Indigo Paints דיווחה על רבעון שני מעורב: היא היכתה את התחזיות הן ברווח למניה והן בהכנסות, אך הזהירה כי המרג’ין נפגע קשות מעלויות חומרי הגלם. הרווח למניה עמד על 5.7, מעל לתחזית של 5.3, וההכנסות הגיעו ל-3.67 מיליארד לעומת תחזית של 3.65 מיליארד. על אף זאת, המניה צנחה ב-11.93% ל-$878.3 מסיום של $997.3, מה שמעיד כי המשקיעים התמקדו בעיקר בירידה החדה ברווחיות ובטון הזהיר סביב התחזית לטווח הקרוב.
נקודות מפתח
- ההכנסות עלו ב-14.1% על בסיס שנתי ל-INR 340.5 קרורים בפעילות העצמאית, ומשקפות המשך צמיחה בביקושים.
- מרג’ין ה-EBITDA ירד ל-8.9% לעומת 15.3% שנה קודם לכן, לאחר שחומרי גלם יקרים לחצו על הרווחיות.
- הרווח הנקי ירד ב-45.9% על בסיס שנתי ל-INR 13.8 קרורים, אף שהמכירות שמרו על יציבות.
- ההנהלה ציינה כי עיקר הזעזוע בחומרי הגלם כבר מאחורי החברה, וצופה שיפור במרג’ין החל מהרבעון השלישי.
- החברה המשיכה להשקיע בפרסום ובמעורבות צבעים למרות לחצי מרווח, מה שמאותת על מיקוד בבניית מותג לטווח ארוך.
ביצועי החברה
Indigo Paints רשמה צמיחה חזקה במכירות ברבעון השני של שנת הכספים 2027, אך הרבעון אופיין בלחצי מרג’ין חדים. ההכנסות מפעילות עצמאית עלו ב-14.1% על בסיס שנתי ל-INR 340.5 קרורים, וצמיחת ההכנסות הגולמיות עמדה על 18.8%. עם זאת, החברה ציינה כי תמהיל מוצרים חלש יותר והנחות גבוהות יותר צמצמו את הצמיחה נטו.
הרווחיות הייתה נקודת התורפה. ה-EBITDA ירד ב-33.8% על בסיס שנתי ל-INR 30.3 קרורים, ומרג’ין ה-EBITDA צנח ב-640 נקודות בסיס ל-8.9%. הרווח הנקי ירד ב-45.9% ל-INR 13.8 קרורים. המרג’ין הגולמי גם הוא ירד בחדות, ל-38.5% לעומת 45.1% שנה קודם לכן.
החברה ציינה כי הלחץ נבע בעיקר מחומרי גלם שנרכשו במרץ ואפריל, כאשר המחירים כמעט הוכפלו בעקבות פרוץ מלחמת איראן. המלאי היקר יותר הוצא כהוצאה ברבעון זה. ההנהלה תיארה את התוצא כזמני וציינה כי ספטמבר הציג תפנית לרמות מרג’ין נורמליות יותר. למרות הנסיגה הרבעונית, נתוני InvestingPro מראים כי החברה שומרת על מרג’ין רווח גולמי מרשים כיתרון מבני — אחד מ-10 ProTips מרכזיים הזמינים לחותמים המנתחים את פוטנציאל ההשקעה של עושה השטר בתחום הצבעים.
על בסיס חצי-שנתי, התמונה הייתה יציבה יותר. ההכנסות עלו ב-16.4% בששת החודשים הראשונים של שנת הכספים 2027, ה-EBITDA עלה ב-3.2% במונחים מוחלטים, ו-PAT עלה ב-8.3%. התוצאות המאוחדות, הכוללות את אפל Chemie India, הציגו מגמות דומות, עם עלייה של 15% בהכנסות ברבעון ו-17.3% בחצי השנה.
נתונים פיננסיים מרכזיים
- הכנסות מפעילות: INR 340.5 קרורים, עלייה של 14.1% על בסיס שנתי.
- צמיחת הכנסות גולמיות: 18.8% על בסיס שנתי.
- EBITDA: INR 30.3 קרורים, ירידה של 33.8% על בסיס שנתי.
- מרג’ין EBITDA: 8.9%, לעומת 15.3% שנה קודם לכן.
- מרג’ין גולמי: 38.5%, לעומת 45.1% שנה קודם לכן.
- רווח נקי: INR 13.8 קרורים, ירידה של 45.9% על בסיס שנתי.
- מרג’ין PAT: 4.0%, לעומת 8.5% שנה קודם לכן.
