Quess Corp דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו מעט על הציפיות, בעוד המניה עלתה 5.41% ל-$322.55 לעומת סיום המסחר הקודם של $306. החברה דיווחה על רווח מדולל של $4.20 למניה, מעל התחזית של $4.13, והכנסות של $42.21 מיליארד, מעט מעל האומדן של $42.10 מיליארד. ההכאה הצנועה של התחזיות התלוותה למגמות בסיסיות חזקות יותר בשיחת הרבעון, כולל צמיחה דו-ספרתית בהכנסות, ב-EBITDA וברווח, שיא בגבייה, והתקדמות ביוזמות מונחות-טכנולוגיה.
נקודות מפתח
- Quess Corp רשמה הכאה קלה של התחזיות, עם EPS של $4.20 לעומת תחזית של $4.13.
- הכנסות של $42.21 מיליארד גם הן עלו על הציפיות, אם כי בפער צר.
- המניה עלתה 5.41% ל-$322.55, מה שמעיד על כך שהמשקיעים התמקדו בתמונה התפעולית הכוללת ולא רק בהכאת התחזית הצנועה.
- ההנהלה ציינה כי שלושת העסקים המרכזיים צמחו, בעוד ה-EBITDA המתואם והרווח הנקי (PAT) עלו מהר יותר מההכנסות.
- החברה הדגישה שיא בגבייה, התרחבות מרג’ין ורווחים ראשוניים מפלטפורמות AI ודיגיטל.
ביצועי החברה
Quess Corp דיווחה על צמיחה רחבה ברבעון, עם הכנסות מאוחדות שעלו 15% על בסיס שנתי ל-INR 4,396 קרורים ו-EBITDA מתואם שעלה 20% ל-INR 92 קרורים. הרווח הנקי זינק 44% ל-INR 75 קרורים, בעוד ה-EPS המדולל עלה 45% ל-INR 5 במונחי מטבע מקומי.
החברה ציינה כי הצמיחה הגיעה מכל שלושת המגזרים המרכזיים: השמה כללית, השמה מקצועית ופעילות בחו"ל. ההשמה הכללית נותרה העסק הגדול ביותר, ההשמה המקצועית המשיכה להתרחב למרות הוצאות השקעה, והכנסות מחו"ל צמחו למרות לחץ גיאופוליטי בחלקים מהמזרח התיכון.
ההנהלה הצביעה גם על מאזן חזק יותר ותזרים מזומנים משופר. המזומן נטו עמד על INR 471 קרורים לאחר תשלומי דיבידנד, והגבייה ברבעון הצטלבה עם INR 5,000 קרורים — הגבוהה ביותר בתולדות החברה. ההחזר על ההון עלה ל-25% על בסיס 12 חודשים נגררים, לעומת 20% בשנת הכספים 2026. על פי נתוני InvestingPro, ל-Quess יש יותר מזומן מחוב במאזן, מה שמחזק את יציבותה הפיננסית. זהו אחד מ-8 ProTips הזמינים לחותמים המחפשים תובנות מעמיקות יותר על יסודות החברה.
נתונים פיננסיים עיקריים
- הכנסות: INR 4,396 קרורים, עלייה של 15% על בסיס שנתי ו-5% על בסיס רבעוני.
- EBITDA מתואם: INR 92 קרורים, עלייה של 20% על בסיס שנתי, עם מרג’ין של 2.1%.
- EBITDA מדווח: INR 86 קרורים, עלייה של 12% על בסיס שנתי, עם מרג’ין של 2.0%.
- PAT: INR 75 קרורים, עלייה של 44% על בסיס שנתי.
- EPS מדולל: INR 5, עלייה של 45% על בסיס שנתי.
- הכנסות H1: INR 8,578 קרורים, עלייה של 15% על בסיס שנתי.
- EBITDA מתואם H1: INR 178 קרורים, עלייה של 22% על בסיס שנתי.
- PAT H1: INR 157 קרורים, עלייה של 53% על בסיס שנתי.
- מזומן נטו: INR 471 קרורים לאחר תשלום דיבידנד.
- גבייה: יותר מ-INR 5,000 קרורים ברבעון — שיא.
