Primoris Services דיווחה על רווח מתואם לרבעון השלישי שהיכה את תחזיות וול-סטריט, אך ההכנסות הגיעו מעט מתחת לתחזית והמניה צנחה בחדות במסחר לאחר שעות הפעילות. החברה רשמה רווח של $1.20 למניה, גבוה בהרבה מהתחזית האנליסטים של $0.78, בעוד ההכנסות הסתכמו בקצת פחות מ-$2.0 מיליארד לעומת תחזית של $2.02 מיליארד. המניה ירדה 10.9% ל-$70.90 לעומת שער הסגירה הקודם של $79.57, ומתקרבת לקצה התחתון של טווח 52 השבועות שלה, כשהמשקיעים שוקלים את החמצת המכירות הקטנה, ירידת הכנסות האנרגיה המתחדשת לשנה המלאה ותחזית תזרים מזומנים חלשה יותר מול הכאת הרווחים המשמעותית. שווי השוק של החברה עומד כעת על $3.8 מיליארד, והיא נסחרת במכפיל רווח של 27.67.
נקודות מפתח
- Primoris היכתה את תחזיות הרווח בפער ניכר, אך ההכנסות נפלו מעט מתחת לתחזיות.
- החברה ציינה כי הכנסות האנרגיה המתחדשת נפגעו מעיכובים בפרויקטים ומסביבה רגולטורית בעלת תנודתיות גבוהה.
- תחום השירותים הציג ביצועים טובים יותר, כשהרווח הברוטו ממשק החשמל הכפיל את עצמו לעומת השנה הקודמת.
- ההנהלה שמרה על טון בונה לגבי 2027, וציינה כי ההכנסות והמרג’ינים צפויים להשתפר ככל שהבעיות הישנות בתחום האנרגיה המתחדשת ייפתרו.
- המניה ירדה 10.9% לאחר שעות הפעילות, מה שמרמז כי המשקיעים התמקדו יותר בסיכוני הוצאה לפועל מאשר בהכאת הרווח למניה.
ביצועי החברה
Primoris דיווחה כי הכנסות הרבעון השלישי ירדו 10.4% לעומת השנה הקודמת ל-$1.974 מיליארד, בעיקר בשל פעילות חלשה יותר בתחום האנרגיה, ובמיוחד בתחום האנרגיה המתחדשת. מרג’ין הרווח הברוטו של החברה של 8.62% ב-12 החודשים האחרונים משקף לחץ מתמשך בתחום זה, על פי נתוני InvestingPro. הירידה קוזזה חלקית על ידי ייצור גז טבעי חזק יותר, עבודות צנרת ורכישת PayneCrest, שהושלמה במאי.
תחום השירותים היה נקודת אור. ההכנסות שם עלו 4.5% לעומת השנה הקודמת, בסיוע פעילות הגז ומשק החשמל. ההנהלה ציינה כי הרווח הברוטו ממשק החשמל הכפיל את עצמו לעומת השנה הקודמת, גם ללא עבודות שיקום סערה משמעותיות ברבעון, הודות לביצוע טוב יותר של פרויקטים ותמהיל עבודות חזק יותר.
תחום האנרגיה היה לחוץ יותר. ההכנסות ירדו 17.6% לעומת השנה הקודמת, והרווח הברוטו ירד ל-$104.5 מיליון מ-$149.7 מיליון. החברה ציינה כי חמישה מתוך שישה פרויקטי אנרגיה מתחדשת בעייתיים הגיעו להשלמה מכנית, כשהאחרון צפוי להסתיים בשבועות הקרובים.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $1.974 מיליארד, ירידה של 10.4% לעומת השנה הקודמת.
- רווח למניה: $1.20, לעומת תחזית של $0.78.
- רווח ברוטו: $204.7 מיליון, ירידה של $31 מיליון לעומת השנה הקודמת.
- מרג’ין ברוטו: 10.5%, לעומת 10.8% ברבעון הקודם.
- הכנסות תחום השירותים: עלייה של $33 מיליון, או 4.5%, לעומת השנה הקודמת.
- רווח ברוטו של תחום השירותים: $100.2 מיליון, עלייה של $14.2 מיליון לעומת השנה הקודמת.
- מרג’ין ברוטו של תחום השירותים: 13.0% ברבעון, אם כי ההנהלה ציינה כי המרג’ינים לשנה המלאה צפויים להתנרמל לטווח של 10% עד 12%.
- רווח ברוטו של תחום האנרגיה: $104.5 מיליון, ירידה של $45.2 מיליון לעומת השנה הקודמת.
- הוצאות SG&A: $109 מיליון, עלייה של $11.3 מיליון לעומת השנה הקודמת.
- תזרים מזומנים תפעולי: $140.2 מיליון, ירידה מכ-$183 מיליון בשנה הקודמת.
