INOX India דיווחה על רבעון שני חזק לשנת הכספים 2027, עם הכנסות כוללות שעלו ב-26.6% בהשוואה שנתית ל-467 קרור רופי הודי, EBITDA שצמח ב-10.8% ל-100 קרור רופי, ורווח לאחר מס שטיפס ב-7.8% ל-66 קרור רופי. החברה מסרה כי צבר ההזמנות שלה הגיע לשיא של 2,268 קרור רופי נכון ל-30.09, כאשר כ-72% מגיעים מלקוחות בחו"ל. המניה עלתה ב-1.33% ל-$1,892.7, לעומת סגירה קודמת של $1,867.9, ונותרת מתחת לשיא של 52 שבועות של $2,339.5.
נקודות מפתח
- INOX India דיווחה כי ההכנסות הכוללות ברבעון השני עלו ב-26.6% בהשוואה שנתית, בזכות ביצוע חזק בתחומי גז תעשייתי, LNG וציוד קריוגני.
- EBITDA לחצי השנה הראשון הגיע ל-189 קרור רופי — הגבוה ביותר בתולדות החברה — בעוד שמרווח ה-EBITDA לחצי השנה עמד על 22.3%, בתוך טווח היעד השנתי של ההנהלה שבין 21% ל-24%.
- צבר ההזמנות שבר שיא של 2,268 קרור רופי, כאשר הזמנות מסקטור החלל לבדן מהוות כ-1,100 קרור רופי.
- ההנהלה ציינה כי לחץ המרווחים ברבעון השני היה זמני וקשור לעלויות משלוח, תמחור אסטרטגי ותמהיל מוצרים.
- החברה הדגישה תחומי צמיחה חדשים, ובהם תעשיית החלל, מוליכים למחצה, חביות משקאות, תשתיות LNG וטיהור מים.
ביצועי החברה
INOX India דיווחה על תוצאות חזקות ברבעון השני ובחצי השנה הראשון של שנת הכספים 2027, המשקפות ביקוש גבוה למערכות קריוגניות וציוד נלווה. צמיחת ההכנסות עלתה על צמיחת הרווח ברבעון, מה שמצביע על לחץ מסוים על המרווחים, אך המגמה הכוללת נותרת חיובית. החברה תיארה את חצי השנה הראשון כחצי שנה שיא, עם הכנסות כוללות של 849 קרור רופי ו-EBITDA של 189 קרור רופי.
החברה הציגה גם עוצמה בצבר ההזמנות שלה. ההנהלה ציינה כי הצבר הוא הגבוה ביותר בתולדות החברה, וכי הזמנות ייצוא והזמנות EXW מהוות חלק גדול מהספר. הנוכחות הגלובלית של החברה נותרת משמעותית, כאשר 60% מהעסקים מגיעים משווקי ייצוא.
בשווקים המרכזיים שלה, INOX India ציינה כי הביקוש נותר בריא בגז תעשייתי, LNG, תעשיית החלל ויישומים מדעיים. החברה גם הצביעה על התקדמות ראשונית בתחומים חדשים יותר, כגון תשתיות לייצור מוליכים למחצה וקירור מרכזי נתונים.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות כוללות: 467 קרור רופי ברבעון השני של שנת הכספים 2027, עלייה של 26.6% בהשוואה שנתית.
- EBITDA: 100 קרור רופי, עלייה של 10.8% בהשוואה שנתית.
- מרווח EBITDA: 21.3% ברבעון השני, נמוך מהשנה הקודמת בשל עלויות משלוח ופעולות תמחור.
- רווח לאחר מס: 66 קרור רופי, עלייה של 7.8% בהשוואה שנתית.
- מרווח רווח לאחר מס: 14.2% ברבעון השני.
- הכנסות כוללות לחצי שנה: 849 קרור רופי — ביצוע שיא לחצי שנה.
- EBITDA לחצי שנה: 189 קרור רופי — ה-EBITDA הגבוה ביותר לחצי שנה בתולדות החברה.
