Vicor Corporation דיווחה על תוצאות חזקות מהצפוי לרבעון השלישי של 2026, עם רווח של $1.33 למניה על הכנסות של $197.1 מיליון — מעל תחזיות וול-סטריט שעמדו על $1.29 למניה ו-$183.7 מיליון במכירות. המניה עלתה ב-2.78% במסחר טרום-פתיחה ל-$195.99, לעומת סיום יום המסחר הקודם ב-$190.68, מה שמעיד כי המשקיעים קיבלו בברכה את ההיכה את התחזיות, לצד סימנים להאצה בביקוש, שיפור במרג’ינים וזרם תמלוגים גדל הקשור לטכנולוגיית אספקת החשמל של החברה.
נקודות מפתח
- ויקור היכתה את התחזיות הן ברווח והן בהכנסות ברבעון השלישי.
- ההכנסות עלו ב-37.5% לעומת הרבעון הקודם וב-78.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
- מרג’ין הגולמי התרחב ל-68.3%, בזכות הכנסות תמלוגים גבוהות יותר ותמהיל מוצרים משופר.
- הכנסות התמלוגים זינקו ל-$66.6 מיליון, והנהלת החברה ציינה כי יש לראות בזרם זה כהכנסה חוזרת.
- החברה הודיעה כי הכנסות התמלוגים ברבעון הרביעי יסתכמו בלפחות $43 מיליון, אף ללא הסכמי רישוי חדשים.
- ההנהלה גם פרטה תוכניות להרחבת כושר הייצור, כולל Fab 2 שצפויה להיפתח ב-2027.
ביצועי החברה
ויקור רשמה רבעון חזק ברוב המדדים המרכזיים, עם הכנסות ממוצרים ותמלוגים של $197.1 מיליון — עלייה חדה לעומת $143.4 מיליון ברבעון השני ו-$110.4 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד.
עסקי המוצרים המתקדמים של החברה נותרו מנוע הצמיחה המרכזי. הכנסות ממוצרים מתקדמים עלו ב-47.5% ברצף ל-$138.9 מיליון, בעוד מוצרי ה-Brick עלו ב-18.4% ל-$58.3 מיליון. הכנסות התמלוגים הוסיפו שכבת עוצמה נוספת, עם עלייה של 119.1% לעומת הרבעון הקודם ל-$66.6 מיליון.
הרווחיות השתפרה אף היא. מרג’ין הגולמי טיפס ל-68.3%, עלייה של 1,030 נקודות בסיס לעומת הרבעון הקודם ו-1,080 נקודות בסיס לעומת התקופה המקבילה אשתקד. ההנהלה ציינה כי השיפור שיקף תרומה גדולה יותר של תמלוגים, מרג’ינים טובים יותר על המוצרים ורווחים מנפח ותמהיל.
הרווח הנקי הגיע ל-$63.3 מיליון, ותזרים המזומנים התפעולי הסתכם ב-$69.7 מיליון. מזומן ותחליפי מזומן עלו ל-$513.1 מיליון בסוף הרבעון. הביצועים החזקים דחפו את שווי השוק של ויקור ל-$8.79 מיליארד, עם מסחר במניות במכפיל רווח של 61.92. עם זאת, מכפיל ה-PEG של 0.53 מרמז כי השווי עשוי להיות סביר בהתחשב בצמיחת הרווחים הצפויה. על פי ניתוח InvestingPro, העוקב אחר למעלה מ-1,400 מניות אמריקאיות עם מדדים מקיפים, המניה נראית כעת מוערכת ביתר ביחס לאומדן שוויה ההוגן. לחותמי InvestingPro יש גם גישה ליותר מ-20 ProTips נוספים עבור VICR, כולל תובנות על מרג’יני הרווח הגולמי המרשימים של החברה.
נתונים פיננסיים עיקריים
- הכנסות: $197.1 מיליון, עלייה של 37.5% ברצף ו-78.5% בהשוואה שנתית.
- רווח למניה: $1.33, לעומת תחזית של $1.29.
- רווח נקי: $63.3 מיליון.
- מרג’ין גולמי: 68.3%, עלייה של 1,030 נקודות בסיס לעומת הרבעון השני של 2026.
- הכנסות ממוצרים מתקדמים: $138.9 מיליון, עלייה של 47.5% ברצף.
- הכנסות ממוצרי Brick: $58.3 מיליון, עלייה של 18.4% ברצף.
- הכנסות תמלוגים: $66.6 מיליון, עלייה של 119.1% ברצף.
