעה של 2.86%. ההכנסות עמדו בדיוק בקנה אחד עם הציפיות ב-3.47 מיליארד, ללא הפתעה בשורה העליונה.
הרבעון היה אפוא חיובי במידה צנועה ולא הכאה רחבה. ביצועי העודף ברווח נתמכו על ידי מומנטום תפעולי חזק, אך היעדר הפתעה בהכנסות עשוי להגביל את היקף כל שינוי מחדש בהערכת השווי. בהשוואה לתבנית הצמיחה היציבה האחרונה של החברה, התוצאה מחזקת עקביות יותר מאשר האצה.
תגובת השוק
המניה עלתה מעט במסחר האחרון, ב-0.19% ל-$1,265.4 מ-$1,263. תנועה זו מסתכמת בכ-$2.40 למניה ומרמזת על תגובת שוק מרוסנת. המניה נסחרת כ-24.4% מתחת לשיא של 52 שבועות של $1,673.7 וכ-13.3% מעל לשפל של 52 שבועות של $1,116.3. נתוני InvestingPro מצביעים על כך שהחברה מוערכת ביתר על בסיס ניתוח השווי ההוגן שלה, מה שמתיישב עם סנטימנט השוק הזהיר. המשקיעים יכולים לגשת למדדי הערכת שווי מקיפים ו-8 ProTips נוספים עבור CDSL, לצד דוחות מחקר Pro מפורטים המתרגמים נתונים פיננסיים מורכבים לתובנות מעשיות עבור יותר מ-1,400 מניות אמריקאיות.
התגובה המתונה מעידה על כך שהמשקיעים אולי כבר ציפו לרבעון חזק, בעיקר לאור רקע ההנפקות החזק. מיקום המניה בחצי התחתון של טווח 52 השבועות שלה מרמז גם על כך שהשוק נותר זהיר לגבי הערכת השווי, התחרות ועמידות הצמיחה.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה לא סיפקה תחזית פיננסית רשמית, אך הצביעה על מספר נושאים שעשויים לעצב תוצאות עתידיות.
- פעילות הנפקות: ההנהלה ציינה כי צינור ההנפקות הנוכחי נותר חזק וכי הגל האחרון נבע ממספר ההנפקות שהגיעו לשוק.
- הוצאות טכנולוגיה: החברה אמרה כי תמשיך להשקיע בטכנולוגיה ובתשתיות לטיפול בנפחים גבוהים יותר ולשיפור החוסן.
- שירותי KRA: שינויי תמחור עבור חיובי נתונים מקוונים נכנסו לתוקף ב-1 באפריל 2026, וההנהלה ציינה כי נפחי יצירת רשומות ואחזור גבוהים יותר סייעו לקזז את ההשפעה.
- ניירות ערך בלתי רשומים: החברה ציינה כי הנפקת ISIN לחברות בלתי רשומות נמצאת תחת סקירה רגולטורית, מה שעשוי לפתוח מקור הכנסה חדש.
- עסקי ביטוח: CDSL ממשיכה לפתח את חברת הביטוח הבת שלה, שייצרה כ-INR 2 crore בהכנסות בחציון הראשון של FY27.
דברי מנהלי העסקים
Nehal Vora, המנכ"ל ומנהל העסקים, אמר כי שוק ההנפקות נותר חזק במיוחד. "תמורות ההנפקות עלו על $9 מיליארד או INR 86,500 crore ברבעון יולי-ספטמבר," אמר, והוסיף כי מדובר בתקופה הגבוהה ביותר אי פעם וכללה 34 הנפקות.
Vora הדגיש גם את מעמד החברה בשוק. "CDSL המשיכה להחזיק בכ-80%+ מחשבונות הדמאט של התעשייה, עם כ-19.34 crore חשבונות עד סוף ספטמבר 2026," ציין.
בנוגע להוצאות הטכנולוגיה, אמר: "אנו ממשיכים להשקיע בטכנולוגיה, כי הטכנולוגיה היא משהו שממשיך להתפתח. תנאי השוק ממשיכים להתפתח." הדברים מרמזים על כך שההנהלה רואה בהוצאות תשתית הכרח לטווח ארוך ולא עלות לטווח קצר.
סיכונים ואתגרים
- עלויות טכנולוגיה גבוהות יותר: הוצאות הטכנולוגיה עלו ב-38% עד 39% על בסיס שנתי, מה שעלול ללחוץ על המרג’ין אם ההוצאות יישארו גבוהות.
- לחץ תחרותי בשירותי KYC: ההנהלה הודתה בתחרות חזקה יותר בתחום ה-KRA, שעלולה להשפיע על התמחור וצמיחת הנפח.
- שינויי תמחור: תעריפים נמוכים יותר עבור חיובי יצירה ואחזור עלולים להכביד על ההכנסות העתידיות אלא אם צמיחת הנפח תמשיך לקזז את הירידה.
- תנודתיות בדיבידנד: הכנסות הדיבידנד מחברות בת ירדו על בסיס שנתי, מה שמפחית מקור רווח שאינו תפעולי.
- אי-ודאות רגולטורית: הזדמנויות הצמיחה הקשורות להנפקת ISIN לחברות בלתי רשומות תלויות באישור רגולטורי ובתזמון.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בקיימות ההכנסות הקשורות להנפקות, בהשפעת שינויי תמחור ה-KRA ובקצב הוצאות הטכנולוגיה.
שאלה אחת התמקדה בשאלה האם גל הכנסות ההנפקות היה אירוע חד-פעמי או חלק ממגמה רחבה יותר. ההנהלה ציינה כי העלייה נבעה ממספר ההנפקות ולא מהנפקה בודדת כלשהי, ואמרה כי המגמה עשויה להימשך על בסיס הצינור הנוכחי.
תחום נוסף שעלה לדיון היה חיובי הנתונים המקוונים בעסקי ה-KRA. ההנהלה ציינה כי התעריף עבור חיובי יצירה ירד ל-INR 5, בעוד חיובי האחזור ירדו ל-INR 28. כמו כן נאמר כי נפחי יצירת רשומות ואחזור גבוהים יותר סייעו לקזז את השפעת התמחור.
האנליסטים גם לחצו על ההנהלה בנוגע להוצאות הטכנולוגיה, שעלו בחדות על בסיס שנתי. החברה ציינה כי ההשקעה בטכנולוגיה נמשכת מכיוון שתנאי השוק וצרכי התשתית ממשיכים להתפתח.
שאלות על עוצמת התחרות בשירותי KYC ויחסי הברוקרים זכו לתגובות זהירות. ההנהלה נמנעה מלהגיב על מתחרים ספציפיים או משתתפים בודדים במשמורת, וציינה כי התוצאות הפיננסיות ישקפו את מעמד החברה.
השיחה נגעה גם לחברת הביטוח הבת, שם ציינה ההנהלה כי היא ממשיכה לקשור קשרים עם חברות ביטוח ומינתה מנכ"ל ומנהל עסקים חדש בעל ניסיון בתעשייה.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








