Veralto Corp. דיווחה על תוצאות חזקות מהצפוי לרבעון השלישי של 2026 והעלתה את תחזיתה הפיננסית לשנה המלאה, מה שהוביל לעלייה של 8.07% במניה במסחר לאחר שעות. החברה דיווחה על רווח מתואם של $1.18 למניה, מעל לתחזית של $0.95, בעוד ההכנסות הגיעו ל-$1.51 מיליארד. המניה סיימה את מושב הבורסה הרגיל ב-$111.1, עלייה של 6.77%, ועלתה מעט נוספות לאחר שעות ל-$111.19. ההנהלה ציינה כי המכירות עלו ב-7.5% לעומת השנה הקודמת, וצמיחת המכירות הבסיסית הגיעה ל-5.1%, בזכות ביקוש רחב בשני תחומי פעילות: איכות המים ואיכות המוצר וחדשנות.
נקודות מפתח
- רווח מתואם למניה של $1.18 היכה את תחזית $0.95 ב-24.2%.
- הכנסות של $1.51 מיליארד, עם עלייה של 7.5% בהכנסות לעומת השנה הקודמת.
- צמיחת המכירות הבסיסית האיצה ל-5.1% לעומת הרבעון הקודם.
- החברה העלתה את התחזית הפיננסית לרווח המתואם למניה לשנה המלאה לטווח של $4.49 עד $4.52.
- איכות המים ו-PQI הציגו שיפור רצף, בעוד תזרים המזומנים החופשי הגיע ל-$304 מיליון.
ביצועי החברה
Veralto ציינה כי תוצאות הרבעון השלישי שיקפו הוצאה לפועל חזקה בשני עסקיה המרכזיים. תחום איכות המים רשם צמיחה בסיסית של 6.4%, בעוד תחום איכות המוצר וחדשנות (PQI) צמח ב-3.2% על בסיס בסיסי. ההנהלה תיארה את הרבעון כהמשך של מאמץ בן שלוש שנים לפשט את הפעולות, לשפר את ההוצאה לפועל ולהרחיב את תיק ההשקעות באמצעות רכישות.
המנכ"לית ג’ניפר הוניקאט אמרה כי החברה בנתה עסק עמיד יותר מאז הפרדתה מ-Danaher ב-2023. "אנו ממשיכים לבנות על ניסיון העבר שלנו בעמידה בהתחייבויות הפיננסיות שלנו או ביצוע מעבר להן, באמצעות הוצאה לפועל קפדנית לתמיכה בלקוחותינו," אמרה.
החברה ציינה גם כי עסקיה נהנים מהכנסות חוזרות ובסיס מותקן רחב. בתחום איכות המים, 60% מההכנסות הן חוזרות, ובתחום PQI, גם תחום הסימון והקידוד נושא פרופיל של 60% הכנסות חוזרות. מיקס זה מעניק לחברה ראות גבוהה יותר מרוב עמיתיה התעשייתיים.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $1.51 מיליארד, עלייה של 7.5% לעומת השנה הקודמת.
- צמיחת מכירות בסיסית: 5.1%, עלייה לעומת הרבעון השני עם האצה רצופה.
- מרג’ין רווח גולמי: 59.8% ב-12 החודשים האחרונים, המשקף רווחיות מרשימה כפי שזוהתה על ידי InvestingPro.
- רווח מתואם למניה: $1.18, עלייה של 19.2% לעומת השנה הקודמת.
- הפתעת הרווח למניה: $0.23 מעל התחזית, או 24.2%.
- תזרים מזומנים חופשי: $304 מיליון ברבעון.
- צמיחת מכירות בסיסית באיכות המים: 6.4%.
- צמיחת מכירות בסיסית ב-PQI: 3.2%.
- התחזית הפיננסית לרווח המתואם למניה לשנה המלאה: הועלתה לטווח $4.49-$4.52, המשמעה צמיחה של 15% עד 16%.
- רכישות חוזרות של מניות: 2.4% מהמניות הרגילות נרכשו מחדש מתחילת השנה.
- פריסת הון: יותר מ-$1.65 מיליארד מתחילת השנה, פרוס על פני ארבע רכישות משלימות.