- תזרים מזומנים תפעולי: $69.7 מיליון.
- מזומן ותחליפי מזומן: $513.1 מיליון, עלייה של $59.6 מיליון ברצף.
- צבר הזמנות לשנה: כ-$406 מיליון, אם כי ההנהלה ציינה בהמשך כי הנתון קרוב יותר ל-$400 מיליון.
תוצאות מול תחזיות
השוואה מתואמת של ויקור לא הייתה זמינה, אך על בסיס מדווח החברה היכתה את התחזיות הן ברווח והן בהכנסות. רווח למניה של $1.33 עלה ב-$0.04 על התחזית של $1.29, הפתעה של 3.1%. הכנסות של $197.1 מיליון עברו את האומדן של $183.7 מיליון ב-$13.4 מיליון, או 7.28%.
ההיכה בהכנסות הייתה בולטת יותר מזו ברווח למניה. לרוב זהו סימן חיובי, שכן הוא מעיד על עוצמת ביקוש ולא רק על שליטה בעלויות. הרבעון הציג גם קפיצה ברצף חדה הן במכירות והן ברווח, מה שהופך את התוצאה לבולטת יותר מהיכה צנועה של רבעון אחד.
בהשוואה לביצועים האחרונים, הרבעון סימן האצה ברורה. ההכנסות עלו ב-37.5% לעומת הרבעון השני, והמרג’ין הגולמי התרחב בחדות. שילוב זה מרמז כי ויקור נהנית הן מביקוש חזק יותר והן מתמהיל עסקי נוח יותר.
תגובת השוק
מניית ויקור עלתה ב-2.78% במסחר טרום-פתיחה ל-$195.99 לאחר הדוח, עלייה של $5.31 לעומת הסיום הקודם של $190.68. המהלך מצביע על תגובה בונה מצד המשקיעים, אך לא דרמטית.
המניה נותרת הרחק מעל הקצה התחתון של טווח 52 השבועות שלה, $60.95, אך עדיין מתחת לשיא של $382.65. זה ממקם את המניה בעמדה בינונית-עליונה בתוך הטווח השנתי, ומותיר מקום הן לאופטימיות והן לזהירות.
העלייה בטרום-פתיחה מרמזת כי המשקיעים התמקדו בהיכה את תחזיות הרווח, התרחבות המרג’ין ופרשנות הביקוש החזקה יותר. במקביל, המהלך היה מדוד, מה שעשוי לשקף חשש מהוצאות תפעוליות גבוהות יותר, עלויות משפטיות הקשורות לרישוי, ועובדת כי הכנסות התמלוגים העתידיות עדיין עלולות להיות לא אחידות. הבטא הגבוה של המניה, 2.38, מעיד על תנודתיות משמעותית, אם כי אוחזים לטווח ארוך נהנו מהחזר של 228% בשנה האחרונה.
תחזית והנחיות ההנהלה
ההנהלה ציינה כי הכנסות המוצרים ברבעון הרביעי צפויות לעלות בכ-10% ברצף, כאשר המוצרים המתקדמים צפויים לרשום עלייה דו-ספרתית נוספת. החברה גם קבעה רף מינימלי של $43 מיליון להכנסות תמלוגים ברבעון הרביעי, בהנחה שלא ייחתמו הסכמי רישוי חדשים.
רף זה תואר כשמרני. ההנהלה ציינה כי הכנסות התמלוגים עשויות לעלות על רמה זו אם הסכמים קיימים יניבו תשלומים נוספים או אם ייחתמו רישיונות חדשים.
במבט קדימה, ויקור ציינה כי היא מתכננת להתחיל בפריסת ציוד ראשוני ב-Fab 2 ברבעון השני של 2027. החברה הוסיפה כי Fab 1 צפויה להתקרב לניצולת מלאה של כושר הייצור ב-2027, מה שתומך בצורך בהרחבת כושר הייצור.
ההנהלה ציינה כי Fab 2 ו-Fab 3 יכולות להיות ממומנות מתזרים המזומנים הפנימי, ללא גיוס הון חיצוני. החברה הוסיפה כי תוכנית ההרחבה לטווח ארוך יכולה לתמוך בהגדלת הכושר ביותר מפי 5, אם כי נתון זה תואר כשמרני. אנליסטים צופים צמיחה בהכנסות של 57% לשנת הכספים 2026, המשקפת אמון במסלול ההתרחבות של החברה. למשקיעים המחפשים ניתוח מעמיק יותר, InvestingPro מציע דוח מחקר Pro מקיף על ויקור, המתרגם נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליזציות אינטואיטיביות וניתוח מומחים — זמין עבור מניה זו ולמעלה מ-1,400 מניות אמריקאיות מובילות נוספות.
