Godrej Properties דיווחה על רבעון מעורב ברבעון השני של שנת הכספים 2027, עם מומנטום מכירות חזק, שיאי גבייה ותזרים מזומנים חזק — אך אלה קוזזו על ידי ירידה חדה ברווח המדווח, שנבעה מעיתוי מסירות פרויקטים וממדיניות הנהלת חשבונות של מיזמים משותפים. החברה דיווחה כי שווי ההזמנות ירד ב-6% בהשוואה שנתית ל-INR 8,008 קרור, בעוד שמכירות השימור (sustenance sales) זינקו ב-83% ל-INR 5,054 קרור, וסך ההכנסות עלה ב-38% ל-INR 2,575 קרור. ה-EBITDA ירד ב-72% ל-INR 171 קרור, והרווח הנקי צנח ב-62% ל-INR 154 קרור. המניה ירדה ב-4.38% ל-$1,496.5, ונסחרת כעת בקרבת הקצה התחתון של טווח 52 השבועות שלה, $1,434 עד $2,352. ירידה זו עולה בקנה אחד עם טיפ של InvestingPro המציין כי המחיר ירד משמעותית בשלושת החודשים האחרונים. בנוסף, לפי ניתוח InvestingPro, החברה נסחרת במכפיל רווח גבוה ביחס לצמיחת הרווחים הצפויה בטווח הקרוב. למנויים גישה ל-8 ProTips בסך הכול עבור Godrej Properties, המספקים תובנות מעמיקות על שווי החברה ומגמות הביצוע שלה.
נקודות מפתח
- Godrej Properties דיווחה על הרבעון השביעי ברציפות בו עברה את רף ה-INR 7,000 קרור בהזמנות, וה-13 ברציפות מעל INR 5,000 קרור.
- מכירות השימור בלטו במיוחד, עם עלייה של 83% בהשוואה שנתית ל-INR 5,054 קרור.
- הגבייה שברה שיא לרבעון שני ברציפות ועמדה על INR 5,318 קרור, עלייה של 31% לעומת השנה הקודמת.
- ההנהלה ציינה כי רק שליש מצינור ההשקות השנתי נוצל במחצית הראשונה, ובכל זאת החברה השיגה 43% מהתחזית הפיננסית השנתית להזמנות.
- החברה צופה מחצית שנייה חזקה יותר, עם השקות בהיקף של INR 32,000 קרור מתוכנן, ותזרים מזומנים חופשי שצפוי להפוך לחיובי.
ביצועי החברה
Godrej Properties רשמה רבעון חזק מבחינה תפעולית אך לא אחיד מבחינה פיננסית. החברה המשיכה להציג ביקוש רחב בשווקים המרכזיים, כאשר ההזמנות נתמכו על ידי מומבאי, בנגלור, גורוגראם, פונה והיידראבאד. בנוסף, החברה דיווחה על שיא גבייה לרבעון שני אי פעם ועל תזרים מזומנים תפעולי חזק, שעלה ב-33% בהשוואה שנתית ל-INR 1,584 קרור.
מספרי הרווח החלשים יותר שיקפו את עיתוי מסירות הפרויקטים ואת ההשפעה החשבונאית של יציאות ממיזמים משותפים, ולא קריסה בביקוש. למרות החולשה הרבעונית, החברה נותרה רווחית ב-12 החודשים האחרונים, אם כי שוויה מכללא מצביע על תשואת תזרים מזומנים חופשי נמוכה — שיקול עבור משקיעים השוקלים את מחיר המניה הנוכחי מול פוטנציאל ייצור המזומנים שלה. ההנהלה ציינה כי החברה עומדת ביעד המסירה השנתי של 13.5 מיליון רגל רבוע, וצופה סיום שנה חזק יותר ככל שההשקות יואצו במחצית השנייה.
החברה המשיכה גם להרחיב את נוכחותה בשווקי מיקרו מרכזיים. ההנהלה הדגישה ביצועים חזקים באזור וורלי במומבאי, בנגרהטה בבנגלור ומסדרון הגולף בגורוגראם, תוך הפנייה להשקות קרובות כגון Bandra Bay ו-Godrej Virano.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- שווי הזמנות: INR 8,008 קרור, ירידה של 6% בהשוואה שנתית ו-7% בהשוואה רבעונית.