רווח מול תחזית
הרווח המתואם למניה של Veralto עמד על $1.18, גבוה משמעותית מהתחזית האנליסטים של $0.95, והפתיע ב-24.2%. מדובר בהיכה משמעותית של התחזיות, המרמזת כי החברה ממשיכה להמיר צמיחת הכנסות לרווח בקצב גבוה.
החברה לא סיפקה תחזית הכנסות בנתונים שנמסרו, אך שורת ההכנסות הציגה מומנטום בריא. הכנסות של $1.51 מיליארד וצמיחת מכירות בסיסית של 5.1% מצביעות על כך שהביקוש נותר יציב בשני המגזרים.
ההיכה של התחזיות משמעותית במיוחד משום שהיא מלווה בהעלאת התחזית הפיננסית. שילוב זה נושא בדרך כלל משקל רב יותר בעיני משקיעים מאשר ביצוע חד-רבעוני בלבד, שכן הוא מרמז כי ההנהלה צופה המשך העוצמה לשארית השנה.
תגובת השוק
המניה הגיבה בעלייה חדה לאחר הדוח. Veralto עלתה מסגירה קודמת של $102.8 ל-$111.1 במסחר הרגיל לאחר פרסום הרווחים, עלייה של 8.07%. במסחר לאחר שעות, המניה נסחרה לאחרונה ב-$111.19, עלייה של 0.08% מהסגירה.
המהלך דחף את המניה קרוב לפסגת טווח 52 השבועות שלה, הנע בין $80.03 ל-$115.17. לפי הציטוט האחרון, המניה גבוהה בכ-96.5% מהשפל ונמוכה בכ-3.5% מהשיא. העלייה דחפה את המניה מעל להערכת השווי ההוגן של InvestingPro, ומציבה אותה בין המניות המוערכות ביתר בשוק הנוכחי. החברה נסחרת במכפיל רווח של 26.2 ומכפיל PEG של 2.46, המשקפים הערכות שווי פרמיום ביחס לציפיות הצמיחה.
התגובה מרמזת כי משקיעים התמקדו בהיכה של תחזיות הרווח, בהעלאת התחזית הפיננסית ובייצור המזומנים היציב של החברה. לא נמסרו נתוני מחזור, ולכן לא ניתן לקבוע אם המהלך התרחש עם מסחר כבד במיוחד.
תחזית והנחיות
Veralto העלתה את התחזית הפיננסית לרווח המתואם למניה לשנה המלאה 2026 לטווח של $4.49 עד $4.52, לעומת הציפיות הקודמות. ההנהלה ציינה כי טווח זה מרמז על צמיחה של 15% עד 16% לעומת השנה הקודמת.
לרבעון הרביעי, החברה צופה:
- צמיחת מכירות בסיסית של 5.5% עד 6.5%.
- צמיחה של כ-5% מרכישות.
- צמיחה כוללת במכירות של כ-10% עד 11%.
- מעבר מרג’ין תפעולי של 30% עד 35%, או כ-30 נקודות בסיס של התרחבות שנה-על-שנה.
- כ-40 נקודות בסיס של תועלת למרג’ין התפעולי מתוכנית אופטימיזציית העלויות.
ההנהלה ציינה כי תוכנית אופטימיזציית העלויות עדיין בשלביה הראשונים, וצפויה לספק חיסכון של כ-$10 מיליון עד $15 מיליון ב-2026, עם כחצי מסך החיסכון עד סוף 2027 וחיסכון מלא בקצב ריצה ב-2028.
החברה ציינה גם כי היא נשארת פעילה בפריסת הון. היא השתמשה ב-$550 מיליון מתוך הרשאת הרכישה החוזרת של $750 מיליון, ועדיין נותרו לה $200 מיליון. במקביל, היא ממשיכה לחפש רכישות משלימות בתחומי טיהור מים, פתרונות סביבתיים וזרימת עבודה דיגיטלית. עם יחס שוטף של 2.03 ונכסים נזילים העולים על ההתחייבויות לטווח קצר, Veralto שומרת על גמישות פיננסית הן לרכישות חוזרות והן לרכישות. משקיעים המעוניינים בניתוח מעמיק יכולים לגשת לדוח המחקר המקיף של Veralto ב-InvestingPro, אחת מיותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות עם תובנות מומחים ומידע פעיל.