רווחים מול תחזית
Primoris דיווחה על רווח של $1.20 למניה, שהיכה את תחזית הקונצנזוס של $0.78 ב-$0.42 למניה, או 53.85%. ההכנסות הגיעו ל-$2.0 מיליארד, מעט מתחת לתחזית של $2.02 מיליארד, חוסר של כ-$20 מיליון, או 0.99%.
הכאת הרווחים הייתה גדולה, אך החמצת ההכנסות הייתה קטנה. קומבינציה זו מצביעה לעיתים קרובות על שליטה טובה יותר בעלויות או על תמהיל עבודות חזק יותר, ולא על האצה רחבה בביקוש. במקרה זה, הרבעון כלל גם הכנסות נמוכות יותר מאנרגיה מתחדשת, שההנהלה ציינה כי הייתה גורם מעכב מרכזי לאורך 2026.
גודל הכאת הרווח למניה בולט, אך המשקיעים אולי הסתכלו מעבר לרבעון ולעבר התחזית הפיננסית של החברה לשנת 2026 ולעיתוי הפרויקטים המעוכבים. תגובת המניה מרמזת כי השוק ייחס משקל רב יותר לחששות אלו מאשר להכאת הרווח.
תגובת השוק
מניות Primoris ירדו 10.9% ל-$70.90 במסחר לאחר שעות הפעילות, לעומת שער סגירה קודם של $79.57. המהלך דחף את המניה קרוב יותר לתחתית טווח 52 השבועות שלה, שנע בין $62.41 ל-$205.50. הירידה מאריכה תקופה קשה לבעלי המניות, כשהמניה ירדה 57% בשישה החודשים האחרונים. למרות החולשה האחרונה, ניתוח InvestingPro מצביע על כך שהמניה עשויה להיות מוערכת בחסר ברמות הנוכחיות על בסיס הערכת השווי ההוגן שלה — מה שמציב אותה בין החברות ברשימת המניות המוערכות בחסר ביותר.
הירידה מצביעה על תגובת משקיעים זהירה. למרות שהרווחים היכו את התחזיות, השוק נראה כי התמקד בהחמצת ההכנסות הקטנה, בפעילות האנרגיה המתחדשת הרכה ובתחזית תזרים המזומנים החלשה יותר. ירידת המניה מרמזת גם כי המשקיעים נותרים רגישים לסיכון ההוצאה לפועל בתחום האנרגיה של החברה.
לא סופקו נתוני היקף מסחר, ולכן לא ניתן לקבוע האם המהלך התרחש עם פעילות חריגה במיוחד.
תחזית פיננסית וצפי
Primoris צמצמה את הצפי לשנת 2026 וציינה כי התוצאות לשנה המלאה ישקפו עיכובים בהתחלת פרויקטי אנרגיה מתחדשת שנדחו ל-2027. החברה צופה כעת לשנת 2026 רווח למניה של $1.20 עד $1.35, רווח מתואם למניה של $2.10 עד $2.25, EBITDA מתואם של $290 מיליון עד $310 מיליון, תזרים מזומנים תפעולי של כ-$100 מיליון ותזרים מזומנים חופשי קרוב לשבירה.
ההנהלה הוסיפה:
- הכנסות האנרגיה המתחדשת צפויות להסתכם בכ-$1.7 מיליארד ב-2026, לעומת יעד קודם של $2.0 מיליארד.
- מרג’ין הרווח הברוטו של תחום האנרגיה צפוי לנוע בין 6% ל-8% לשנה המלאה.
- מרג’ין הרווח הברוטו של תחום השירותים צפוי להישאר בטווח של 10% עד 12%.
- הוצאות SG&A צפויות להסתכם בקצת יותר מ-6% מההכנסות.
- הוצאות הרבית צפויות לנוע בין $43 מיליון ל-$47 מיליון.
- שיעור המס האפקטיווי צפוי לעמוד על כ-33%.
בהסתכלות קדימה לשנת 2027, Primoris ציינה כי היא צופה צמיחה דו-ספרתית בהכנסות ומרג’ינים חזקים יותר. תחזית אופטימית זו מנוגדת לירידה של 4% בהכנסות הצפויה ל-2026, ומגיעה כשהמניה מציגה תנודתיות גבוהה עם בטא של 1.43. לתובנות מעמיקות יותר על סיכויי ההיפרעות של החברה, משקיעים יכולים לגשת לדוח מחקר Pro מקיף, אחד מתוך יותר מ-1,400 דוחות זמינים למניות אמריקאיות, המתרגם נתונים מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה. ההנהלה הצביעה על מספר גורמים מניעים:
- הזמנות אנרגיה מתחדשת של כ-$800 מיליון ברבעון הרביעי של 2026, כשהרבעון הראשון של 2027 צפוי להיות בערך כפול מכך.
- הכנסות ייצור גז טבעי מעל $1 מיליארד ב-2027, לעומת יותר מ-$650 מיליון הצפויים ב-2026.
- הכנסות PayneCrest מעל $500 מיליון ב-2027.
