UL Solutions דיווחה על רווח גבוה מהצפוי ברבעון השלישי של 2026, עם הכנסות של $823 מיליון. הרווח המדולל המתואם למניה עמד על $0.62, לעומת תחזית האנליסטים של $0.45. ההפתעה החיובית של 37.8% ברווח למניה תמכה בעלייה במניה במסחר טרום-פתיחה, שהגיעה ל-$76.93, עלייה של 3.5% לעומת סיום המסחר הקודם של $74.31. החברה ציינה כי צמיחת ההכנסות האורגנית האיצה ל-7.0% – הקצב המהיר ביותר בשישה רבעונות – בעוד מרג’ין ה-EBITDA המתואם הגיע לשיא רבעוני של 28.6%.
נקודות מפתח
- הרווח המדולל המתואם למניה של $0.62 היכה את התחזית של $0.45 ב-$0.17 למניה.
- ההכנסות עלו ב-5.1% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-$823 מיליון, עם צמיחה אורגנית של 7.0%.
- ה-EBITDA המתואם הגיע לשיא של $235 מיליון, עלייה של 8.3% משנה לשנה.
- מרג’ין ה-EBITDA המתואם התרחב ב-90 נקודות בסיס ל-28.6%, גם הוא שיא.
- החברה העלתה את תחזית הצמיחה האורגנית בהכנסות לשנת 2026 המלאה לכ-6.5%.
- המניה עלתה במסחר טרום-פתיחה בעקבות הדוח, המשקף תגובה חיובית של המשקיעים.
ביצועי החברה
UL Solutions ציינה כי הרבעון שיקף ביקוש רחב-בסיס בפעילויות הבדיקה, הביקורת וההסמכה שלה. ההנהלה תיארה את התקופה כאחת של האצת צמיחה ורווחיות שיא, הנתמכת בבדיקות הסמכה חזקות יותר, תמחור משופר ורווחי פריון.
מגזר התעשייה של החברה נותר מנוע הצמיחה הגדול ביותר. הכנסות התעשייה טיפסו ב-8.2% ל-$410 מיליון, עם צמיחה אורגנית של 8.4%. הכנסות הצרכנות עלו ב-5.9% ל-$360 מיליון, בסיוע ביקוש בטכנולוגיה צרכנית ובדיקות קמעונאיות. הכנסות תוכנת הסיכון והציות ירדו ב-17.2% ל-$53 מיליון, בעיקר בשל פילוג עסק תוכנת ה-EHS מוקדם יותר השנה.
UL Solutions הצביעה גם על ביקוש גובר הקשור לתשתיות AI ומרכזי נתונים. החברה השיקה שלושה תוכניות הסמכה חדשות במהלך הרבעון לתחומי הפצת חשמל, המרת חשמל וקירור נוזלי – תחומים שהולכים ומתחזקים ככל שלקוחות בונים מרכזי נתונים מהדור הבא.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $823 מיליון, עלייה של 5.1% משנה לשנה.
- צמיחה אורגנית בהכנסות: 7.0%, הגבוהה ביותר בשישה רבעונות.
- EBITDA מתואם: $235 מיליון, עלייה של 8.3% משנה לשנה.
- מרג’ין EBITDA מתואם: 28.6%, עלייה של 90 נקודות בסיס.
- רווח נקי: $117 מיליון, עלייה של 10.4% משנה לשנה.
- רווח מדולל למניה: $0.53, לעומת $0.49 שנה קודם לכן.
- רווח נקי מתואם: $135 מיליון, עלייה של 13.4% משנה לשנה.
- רווח מדולל מתואם למניה: $0.62, עלייה של 10.7% משנה לשנה.
- תזרים מזומנים תפעולי ב-12 החודשים האחרונים: $738 מיליון, עלייה של 25.9% משנה לשנה.
- תזרים מזומנים חופשי ב-12 החודשים האחרונים: $481 מיליון, עלייה של 23.7% משנה לשנה.