- הוצאות פרסום וקידום מכירות: INR 18.3 קרורים, או 5.4% מההכנסות, לעומת 5.2% שנה קודם לכן.
- הכנסות H1: INR 690.5 קרורים, עלייה של 16.4% על בסיס שנתי.
- PAT ל-H1: INR 56.2 קרורים, עלייה של 8.3% על בסיס שנתי.
רווחים מול תחזית
Indigo Paints היכתה את התחזיות הן ברווח למניה והן בהכנסות. הרווח למניה עמד על 5.7, מעל לתחזית של 5.3 ב-0.4, הפתעה של 7.55%. ההכנסות הגיעו ל-3.67 מיליארד, מעט מעל לתחזית של 3.65 מיליארד, חריגה של 0.55%.
גודל ההפתעה היה צנוע במכירות ומשמעותי יותר ברווח. עם זאת, תגובת השוק מצביעה על כך שהמשקיעים ייחסו משקל רב יותר לדחיסת המרג’ין מאשר להכאת התחזיות. צמיחת ההכנסות של החברה נותרה בריאה, אך הרווחיות ירדה בחדות בשל תזמון המלאי ותנודתיות חומרי הגלם.
בהשוואה לרבעונים האחרונים, התוצאה מתאימה לתבנית של מומנטום חזק בשורה העליונה אך איכות רווחים לא אחידה. ההנהלה ציינה כי הרבעון הראשון נהנה ממלאי בעלות נמוכה, בעוד הרבעון השני שיקף תפנית. תנודה חדה זו ככל הנראה גרמה לרבעון להיראות חלש יותר ממה שמגמת הביקושים הבסיסית מצביעה עליה.
תגובת השוק
המניה ירדה ב-11.93% ל-$878.3 מ-$997.3, ירידה של $119.0 במושב הבורסה האחרון. זה מציב את המניה הרחק מתחת לנקודת האמצע של טווח 52 השבועות שלה, $708.05 עד $1,345.9. לפי InvestingPro, החברה שומרת על ציון בריאות פיננסית "מצוין" של 3.74 מתוך 5, מה שמרמז שהעסק הבסיסי נותר איתן למרות לחצי מרווח בטווח הקרוב. משקיעים המעוניינים בניתוח מעמיק יכולים לגשת לדוח המחקר המקיף של Pro, המעבד נתונים פיננסיים מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה עבור למעלה מ-1,400 מניות אמריקאיות.
הירידה בולטת משום שהתרחשה למרות הכאת התחזיות. הדבר מצביע על חשש המשקיעים מהירידה במרג’ין הגולמי, מהנפילה במרג’ין ה-EBITDA ומהגישה הזהירה של החברה בנוגע לתחזית. המהלך מרמז גם כי השוק אולי ציפה להתאוששות נקייה יותר ברווחיות לאחר תנודתיות חומרי הגלם האחרונה.
לא סופקו נתוני היקף מסחר, ולכן לא ניתן לאשר האם גל המכירות לווה במחזור חריג. עם זאת, גודל הירידה מצביע על תגובה שלילית חזקה.
תחזית והנחיות
ההנהלה ציינה כי הזעזוע בחומרי הגלם שפגע במרג’ין ברבעון השני כבר ברובו מאחורי החברה. היא צופה שיפור משמעותי במרג’ין הגולמי החל מהרבעון השלישי, וציינה כי ספטמבר כבר הציג תפנית לרמות רווחיות נורמליות יותר.
החברה גם הצביעה על שתי העלאות מחירים בשוק במהלך הרבעון השלישי, כאשר סבב שני צפוי בשבוע השלישי של נובמבר. ההנהלה ציינה כי העלאות אלו אמורות לכסות פחות או יותר את העלויות המנופחות אם מחיר הנפט יישאר בטווח הנוכחי של $110 עד $115 לחבית.
בנוגע לצמיחה, Indigo Paints ציינה כי היא עדיין שואפת לצמוח פי 1.5 עד פי 2 מהר יותר מהתעשייה, אם כי לא נתנה מספר מדויק לחצי השנה השני בשל אי-ודאות גיאופוליטית. ההנהלה ציינה כי מכירות אוקטובר היו הגבוהות ביותר בהיסטוריית החברה וסימנו את הצמיחה החודשית השנתית החזקה ביותר בשלוש עד ארבע שנים.