- מרווח EBITDA לחצי שנה: 22.3%, בתוך טווח התחזית הפיננסית של החברה שבין 21% ל-24%.
- צבר הזמנות: 2,268 קרור רופי נכון ל-30.09 — הרמה הגבוהה ביותר שדווחה אי פעם.
- מזומן נטו: 384 קרור רופי, כאשר החברה נותרת ללא חוב.
תוצאות מול תחזיות
לא סופקה תחזית רווח למניה או הכנסות בחומרים שפורסמו, ולכן לא ניתן לבצע השוואה ישירה של היכה או פספוס. עם זאת, הנתונים התפעוליים מצביעים על רבעון מוצק. צמיחת הכנסות של 26.6% וצמיחת EBITDA של 10.8% מעידות על ביקוש בריא, אף שהמרווחים חוו לחץ מסוים.
הרבעון לא היה סיפור מרווחים טהור. מרווח ה-EBITDA ירד ל-21.3% מרמה גבוהה יותר בשנה הקודמת, בעוד ההנהלה ציינה כי מרווח חצי השנה של 22.3% נותר בתוך הטווח הצפוי. זה מצביע על כך שהרבעון היה ראוי אך לא יוצא דופן מבחינת רווחיות, אך עדיין עקבי עם מגמת הצמיחה היציבה של החברה.
תגובת השוק
המניה עלתה ב-1.33% ל-$1,892.7 מ-$1,867.9, עלייה של כ-$24.8 למניה. המהלך היה מתון, מה שמצביע על כך שהמשקיעים ראו בדוח חיובי אך לא מפתיע. המניות עדיין נמצאות כ-17.0% מתחת לשיא של 52 שבועות של $2,339.5, בעוד הן נסחרות כ-77.3% מעל לשפל של 52 שבועות של $1,068.2.
בהיעדר נתוני מחזור תוך-יומי, לא ניתן לקבוע אם המהלך שיקף מסחר חריג. על בסיס תנועת המחיר הזמינה, השוק נראה כי הגיב באופטימיות זהירה ולא בתיסוף חד. המניה השיאה תשואות חזקות של למעלה מ-67% בשנה האחרונה, אם כי היא ירדה כ-8% בחודש האחרון. על פי ניתוח InvestingPro, INOX India נסחרת כעת מעל שוויה ההוגן, מה שמצביע על כך שהשוק כבר תמחר חלק גדול מסיפור הצמיחה. משקיעים יכולים לגשת למדדי שווי מפורטים ולראות היכן INOI מדורגת ברשימת המניות המוערכות ביתר.
תחזית פיננסית והנחיות
ההנהלה ציינה כי היא מצפה שמרווחי ה-EBITDA יישארו בטווח של 21% עד 24% לכל השנה, בתמיכת היפרעות בעלויות המשלוח ותמהיל עשיר יותר של פרויקטים מורכבים. החברה גם ציינה כי היא צופה צמיחה מינימלית של 18% עד 20% קדימה, עם התרחבות מהירה יותר אפשרית אם הזדמנויות גדולות יותר יתממשו.
החברה הצביעה על מספר מנועי צמיחה מרכזיים:
- עבודה בסקטור החלל, כולל הזמנה גדולה מתעשיית החלל האמריקאית בשווי של כ-1,000 קרור רופי.
- הזמנות פוטנציאליות מ-ISRO, כולל מכרז לכרית שיגור שלישית הצפוי בחודשים הקרובים.
- צמיחה בתשתיות LNG, כולל מסופים, מערכות תדלוק וציוד הובלה.
- הרחבה בחביות משקאות, שם לחברה הסכם אספקה גלובלי לשלוש שנים.
- הזדמנויות בשלב מוקדם בייצור מוליכים למחצה, מרכזי נתונים וטיהור מים.
