NAPCO Security Technologies דיווחה על תוצאות הרבעון הראשון של שנת הכספים 2027, שהיכו את תחזיות וול-סטריט הן ברווח והן בהכנסות — וזאת למרות שיצרנית ציוד האבטחה רשמה שיאים רבעוניים בהכנסות, ברווח הנקי ובמדד ה-EBITDA המתואם. החברה הרוויחה $0.34 למניה על הכנסות של $49.98 מיליון, מתחת לתחזית האנליסטים של $0.38 למניה ו-$53.13 מיליון, בהתאמה. המניה צנחה 17% ל-$32.66 במסחר טרום-פתיחה, לעומת שער הסיום הקודם של $39.35, ומתקרבת לרמת השפל של טווח 52 השבועות.
נקודות מפתח
- NAPCO רשמה שיאים ברבעון הראשון בהכנסות, ברווח הנקי ובמדד ה-EBITDA המתואם, אך עדיין לא עמדה בתחזיות הקונצנזוס.
- הכנסות השירות החודשיות החוזרות עלו 11.5% ל-$26.1 מיליון ומהוות כעת 52% מסך ההכנסות.
- הכנסות הציוד ירדו 7.3%, בעיקר בשל התאמת רמות המלאי ועיתוי הרכישות של שני מפיצים גדולים.
- המרג’ין הגולמי השתפר ל-58.7% לעומת 56.6% שנה קודם לכן, בזכות תמהיל גבוה יותר של הכנסות שירות חוזרות.
- ההנהלה הצביעה על מספר יוזמות צמיחה, ביניהן שותפויות רדיו OEM, התרחבות לקנדה, פלטפורמת בקרת הגישה בענן MVP וזכיות במפרטים.
ביצועי החברה
NAPCO מסרה כי מכירות הרבעון הראשון עלו 1.7% לעומת השנה הקודמת לשיא של $50 מיליון, המשקפות עוצמה מתמשכת בפעילות השירות החוזרת, גם כאשר מכירות הציוד התמתנו. הכנסות השירות החודשיות החוזרות של החברה טיפסו ל-$26.1 מיליון, ומאריכות מגמת צמיחה דו-ספרתית ומחזקות את ערך בסיס ההתקנות של רדיואי StarLink Fire.
פעילות הציוד של החברה הייתה חלשה יותר, עם ירידה בהכנסות ל-$23.9 מיליון. ההנהלה ציינה כי הירידה קשורה בעיקר לניהול מלאי המפיצים ולעיתוי, ולא לביקוש חלש מצד לקוחות הקצה. שני מפיצי נעילה גדולים יותר צמצמו את רכישותיהם במהלך הרבעון, אם כי המכירות לדילרים ולמשתמשים סופיים השתפרו.
הרווחיות נותרה יציבה. הרווח הגולמי עלה 5.4% ל-$29.4 מיליון, וההכנסה התפעולית גדלה 3.5% ל-$14.1 מיליון. הרווח הנקי טיפס 6.9% ל-$13 מיליון, או $0.36 למניה, בעוד ה-EBITDA המתואם עלה 3.8% ל-$15.5 מיליון.
החברה הדגישה גם את עוצמת המאזן שלה, עם $134.6 מיליון בתחליפי מזומן וניירות ערך שוויקים וללא חוב. ההון החוזר גדל 5.9% ל-$175.2 מיליון. טיפ של InvestingPro מקיים כי NAPCO מחזיקה במזומן רב יותר מאשר חוב במאזנה, עם יחס שוטף חזק של 4.9 והחזר מרשים על ההון של 24% בשנים עשר החודשים האחרונים. ציון הבריאות הפיננסית הכוללת של החברה מדורג "מצוין" לפי מדדי InvestingPro, המשקפים רווחיות חזקה וייצור תזרים מזומנים חופשי. למשקיעים המחפשים תובנות מעמיקות יותר, NAPCO היא אחת מיותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research מקיפים, הממירים נתונים פיננסיים מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליזציות אינטואיטיביות וניתוח מומחים.
נתונים פיננסיים מרכזיים
- הכנסות: $49.98 מיליון, עלייה של 1.7% משנה לשנה, אך מתחת לתחזית של $53.13 מיליון.
- רווח למניה: $0.34, לעומת $0.34 שנה קודם לכן ומתחת לתחזית של $0.38.
- רווח נקי: $13 מיליון, עלייה של 6.9% משנה לשנה.
- EBITDA מתואם: $15.5 מיליון, עלייה של 3.8% משנה לשנה.
- רווח גולמי: $29.4 מיליון, עלייה של 5.4% משנה לשנה.
- מרג’ין גולמי: 58.7%, עלייה של 210 נקודות בסיס מ-56.6%.