- יחידות שהוזמנו: 3,658 יחידות המכסות 6.2 מיליון רגל רבוע.
- מכירות שימור: INR 5,054 קרור, עלייה של 83% בהשוואה שנתית.
- סך הכנסות: INR 2,575 קרור, עלייה של 38% בהשוואה שנתית.
- EBITDA: INR 171 קרור, ירידה של 72% בהשוואה שנתית.
- רווח נקי: INR 154 קרור, ירידה של 62% בהשוואה שנתית.
- גבייה: INR 5,318 קרור, עלייה של 31% בהשוואה שנתית — השיא לרבעון שני אי פעם.
- תזרים מזומנים תפעולי: INR 1,584 קרור, עלייה של 33% בהשוואה שנתית וכמעט 300% בהשוואה רבעונית.
- הזמנות במחצית הראשונה: INR 16,669 קרור, עלייה של 7% בהשוואה שנתית.
- גבייה במחצית הראשונה: INR 9,666 קרור, עלייה של 25% בהשוואה שנתית.
רווחים מול תחזיות
התחזית שסופקה קראה ל-EPS של 16.78 והכנסות של $10.81 מיליארד, אך לא נחשפו נתוני EPS או הכנסות בפועל בנתונים שסופקו. לכן, השוואה ישירה של הכאה או החטאה אינה אפשרית.
עם זאת, התמונה התפעולית מצביעה על תוצאה מעורבת. צמיחת ההכנסות הייתה חזקה, אך הרווחיות נחלשה בחדות בשל מסירות מרוכזות בסוף השנה ופריטים חד-פעמיים הקשורים לארגון מחדש של מיזמים משותפים. במובן זה, הרבעון נראה טוב יותר מבחינת ביקוש וייצור מזומנים מאשר מבחינת הרווחים המדווחים.
עבור משקיעים, השאלה המרכזית אינה האם הביקוש נעלם — הוא לא נעלם — אלא האם החברה תצליח להמיר את צינור המכירות החזק שלה לרווח מדווח מהר יותר ברבעונים הקרובים. ההנהלה ציינה כי זה אמור להשתפר ככל שיותר השקות ומסירות יגיעו במחצית השנייה.
תגובת השוק
המניה ירדה ב-4.38% ל-$1,496.5 לאחר הדיווח. בהתבסס על אחוז השינוי המצוין, הירידה המכללא מהסיום הקודם עמדה על כ-$68.5. המניות נסחרות כעת בקרבת הקצה התחתון של טווח 52 השבועות שלהן, מה שמעיד על זהירות המשקיעים למרות המדדים התפעוליים החזקים של החברה.
תגובת השוק נראית משקפת את הפער בין הביקוש הבסיסי הבריא לבין הרווחים המדווחים החלשים יותר. המשקיעים עשויים גם לשקול את פרופיל המסירות המרוכז בסוף השנה, את פגיעת הרווח מיציאות ממיזמים משותפים, ואת העובדה שההזמנות ירדו במעט ברבעון.
לא סופקו נתוני היקף מסחר, ולכן לא ניתן לקבוע האם המהלך התרחש עם פעילות חריגה בהיקפה.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה ציינה כי המחצית השנייה אמורה להיות חזקה בהרבה מהראשונה, עם השקות שצפויות להאיץ משמעותית. למשקיעים המעוניינים בניתוח מקיף של סיכויי Godrej Properties, החברה היא אחת מיותר מ-1,400 מניות אמריקאיות וגלובליות המכוסות על ידי דוחות Pro Research המפורטים של InvestingPro, הממירים נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליות אינטואיטיבית וניתוח מומחים. החברה מתכננת השקות בהיקף של INR 32,000 קרור במחצית השנייה, כולל פרויקטים מרכזיים כגון Bandra Bay במומבאי ו-Godrej Virano בגורוגראם.
נקודות התחזית הפיננסית המרכזיות מהשיחה כללו:
- תחזית פיננסית לשווי הזמנות במחצית השנייה: INR 22,500 קרור עד INR 25,000 קרור.
