Magna International דיווחה על רווח גבוה מהצפוי ברבעון השלישי של 2026, עם רווח מתואם של $1.83 למניה – מעל תחזית וול-סטריט של $1.58 – בעוד ההכנסות עמדו על $10.1 מיליארד, בדיוק בהתאם לתחזיות. ספקית חלקי הרכב מסרה כי מרג’ין ה-EBIT המתואם התרחב ל-6.8% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ותזרים המזומנים החופשי נותר חזק ועמד על $584 מיליון. המניה סיימה את מושב הבורסה הרגיל ב-$63.82, ירידה של 1.36%, וללא שינוי במסחר לאחר שעות הפעילות – מה שמרמז כי המשקיעים שקלו את הכאת התחזיות מול מגמות מכירות מתונות ותחזית פיננסית זהירה.
נקודות מפתח
- הרווח המתואם למניה (EPS) היכה את התחזיות ב-15.8%, בזכות מרג’ינים חזקים יותר והוצאות ריבית נמוכות יותר.
- ההכנסות תאמו את התחזיות ועמדו על $10.1 מיליארד, אך המכירות עדיין ירדו ב-4% לעומת אשתקד.
- ה-EBIT המתואם עלה ב-11% ל-$683 מיליון, ומרג’ין ה-EBIT המתואם התרחב ב-90 נקודות בסיס ל-6.8%.
- תזרים המזומנים החופשי הגיע ל-$584 מיליון, בזכות משמעת בהון החוזר והוצאות הון נמוכות יותר.
- מגנה צמצמה את תחזית המרג’ין השנתית ועדכנה כלפי מעלה את תחזית תזרים המזומנים החופשי, גם בעת שקיצצה את תחזית המכירות.
ביצועי החברה
מגנה מסרה כי השיגה רבעון שלישי חזק חרף ירידה בייצור כלי רכב וסביבת מכירות חלשה יותר. ההכנסות ירדו ב-4% לעומת אשתקד, או ב-2.1% על בסיס אורגני בנטרול פילוגים והשפעות שער חליפין. עם זאת, החברה הציגה רווחיות משופרת, המעידה כי בקרת עלויות, שיפורים תפעוליים ומיקס נוח סייעו לקזז את הרוח הנגדית בצד ההכנסות.
החברה ציינה כי ייצור כלי הרכב הקלים העולמי ירד בכ-3% ברבעון, בעוד הייצור המשוקלל של מגנה ירד ב-2.6%. מגנה עדיין הציגה ביצועים עודפים על השוק על בסיס מאוחד, עם צמיחה מעל השוק של 0.5%, או 1.0% בנטרול מגזר הרכבים השלמים (Complete Vehicles).
הרבעון שיקף גם שינוי רחב יותר במיקס העסקי של מגנה. החברה נשענת יותר ויותר על תוכניות בעלות ערך מוסף, בעיקר במגזר הרכבים השלמים, שם היא בונה רכבים עבור לקוחות כגון Waymo, XPENG ו-GAC. ההנהלה ציינה כי תוכניות אלו יכולות לייצר מרג’ינים גבוהים יותר גם אם הן מניבות הכנסות נמוכות יותר בדולרים.
נתונים פיננסיים עיקריים
- הכנסות: $10.1 מיליארד, ירידה של 4% לעומת אשתקד; בהתאם לתחזית.
- EPS מתואם: $1.83, עלייה של 38% לעומת אשתקד.
- הפתעת EPS מתואם: $0.25 למניה, או 15.8% מעל התחזית.
- EBIT מתואם: $683 מיליון, עלייה של 11% לעומת אשתקד.
- מרג’ין EBIT מתואם: 6.8%, עלייה של 90 נקודות בסיס לעומת אשתקד.
- תזרים מזומנים תפעולי: $950 מיליון, עלייה של $38 מיליון לעומת אשתקד.
- תזרים מזומנים חופשי: $584 מיליון, מעט מעל אשתקד ומעל הציפיות.
- חוב נטו ל-EBITDA מתואם: מתחת ל-1.0x, בתוך היעד.
- סך הנזילות: כ-$5 מיליארד, כולל $1.4 מיליארד במזומן.
- שווי שוק: $16.89 מיליארד.
- מכפיל רווח (P/E): 23.62, המשקף הערכה מתונה ביחס לרווחים.
