Arxis דיווחה על רווח של $0.37 למניה ברבעון השלישי של 2026, על הכנסות של $564 מיליון — רבעון שסומן בצמיחה חזקה, הרחבת מרג’ינים וגידול בתזרים המזומנים. ההכנסות עלו ב-36% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ה-EBITDA המתואם זינק ב-67% ל-$256 מיליון. למרות זאת, המניה ירדה ב-9.62% ל-$48.93 במסחר לאחר שעות, מה שמעיד כי המשקיעים התמקדו יותר בהאטה הצפויה במרג’ינים ובצמיחה מאשר בתוצאות החזקות של הרבעון.
נקודות מפתח
- ההכנסות עלו ב-36% על בסיס שנתי ל-$564 מיליון, בסיוע צמיחה אורגנית ורכישות.
- ה-EBITDA המתואם עלה ב-67% ל-$256 מיליון, עם הרחבת מרג’ין ל-45.4%.
- תזרים המזומנים החופשי הגיע ל-$150 מיליון, עלייה של 117% לעומת אשתקד.
- ההנהלה העלתה את התחזית הפיננסית לכל שנת 2026 בהכנסות וב-EBITDA.
- המניה ירדה בחדות לאחר הדוח, המשקף זהירות מצד המשקיעים.
ביצועי החברה
Arxis ציינה כי הרבעון השלישי הציג עוצמה רחבה בתחומי הביטחון, התעופה המסחרית וטכנולוגיה תעשייתית. הצמיחה האורגנית בהכנסות האיצה ל-29%, לעומת 21% ברבעון השני ו-17% ברבעון הראשון. ההנהלה ציינה כי הקצב משקף "לכידת עלייה בייצור" — כלומר, החברה נהנית מכך שלקוחות מגדילים ייצור בתוכניות שבהן רכיבי Arxis כבר שולבו.
החברה ציינה גם כי עסקי הרכיבים האלקטרוניים והרכיבים המכניים שניהם ביצעו היטב, ללא פיצול משמעותי במגמות הביקושים. הצמיחה בביטחון ובחלל נבעה מנפחים גבוהים יותר על פלטפורמות קיימות ותוכניות חדשות. התעופה המסחרית נהנתה מעלייה בייצור מטוסים, בעיקר בפלטפורמת 737 של בואינג. טכנולוגיה תעשייתית נותרה מגוונת, עם עוצמה בטכנולוגיה רפואית, נפט וגז, ציוד לייצור מוליכים למחצה, טלקום ודאטאקום, ומחשוב קוונטי.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $564 מיליון, עלייה של 36% על בסיס שנתי.
- צמיחה אורגנית בהכנסות: 29%, לעומת 21% ברבעון השני ו-17% ברבעון הראשון.
- EBITDA מתואם: $256 מיליון, עלייה של 67% על בסיס שנתי.
- מרג’ין EBITDA מתואם: 45.4%, עלייה של 840 נקודות בסיס לעומת אשתקד.
- תזרים מזומנים חופשי: $150 מיליון, עלייה של 117% על בסיס שנתי.
- מינוף נטו: 1.6x בסוף הרבעון השלישי, ירידה מ-1.8x ברבעון השני.
- דילול מרכישות: כ-40 נקודות בסיס ברבעון השלישי.
- תחזית פיננסית להכנסות לכל שנת 2026: $2.05 מיליארד עד $2.07 מיליארד.
- תחזית פיננסית ל-EBITDA מתואם לכל שנת 2026: $855 מיליון עד $865 מיליון.
- שווי שוק: $23.32 מיליארד.
- מרג’ין רווח גולמי: 52.35%, המשקף כוח תמחור חזק.
- יעדי מחיר של אנליסטים נעים בין $59 ל-$72, המצביעים על פוטנציאל עלייה מהרמות הנוכחיות.
תוצאות מול תחזיות
Arxis דיווחה על EPS של $0.37 והכנסות של $564 מיליון. לא סופקה תחזית אנליסטים בנתונים שנמסרו, ולכן לא ניתן לחשב פער מדויק מול הקונצנזוס.
עם זאת, הרבעון היה חזק בבירור לפי תיאור ההנהלה עצמה. החברה העלתה את התחזית הפיננסית לכל השנה והצביעה על תמחור גבוה מהצפוי, מינוף תפעולי חזק וצמיחה אורגנית מהירה יותר. מרג’ין של 45.4% היה בולט במיוחד, אם כי ההנהלה ציינה שאין לראות בו נורמה חדשה.
