Medpace Holdings דיווחה על תוצאות חזקות מהצפוי לרבעון השלישי של 2026. הרווח המתואם עמד על $4.84 למניה, עקף את תחזית וול-סטריט של $4.44, וההכנסות הגיעו ל-$716 מיליון – מעט מעל התחזית של $714.47 מיליון. חברת המחקר הקליני מסרה כי ההכנסות עלו ב-8.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, הרווח הנקי זינק ב-23.7% ושולי ה-EBITDA התרחבו ל-24.0%. המניה כמעט ולא זזה במסחר לאחר שעות המסחר הרגילות, ועמדה על $661.76, ירידה של 0.11% לעומת סיום המסחר הקודם של $662.48, קרוב לקצה העליון של טווח 52 השבועות שלה.
נקודות מפתח
- Medpace היכתה את תחזיות הרווח ב-9.01%, בעוד ההכנסות עלו במעט על התחזיות.
- הזמנות עסקיות חדשות נטו הגיעו לשיא כל הזמנים ברבעון, מה שמחזק את צבר ההזמנות של החברה.
- שולי ה-EBITDA התרחבו ל-24.0% לעומת 22.5% אשתקד, בסיוע ירידה בעלויות ההחזר.
- ההנהלה העלתה את התחזית הפיננסית לשנת 2026 המלאה בגין ההכנסות והרווח.
- החברה דחתה את מתן התחזית הפיננסית לשנת 2027 לפברואר, בשל אי-ודאות לגבי ההזמנות והביטולים.
ביצועי החברה
Medpace ציינה כי סביבת העסקים נותרה חזקה ברבעון השלישי, עם פעילות איכותית של בקשות להצעות מחיר, קיצור זמני קבלת ההחלטות אצל הלקוחות ושיעור זכייה טוב. מודל המחקר הקליני של החברה המשיך ליהנות מביקוש חזק באונקולוגיה, שהפכה לתחום הטיפולי הגדול ביותר שלה, גם כאשר הביקוש בתחום הקרדיומטבולי התמתן מעט.
ההכנסות ברבעון עלו ל-$716 מיליון לעומת $659.9 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד. בתשעת החודשים הראשונים של 2026 הגיעו ההכנסות ל-$2.13 מיליארד, עלייה של 16.9% לעומת התקופה המקבילה ב-2025. ההנהלה ציינה כי השיפור משקף הזמנות חזקות יותר, הוצאה לפועל טובה יותר ומינוף תפעולי משופר.
החברה ציינה גם כי מספר העובדים גדל בקצב של ספרה בודדת גבוהה ברצף, אך ההכנסות צמחו מהר יותר מהגיוסים – סימן ליעילות משופרת. שיעור עזיבת העובדים נותר נמוך, וההנהלה ציינה שאינה רואה לחץ חריג בשכר.
נתונים פיננסיים עיקריים
- הכנסות: $716 מיליון, עלייה של 8.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.
- רווח נקי: $137.5 מיליון, עלייה של 23.7% לעומת $111.1 מיליון אשתקד.
- רווח למניה: $4.84, לעומת $3.86 ברבעון המקביל אשתקד.
- EBITDA: $172.1 מיליון, עלייה של 16.0% לעומת $148.4 מיליון.
- שולי EBITDA: 24.0%, לעומת 22.5% אשתקד.
- הכנסות מצטברות מתחילת השנה: $2.13 מיליארד, עלייה של 16.9% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
- EBITDA מצטבר מתחילת השנה: $474.9 מיליון, עלייה של 19.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
- תשואה על ההון העצמי: 162%, המשקפת רווחיות חזקה על הון בעלי המניות.
- שולי רווח גולמי: 72.35%, המעידים על ניהול עלויות יעיל.
- תזרים מזומנים תפעולי: $216.6 מיליון.
- מזומן בקופה: $705.3 מיליון.
- צבר הזמנות סופי: כ-$3.2 מיליארד, עלייה של 5.6% לעומת אשתקד.