- גבייה במחצית השנייה: INR 15,000 קרור.
- תזרים מזומנים תפעולי במחצית השנייה: INR 7,000 קרור.
- המחצית השנייה צפויה להיות חיובית מבחינת תזרים מזומנים חופשי.
- שנת הכספים 2028 צפויה לספק תזרים מזומנים חופשי חיובי ותשואה על ההון עצמי המדווחת של 20%.
ההנהלה ציינה גם כי היא עומדת ביעד המסירה השנתי של 13.5 מיליון רגל רבוע. היא תיארה את צינור ההשקות כחזק ביותר שהיה, כאשר האישורים נמצאים ברובם במקום לפרויקטים הקרובים.
דברי מנהלי החברה
פירוג’שה גודרג’, יו"ר החברה, אמר כי צינור ההשקות של החברה "מעולם לא היה חזק יותר" וכי החברה נותרת בטוחה בעמידתה ביעדים השנתיים בכל המדדים התפעוליים המרכזיים. הוא הוסיף כי החברה סיפקה יותר מ-INR 7,000 קרור בהזמנות במשך שבעה רבעונים ברציפות.
הוא הוסיף כי רק שליש מצינור ההשקות השנתי נוצל במחצית הראשונה, ובכל זאת החברה השיגה 43% מהתחזית הפיננסית השנתית להזמנות. לדבריו, הדבר מדגיש את עוצמת הביקוש הבסיסי.
גאורב פנדיי, המנכ"ל, אמר כי האסטרטגיה של החברה מתמקדת ב"איכות המכירות" ולא ב"מקסום מחיר אופטי". הוא הוסיף כי העסק נמצא ב"שלב יציב" של השוק, כאשר המחירים מחזיקים מעמד היטב.
סיכונים ואתגרים
- עיתוי מסירות: השלמות פרויקטים המרוכזות בסוף השנה עלולות לעכב הכרה בהכנסות וברווח גם כאשר ההזמנות נותרות חזקות.
- יציאות ממיזמים משותפים: השפעות חשבונאיות מארגון מחדש של פרויקטים עלולות ליצור תנודתיות ברווחים המדווחים.
- עיכובי רגולציה: עיתוי האישורים ואילוצים הקשורים ל-NCR עלולים להשפיע על לוחות זמני ההשקה וקצב הבנייה.
- לחץ מאקרו: שווקי מניות חלשים ואי-ודאות כלכלית רחבה יותר עלולים להשפיע על סנטימנט הקונים.
- סיכון ביצוע: על החברה להמיר צינור השקות גדול למכירות וגבייה לפי לוח הזמנים.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בעיתוי ההשקות, בקיימות מכירות השימור החזקות וביכולת החברה להמשיך לצמוח מבלי לפגוע בתשואות.
השאלות התמקדו ב:
- החלוקה בין השקות ברבעון השלישי לרבעון הרביעי, כאשר ההנהלה ציינה כי שני הרבעונים אמורים להיות חזקים.
- סיכוני רגולציה ב-NCR ובמומבאי, שלדברי ההנהלה כבר גולמו בתכנון.
- רכישת קרקעות ועצימות התחרות, כאשר החברה ציינה כי היא ממשיכה למצוא הזדמנויות העומדות בסף התשואות שלה.
- השפעת יציאות ממיזמים משותפים, בעיקר Mahalunge ו-Orris, שלדברי ההנהלה פגעו ברווח המדווח אך היו בעיקרן חשבונאיות באופיין.
- תזרים מזומנים חופשי והוצאות פיתוח עסקי, כאשר ההנהלה ציינה כי תנקוט גישה אופורטוניסטית ולא תכריח עסקים.
ההנהלה ציינה גם כי היא רואה מקום להמשיך ולהגדיל את נתח השוק, בעיקר באמצעות הרחבת שווקי מיקרו בערים כגון מומבאי, בנגלור, גורוגראם ונואידה. היא ציינה כי צ’נאי היא ככל הנראה שוק הדיור הקבוצתי הבא לכניסה, אך אינה עדיפות מיידית.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