- הכנסות שירות חודשיות חוזרות: $26.1 מיליון, עלייה של 11.5% משנה לשנה.
- הכנסות ציוד: $23.9 מיליון, ירידה של 7.3% משנה לשנה.
- הכנסה תפעולית: $14.1 מיליון, עלייה של 3.5% משנה לשנה.
- תזרים מזומנים חופשי: $2.3 מיליון, ירידה של 79.8% משנה לשנה בשל סילוק תביעה משפטית בסך $15 מיליון.
תוצאות מול תחזית
תוצאות הרבעון הראשון של NAPCO החמיצו את התחזיות הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווח. הרווח למניה של $0.34 הגיע $0.04 מתחת לתחזית הקונצנזוס של $0.38, חוסר של 10.53%. ההכנסות החמיצו ב-$3.15 מיליון, או 5.93%, לעומת התחזית של $53.13 מיליון.
ההחמצה בלטה במיוחד מכיוון שהחברה בנתה לעצמה מוניטין של צמיחה יציבה בהכנסות חוזרות ועמידות במרג’ינים. עם זאת, הרבעון עדיין הניב שיאים ברבעון הראשון בהכנסות, ברווח הנקי ובמדד ה-EBITDA המתואם. הדבר מרמז כי הפעילות הבסיסית נותרת רווחית, אך הצמיחה לא הייתה חזקה מספיק כדי לעמוד בציפיות המשקיעים.
ההנהלה ציינה כי מכירות הציוד הרכות היו בעיקרן עניין של עיתוי הקשור לניהול מלאי המפיצים. עם זאת, השוק נראה ממוקד בצמיחת ההכנסות האיטית מהצפוי ובעובדה שהחברה עצמה תיארה את הרבעון כצנוע יותר ממה שהמשקיעים רגילים לראות.
תגובת השוק
המניה צנחה 17% ל-$32.66 במסחר טרום-פתיחה, לעומת $39.35 בסיום המסחר הקודם. זה מציב את המניה מעט מעל לשפל 52 השבועות של $31 ורחוק מתחת לשיא 52 השבועות של $51.77. לפי נתוני InvestingPro, המניה נסחרת כעת קרוב לשפל 52 השבועות שלה, עם בטא של 1.5 המעיד על תנודתיות גבוהה יותר מהשוק הרחב. יחס המחיר-רווח של החברה עומד על 27.09, וניתוח InvestingPro מרמז כי המניה עשויה להיות מוערכת בחסר ברמות הנוכחיות, עם אומדן שווי הוגן מעל מחיר המסחר הנוכחי.
המהלך מרמז כי המשקיעים אוכזבו מהחמצת הרווחים ומצמיחת ההכנסות החלשה מהצפוי. הירידה הייתה חדה במיוחד בהתחשב בכך שהחברה עדיין דיווחה על רווחיות רבעונית שיא ושמרה על מאזן חזק. התגובה מצביעה על כך שהשוק מעדיף כרגע מומנטום צמיחה על פני רווחיות מוחלטת.
לא סופקו נתוני היקף מסחר, ולכן לא ניתן לאשר האם המהלך התרחש עם פעילות חריגה במיוחד.
תחזית והנחיות
ההנהלה ציינה כי המרג’ינים הגולמיים של הציוד צפויים להשתפר לרמה שמרנית של 26% עד 27% לשנה המלאה, לעומת 24.3% ברבעון. החברה ציינה כי השיפור צפוי לנבוע בעיקר מנפח גבוה יותר, תמהיל מוצרים טוב יותר, ואפשרית גם פעולות תמחור.
NAPCO ציינה גם כי הוצאות המו"פ, שעלו 25.1% ל-$4.1 מיליון ברבעון, צפויות להישאר סביב הרמות הנוכחיות. הוצאות המכירה, השיווק והניהול (SG&A) צפויות להישאר פלט יחסית משנה לשנה, אם כי הוצאות משפטיות עשויות להישאר גבוהות ככל שהתביעות ימשיכו עד סוף השנה.
החברה הצביעה על מספר יוזמות שלדעתה יכולות לתמוך בצמיחה עתידית:
- שותפויות רדיו OEM, שלדברי ההנהלה אמורות להיות בעלות ההשפעה הפיננסית המיידית ביותר.
- התרחבות לקנדה, הנתמכת כעת על ידי הסמכת UL-C לרדיואים.
- MVP, פלטפורמת בקרת הגישה מבוססת הענן, שההנהלה רואה בה הזדמנות הכנסות חוזרות לטווח ארוך יותר.
- תוכנית האדריכלות וההנדסה, עם פורטל חדש צפוי באפריל 2027.
