Camlin Fine Sciences דיווחה כי ביצועיה ברבעון השני נפגעו מאילוצי נזילות, עלייה בעלויות ההובלה וחומרי הגלם, וניצולת חלשה בפעילות ה-Aroma שלה. זאת, אף שההנהלה תיארה התאוששות חדה יותר ברבעון הבא ואילך. החברה דיווחה על הכנסות ממרכיבים מיוחדים של INR 4,089 מיליון ברבעון השני של שנת הכספים 2027, עלייה של 1.9% לעומת הרבעון הקודם, בעוד ה-EBITDA עלה ל-INR 328 מיליון מ-INR 255 מיליון. מניית החברה עמדה לאחרונה על $91.38, עלייה של 3.29%, אם כי המניה עדיין נמצאת הרחק מתחת לשיא של 52 שבועות שעמד על $201.79.
נקודות מפתח
- ההנהלה ציינה כי לחץ הנזילות הגביל את הצמיחה בכמה עסקים, ובמיוחד בוניל ובתמהילים.
- החברה אישרה הנפקת זכויות בהיקף של INR 250 קרור לייצוב הון חוזר ומימון צמיחה.
- הרבעון הרביעי של שנת הכספים 2027 צפוי להיות הרבעון הראשון עם תמיכת נזילות משמעותית, עם הכנסות מוקרנות מעל INR 6,000 מיליון ומרג’ין EBITDA מעל 10%.
- היקפי הוניל צפויים לעלות ל-1,000 טון מטרי ברבעון הרביעי, לעומת 358 טון מטרי ברבעון השני.
- מגזר ה-Aroma נותר תחת לחץ, עם ירידה של 39% בהכנסות ברצף ומרג’ין EBITDA שהפך לשלילי.
ביצועי החברה
Camlin Fine Sciences דיווחה על רבעון מעורב, שאופיין בצמיחה צנועה בהכנסות בחלק מהקווים, לצד לחץ מתמשך על הרווחיות. סך הכנסות ממרכיבים מיוחדים הגיע ל-INR 4,089 מיליון ברבעון השני של שנת הכספים 2027, לעומת INR 4,013 מיליון ברבעון הראשון. ה-EBITDA השתפר ברצף ל-INR 328 מיליון, עם מרג’ין של 8.04% ברמת המרכיבים המיוחדים.
ביצועי החברה היו בלתי אחידים בין העסקים השונים. התמהילים שמרו על מרג’ין גולמי של 35% עד 40% ומרג’ין EBITDA של 11% עד 12%, בעוד עסק ה-Straights שיקם את היקמיו ל-1,109 טון מטרי מ-927 טון מטרי ברבעון הקודם. ה-Aroma היה המגזר החלש ביותר, עם ירידה בהכנסות ל-INR 472 מיליון מ-INR 774 מיליון, בעקבות מעבר מוצר מאתיל וניל למתיל וניל, לצד ניצולת מפעל נמוכה.
ההנהלה ציינה כי הרבעון עוצב על ידי אילוצי נזילות, שהעלו את עלויות המימון ומנעו מהחברה לנצל הזדמנויות שוק במלואן. החברה גם התמודדה עם עלויות הובלה גבוהות יותר בשל מתחים גיאופוליטיים ושיבושים הקשורים למלחמה, בעוד מחירי חומרי הגלם עלו בחדות.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- סך הכנסות ממרכיבים מיוחדים: INR 4,089 מיליון, עלייה של 1.9% ברצף מ-INR 4,013 מיליון.
- הכנסות תמהילים ומרכיבים מיוחדים: INR 2,970 מיליון, ירידה של 3.8% ברצף מ-INR 3,086 מיליון.
- הכנסות Aroma: INR 472 מיליון, ירידה של 39.0% ברצף מ-INR 774 מיליון.
- היקם Straights: 1,109 טון מטרי, עלייה של 19.6% ברצף מ-927 טון מטרי.
- היקם מכירות וניל: 358 טון מטרי, ירידה מ-508 טון מטרי ברבעון הראשון של שנת הכספים 2027.
- EBITDA: INR 328 מיליון, עלייה של 28.6% ברצף מ-INR 255 מיליון.
- מרג’ין EBITDA: 8.04% ברמת המרכיבים המיוחדים.
- מרג’ין גולמי: INR 1,958 מיליון, ירידה של 8.6% ברצף מ-INR 2,142 מיליון.
- חוב נטו: INR 5,380 מיליון, עלייה מ-INR 5,260 מיליון ברבעון הראשון של שנת הכספים 2027.
