L.B. Foster Co. פרסמה את תוצאות הרבעון השלישי של 2026: הרווח התאים לתחזיות וול-סטריט, בעוד ההכנסות עקפו את הציפיות בפער ניכר. המניה סיימה את מושב הבורסה ללא שינוי משמעותי. ספקית מוצרי הרכבות והתשתיות דיווחה על רווח מתואם של $0.64 למניה, בהתאם לאומדני האנליסטים, על הכנסות של $167.99 מיליון — מעל לתחזית של $148.14 מיליון. המניה נסגרה על $36.46, ירידה של 0.6% ביום, ולא הראתה שינוי במסחר לאחר שעות הפעילות.
נקודות מפתח
- ההכנסות עלו ב-21.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בזכות ביקוש חזק בשני הפלחים העיקריים של L.B. Foster.
- ה-EBITDA המתואם עלה ב-15.1% ל-$13.1 מיליון, תוך שיפור במינוף התפעולי למרות ירידה במרג’ין הגולמי.
- החברה ייצרה $23.6 מיליון בתזרים מזומנים תפעולי וקיצצה את החוב בצורה חדה במהלך הרבעון.
- ההנהלה העלתה את התחזית הפיננסית לשנה המלאה למכירות ולתזרים מזומנים חופשי, ומצביעה על סיום חזק יותר ל-2026.
- תגובת המניה הייתה מתונה, ככל הנראה משום שה-EPS רק עמד בציפיות, גם אם ההכנסות עקפו את האומדנים.
ביצועי החברה
L.B. Foster סיפקה רבעון חזק ברוב המדדים התפעוליים. המכירות נטו טיפסו ל-$168.0 מיליון לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בזכות צמיחה בפלח Rail, Technologies and Services ובפלח Infrastructure Solutions. החברה ציינה כי הביקוש נשאר בריא בשוקי הקצה שלה, עם פעילות הצעות מחיר חזקה וצנרת פרויקטים מוצקה. המאזן של החברה תומך בצמיחה זו, כאשר יחס שוטף של 2.0 מצביע על נזילות מוצקה ויחס חוב להון עצמי של 0.4 בלבד משקף מינוף שמרני.
עסקי הרכבות היוו את התורם הגדול יותר, עם מכירות של $102.9 מיליון, או 61% מהכנסות החברה. Infrastructure Solutions ייצרה $65.1 מיליון, או 39% מהמכירות. שני הפלחים פעלו בניצולת כושר גבוהה, מה שסייע לחברה לספוג את הביקוש ולתמוך בצמיחת הרווחים.
בתשעת החודשים הראשונים של 2026, המכירות עלו ב-12.7% ל-$427.7 מיליון, ה-EBITDA המתואם עלה ב-17.6% ל-$29.9 מיליון, ותזרים המזומנים התפעולי הגיע ל-$31.0 מיליון. ההנהלה ציינה כי החברה נהנית מביצוע משופר, ניהול הון חוזר טוב יותר ורקע ביקוש חיובי.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $167.99 מיליון, עלייה של 21.5% לעומת אשתקד.
- EPS מתואם: $0.64, פלט לעומת התחזית.
- EBITDA מתואם: $13.1 מיליון, עלייה של 15.1% לעומת אשתקד.
- רווח גולמי: עלייה של $3.4 מיליון לעומת אשתקד.
- מרג’ין גולמי: 20.5%, ירידה של 200 נקודות בסיס לעומת אשתקד.
- הוצאות SG&A: $23.7 מיליון, עלייה של 7.5% לעומת אשתקד.
- SG&A כאחוז מהמכירות: 14.1%, ירידה של 190 נקודות בסיס.
- תזרים מזומנים תפעולי: $23.6 מיליון ברבעון.
- חוב נטו: $21.4 מיליון בסוף הרבעון, ירידה של $20.8 מיליון לעומת הרבעון השני.
- יחס מינוף גולמי: 0.6x, לעומת 1.6x אשתקד.