תוצאות מול תחזיות
Medpace רשמה עקיפה ברורה של תחזיות הרווח ברבעון. הרווח למניה של $4.84 עלה על תחזית הקונצנזוס של $4.44 ב-$0.40, או 9.01%. ההכנסות של $716 מיליון עלו על התחזית של $714.47 מיליון ב-$1.53 מיליון, או 0.21%.
גודל העקיפה נבע יותר מהרווחיות מאשר מצמיחת המכירות. הרווח הנקי עלה מהר יותר מה-EBITDA, דבר שההנהלה ייחסה להכנסות ריבית גבוהות יותר ולשיעור מס אפקטיווי נמוך יותר. החברה נהנתה גם מהתרחבות שולי הרווח, כאשר שולי ה-EBITDA עלו ל-24.0% לעומת 22.5% אשתקד.
InvestingPro מדרג את הבריאות הפיננסית הכוללת של Medpace כ"מצוינת", ומציין כי החברה הייתה רווחית במהלך 12 החודשים האחרונים. משקיעים המעוניינים בניתוח מעמיק יכולים לגשת לאחד מתוך למעלה מ-1,400 דוחות מחקר מקיפים של Pro הזמינים עבור מניות מובילות בארה"ב, המתרגמים נתונים מורכבים למידע מעשי.
בהשוואה לרבעונים האחרונים, הפתעת ההכנסות הייתה צנועה, אך הפתעת הרווח הייתה משמעותית יותר. הדבר מרמז כי המשקיעים עשויים להתמקד פחות בעקיפה הקלה בשורת ההכנסות ויותר ביכולת החברה להמיר הכנסות לרווח. התוצאה גם הארכה מגמה של צמיחה שנה-על-שנה איתנה, כאשר הרווח למניה עלה ב-25.4% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.
תגובת השוק
המניה כמעט ולא הגיבה מיד לאחר פרסום הדוח. מניות Medpace עמדו על $661.76, ירידה של 0.11% לעומת סיום המסחר הקודם של $662.48. המהלך משאיר את המניה קרוב לשיא 52 השבועות של $684.52 ורחוק מעל השפל של $373.
התגובה המתונה מרמזת כי המשקיעים אולי כבר ציפו לרבעון חזק, או שהם ממתינים לבהירות רבה יותר לגבי 2027. החברה לא מסרה תחזית פיננסית מלאה לשנת 2027, ובחרה להמתין עד לעדכון בפברואר. גמירת דעת זו עשויה להגביל את ההתלהבות גם לאחר עקיפת תחזיות הרווח.
שווי השוק של המניה עשוי גם הוא לרסן את התלהבות המשקיעים. עם מכפיל רווח של 38.27 ומסחר מעל לאומדן השווי ההוגן של InvestingPro, Medpace מופיעה ברשימת המניות המוערכות ביתר של הפלטפורמה, מה שמרמז על פוטנציאל עלייה מוגבל ברמות הנוכחיות.
כאשר המניות נסחרות קרוב לראש טווח השנתי שלהן, השוק נראה מאזן בין ביצוע שוטף חזק לבין אי-ודאות סביב צמיחה עתידית, ביטולים והשפעת עלויות תפעוליות חדשות.
תחזית פיננסית והנחיות
Medpace העלתה את התחזית הפיננסית לשנת 2026 המלאה. כעת היא צופה הכנסות של $2.835 מיליארד עד $2.855 מיליארד, לעומת התחזית הפיננסית הקודמת שרמזה על טווח נמוך יותר. החברה גם העלתה את תחזית ה-EBITDA ל-$638 מיליון עד $652 מיליון ואת תחזית הרווח למניה ל-$17.97 עד $18.32.
ההנהלה ציינה כי התחזית הפיננסית המעודכנת מניחה שיעור מס אפקטיווי שנתי מלא של 19.0% עד 19.5%, הכנסות ריבית של $22.9 מיליון ו-28.6 מיליון מניות ממוצעות מדוללות. כמו כן, היא אינה מניחה רכישות חוזרות נוספות של מניות.