תוצאות מול תחזיות
Quess Corp היכתה את התחזיות הן ברווח והן בהכנסות, אם כי פער הביצוע היה קטן. EPS של $4.20 עלה ב-$0.07 על התחזית של $4.13, הפתעה של כ-1.7%. הכנסות של $42.21 מיליארד עלו ב-$0.11 מיליארד על האומדן של $42.10 מיליארד, הפתעה של כ-0.26%.
הכאת התחזיות הייתה צנועה, אך איכות הרבעון נראתה חזקה מכפי שהפתעת הכותרת מרמזת. החברה ציינה כי ה-EBITDA המתואם עלה מהר יותר מההכנסות, ה-PAT זינק 44% על בסיס שנתי, והגבייה הגיעה לשיא. קומבינציה זו ככל הנראה חשבה למשקיעים יותר מהכאת ההכנסות הצרה.
תגובת השוק
המניה עלתה 5.41% ל-$322.55, עלייה של $16.55 מסיום המסחר הקודם של $306. המהלך הציב את המניה מעל נקודת האמצע של טווח 52 השבועות שלה, $166.30 עד $388.75, אם כי עדיין מתחת לשיא. InvestingPro מציין כי המניה רשמה עסקה בעליית שער משמעותית בשישה החודשים האחרונים, בהתאם לשיפור היסודות ולאמון המשקיעים במסלול הצמיחה של החברה.
הרווח היה גדול ממה שהפתעת הרווחים לבדה עשויה היתה להצביע עליו. הדבר מצביע על תגובת שוק המונעת ממשהו מעבר להכאת הכותרת. המשקיעים נראו מברכים על הצמיחה הדו-ספרתית של החברה, התרחבות המרג’ין, יצירת המזומן החזקה וההתקדמות בפרויקטי הטכנולוגיה. זינוק המניה מרמז גם על אמון בתחזית ההנהלה להמשך צמיחה במחצית השנייה.
תחזית והנחיות
ההנהלה ציינה כי היא מצפה להמשך צמיחה דו-ספרתית לאורך שנת הכספים 2027, כאשר צמיחת ה-EBITDA המתואם צפויה לעלות על צמיחת ההכנסות. החברה הנחתה לתוספת נטו של 10,000 עד 15,000 עובדים ברבעון בהשמה הכללית, הנתמכת בצינור של 30,000 עד 35,000 מנדטים פתוחים. למשקיעים המעריכים את שווי המניה הנוכחי, ניתוח InvestingPro מציין האם Quess נסחרת מעל או מתחת לשווי ההוגן שלה, ומסייע לקבוע האם תחזית הצמיחה כבר מגולמת במחיר.
החברה הצביעה גם על מספר אבני דרך אסטרטגיות:
- מנוע הגיוס מונחה ה-AI, Brain, צפוי לייצר 35,000 עד 40,000 הצעות במחצית השנייה.
- QMS, מערכת ניהול השאילתות מונחית ה-AI, מטווחת ל-50% פתרון AI עד דצמבר 2024 ו-80% עד מרץ 2027.
- פרויקט Confluence, הפלטפורמה המאוחדת, מתוכנן לעלות לאוויר בינואר 2027.
- עסק הפלטפורמה הדיגיטלית צפוי להגיע לאיזון לשנה המלאה ולהפוך לרווחי יותר בשנת הכספים 2028.
- פלטפורמת כוח העבודה המקוטע חתמה על העסק הראשון שלה ועתידה להשיק בינואר 2027.
ההנהלה ציינה כי עסק ההשמה המקצועית נמצא בשלב השקעה, אך צופה שהתשואות יצטברו במהלך שלושה עד שישה חודשים הקרובים ולאורך אופק ארוך יותר של שלוש עד ארבע שנים.
דברי מנהלי העסקים
Lohit Bhatia, מנהל עסקים בכיר ומנכ"ל הקבוצה, אמר כי החברה חוותה "רבעון של צמיחה דו-ספרתית בהכנסות וברווח", והוסיף כי ההכנסות, ה-EBITDA המתואם וה-PAT כולם עלו בחוזקה.