ביצועי החברה בולטים גם ביחס למגמה הפנימית האחרונה שלה. הצמיחה האורגנית האיצה בכל רבעון השנה, בעוד מרג’ין ה-EBITDA התרחב בחדות. הדבר מצביע על כך שהעסק עדיין נהנה מתמהיל נוח של ביקוש, תמחור ועלייה בייצור.
תגובת השוק
מניית Arxis ירדה ב-9.62% ל-$48.93 מסיום יום המסחר הקודם של $54.13, לאחר פרסום הדוח. הירידה מחקה $5.20 למניה והותירה את המניה הרחק מתחת לשיא של 52 שבועות שעמד על $61.50, אם כי עדיין מעל לתחתית הטווח ב-$33.15.
הירידה מצביעה על חשש המשקיעים לגבי הצפוי. ההנהלה ציינה כי הכנסות הרבעון הרביעי צפויות לרדת מהרבעון השלישי בשל ימי עבודה פחותים ותחזוקה מונעת מתוכננת. כמו כן נמסר כי התמחור צפוי לחזור לרמה טיפוסית יותר של ספרות בודדות-בינוניות לאחר רבעון חזק במיוחד. בנוסף, הדילול מרכישות צפוי לגדול ברבעון הרביעי ככל שהעסקאות האחרונות יתרמו במלואן.
תנועת המניה הייתה בולטת לאור התוצאות החזקות שדווחו. התגובה מרמזת כי השוק אולי כבר הביט מעבר לרבעון והתמקד בשאלה האם Arxis יכולה לשמר את קצב הרחבת המרג’ינים והצמיחה האחרון. השווי עשוי גם הוא להוות קונצרן: החברה נסחרת במכפיל EV/EBITDA של 47.3x, וניתוח InvestingPro מצביע על כך שהמניה מוערכת ביתר ביחס לשווי ההוגן שלה. למרות הירידה, המניה עדיין עלתה ב-54% בששת החודשים האחרונים. לפי טיפים של InvestingPro, Arxis נסחרת במכפיל EBITDA גבוה — אחד מ-15+ טיפים בלעדיים הזמינים לחותמים. המשקיעים יכולים לבחון חששות שווי דומים ברשימת המניות המוערכות ביתר.
תחזית פיננסית והנחיות
Arxis העלתה את התחזית הפיננסית להכנסות לכל שנת 2026 לטווח של $2.05 מיליארד עד $2.07 מיליארד, לעומת נקודת אמצע קודמת שלפי ההנהלה הייתה נמוכה ב-$90 מיליון. התחזית הפיננסית ל-EBITDA מתואם לכל השנה הועלתה גם היא ל-$855 מיליון עד $865 מיליון, עם נקודת אמצע של $860 מיליון. ההנהלה ציינה כי התחזית המעודכנת מגלמת מרג’יני EBITDA מתואם של כ-41.7%.
החברה גם מסרה תחזית ראשונית לשנת 2027. היא צופה הכנסות של $2.4 מיליארד עד $2.5 מיליארד ו-EBITDA מתואם של $1.01 מיליארד עד $1.06 מיליארד. הצמיחה האורגנית צפויה להאט ל-10% עד 15%, עדיין מעל האלגוריתם ארוך הטווח של החברה של צמיחה בספרות בודדות-גבוהות.
ההנהלה ציינה כי תחזית 2027 משקפת תמחור בספרות בודדות-בינוניות, יצירת עסקים חדשים בספרות בודדות-בינוניות ולכידת עלייה בייצור של 0% עד 5%. כמו כן נמסר כי החברה פותחת כל שנה עם כחצי מבסיס הכנסותיה כבר מובטח או גלוי.
דברי ההנהלה
הנשיא והמנכ"ל Kevin Perhamus אמר כי הרבעון שיקף הוצאה לפועל חזקה בכל תחומי העסק. "סיפקנו רבעון מצוין נוסף עם הכנסות של $564 מיליון, עלייה של 36% על בסיס שנתי, ו-EBITDA מתואם של $256 מיליון, עלייה של 67%," אמר.