לגבי 2027, Medpace ציינה כי תמתין עד לשיחת הדוח בפברואר כדי למסור תחזית פיננסית. ההנהלה ציינה כי הגמירת דעת משקפת תחזית שעדיין מתפתחת, בעיקר סביב הזמנות הרבעון הרביעי ותבניות הביטול. החברה ציינה כי המודל הפנימי הנוכחי שלה תואם באופן כללי את קונצנזוס האנליסטים.
Medpace ציינה גם כי הרחבת הקמפוס בסינסינטי תוסיף כ-$20 מיליון לעלויות התפעוליות ב-2027. השקעה זו אמורה לתמוך בצמיחה עתידית, אך תפעל גם כרוח נגדית לשולי הרווח בטווח הקרוב.
דברי ההנהלה
המנכ"ל August Troendle אמר: "הזמנות עסקיות חדשות נטו הגיעו לשיא כל הזמנים ברבעון, והצמיחה שלנו בהזמנות ב-12 החודשים האחרונים עמדה על 23.9%." הדברים מדגישים את עוצמת מומנטום ההזמנות וצינור צבר ההזמנות של החברה.
Troendle הוסיף: "סביבת העסקים נותרה חזקה ברבעון השלישי של 2026. ראינו פעילות RFP איכותית, הודעות זכייה ראשוניות חזקות ושיעור זכייה טוב." הדבר מרמז כי החברה רואה ביקוש בריא ולא שסע זמני.
לגבי הביטולים, Troendle אמר כי הם כיום "בעיקר אלה של מחדל מוצר" וכי "אין סימנים אמיתיים לכך שהייצוב הוא כיום הגורם המרכזי." נקודה זו חשובה מכיוון שהיא מרמזת כי צינור ההזמנות של החברה אינו מעוכב על ידי לחץ ייצוב אצל הלקוחות.
סיכונים ואתגרים
- סיכון ביטול: ההנהלה ציינה כי הביטולים נותרים משתנה מפתח ועלולים להשפיע על נראות ההכנסות.
- אי-ודאות לגבי 2027: החברה דחתה את מתן התחזית הפיננסית לשנה הבאה, דבר שעלול להשאיר את המשקיעים זהירים.
- עלויות תפעוליות גבוהות יותר: הרחבת סינסינטי תוסיף כ-$20 מיליון בעלויות ב-2027.
- שינויים בתמהיל ה-Pass-through: תמהיל pass-through נמוך יותר עלול להשפיע על צמיחת ההכנסות המדווחת ועל השולים.
- שינויים בתמהיל הטיפולי: הביקוש התרחק מעט מעבודות קרדיומטבוליות, דבר שעלול להשפיע על תבניות הצמיחה העתידיות.
- סיכון שווי שוק: מסחר בכפולות גבוהות עם יחס PEG של 1.41 עלול להגביל את הפוטנציאל אם הצמיחה תאט.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בהזמנות, בשולי הרווח ובתחזית לשנת 2027. מספר אנליסטים שאלו האם הרבעון החזק משקף שיפור מתמשך בשיעורי הזכייה. ההנהלה ציינה כי ביצעה שינויים בסוף 2025 לאחר שיעורי הזכייה לא עמדו בציפיות, וכי היא מאמינה שהשינויים הללו עבדו היטב עד כה.
השאלות התמקדו גם בביטולים. Troendle ציין כי הם קשורים בעיקר למחדל מוצר, איתותי בטיחות ותוצאות קליניות, ולא לבעיות ייצוב. הוא הוסיף כי הביטולים קשים לחיזוי ונותרים גורם מפתח בתכנון החברה.
תחום מיקוד נוסף היה גמירת הדעת של החברה לדחות את התחזית הפיננסית לשנת 2027. ההנהלה ציינה כי התחזית עדיין מתפתחת וכי היא רוצה להמתין עד פברואר, כאשר תהיה לה נראות רבה יותר לגבי הזמנות הרבעון הרביעי ומגמות הביטול. האנליסטים שאלו גם על תמהיל עבודות full-service, carve-outs והכנסות pass-through, כאשר ההנהלה ציינה כי היא ממוקדת באיכות התוצרים ולא במחיר בלבד.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.