- הכנסות הצנרת גבוהות מעט יותר ב-2027, עם צמיחה משמעותית יותר הצפויה ב-2028.
החברה ציינה גם כי יחס החוב נטו ל-EBITDA ב-12 החודשים האחרונים עמד על 1.8 בסוף הרבעון, וצפוי להישאר יציב לכמה רבעונות לפני שיתחיל לרדת ב-2027.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Koti Vadlamudi אמר כי הפעילות הבסיסית של החברה נותרת חזקה למרות הגרר מתחום האנרגיה המתחדשת. "למרות שהתוצאות שלנו מתחילת השנה הושפעו ממספר קטן של פרויקטי אנרגיה מתחדשת בעייתיים, היסודות הבסיסיים של העסק נותרים חזקים," אמר.
הוא הוסיף כי החברה בונה לקראת היפרעות בשנה הבאה. "ככל שאתגרים ישנים אלו ייפתרו, אנו מצפים שעוצמת הצבר שלנו, בשילוב עם הזדמנויות שנפתחו ועתידיות, תתמוך בשיפור הביצוע התפעולי והפיננסי בהמשך," אמר Vadlamudi.
על הצפי לטווח הארוך, הוסיף: "היסודות לטווח הארוך התומכים בפיתוח סולארי בקנה מידה שירותי נותרים איתנים, ואנו מניחים את הבסיס לחזרה לצמיחה רווחית ב-2027."
סמנכ"ל הכספים Ken Dodgen אמר כי החברה צופה שתזרים המזומנים יתאושש בשנה הבאה. הוא ציין כי Primoris צופה תזרים מזומנים תפעולי של כ-$100 מיליון ב-2026 ו"תזרים מזומנים חופשי קרוב לשבירה", אך רואה חזרה לרמות מנורמלות ב-2027.
סיכונים ואתגרים
- עיכובים בפרויקטי אנרגיה מתחדשת: החברה ציינה כי שיבושים רגולטוריים, בעיות רישוי ובעיות חיבור לרשת דחפו חלק מהפרויקטים ל-2027.
- תזרים מזומנים חלש: תזרים המזומנים התפעולי צפוי להיות נמוך בהרבה מתקופות קודמות, ותזרים המזומנים החופשי צפוי להיות קרוב לשבירה.
- לחץ על מרג’ין בתחום האנרגיה: מרג’ין הרווח הברוטו של תחום האנרגיה לשנה המלאה צפוי להישאר מתחת לרמות הרגילות בשל פרויקטי האנרגיה המתחדשת הבעייתיים.
- חוב גבוה יותר ועלויות אינטגרציה: רכישת PayneCrest הגדילה את החוב והוסיפה לחץ על הוצאות SG&A.
- אילוצי כוח אדם: ההנהלה ציינה כי זמינות כוח העבודה מהווה מגבלה בחלק מהשווקים, כולל משק החשמל ו-PayneCrest.
- חולשה בתחום התקשורת: החברה צופה כי הכנסות התקשורת יהיו רכות יותר ברבעון הרביעי בשל עיכובי BEAD ואיחוד לקוחות.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בצפי הצמיחה של החברה לשנת 2027, בהזמנות האנרגיה המתחדשת ובקצב ההיפרעות בתחום האנרגיה. השאלות התרכזו סביב השאלה האם Primoris יכולה לספק צמיחה דו-ספרתית בהכנסות בשנה הבאה וכמה מעבודות האנרגיה המתחדשת המעוכבות יעברו ל-2027.
ההנהלה אמרה כי לעסק האנרגיה המתחדשת עדיין יש יחסי סגירה חזקים וכי הבעיה העיקרית היא עיתוי, לא ביטולים. הבכירים אמרו כי הזמנות האנרגיה המתחדשת ברבעון הרביעי עשויות להגיע לכ-$800 מיליון, כשהרבעון הראשון של 2027 עשוי להיות כפול מכך.
האנליסטים שאלו גם על צמיחת הצבר המהירה של PayneCrest, שעלתה לכמעט $600 מיליון מכ-$260 מיליון בעת הרכישה. Primoris ציינה כי הצמיחה קשורה לייצור תעשייתי ולביקוש ממרכזי נתונים, כשזמינות כוח העבודה היא האילוץ העיקרי.
נושא נוסף שעלה היה תחום השירותים. ההנהלה אמרה כי מרג’ין הרווח הברוטו של 13% ברבעון היה חזק אך עונתי, וכי המרג’ינים לשנה המלאה צפויים להישאר בטווח של 10% עד 12%. האנליסטים גם ביקשו פרטים על עסקי הצנרת, שם Primoris ציינה כי פרויקט בשווי $250 מיליון צפוי להתחיל בנייה בסוף 2027 או תחילת 2028, עם הזדמנות נוספת בשווי $150 מיליון הצפויה להיסגר בתקופה קרובה.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