Perhamus הוסיף כי מודל הצמיחה של החברה נותר ללא שינוי. "האלגוריתם ארוך הטווח שלנו של צמיחה אורגנית בהכנסות בספרות בודדות-גבוהות וצמיחה בספרות כפולות-נמוכות ב-EBITDA מתואם נותר ללא שינוי," אמר. "איננו מצפים להמשיך לצמוח בקצב של השנה."
בנוגע לתמחור ומרג’ינים, ציין כי הרבעון השלישי נהנה מתמחור חזק במיוחד. "מה שבאמת הניע את התוצאות ברבעון היה תמחור בספרות בודדות-גבוהות שהתממש," אמר. "לא הייתי מכנה זאת סטנדרט חדש."
סמנכ"ל הכספים Azad Badakhsh הדגיש את תזרים המזומנים והתחזית המעודכנת. "תזרים המזומנים החופשי עמד על $150 מיליון ברבעון, עלייה של 117% על בסיס שנתי," אמר. "אנו מעלים את התחזית הפיננסית להכנסות ול-EBITDA מתואם לכל השנה על בסיס ביצוע חזק מתחילת השנה ונראות מוגברת לגבי יתרת שנת 2026."
סיכונים ואתגרים
- נורמליזציה של מרג’ינים: ההנהלה צופה כי מרג’יני הרבעון הרביעי יירדו מהרבעון השלישי החזק במיוחד.
- דילול מרכישות: העסקאות האחרונות יכבידו על המרג’ינים לפני שיתרונות האינטגרציה יבואו לידי ביטוי במלואם.
- תלות בעלייה בייצור בתוכניות: הצמיחה נעזרה בגידול בו-זמני בייצור אצל לקוחות, שאולי לא יחזור על עצמו באותו קצב.
- מיתון התמחור: החברה ציינה כי תמחור הרבעון השלישי היה מעל הרגיל, מה שמקשה על ההשוואות ברבעונות הבאים.
- סיכון הוצאה לפועל במיזוגים ורכישות: Arxis מבצעת מספר רכישות במקביל, שעלולות להעמיס על האינטגרציה אם לא תנוהל בקפידה.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בשאלה האם עוצמת הרבעון השלישי בת-קיימא. השאלות סבו סביב עונתיות הרבעון הרביעי, הגורמים לזינוק במרג’ין, ושאלה האם יש לראות במרג’ין EBITDA של 45.4% קו בסיס חדש. ההנהלה השיבה בשלילה, והצביעה על ימי עבודה פחותים, תחזוקה מתוכננת וחזרה לתמחור טיפוסי יותר.
האנליסטים גם לחצו לקבל פרטים על תחזית הצמיחה של החברה לשנת 2027. ההנהלה ציינה כי שיעור הצמיחה האורגנית הצפוי של 10% עד 15% משקף קצב מנורמל יותר, אם כי עדיין מעל האלגוריתם ארוך הטווח של החברה בשל לכידת עלייה בייצור מתמשכת ועסקים גלויים שכבר מובטחים.
נושא מרכזי נוסף היה מיזוגים ורכישות. ההנהלה ציינה כי השוק הפרטי לעסקאות קטנות יותר בתחום התעופה והביטחון נותר פעיל, וכי Arxis ממשיכה לראות צינור עסקאות חזק. כמו כן נמסר כי הרכישות האחרונות, כולל Schatz ו-StratEdge, בוצעו במחיר של פחות מ-10 כפולות ה-EBITDA המתואם המשוער לשנת 2027.
שאלות על סיכוני שרשרת האספקה וביקוש לתוכניות טילים עלו אף הן. ההנהלה ציינה כי Arxis אינה חווה בעיות ישירות בשרשרת האספקה מכיוון שהיא ממוקמת בשלב מוקדם בשרשרת הייצור, וכי הכושר יתווסף בהדרגה ככל שהזמנות הרכש יתממשו. מבחינת הבריאות הפיננסית, InvestingPro מדרג את Arxis כ"טובה" בסך הכל, עם יחס שוטף חזק של 5.21 ויחס חוב להון עצמי מתון של 0.4, המצביעים על נזילות איתנה לתמיכה ביוזמות הצמיחה. משקיעים המעוניינים להשוות את Arxis מול מתחרות יכולים לגשת לכלי סינון מתקדמים ולמעל 1,200 מדדים פיננסיים נוספים בפלטפורמה.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