דברי ההנהלה
סמנכ"ל הכספים Jim Schmidt אמר כי החברה רוצה שהמשקיעים יתייחסו להכנסות התמלוגים כחוזרות ולא כחד-פעמיות. "עדיף, לדעתי, שהקהל והאנליסטים יחשבו על זרם התמלוגים כחוזר כעת ולא כפעילות שאינה חוזרת", אמר.
Schmidt גם נתן נקודת מוצא ברורה לרבעון הרביעי: "אולי עדיף פשוט לחשוב על $43 מיליון שציינתי... כסכום הבסיסי שאנחנו יכולים לסמוך עליו כעת ללא עסקאות חדשות."
המנכ"ל Patrizio Vinciarelli אמר כי החברה מצפה שהביקוש ימשיך לגדול. "נכון לאתמול, צבר ההזמנות קרוב יותר ל-$400 מיליון", אמר, והוסיף כי לקוח מרכזי אחד צופה הכפלת הביקוש מדי שנה במשך מספר שנים.
וינצ’ארלי תיאר גם את תוכנית ההרחבה של החברה כתגובה לביקוש ולמגבלות שטח באתר הנוכחי. "פי 5 הוא מספר שמרני", אמר. "זה יכול להיות יותר מכך כי... לא נהיה מוגבלים על ידי מרפק בשום אחד מהאתרים הללו."
סיכונים ואתגרים
- הוצאות משפטיות גבוהות יותר: ויקור ציינה כי עלויות משפטיות הקשורות להכנסות תמלוגים עלו בחדות ועלולות להישאר גבוהות.
- אי-אחידות בהכנסות הרישוי: ההנהלה ציינה כי הכנסות הרישוי עשויות להגיע באופן לא אחיד ככל שנחתמות עסקאות נוספות.
- ביצוע הרחבת כושר הייצור: על החברה להרחיב את הייצור מבלי לשבש את הפעילות הנוכחית.
- תלות בביקוש לבינה מלאכותית: חלק גדול מהצמיחה קשור להשקעות בתשתיות בינה מלאכותית, שעלולות להיות מחזוריות.
- לחץ תחרותי: ויקור מקדמת את הטכנולוגיה שלה מול מווסתי מתח ומווסתי מתח משולבים, מה שעלול להגביל את כוח התמחור אם מתחרים ישתפרו.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בהכנסות התמלוגים, תוכניות הרחבת כושר הייצור ויתרון הטכנולוגי של החברה באספקת חשמל לבינה מלאכותית.
השאלות התרכזו סביב כמה מהכנסות התמלוגים ברבעון השלישי היו הכנסות פיגורים, האם יש להתייחס לרף התמלוגים של $43 מיליון ברבעון הרביעי כחוזר, וכמה מהר Fab 2 יכולה לתרום להכנסות. ההנהלה ציינה כי יש לראות בהכנסות התמלוגים כחוזרות וכי Fab 2 תתחיל בפריסת ציוד מצטבר ברבעון השני של 2027 ולא בבנייה מלאה בבת אחת.
האנליסטים שאלו גם על טכנולוגיית VPD מהדור השני של החברה ועל האפשרות שהביקוש יתרחב מעבר ללקוח המוביל. ההנהלה ציינה כי הדיונים עדיין בשלבים מוקדמים, אך היא רואה עניין רב מצד חברות היפר-סקייל ויצרני OEM. המנהלים אמרו כי צוואר הבקבוק האמיתי במערכות בינה מלאכותית הוא אספקת חשמל בנקודת העומס, לא ארכיטקטורת אפיק ביניים.
קו שאלות נוסף התמקד בהיקף הרחבת כושר הייצור של החברה. ההנהלה ציינה כי נתון פי 5 הוא שמרני וכי Fab 2 וגם Fab 3 נבחרו כדי להימנע ממגבלות השטח של המתקן הנוכחי. האנליסטים שאלו גם על רישיון ה-VPD הראשון ועל משמעות תנאי הרישוי של מדרגה 2 ומדרגה 3. ההנהלה ציינה כי מדרגות אלו משקפות נספח תמלוגים עולה ככל שתהליך איי. טי. סי. - ITC מתקדם ומועמדים פטנטים נוספים.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