- חדר תצוגה ומרכז הדרכה חדש שנועדו לסייע לדילרים לאמץ ולמכור יותר מוצרים.
NAPCO ציינה גם כי ההכנסות החוזרות השנתיות הגיעו לכ-$106 מיליון וצפויות להמשיך לגדול ככל שהפעלות הרדיו יעלו ערוצים חדשים ייפתחו.
דברי ההנהלה
מייסד החברה ויו"ר מנהל עסקים Dick Soloway אמר כי החברה פתחה את שנת הכספים 2027 עם "הכנסות שיא לרבעון הראשון, הנתמכות בצמיחה מתמשכת בהכנסות שירות חוזרות", והוסיף כי החברה ממשיכה להתמקד בהרחבת ההכנסות החוזרות וחדשנות המוצרים.
המנכ"ל Kevin Buchel ציין כי הכנסות השירות החוזרות "נותרות מנוע מרכזי להצלחת NAPCO", תוך שציין שהחברה סיפקה רבעון נוסף של צמיחה דו-ספרתית ושמרה על מרג’ינים גולמיים מעל 90% בפעילות השירות.
Buchel הוסיף כי תוצאות הציוד הרכות שיקפו עיתוי רכישות המפיצים ולא ביקוש חלש. "חשוב לציין, הדבר שיקף את עיתוי רכישות המפיצים ולא ביקוש חלש מצד לקוחות הקצה", אמר.
על פלטפורמת בקרת הגישה בענן MVP של החברה, אמר Buchel: "MVP הוא משהו שלא נעשה מעולם. ישנן חברות אחרות שמנסות לעשות זאת. יש להן חלק ממנו. יש להן את הגישה, אבל אין להן את הענן, או שיש להן את הענן ללא מנעולים. אנחנו יש לנו הכל."
סיכונים ואתגרים
- עיתוי המפיצים: שני מפיצי נעילה גדולים רכשו פחות במהלך הרבעון, מה שעלול לגרום להכנסות להיראות חלשות יותר גם אם הביקוש הסופי בריא.
- לחץ תעריפים: ההנהלה ציינה כי תעריפי סעיף 301 עלו מ-10% ל-12.5%, ולוחצים על מרג’יני הציוד.
- עלויות משפטיות: סילוק תביעה בסך $15 מיליון פגע בתזרים המזומנים החופשי והוצאות משפטיות צפויות להישאר גבוהות.
- תחרות תמחור: החברה ציינה כי שוק הרדיו נותר תחרותי מאוד, מה שעלול להגביל את כוח התמחור.
- אימוץ MVP: ההנהלה ציינה כי הדרכת דילרים היא המכשול העיקרי לאימוץ רחב יותר של פלטפורמת הגישה בענן.
- שינוי תמהיל: הכנסות הציוד נותרות רגישות לתמהיל המוצרים, ובמיוחד לאיזון בין נעילה מכנית עם מרג’ין נמוך יותר לאלקטרוניקה עם מרג’ין גבוה יותר.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו במרג’ינים, במגמות המפיצים ובהשקת יוזמות הצמיחה החדשות. השאלות התרכזו בקצב שבו מרג’יני הציוד יכולים להתאושש, כמה השקעה נוספת תדרוש MVP, והאם החולשה האחרונה ברכישות המפיצים שיקפה ביקוש חלש אמיתי.
ההנהלה ציינה כי הוצאות המו"פ קבועות ברובן, וכי MVP לא אמורה לדרוש השקעה מרכזית חדשה ב-SG&A מעבר לעמלות אם המכירות יואצו. מנהלי העסקים ציינו גם כי האתגר העיקרי עבור MVP הוא הדרכת דילרים, לא פיתוח מוצרים.
בנוגע למלאי הערוצים, ההנהלה ציינה כי הרמות אינן מנופחות וכי מפיצי הנעילה מחזיקים כשני חודשי מלאי, לעומת כשלושה חודשים היסטורית. החברה ציינה גם כי קיבלה הזמנות ממפיץ אחד ב-1 באוקטובר, מיד לאחר סיום הרבעון, וראתה בכך סימן להתאוששות.
האנליסטים שאלו גם על תמחור לאור התעריפים. ההנהלה ציינה כי לא שללה העלאות מחירים עתידיות, אך נוקטת זהירות בשוק תחרותי, ובמיוחד בתחום הרדיואים. לגבי תחזית הצמיחה, מנהלי העסקים ציינו כי שותפויות רדיו OEM והתרחבות לקנדה אמורות לספק את ההאצה המיידית ביותר, בעוד תוכנית המפרטים וחדר התצוגה הם מנועים לטווח ארוך יותר.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.