- תשואת דיבידנד: 3.1%, הנתמכת על ידי 17 שנים רצופות של העלאות דיבידנד.
- החזרות לבעלי מניות ברבעון: $658 מיליון, כולל $529 מיליון ברכישות חוזרות ו-$129 מיליון בדיבידנדים.
- ציון בריאות פיננסית: דירוג "GOOD" מאת InvestingPro, המשקף יסודות איתנים ברווחיות ובמדדי תזרים מזומנים.
רווחים מול תחזית
ה-EPS המתואם של מגנה, $1.83, היכה את תחזית הקונצנזוס של $1.58 ב-$0.25 למניה. מדובר בהפתעה של 15.8% – ביצוע עודף משמעותי עבור חברה המנווטת בסביבה של נפחי ייצור נמוכים ושוק רכב מעורב.
ההכנסות עמדו בדיוק על $10.1 מיליארד, בהתאם לציפיות, כך שהרבעון לא הפתיע בצד המכירות. הרווחים הטובים מהצפוי נבעו משיפור במרג’ינים, הוצאות ריבית נמוכות יותר וביצועים תפעוליים חזקים יותר. מגנה ציינה כי מרג’ין ה-EBIT המתואם התרחב ב-90 נקודות בסיס, וההנהלה תיארה את התוצאה כראיה לכך שיוזמות המצוינות התפעולית מתחילות להשתקף במספרים.
הכאת התחזיות בולטת במיוחד משום שהיא הגיעה לצד ירידה של 4% במכירות. במילים אחרות, מגנה לא הסתמכה על צמיחה בהכנסות כדי לעלות על התחזיות. במקום זאת, היא שיפרה את הרווחיות בסביבה קשה יותר – מה שהופך את הרבעון לחזק יותר ממה שמשתמע מנתון ה-EPS בלבד.
תגובת השוק
מניית מגנה סיימה את מושב הבורסה הרגיל ב-$63.82, ירידה של 1.36% מהסגירה הקודמת. המניה לא הראתה שינוי במסחר לאחר שעות הפעילות, מה שמצביע על כך שלא חל שיערוך מיידי לאחר הדוח.
היעדר תנועה חדה מרמז כי השוק ראה גם חיובי וגם שלילי בדוח. בצד החיובי, מגנה הציגה הכאת רווחים ברורה, מרג’ינים חזקים יותר ותזרים מזומנים איתן. בצד השלילי, ההכנסות רק תאמו את הציפיות, המכירות עדיין ירדו לעומת אשתקד, וההנהלה קיצצה את תחזית המכירות השנתית בשל ייצור כלי רכב חלש יותר בסין ומיקס תוכניות שלילי.
ב-$63.82, המניה נמצאת הרבה מעל שפל 52 השבועות שלה ב-$45.33 ומתחת לשיא של $73.22. זה ממקם אותה בחצי העליון של הטווח השנתי שלה, מה שמרמז כי המשקיעים כבר הכירו בחלק גדול מהשיפור האחרון של החברה.
תחזית פיננסית והנחיות
מגנה צמצמה את תחזית מרג’ין ה-EBIT המתואם לכל שנת 2026 לטווח של 6.3% עד 6.5%, לעומת טווח רחב יותר קודם. נקודת האמצע של 6.4% מרמזת על שיפור של 80 נקודות בסיס לעומת אשתקד, גם על רקע מכירות נמוכות במקצת.
החברה שמרה על נקודת האמצע של ה-EPS המתואם ב-$7.00, עם טווח חדש של $6.85 עד $7.15. כמו כן, היא עדכנה כלפי מעלה את תחזית תזרים המזומנים החופשי ל-$1.85 מיליארד עד $1.9 מיליארד, בסיוע הוצאות הון נמוכות יותר. יצירת המזומנים החזקה תומכת בגישה הידידותית לבעלי המניות של מגנה, כאשר InvestingPro מציין כי החברה העלתה את הדיבידנד שלה במשך 17 שנים רצופות תוך שמירה על תשואת תזרים מזומנים חופשי אטרקטיבית של 19%. מגנה צופה כעת הוצאות הון של כ-$1.5 מיליארד, או כ-3.6% מהמכירות.