תוצאות מול תחזית
L.B. Foster עמדה בדיוק בציפיות הרווח, עם EPS מתואם של $0.64 לעומת תחזית של $0.64. לא נרשמה הפתעה בשורת הרווח.
ההכנסות, לעומת זאת, עקפו את הציפיות בפער ניכר. מכירות של $167.99 מיליון היכו את האומדן של $148.14 מיליון ב-$19.85 מיליון, או 13.4%. מדובר בעקיפה משמעותית בשורה העליונה, המרמזת על ביקוש חזק יותר או ביצוע טוב יותר ממה שהאנליסטים צפו.
הרבעון נראה חזק יותר ממה שתוצאת EPS סתמית עשויה להצביע עליה. צמיחת ההכנסות הייתה רחבה, ה-EBITDA המתואם השתפר, והחברה העלתה את תחזיתה לשנה המלאה. במקביל, המרג’ין הגולמי התכווץ, מה שעשוי להגביל את ההתלהבות בקרב משקיעים המתמקדים באיכות הרווחיות.
תגובת השוק
המניה סיימה את מושב הבורסה הרגיל על $36.46, ירידה של 0.6% מהסגירה הקודמת. המסחר לאחר שעות הפעילות לא הראה תנועה נוספת, והמניה נשארה פלט על $36.46. המחיר הנוכחי ממוקם ממש מעל לאומדן השווי ההוגן של InvestingPro העומד על $36.03, מה שמרמז שהמניה מתומחרת באופן הוגן ברמות הנוכחיות. עם יחס P/E של 34.67, החברה נסחרת בפרמיה לעומת רבים מעמיתיה התעשייתיים, מה שעשוי להסביר את תגובת המשקיעים הזהירה למרות עקיפת ההכנסות.
התגובה המתונה מרמזת שהמשקיעים לא הופתעו מהרבעון, אפילו עם עקיפת ההכנסות. המניה נמצאת הרבה מעל לשפל של 52 שבועות שעמד על $25.66 ומתחת לשיא של $45.81, ממוקמת בערך 52% מעל לשפל וכ-20% מתחת לשיא. מתחילת השנה, המניה עלתה ב-35%, המשקף מומנטום חזק למרות הקונסולידציה האחרונה. לחותמי InvestingPro יש גישה ל-8 ProTips נוספים עבור FSTR, כולל תובנות על כפולות רווח ותשואה לבעלי המניות, בנוסף לציוני בריאות פיננסית מקיפים המדרגים כיום את החברה כ"טובה" בסך הכל.
היעדר תנועה חזקה יותר עשוי לשקף את העובדה שה-EPS רק עמד בציפיות, בעוד המרג’ין הגולמי ירד. המשקיעים עשויים גם לשקול את הרבעון הרביעי העונתי האיטי יותר מול הביצועים החזקים של החברה מתחילת השנה.
תחזית פיננסית והנחיות
L.B. Foster העלתה את תחזיתה הפיננסית לשנת 2026 המלאה. החברה צופה כעת:
- מכירות נטו של $570 מיליון עד $590 מיליון, עם נקודת אמצע של $580 מיליון.
- EBITDA מתואם של $42 מיליון עד $45 מיליון, עם נקודת אמצע של $43.5 מיליון.
- תזרים מזומנים חופשי של $20 מיליון עד $28 מיליון, עם נקודת אמצע של $24 מיליון.
ההנהלה ציינה כי הרבעון הרביעי הוא בדרך כלל איטי יותר לעסקים הקשורים לבנייה, אך היא מצפה שהצבר הבריא ופעילות ההצעות החזקה יתמכו בתוצאות. החברה גם ציינה שהיא מצפה לפרופיל מרג’ין חזק יותר ברבעון הרביעי, בסיוע מינוף תפעולי ופעילות ב-Protective Coatings.
צעד אסטרטגי מרכזי התרחש בסוף הרבעון: L.B. Foster השלימה את רכישת Dulworth Enterprises ב-28.10. העסק צפוי להוסיף כ-$18 מיליון בהכנסות שנתיות ו-$6.5 מיליון עד $7.5 מיליון ב-EBITDA לאחר אינטגרציה. ההנהלה ציינה כי העסקה היא בעיקרה התרחבות גיאוגרפית ואסטרטגית ולא עסקה התלויה בסינרגיות גדולות.