- מרג’ין רווח גולמי: 50.4% ב-12 החודשים האחרונים, המשקף כוח תמחור חזק.
- תשואה על נכסים: 17.5%, המעידה על פריסת הון יעילה.
- ציון הבריאות הפיננסית: דורג "מצוין" על ידי InvestingPro, עם ציונים גבוהים במיוחד ברווחיות.
רווח מול תחזית
UL Solutions רשמה רווח מדולל מתואם למניה של $0.62, לעומת תחזית האנליסטים של $0.45. מדובר בהכאת התחזית ב-$0.17 למניה, או 37.8%.
החברה לא סיפקה תחזית הכנסות בנתונים שנמסרו, ולכן לא ניתן להשוות את ההכנסות ישירות לאומדני וול-סטריט. עם זאת, ההכנסות המדווחות של $823 מיליון וצמיחה אורגנית של 7.0% מרמזות שהחברה הציגה גם תוצאות חזקות בשורת ההכנסות.
גודל הכאת הרווח בולט לעין. לא מדובר בהפרש שולי מעל הציפיות, אלא בביצוע עדיף ברור שהגיע לצד מרג’ינים שיא ותחזית פיננסית שנתית משופרת. קומבינציה כזו חשובה בדרך כלל למשקיעים יותר מהכאת רווח למניה בודדת.
תגובת השוק
מניית UL Solutions עלתה במסחר טרום-פתיחה ל-$76.93, עלייה של $1.79 או 2.38% לעומת הסיום הקודם. לעומת הסיום הקודם של $74.31, מדובר בעלייה של כ-3.5%.
המניה עדיין נמצאת מתחת לשיא 52 השבועות של $107.54, אך גבוה בהרבה מהשפל של 52 השבועות של $63.17. כך ממוקמת המניה בחלק העליון של הטווח השנתי שלה, אם כי עדיין רחוקה משיא השנה שעברה.
התנועה המוקדמת מרמזת שהמשקיעים התמקדו בהכאת הרווח, התרחבות המרג’ין והתחזית המשופרת. לא סופקו נתוני היקף מסחר, ולכן לא ניתן לקבוע אם התנועה התרחשה עם פעילות חריגה.
תחזית פיננסית והנחיות
UL Solutions העלתה את תחזית הצמיחה האורגנית בהכנסות לשנת 2026 המלאה במטבע קבוע לכ-6.5%, הכוללת כ-70 נקודות בסיס של גרירה על ההכנסות מיציאות עסקיות הקשורות לתוכנית הארגון מחדש שלה. ההנהלה ציינה כי התחזית המעודכנת משקפת ביצוע חזק לאורך תשעת החודשים הראשונים של השנה.
החברה צופה גם שמרג’ין ה-EBITDA המתואם לשנה המלאה ישתפר לכ-27.0%. לדבריה, זה אמור לשקף כ-200 נקודות בסיס של התרחבות מרג’ין בסיסית, שתקוזז חלקית בכ-90 נקודות בסיס של עלויות עסקה מצטברות לעומת 2025.
נקודות תחזית פיננסית נוספות כוללות:
- תרומת הכנסות מרכישת E&E של כ-$50 מיליון ברבעון הרביעי.
- עלויות עסקה ואינטגרציה לשנה המלאה של כ-$37 מיליון עד $40 מיליון.
- שיעור מס אפקטיבי של כ-26%.
- הוצאות הון של כ-8.5% מההכנסות.
ההנהלה ציינה כי היא צופה שרכישת E&E תתמוך הן בצמיחה והן בהתרחבות המרג’ין לאורך זמן, כאשר אינטגרציית המשרד האחורי תושלם ברובה עד סוף 2027 ורוב הסינרגיות בשיווק ובמעבדות יתממשו עד סוף 2028.
דברי ההנהלה
המנכ"לית ג’ני סקנלון אמרה כי הרבעון הדגים "צמיחה רחבת-בסיס ומומנטום תפעולי מתמשך בכל הפעילות", והוסיפה כי צמיחת ההכנסות האורגנית האיצה ל-7%, הרמה הגבוהה ביותר בשישה רבעונות.