- ימי הון חוזר: 50 יום, הרחק מתחת למחזור הרגיל של כ-200 יום.
ביצועים מול תחזית
החברה לא סיפקה נתון EPS בחומרים שנסקרו, והתחזית להכנסות שהוצגה עמדה על $4.653 מיליארד. לא סופק נתון הכנסות בפועל מקביל באותה מטבע, ולכן לא ניתן לחשב מהנתונים הזמינים האם הוכתה התחזית או לא.
עם זאת, שיחת הרבעון הבהירה כי הרבעון לא עמד בשאיפות הקודמות של ההנהלה. המנהלים ציינו כי החברה לא תעמוד ביעד שנת הכספים 2027 שהוגדר מראש של INR 2,000 קרור בהכנסות עם מרג’ין EBITDA של 10%. הם גם ציינו כי מכירות הוניל ברבעון השני של 358 טון מטרי היו הרחק מתחת לרמה הנדרשת לתמיכה בתוכנית הצמיחה הקודמת.
לפיכך, הרבעון הובן בצורה הטובה ביותר כתקופה של לחץ תפעולי ולא כהפתעה נקייה בדוחות. ה-EBITDA השתפר ברצף, אך השיפור לא היה מספיק לקזז את הגרר מעלויות הנזילות, ניצולת נמוכה ולחץ תמחור.
תגובת השוק
מניית Camlin Fine Sciences עמדה לאחרונה על $91.38, עלייה של 3.29% מהסגירה הקודמת. בהתבסס על אחוז השינוי, הסגירה הקודמת המשוערת עמדה על כ-$88.47, המצביעה על רווח של כ-$2.91. המניה עדיין נמצאת הרחק מתחת לשיא של 52 שבועות שעמד על $201.79, אם כי היא מעל השפל של $78.80.
המהלך מרמז כי המשקיעים מתמקדים יותר בתוכנית ההתאוששות של החברה מאשר בתוצאות החלשות לטווח הקרוב. הנפקת הזכויות, השיפור הצפוי ברבעון הרביעי, והרמפ-אפ בוניל תמכו ככל הנראה בסנטימנט. במקביל, מיקום המניה בחצי התחתון של טווח 52 השבועות מראה כי השוק עדיין מתמחר סיכון ביצוע, דילול ולחץ הנזילות הנוכחי של החברה.
לא סופקו נתוני היקם מסחר, ולכן לא ניתן לאשר סחירות ניירות ערך חריגה.
תחזית והנחיות
ההנהלה הציגה תחזית זהירה לטווח הקרוב, אך אופטימית יותר לרבעון הרביעי של שנת הכספים 2027.
לגבי הרבעון השלישי של שנת הכספים 2027, החברה צופה ביצועים טובים במעט בלבד מהרבעון השני, ללא שיפור מהותי עד לקבלת תמורת הנפקת הזכויות. ההנהלה ציינה כי העסק יצטרך "להילחם על הישרדותו" ברבעון השלישי.
לגבי הרבעון הרביעי של שנת הכספים 2027, החברה צופה:
- הכנסות מעל INR 6,000 מיליון.
- EBITDA של INR 600 מיליון ומעלה.
- מרג’ין EBITDA מעל 10%.
- היקם וניל של כ-1,000 טון מטרי.
- מרג’ינים טובים יותר מעלויות מימון ערוצים נמוכות יותר והון חוזר משופר.
ההנהלה ציינה כי הנפקת הזכויות בהיקף INR 250 קרור אמורה לסייע בפירוק חובות עבר זמנם, נורמליזציה של ההון החוזר ותמיכה ביוזמות צמיחה. מתוך סכום זה, כ-INR 130 קרור צפויים להיות מופנים לייצוב אי-ההתאמה בהון החוזר.
החברה רואה גם הזדמנות ארוכת טווח בוניל ובתמהילים. ההנהלה ציינה כי שוק ארה"ב יכול לתמוך ב-2,500 עד 2,700 טון מטרי בשנת הלוח 2028, בעוד אירופה יכולה לתמוך ב-1,300 עד 1,500 טון מטרי. מגזר התמהילים צפוי לצמוח בכ-20% בשנה, כאשר מרכיבים פונקציונליים יתרמו יותר ממחצית מצמיחה זו. לתמיכה בנרטיב ההתאוששות, טיפים של InvestingPro מצביעים על כך שאנליסטים צופים כי החברה תהיה רווחית השנה, עם צמיחה צפויה ברווח הנקי. לניתוח מקיף של פוטנציאל ההיפוך של Camlin Fine Sciences, משקיעים יכולים לגשת לדוח המחקר המקיף של Pro, הזמין עבור מניה זו ועוד 1,400+ מניות אמריקאיות, המתרגם נתונים מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה.