הוא ציין גם כי ההחזר על ההון של החברה התרחב ל-25% מ-20% בשנת הכספים 2026, מה שמדגיש שיפור ביעילות ההון.
Neeraj Jain, מנהל הכספים הראשי של הקבוצה, אמר כי הרבעון הציג "צמיחת הכנסות רחבה, עם EBITDA מתואם ו-PAT הצומחים מהר יותר מההכנסות, ומאזן מזומן נטו חזק".
Bhatia הדגיש גם את ההתקדמות הטכנולוגית, ואמר כי פרויקט Brain כבר ייצר יותר מ-1.4 לאקה (140,000) לידים של מועמדים וכי QMS טיפל ביותר מ-18,000 שאילתות בארבעת השבועות הראשונים שלו.
סיכונים ואתגרים
- שלב ההשקעה בהשמה המקצועית: לחץ על המרג’ין במגזר עשוי להימשך עד שעובדים חדשים, כושר מכירות וזכיות בלקוחות יתחילו לשלם.
- העברות קוד העבודה: ההכנסות כללו תוצאות רגולטוריות חד-פעמיות שאינן מוסיפות רווח, מה שעלול להקשות על קריאת המגמות הבסיסיות.
- עניינים רגולטוריים ומיסויים: החברה עדיין מתמודדת עם אי-ודאות סביב נושאי EPFO ו-80JJAA.
- חשיפה גיאופוליטית: פעילות המזרח התיכון נותרת רגישה לאי-יציבות אזורית.
- סיכון ביצוע בפלטפורמות חדשות: עסקי הדיגיטל וכוח העבודה המקוטע עדיין בשלב מוקדם וצריכים להוכיח יכולת הרחבה.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו במספר נושאים במהלך השיחה, כולל הסיבה לכך שצמיחת כוח האדם בהשמה הכללית עולה על צמיחת ההכנסות, כיצד שינוי המיקס לכיוון ייצור ועסקים בעלי מרג’ין גבוה יותר ישפיע על הרווחיות, וכמה זמן יימשך מחזור ההשקעה בהשמה המקצועית.
ההנהלה ציינה כי הפער בין תוספות כוח האדם להכנסות קשור בחלקו לתזמון, כאשר רוב הגיוסים הגיעו בסוף הרבעון. היא גם ציינה כי ההכנסות מתוספות אלו צפויות לזרום ביתר שלמות לרבעון הבא.
נושא מרכזי נוסף היה עסק ההשמה המקצועית. מנהלי העסקים ציינו כי החברה משקיעה בהנהלה, מכירות וכושר אספקה, וכי התשואה צפויה להגיע על פני מספר רבעונים. הם גם ציינו כי העסק ככל הנראה יפעל בטווח מרג’ין EBITDA של 11% עד 12% לשנת הכספים 2027, עם יציאה קרוב ל-12%.
האנליסטים שאלו גם על השפעת קוד העבודה, העלייה בתקרת שכר EPF והעלייה בהוצאות הקורפורטיביות הבלתי מוקצות. ההנהלה ציינה כי תוצא קוד העבודה לא אמור להמשיך באופן מהותי ל-H2, בעוד שתקרת ה-EPF הגבוהה יותר צפויה לתמוך בפורמליזציה של שוק העבודה לאורך זמן.
השאלות על הפלטפורמה הדיגיטלית התמקדו בשאלה האם שיפור הרווחיות שלה בר-קיימא. החברה ציינה כי העסק הגיע לרבעון האיזון הראשון שלו ומצפה להישאר סביב איזון לשנה המלאה לפני שיהפוך לרווחי יותר בשנת הכספים 2028.
לבסוף, האנליסטים שאלו על חייבים, הכנסות שטרם חויבו ותיקי מס. ההנהלה ציינה כי רוב הסכום שטרם חויב קשור להעברות הקשורות לקוד העבודה וכי הגבייה נותרת תחת שליטה הדוקה. בנושא המס, היא ציינה כי פסיקות אחרונות היו חיוביות בתיק 80JJAA, בעוד עניין EPFO נותר בהליך משפטי.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.