דברי ההנהלה
המנכ"ל ג’ון קאסל אמר כי הרבעון שיקף עוצמה רחבה בכל הפעילות. "סיפקנו רבעון חזק נוסף, שבולט בצמיחת מכירות של $29.7 מיליון, או 21.5%, המשקפת צמיחה חזקה בשני הפלחים," אמר. "ה-EBITDA המתואם של הרבעון השלישי עלה ל-$13.1 מיליון, עלייה של 15.1%, בזכות צמיחת המכירות והתמקדות מתמשכת ברווחיות."
קאסל גם הצביע על ההתקדמות במאזן החברה. "במהלך הרבעון, ייצרנו $23.6 מיליון בתזרים מזומנים, מה שאיפשר לנו להמשיך ולהפחית את החוב שלנו ל-$28.7 מיליון, הרמה הנמוכה ביותר ביותר מעשור," אמר.
על הרכישה, אמר כי החברה מעריכה את ההתאמה של Dulworth לא פחות מתרומתה הפיננסית. "אנחנו לא ממש מסתמכים על הרבה סינרגיות כדי לגרום לזה לעבוד. זה ממש בחצר האחורית שלנו. זה הגיוני למה שאנחנו עושים," אמר קאסל.
סיכונים ואתגרים
- לחץ על המרג’ין הגולמי: הירידה של 200 נקודות בסיס מראה שתמהיל המוצרים עדיין יכול להכביד על הרווחיות.
- עונתיות: ההנהלה ציינה כי הרבעון הרביעי הוא בדרך כלל איטי יותר לפעילות הבנייה.
- ירידה בצבר: הצבר ירד ב-5.1% לעומת אשתקד, אף שהוא נשאר בריא.
- סיכון אינטגרציה: אינטגרציית Dulworth תימשך 12 עד 18 חודשים, מה שעלול להסיח את דעת ההנהלה.
- תזמון פרויקטים: חלקים מהעסק, בעיקר Global Friction Management, עלולים להיות לא אחידים מרבעון לרבעון.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בשלושה נושאים עיקריים: צמיחה ב-Global Friction Management, רכישת Dulworth ותחזית המרג’ין של החברה.
שאלה אחת התמקדה בשאלה האם ל-L.B. Foster עדיין יש מקום לצמוח ב-Global Friction Management. קאסל אמר שההזדמנות הגדולה ביותר אינה בחשבונות הצפון אמריקאיים הקיימים אלא בהתרחבות למערב אירופה, שם תוצאות ראשוניות מתחילות להתגלות.
שאלה נוספת עסקה בתרומה הצפויה של Dulworth. ההנהלה אמרה כי העסקה עוסקת בעיקר בהתאמה אסטרטגית, התרחבות גיאוגרפית ויכולת מוצר, כאשר הסינרגיות קשורות בעיקר לעלויות ויעילות.
האנליסטים גם שאלו על תחזית המרג’ין של הרבעון הרביעי לאחר שההנהלה העלתה את תחזית המכירות וצמצמה את תחזית ה-EBITDA. קאסל אמר שהשיפור במרג’ין צפוי להגיע ממינוף תפעולי, צבר חזק, פעילות הצעות בריאה ועוצמה ב-Protective Coatings.
שאלה אחרונה התמקדה בבטון יצוק מראש וחשיפה למרכזי נתונים. קאסל אמר כי החברה רואה צמיחה חזקה בבניינים יצוקים מראש מסורתיים וכי מכירות מרכזי הנתונים מהוות פחות מ-2% מסך הכנסות החברה, מה שמפחית את סיכון הריכוז. למשקיעים המחפשים ניתוח מעמיק יותר, FSTR נמצאת בין יותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research המקיפים של InvestingPro, הממירים נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליזציות אינטואיטיביות וניתוח מומחים.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









