דיקסון טכנולוגיות היכתה את תחזיות הרבעון השני של 2026, אך המניה ירדה

התפרסם 01.11.2026, 13:29
© Reuters

© Reuters

במאמר זה:

Dixon Technologies דיווחה על תוצאות חזקות מהצפוי לרבעון שהסתיים ב-30.09.2026, עם רווח למניה של 67.37 לעומת תחזית של 45.66, והכנסות של 218.62 מיליארד רופי לעומת הערכות של 194.23 מיליארד רופי. למרות זאת, המניה ירדה 3.51% במסחר טרום-פתיחה ל-11,000 רופי מ-11,400 רופי, ולאחר מכן נסחרה ב-11,000 רופי, ירידה של 4.25% מסיום המסחר הקודם של 11,488 רופי, מה שמרמז כי משקיעים התעלמו מהביצועים הטובים והתמקדו בלחץ על המרג’ין, בצרכי ההון החוזר ובתוכניות ההשקעה הכבדות.

נקודות מפתח

  • Dixon היכתה את תחזיות האנליסטים הן ברווח והן בהכנסות, עם רווח למניה גבוה בכ-47.6% ומכירות גבוהות ב-12.6% מהצפוי.
  • ההכנסות עלו כ-47% משנה לשנה, בזכות נפחים גבוהים יותר, פעולות תמחור ותמהיל מוצרים רחב יותר.
  • החברה ציינה כי נפחי הסמארטפונים נותרו יציבים יחסית, אף שוק הסמארטפונים בהודו ירד 26% משנה לשנה ברבעון.
  • המרג’ינים היו תחת לחץ בשל סיום תוכנית Mobile PLI 1, מחירי זיכרון גבוהים, עלויות משלוח ותנודות בשערי חליפין.
  • ההנהלה תיארה התרחבות אגרסיבית בתחומי טלפונים ניידים, חומרת IT, מסכים, מודולי מצלמה וציוד תקשורת.

ביצועי החברה

Dixon Technologies סיפקה רבעון חזק הן מבחינת ההכנסות והן מבחינת הרווח, אך התוצאות גם חשפו את הקשיים הנובעים מסביבה תפעולית מאתגרת. החברה ציינה כי סך ההכנסות הגיע ל-INR 21,806 קרורים, עלייה של כ-47% לעומת השנה הקודמת, בעוד ה-EBITDA, בניכוי רווחי שווי הוגן על החזקתה ב-Aditya Infotech, עמד על INR 609 קרורים, והרווח לאחר מס לאחר זכויות מיעוט, בניכוי אותם רווחים, עמד על INR 293 קרורים.

עסקי הניידים ו-EMS האחרים של החברה נותרו מנוע הצמיחה המרכזי, עם הכנסות של INR 20,093 קרורים. מוצרי תקשורת ורשתות הניבו INR 1,837 קרורים, חומרת IT הניבה INR 2,160 קרורים, מוצרי חשמל ביתיים INR 586 קרורים ואלקטרוניקה צרכנית INR 1,115 קרורים. ההנהלה ציינה כי העסק עמד בפני הרוח הנגדית של הצרכן החלש ועלויות תשומה עולות.

אטול לאל, סגן יו"ר ומנכ"ל, אמר כי עסקי הניידים של החברה נותרו חסינים אף שהשוק הרחב נחלש. לדבריו, Dixon שמרה על נפחי ייצור סמארטפונים ברמות יציבות יחסית משנה לשנה, למרות הירידה החדה בתעשייה, דבר המצביע על רווחי נתח שוק ונאמנות לקוחות.

עיקרי הנתונים הפיננסיים

  • הכנסות: INR 21,806 קרורים, עלייה של כ-47% משנה לשנה.
  • EBITDA: INR 609 קרורים, בניכוי רווחי שווי הוגן על החזקה ב-Aditya Infotech.
  • רווח לאחר מס לאחר זכויות מיעוט: INR 293 קרורים, בניכוי רווחי שווי הוגן.
  • רווח למניה: 67.37, לעומת תחזית של 45.66.
  • חריגה מתחזית ההכנסות: INR 24.39 מיליארד מעל ההערכות.
  • חריגה מתחזית הרווח למניה: 21.71 מעל ההערכות.
  • הכנסות ניידים ו-EMS אחר: INR 20,093 קרורים.
  • הכנסות חומרת IT: INR 2,160 קרורים.
  • הכנסות תקשורת ורשתות: INR 1,837 קרורים.
  • הכנסות מוצרי חשמל ביתיים: INR 586 קרורים.

רווחים מול תחזית

Dixon היכתה את התחזיות הן ברווח והן בהכנסות. רווח למניה של 67.37 היה גבוה ב-21.71 מהתחזית של 45.66, הפתעה של כ-47.6%. הכנסות של INR 218.62 מיליארד היו גבוהות ב-24.39 מיליארד מהערכת INR 194.23 מיליארד, הפתעה של כ-12.6%.