היא ציינה גם כי ההתקדמות במרג’ין של החברה הייתה משמעותית, תוך שהדגישה כי מרג’ין ה-EBITDA המתואם התרחב ב-90 נקודות בסיס לשיא רבעוני של 28.6%, וכי המרג’ינים השתפרו בכ-500 נקודות בסיס מאז שהחברה הנפיקה את מניותיה לציבור.
סקנלון הדגישה את מיצוב החברה בתחומי ה-AI ומרכזי הנתונים, וציינה כי לקוחות פונים ל-UL Solutions בתור "מומחי מדע הבטיחות" ככל שאותם שווקים מתרחבים. לדבריה, החברה השיקה שלוש תוכניות הסמכה למערכת האקולוגית של מרכזי נתוני AI במהלך הרבעון.
סמנכ"ל הכספים ריאן רובינסון אמר כי הביצועים החזקים של החברה מתחילת השנה הצדיקו את העלאת תחזית הצמיחה לשנה המלאה, וציין כי תזרים המזומנים נותר חזק, עם $738 מיליון בתזרים תפעולי ו-$481 מיליון בתזרים מזומנים חופשי ב-12 החודשים האחרונים.
סיכונים ואתגרים
- עלויות אינטגרציה מרכישת E&E: עלויות לטווח קצר עלולות ללחוץ על המרג’ינים לפני שהסינרגיות יתממשו.
- חולשה במגזר התוכנה: ההכנסות המדווחות ירדו בחדות בתוכנת הסיכון והציות בשל פילוגים.
- גרירת הכנסות הקשורה לארגון מחדש: יציאות עסקיות עדיין מכבידות על הצמיחה המדווחת.
- תלות במחזורי השקעה של לקוחות: ביקוש לבדיקות עלול להאט אם לקוחות תעשייתיים או צרכניים ידחו השקות מוצרים.
- סיכון ביצוע ביוזמות חדשות: תוכניות הסמכה חדשות והרחבות מעבדה חייבות להמיר ביקוש להכנסות.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו בתמהיל המחיר והנפח, התחזית לביקוש מרכזי נתונים ותוצא רכישת E&E.
ההנהלה ציינה כי הצמיחה הגיעה הן ממחיר והן מנפח, כשהנפח תרם מעט יותר בסך הכול. בבדיקות הסמכה, שצמחו בשיעור דו-ספרתי, הנפח היה הגורם המשמעותי יותר.
בנוגע לצעד של ה-FCC להגביל מעבדות סיניות מסוימות מבדיקת התקנים לשוק האמריקאי, ההנהלה אמרה כי אינה צופה השפעה מהותית. החברה ציינה כי רשת המעבדות הגלובלית שלה מעניקה לה גמישות להסיט בדיקות לפי הצורך.
האנליסטים שאלו גם על קצב הביקוש למרכזי נתונים ואם הוא יכול לתמוך בצמיחה לתוך 2027. ההנהלה ציינה כי בדיקות הסמכה הקשורות לחדשנות במרכזי נתונים נותרות חזקות וכי החברה ממשיכה לראות ביקוש להסמכות חדשות.
שאלות על רכישת E&E התמקדו ברווחיות ובעיתוי הסינרגיות. ההנהלה ציינה כי העסקה מתנהלת בהתאם לציפיות וכי עבודת האינטגרציה עדיין בשלביה הראשונים. היא צופה שאינטגרציית המשרד האחורי תושלם ברובה עד סוף 2027 והסינרגיות הרחבות יותר עד סוף 2028.
האנליסטים לחצו גם על שיפור המרג’ין ב-2027 ומעבר לכך. ההנהלה הצביעה על רווחי פריון, משמעת תמחורית, דיוק תיק ועבודת יעילות מתמשכת כגורמים המרכזיים.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









