| חדשות ספונסר |
הוועדה לצמצום פערים חברתיים בפריפריה וועדת הכלכלה קיימו היום דיון משותף בנושא הקלת נטל תשלומי המשכנתאות על הציבור.
בדיון התבקשו נציגי הרשויות להתייחס להמלצות לפעולות שונות שיקלו על ציבור משלמי המשכנתאות, שנפגע כלכלית מעליית הריבית.
יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ דוד ביטן אמר בפתח הדיון:
"הנטל על האזרחים ובמיוחד על זוגות צעירים הוא גדול, גם אלה שזכו מחיר למשתכן. בד"כ אדם שלוקח משכנתא גם ככה מביא את עצמו למצב גבולי, נעזר מפה ומשם ואם המשכנתא קופצת לו במעל 1,000 שקל בחודש הוא לא יכול לעמוד בזה ולא תמיד יש מי שיעזור, וכך אנשים מגיעים למצב של ’אין מוצא’.
ביטן הוסיף:
"ישבנו הבוקר עם נציגי בנק ישראל ודנו במספר פתרונות אפשריים שעלו במסמך של ד"ר שלמה נס ועו"ד שמעון גרוס, בהם הגדלת הפריסה ל-30 שנה מהיום למשכנתאות קיימות, מתן ’גרייס’ להפסקת תשלומים לתקופה מוסכמת עם הבנק או הקפאת הפער שנוצר מעליית הריבית לתקופה מסוימת ופריסתו לאחר מכן בלי לפרוס שוב את כל המשכנתא"...