גודל החריגה מהתחזית היה משמעותי, בעיקר ברווח, אך תגובת השוק מרמזת כי משקיעים לא שוכנעו לחלוטין מאיכות הרווחים. ההנהלה ציינה כי הרבעון נהנה מפעולות תמחור הקשורות לעלויות זיכרון גבוהות יותר ואינפלציה בתשומות אחרות, שסייעו להכנסות אך גם דחסו את המרג’ינים המדווחים בחלק מהעסקים.

החברה ציינה כי צמיחת ההכנסות הונעה בחלקה ממחירי מכירה גבוהים יותר, בעיקר בניידים ובחומרת IT, שם עלויות הזיכרון זינקו. המשמעות היא שהחריגה מהתחזית לא הייתה רק סיפור של צמיחה בנפח, אלא גם של תמחור העברה. משקיעים נוטים להתייחס לתמהיל כזה בזהירות רבה יותר מאשר לצמיחה מבוססת נפח טהורה.

תגובת השוק

המניה ירדה 3.51% במסחר טרום-פתיחה ל-INR 11,000 מ-INR 11,400 לאחר הדוח, ולאחר מכן נותרה ב-INR 11,000 במסחר השוטף, ירידה של 4.25% מסיום המסחר הקודם של INR 11,488. המניה נמצאת כעת קרוב לקצה התחתון של טווח 52 השבועות שלה, שנע בין INR 9,600 ל-INR 15,775. טיפים של InvestingPro מצביעים על כך שהמניה נמצאת בתחום מכירת־יתר על בסיס קריאות RSI, אם כי היא ממשיכה להיסחר בכפולות גבוהות של רווח ו-EBITDA.

הירידה מרמזת כי השוק עשוי היה לדאוג יותר מלחץ המרג’ין ומהוצאות ההון מאשר להתעודד מהחריגה מהתחזית. טיפ של InvestingPro מציין כי החברה סובלת ממרג’יני רווח ברוטו חלשים, אתגר מבני שמשקיעים נראה כי שוקלים אל מול הצמיחה לטווח הקצר. Dixon גם ציינה כי היא צופה להשקיע בכבדות בכושר ייצור חדש ועסקים חדשים, בעוד ההון החוזר נותר גבוה בשל מלאי וחייבים הקשורים לתמריצי PLI.

לא סופקו נתוני נפח מסחר חריגים, ולכן לא ניתן לאשר האם המהלך הונע על ידי מחזורים כבדים או שינוי מגזרי רחב יותר. עם זאת, פעולת המחיר מצביעה על תגובת משקיעים זהירה למרות התוצאות הטובות מהצפוי. לתובנות מעמיקות יותר על שווי Dixon ובריאותה הפיננסית, משקיעים יכולים לגשת לדוח המחקר המקיף של Pro, הזמין עבור מניה זו ו-1,400+ מניות אמריקאיות והודיות נוספות ב-InvestingPro.

תחזית והנחיות

ההנהלה שמרה על טון בונה לגבי הצמיחה, בעיקר בטלפונים ניידים ובחומרת IT. לשנת הכספים הנוכחית, Dixon צופה נפחי ניידים של 33 עד 34 מיליון יחידות ללא Vivo, עם יצוא של 3.5 עד 4 מיליון יחידות. החברה גם צופה נפחי רבעון שלישי של כ-7 עד 7.5 מיליון יחידות ונפחי רבעון רביעי של כ-9 עד 9.5 מיליון יחידות.

החברה ציינה כי איחוד Vivo צפוי להתחיל ברבעון הרביעי של שנת הכספים הנוכחית, כאשר המיזם המשותף צפוי לתרום כ-20 עד 21 מיליון יחידות בשנה הבאה. Dixon גם צופה כי נפחי יצוא Motorola יגדלו משמעותית מהרבעון הרביעי, בעוד יצוא Transsion Group צפוי להתחיל בשנת הכספים הבאה.

בחומרת IT, Dixon צופה הכנסות של INR 6,000 עד INR 6,500 קרורים בשנת הכספים 2027 ו-INR 15,000 עד INR 20,000 קרורים בשנת הכספים 2028. לדבריה, הנפחים עשויים לעלות ל-3.5 עד 4 מיליון יחידות בשנה הבאה, בסיוע מחשבים ניידים, טאבלטים, מחשבים שולחניים ושותפויות חדשות. ההנהלה גם ציינה כי היא עוברת מקטגוריית PLI היברידית לקטגוריה גלובלית, הדורשת הוצאות הון גבוהות יותר אך מציעה כלכלת תמריצים טובה יותר.