ההנהלה גם ציינה כי לחברה אין מגבלת ייצוב. היא נותרת ללא חוב, עם מזומן נטו של 384 קרור רופי, ויש לה מספיק שטח ייצור וכושר מתוכנן לתמוך בצמיחה.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Deepak Acharya אמר כי צבר ההזמנות של החברה "חצה 2,200 קרור רופי, וסימן את הרמה הגבוהה ביותר בתולדות החברה", והוסיף כי הזמנות מסקטור החלל מהוות כ-1,100 קרור רופי. הדברים מדגישים עד כמה עבודת החלל והתעופה הפכה מרכזית לסיפור הצמיחה של החברה.
בנוגע למרווחים, Acharya אמר כי "הירידה הקטנה במרווחים היא תמהיל של משלוח ותמחור אסטרטגי, ואינה מבנית." הוא הוסיף כי מרווח ה-EBITDA לחצי השנה של 22.3% היה בתוך הטווח הצפוי, והצביע על המאזן נטול החוב ומצב המזומנים נטו של החברה כמקור יציבות.
הוא גם הדגיש את מעמדה הנישתי של החברה בצילינדרים נוזליים, ואמר כי INOX India היא "כיום השחקנית היחידה עם יכולות ייצור צילינדרים נוזליים" בהודו. מעמד ייחודי זה עשוי לסייע בשמירה על כוח תמחור ויחסי לקוחות לאורך זמן.
סיכונים ואתגרים
- לחץ על המרווחים: עלויות משלוח, החלטות תמחור ותמהיל מוצרים עלולים להפחית את הרווחיות בכל רבעון נתון.
- ריכוז לקוחות: חלק גדול מצבר החלל מגיע מלקוח אחד, מה שמגדיל את סיכון הביצוע.
- עיתוי פרויקטים: הזמנות גדולות הן לא סדירות ועלולות להתעכב בין רבעונות או שנות כספים.
- חשיפת שרשרת האספקה: מתחים גיאופוליטיים עלולים להשפיע על לוגיסטיקה, משלוחים ולוחות זמנים לאספקה.
- מחסור בכוח עבודה מיומן: החברה ציינה כי רתכים ומייצרים מיומנים קשים למצוא, במיוחד לפרויקטים מורכבים.
- סיכון שווי: הנסחרת בכפולות גבוהות על רווחים, EBITDA והכנסות, המניה משאירה מרחב מוגבל לתקלות ביצוע, על פי ניתוח InvestingPro.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות במרווחים, בעסקי החלל ובתחומי הצמיחה החדשים של החברה. שאלה מרכזית אחת הייתה האם ירידת המרווחים ברבעון השני מסמנת נורמה חדשה. ההנהלה ציינה כי לא, וכי הלחץ נבע מעלויות משלוח ותמחור אסטרטגי.
נושא מרכזי נוסף היה הזמנת החלל הגדולה מארה"ב. ההנהלה ציינה כי כ-10% עד 15% מהפרויקט יבוצעו בשנת הכספים 2027, כאשר רוב היתרה בשנת הכספים 2028. בכירים גם ציינו כי ישנם שלושה עד ארבעה פרויקטים נוספים בצנרת עם אותו לקוח.
שאלות נוספות עסקו ב-ISRO, מסופי LNG, חביות משקאות ומוליכים למחצה. ההנהלה ציינה כי החברה מוסמכת טכנית לחלק מעבודות ISRO, חיובית לגבי הצעות מסופי LNG, ומצפה שעסקי חביות המשקאות יגיעו ליעד הניצולת עד סוף השנה. בנוגע למוליכים למחצה, החברה ציינה כי כבר החלה עבודה בפרויקט Dholera של Tata Electronics ורואה הזדמנות גדולה בגוג’ראט.
האנליסטים גם שאלו על שותפות טיהור המים Wayout ואב הטיפוס לקירור מרכזי נתונים של החברה. ההנהלה ציינה כי המיקרו-מפעל הראשון נמצא בייצור ב-Savli וכי הרעיון של מרכז הנתונים אמור להסתיים תוך שישה עד שמונה חודשים.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