דברי המנהלים
סנטוש פאראב, נשיא האסטרטגיה והכספים הגלובליים, אמר כי אילוצי הנזילות עצרו את פוטנציאל הצמיחה של החברה. "לא הצלחנו לדחוף קדימה למרות הזדמנויות מצוינות בשוק", אמר, בהתייחסו למספר עסקים עם פוטנציאל ביקוש חזק.
הוא גם הצביע על נטל העלויות ממימון וחובות עבר זמנם. "זה לבדו מהווה כ-4% מהעלות הכוללת", אמר, תוך הערכת השפעה רבעונית של INR 190 מיליון עד INR 200 מיליון.
על תוכנית ההתאוששות, אמר פאראב כי החברה צופה היפוך משמעותי עם השלמת הנפקת הזכויות. "ברבעון הרביעי, אני חושב שנוכל, עם תמיכת הנזילות, לחצות מחזור של INR 6,000 מיליון ו-EBITDA של 10% ומעלה", אמר.
הדירקטור המנהל נירמל מומאיה אמר כי תמחור הוניל נותר מתון מכיוון שחומר סיני עדיין עובר דרך תאילנד ומלזיה לארה"ב ואירופה. הוא ציין כי מפיצים גדולים בארה"ב פונים כעת ל-Camlin לאחר שהתרחקו מאותם מסלולים בשל סיכון משפטי.
סיכונים ואתגרים
- לחץ נזילות: החברה עדיין פועלת במחזור הון חוזר הדוק, המעלה עלויות ומגביל צמיחה.
- ביצוע הנפקת הזכויות: תוכנית ההתאוששות תלויה באישור בזמן ובקבלת הכספים, שההנהלה צופה רק לקראת סוף שנת הלוח 2027 או תחילת 2028.
- אינפלציית חומרי גלם: עלויות תשומות עלו בחדות, וההנהלה ציינה כי מחירים רבים הוכפלו מאז פברואר 2027.
- לחץ תחרותי: עסק ה-Straights מתמודד עם תחרות מקומית אגרסיבית, בעוד שוק הוניל מושפע מהיצע סיני במחירים נמוכים.
- תת-ניצולת ב-Aroma: למגזר עלויות קבועות גבוהות ומינוף תפעולי חלש, שעלולים להכביד על המרג’ינים.
- השבתת מפעל הדיפנול: המפעל נותר סגור, ללא לוח זמנים ברור לחידוש הפעילות בשל יתרונות העלות הסינים.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בנזילות, בוניל וביכולת החברה לשחזר את המרג’ינים.
שאלה מרכזית אחת הייתה האם החזרה למודל מפיץ תחמיר את צרכי ההון החוזר. ההנהלה אמרה את ההפך: המפיצים מבקשים תנאים של 30 יום, לעומת 90 עד 120 יום מלקוחות ישירים גדולים, מה שיפחית את לחץ ההון החוזר.
נושא מרכזי נוסף היה תמחור הוניל. ההנהלה ציינה כי המימוש הנטו עומד על כ-$12 לקילוגרם, עם מימוש משולב של $13.7 לקילוגרם, ו-EBITDA משוער של כ-$2 לטון ברמות הנוכחיות. המנהלים ציינו כי התמחור אמור להשתפר במהלך שלושה עד ארבעה רבעונות הבאים ככל שאכיפת האנטי-דמפינג תתהדק.
האנליסטים גם שאלו על מפעל הדיפנול. ההנהלה ציינה כי אין נראות לחידוש הפעילות מכיוון שהיתרונות של הסינים בקנה מידה ובחומרי גלם חזקים מדי.
שאלות על המרג’ינים זכו לתגובה מפורטת. ההנהלה ציינה כי Blends פועל במרג’יני EBITDA של 11% עד 12% ויכול להשתפר ל-13% עד 14% עם נזילות טובה יותר, בעוד Straights אמור לנרמל ל-10% עד 11% ברגע שלחץ חומרי הגלם יפחת.
לבסוף, האנליסטים לחצו על ההנהלה בנוגע לתחזית השנתית. החברה אמרה בפשטות כי יעד שנת הכספים 2027 הקודם של INR 2,000 קרור בהכנסות ומרג’ין EBITDA של 10% לא יושג.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