מעבר לניידים ול-IT, החברה תיארה תוכנית התרחבות רחבה: מודולי מסך, מודולי מצלמה, מוצרי תקשורת, משדרי אופטיקה, אריזה מתקדמת ופוטוניקה סיליקון. ההנהלה ציינה כי תחומים אלה עשויים לשפר את המרג’ינים לאורך זמן ולהעמיק את תוספת הערך המקומית. משקיעים העוקבים אחר האסטרטגיה הרב-שנתית של Dixon יכולים למצוא ProTips נוספים, ניתוח שווי הוגן וכלי השוואה עם חברות עמיתות ב-InvestingPro, המציע תובנות מומחה וממשק נקי מפרסומות בכל ההתקנים.

דברי ההנהלה

"עסקי הניידים שלנו נותרו חסינים, תוך שמירה על נפחים ברמות יציבות יחסית משנה לשנה, למרות סביבת התפעול המאתגרת," אמר לאל. ההערה הדגישה את מסר החברה כי היא צוברת נתח שוק אפילו בשוק חלש.

"בעסק EMS, כשאני מדבר על ניידים, כשאני מדבר על מחשבים ניידים, מוצרי IT, כשאני מדבר על מוצרי שמע לביש, כשאני מדבר על ציוד תקשורת, מדובר בהעברה אוטומטית," אמר לאל. הוא הניגוד זאת עם מוצרי חשמל ביתיים, שם עיכובים בתמחור עלולים לדחוס מרג’ינים.

"הדחף הגדול ביותר כיום ברחבי העולם בייצור אלקטרוניקה הוא בצד ה-AI ובצד מרכזי הנתונים. כל הטכנולוגיה עוברת לתחום האופטי," אמר לאל. הוא השתמש בנקודה זו כדי להצדיק את כניסת Dixon לתחום משדרי האופטיקה, האריזה המתקדמת והפוטוניקה הסיליקון.

סיכונים ואתגרים

  • לחץ על המרג’ין: מחירי זיכרון גבוהים יותר, עלויות משלוח ותנודות בשערי חליפין דוחסים את הרווחיות במספר עסקים.
  • לחץ על ההון החוזר: החברה ציינה כי שריפת המזומנים בחציון הראשון עמדה על INR 280 קרורים, עם מלאי וחייבים הכלואים בעסק.
  • סיכון ביצוע: Dixon מתרחבת לתחומים חדשים רבים בו-זמנית, כולל מסכים, מוצרים אופטיים ואריזה מתקדמת.
  • עוצמת הוצאות ההון: השקעות מתוכננות של כ-INR 1,200 קרורים השנה ושיעור דומה בשנה הבאה עלולות להכביד על תזרים המזומנים אם הביקוש יאט.
  • חולשת ביקוש: החברה תיארה את הביקוש לאלקטרוניקה צרכנית ולתאורה כחלש, ושוק הסמארטפונים נותר תחת לחץ.

שאלות ותשובות

האנליסטים התמקדו רבות בנפחי הניידים, תוכניות היצוא והמיזם המשותף עם Vivo. ההנהלה ציינה כי נפחי הסמארטפונים ברבעון השני עמדו על כ-9.7 מיליון יחידות ושנפחי החציון הראשון הסתכמו בכ-17.2 מיליון יחידות. החברה צופה חציון שני חזק יותר, עם צמיחת יצוא בהובלת Motorola ולאחר מכן Transsion.

שאלות נוספות התמקדו בתחזית המרג’ין של החברה. ההנהלה ציינה כי מרג’יני EBITDA של מכונות כביסה ירדו ל-8.3% מטווח רגיל של 10.5% עד 11% בשל עיכובים בהעברת עלויות, בעוד מרג’יני התאורה נפגעו גם הם מאינפלציה בסחורות. החברה ציינה כי לחצים אלה צפויים להתמתן עם הזמן.

בנוגע לחומרת IT, האנליסטים שאלו האם יעד ההכנסות כולל שרתים. ההנהלה ציינה כי יעד INR 15,000 עד INR 20,000 קרורים מיועד בעיקר למחשבים ניידים, טאבלטים, מחשבים שולחניים ומוצרים קשורים, לא שרתים. לדבריה, אסטרטגיית השרתים תידון מאוחר יותר עם Inventec לאחר שהמיזם המשותף יהיה פעיל.

האנליסטים גם לחצו לקבל פרטים על מודולי המסך, מודולי המצלמה של Q Tech ועל האריזה המתקדמת. ההנהלה ציינה כי ניסויי המסך צפויים ברבעונות הקרובים, הכושר של Q Tech כבר עלה מ-80 מיליון ל-120 מיליון יחידות בשנה, והאריזה המתקדמת נרדפת כהזדמנות בעלת מרג’ין גבוה המתואמת עם מסגרת המדיניות האלקטרונית של הודו.

מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.

תגובות אחרונות

התקינו את האפליקציה שלנו
עקוב אחרינו
אזהרת סיכון: מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטו כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטו מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטו, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.
הגרסה האנגלית היא גרסתו הראשית של הסכם זה ותשמש גרסה מכרעת בכל מחלוקת שתתגלע בין הגרסה האנגלית לגרסה העברית.
© 2007-2026 - כל הזכויות שמורות לפיוזן מדיה בע"מ