דברי ההנהלה
הוניקאט אמרה כי תיק ההשקעות של החברה מאוזן ועמיד. "יש לנו תיק מאוזן בעסק המים שלנו בין מכירות לרשויות מקומיות ומכירות תעשייתיות. למעשה, 50% מהמכירות שלנו באיכות המים הן ליישומים תעשייתיים," אמרה.
היא הצביעה גם על האופי החוזר של העסק. "60% מההכנסות שלנו נמצאות בהכנסות חוזרות. בהתחשב במודל עסקי דמוי להבי גילוח, אנו חיוניים לפעולות הלקוח," אמרה.
לגבי מרכזי נתונים, הוניקאט אמרה כי הצמיחה עדיין מבסיס קטן אך עולה במהירות. "הצמיחה במרכזי הנתונים שלנו המשיכה להיות חזקה מאוד, למעשה הוכפלה ברבעון השלישי, אך זה כמובן מבסיס קטן," אמרה.
מנהל הכספים סמיר ראלהן הדגיש את תוכנית העלויות של החברה. "תוכנית אופטימיזציית העלויות ממוקדת סביב שלוש פעילויות. הראשונה היא פישוט תהליכי העסק. השנייה היא טרנספורמציות פונקציונליות לאופטימיזציית העלויות. ואז בחינת השקעות שאנו יכולים לבצע לשיפור המיצוב התחרותי," אמר.
סיכונים ואתגרים
- לחץ על המרג’ין מרכישות: ההנהלה ציינה כי Cleanwater1 עשויה לדלל את המרג’ין בתקופה קרובה, אף שצפויה להיות פלט עד מעט מצטברת לרווח למניה.
- השוואות קשות יותר ב-2027: הטבות המכס שנראו ב-2026 אינן צפויות לחזור בשנה הבאה.
- עיכובי תזמון פרויקטים: חלק מההזמנות באריזה וצבע, ובמידה פחותה באיכות המים, נדחו ולא בוטלו.
- חולשה אזורית בשווקים מסוימים: אמריקה הלטינית ירדה מעט לעומת השנה הקודמת, וסין נותרת חלשה בהוצאות על תשתיות מים.
- אינפלציה בתשומות: החברה ציינה לחץ מחומרים הקשורים לנפט, הובלה ומחירי זיכרון, אם כי ציינה כי ההוצאה לפועל מקזזת חלק גדול מהלחץ הזה.
שאלות ותשובות
אנליסטים לחצו על ההנהלה בנושאים מספר, כולל עמידות הצמיחה ב-2027, קצב חיסכון העלויות ועוצמת הביקוש בשווקי קצה מרכזיים.
השאלות התמקדו ב:
- האם ביקוש איכות המים יכול להחזיק מעמד ל-2027 למרות לחץ תקציבי בקרב חברות השירות.
- כמה מתחזית המרג’ין לרבעון הרביעי הושפע מ-Cleanwater1.
- האם תוכנית אופטימיזציית העלויות יכולה לספק חיסכון גדול יותר מהצפוי בתחילה.
- עד כמה חזקה ההיפרעות ב-PQI, במיוחד בזרימת עבודה דיגיטלית ומדידת צבע.
- כמה מהזדמנות מרכזי הנתונים היא חוזרת לעומת קשורה לבנייה חדשה.
ההנהלה ציינה כי איכות המים חשופה בעיקר להוצאות תפעוליות ולא לתקציבי תשתיות גדולים, מה שאמור להפוך את הביקוש לעמיד יותר. כמו כן נאמר כי עסק מרכזי הנתונים הופך יותר ויותר לדמוי אנונה, שכן ההכנסות נמשכות לאחר שהמתקנים עולים לאוויר.
לגבי PQI, מנהלי עסקים ציינו כי הזמנות זרימת העבודה הדיגיטלית חזקות וההכנסות מוכרות לאורך חיי החוזה, מה שמעניק ראות טובה. כמו כן נאמר כי הסימון והקידוד נותרים יציבים ומדידת הצבע מתאוששת לאחר מספר רבעונים חלשים.
לגבי חיסכון בעלויות, ראלהן אמר כי התוכנית נמצאת במסלול לספק כחצי מסך החיסכון עד סוף 2027 וחיסכון מלא בקצב ריצה ב-2028. החברה ציינה כי תספק פרטים נוספים על 2027 במועד מאוחר יותר.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