ההנהלה ציינה כי התחזית המעודכנת משקפת ייצור כלי רכב נמוך יותר בסין, השבתות מתוכננות של לקוחות בצפון אמריקה ובאירופה, ומיקס תוכניות פחות נוח. עם זאת, החברה ציינה כי היא צופה שמרג’יני הרבעון הרביעי יעלו על אלו של הרבעון השלישי.
מבט מעבר ל-2026: מגנה ציינה כי יוזמות המצוינות התפעולית צפויות להוסיף עוד 35 עד 40 נקודות בסיס של שיפור במרג’ין ב-2027, בהנחת סביבת ייצור יציבה יחסית. החברה גם הצביעה על הרשאת הרכישה החוזרת החדשה של 25.8 מיליון מניות, השווה לכ-10% מהמניות הנסחרות.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Swamy Kotagiri אמר כי החברה "סיפקה רבעון חזק נוסף עם המשך התרחבות המרג’ינים", והוסיף כי התוצאות שיקפו "הוצאה לפועל ממושמעת והתקדמות במספר תחומים".
סמנכ"ל הכספים Phil Fracassa ציין כי ביצועי הרבעון נבעו משיפורים תפעוליים ולא מתזמון בלבד. "אנו מאמינים שביצועי המרג’ין, כשמסתכלים על כל הנתונים, הם בני קיימא", אמר, והוסיף כי נקודת האמצע של 6.4% בתחזית המרג’ין השנתית היא "נקודת מוצא מבנית בדרכנו לקראת 2027".
בנוגע ליצירת המזומנים, אמר Kotagiri כי "תזרים המזומנים החופשי החזק שלנו הוא ראיה נוספת לשיפור המתמשך בביצועים התפעוליים שלנו וביכולת יצירת המזומנים של העסק".
סיכונים ואתגרים
- חולשת ייצור בסין: מגנה קיצצה את תחזיתה בשל ייצור כלי רכב נמוך יותר בסין, שם תנאי השוק נותרים תנודתיים.
- עלויות סחורות: החברה ציינה כי DRAM, רכיבים אלקטרוניים, שרפים ואלומיניום נותרים רוח נגדית ועשויים להימשך זמן מה.
- מעברי תוכניות: תוכניות מושבים ב-Ford Louisville וב-BMW Spartanburg יוצרות לחץ זמני על הנפחים.
- השבתות מתוכננות: השבתות לקוחות בצפון אמריקה ובאירופה עלולות להכביד על המכירות בטווח הקרוב.
- לחץ מיקס: הכנסות נמוכות יותר מחלק מהתוכניות ופילוגים עלולים להקשות על השגת צמיחה במכירות גם כאשר המרג’ינים משתפרים.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בשאלת עמידות שיפורי המרג’ין של מגנה, השפעת עלויות הסחורות והתחזית לסין. ההנהלה ציינה כי חלק מהשיפויים המסחריים הוקדמו מהרבעון הרביעי, אך הדגישה כי השיפור הבסיסי נבע ממצוינות תפעולית וביצוע טוב יותר.
שאלות נוספות התמקדו בשאלה האם לחץ יצרני הרכב להכניס עבודות יציקה וביול לתוך החברה עלול לפגוע במגנה. Kotagiri אמר כי החברה אינה רואה השפעה שלילית משמעותית, ובמקרים מסוימים היא אף רואה עניין גובר מצד לקוחות ביכולות היציקה המתקדמות של מגנה.
נושא מרכזי נוסף היה תזרים המזומנים החופשי. מגנה ציינה כי היא צופה המשך יצירת מזומנים חזקה, גם אם חלק מהשיפויים של 2026 לא יחזרו על עצמם ב-2027, בשל צמיחת רווחים, משמעת בהון החוזר והוצאות הון נמוכות יותר.
האנליסטים שאלו גם על תוכניות הרכישה החוזרת של החברה ועל האם עדיין יהיה מקום לרכישות. ההנהלה ציינה כי היא מרוצה מהתיק הנוכחי ואינה צופה עסקאות M&A טרנספורמטיביות, אם כי עסקאות קטנות ממוקדות נותרות אפשריות.
לבסוף, החברה ציינה כי תוכנית המצוינות התפעולית שלה עדיין נמצאת ב"שלבים המוקדמים", מה שמרמז על מרחב נוסף לשיפור המרג’ינים ככל שהעסק ממשיך לעבוד דרך ארגון מחדש, שינויי מפעלים והשקות תוכניות חדשות.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