החברה גם צופה כי המפעל החדש שלה לייצור על בסיס מים בג’ודפור, עם כושר ייצור שנתי של 90,000 קילוליטר, יעבור לייצור מסחרי מלא עד סוף נובמבר או בדצמבר. ההנהלה ציינה כי המפעל ישפר את מענה שרשרת האספקה בצפון, מזרח ומרכז הודו.
דברי ההנהלה
"השורה העליונה שלנו המשיכה לצמוח היטב לאורך הרבעון, אך הרווחיות נפגעה באופן מהותי," אמר יו"ר ודירקטור מנהל החברה, Hemant Jalan. "ההכנסות העצמאיות צמחו ב-14.1% על בסיס שנתי. במקביל, מרג’ין ה-EBITDA שלנו ירד מ-15.3% לפני שנה ל-8.9% ברבעון זה."
Jalan ציין כי לחץ העלויות נבע מזעזוע חד בחומרי הגלם. "במהלך מרץ ואפריל, מחירי חומרי הגלם המרכזיים רבים כמעט הוכפלו," אמר, וקישר את המהלך למלחמת איראן ולעלויות המלאי של החברה.
הוא גם הביע טון אופטימי יותר לגבי חצי השנה השני. "ההשפעה של מלאי חומרי הגלם היקר נספגה, מה שמותיר לנו בסיס נקי לרבעונים הקרובים," אמר. "אנו צופים שיפור משמעותי במרג’ין הגולמי החל מהרבעון השלישי."
סיכונים ואתגרים
- תנודתיות חומרי גלם: החברה נותרת חשופה לתנודות חדות בעלויות תשומות, בפרט כימיקלים מיוחדים.
- אי-ודאות גיאופוליטית: ההנהלה דגלה בסיכון של שיבוש מחודש במזרח התיכון, שעלול להשפיע על מחירי הנפט ועל סנטימנט השוק.
- לחצי מרווח: גם עם צמיחה בהכנסות, הרווחיות עלולה להיחלש במהירות אם עלויות המלאי יעלו או שתמהיל המוצרים ישתנה לרעה.
- הוצאה לפועל של תמחור: החברה תלויה בהעלאות מחירים ענפיות כדי להגן על המרג’ין, מה שלא תמיד מקזז במלואו את האינפלציה.
- אי-ודאות בביקוש: בעוד שהביקוש לצבעים שמר על יציבות, ההנהלה נזהרת לגבי משך הזמן שמגמת הצמיחה הנוכחית יכולה להימשך.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בשלושה נושאים מרכזיים: צמיחה, מרג’ין וכושר ייצור.
השאלות התרכזו סביב השאלה האם Indigo Paints יכולה עדיין לצמוח פי 1.5 עד פי 2 מהר יותר מהשוק. ההנהלה ציינה כי זה נותר היעד, אך נמנעה ממתן מספר מוצק לחצי השנה השני בשל אי-ודאות גיאופוליטית. היא ציינה כי הביקוש באוקטובר היה חזק מאוד וכי החברה צופה תמהיל מוצרים טוב יותר ברבעון השלישי ורביעי.
נושא מרכזי נוסף היה הירידה במרג’ין. ההנהלה חילקה את ירידת המרג’ין הגולמי בין תמהיל מוצרים לעלויות מלאי חומרי גלם, וציינה כי החלק הגדול יותר נבע ממלאי יקר שהוצא כהוצאה ברבעון השני. היא ציינה כי ההשפעה לא אמורה לחזור אם מחירי חומרי הגלם יישארו יציבים.
האנליסטים גם שאלו על מפעל ג’ודפור החדש והאם כושר הייצור יכול לתמוך בצמיחה עתידית. ההנהלה ציינה כי ניצול הקיבולת הנוכחי עומד על כ-60% בממוצע, עם חודשי שיא סביב 75%, וכי כושר הייצור אינו מהווה מגבלה לשנתיים-שלוש הקרובות. החברה גם ציינה כי היא שוקלת שימושים עתידיים בתזרים מזומנים חופשי, לרבות דיבידנדים, רכישות חוזרות ורכישות. הגמישות הפיננסית נתמכת על ידי יתרה חזקה — InvestingPro מציין כי החברה מחזיקה במזומן רב יותר מאשר חוב ושומרת על נכסים נזילים העולים על התחייבויות לטווח קצר. עם 8 ProTips נוספים הזמינים, כולל תובנות על כפולות שווי וטרנדי רווחיות, החותמים מקבלים תמונה מלאה של יתרונות ההשקעה ב-Indigo Paints מעבר לרעש הרבעוני.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.







