Finolex Industries מדווחת על תוצאות מעורבות ברבעון השני של 2026

התפרסם 02.11.2026, 13:30
© Reuters

© Reuters

במאמר זה:

Finolex Industries פרסמה תוצאות מעורבות לרבעון השני של 2026: הרווח למניה עמד על $2.00, נמוך מהתחזית של $2.10, בעוד ההכנסות הפתיעו לטובה ועמדו על $9.73 מיליארד לעומת תחזית של $9.65 מיליארד. המניה עלתה ב-2.8% ל-$141 מ-$137.16, מה שמרמז כי המשקיעים התעודדו מהתאוששות הנפח החזקה של החברה ומהתחזית הפיננסית היציבה, אף שהמרג’ינים נותרו תחת לחץ.

ראשי פרקים

- נפח המכירות עלה ב-28% משנה לשנה ברבעון השני של שנת הכספים 27 ל-83,407 טון מטרי, בסיוע הפחתת עודפי המלאי בערוצי ההפצה ויציבות מחירי ה-PVC.

- ההכנסות מפעולות עלו ב-28% ל-INR 1,094 קרור, אך הרווח לפני מס היה כמעט פלט ועמד על INR 153 קרור.

- מרג’ין ה-EBITDA ברבעון השני עמד על כ-12.5% עד 13%, מתחת ליעד השנתי של החברה של 14% עד 15%.

- ההנהלה ציינה כי אוקטובר היה חודש חזק יחסית וכי צמיחת הנפח לשנה המלאה עשויה עדיין להיות חיובית במעט.

- החברה סיימה את התקופה עם תזרים מזומנים חופשי נטו של INR 2,584 קרור והוצאות הון מוגבלות. טיפ של InvestingPro מדגיש כי ל-Finolex יש יותר מזומנים מחוב ביתרה, מה שמדגיש את עוצמת מצבה הכספי. החברה גם שמרה על תשלומי דיבידנד במשך 26 שנים רצופות, עם תשואת דיבידנד נוכחית של 0.89%.

ביצועי החברה

Finolex Industries הציגה התאוששות תפעולית מוצקה ברבעון, אף שהרווחיות לא עמדה בקצב צמיחת הנפח. החברה ציינה כי הביקוש השתפר לאחר ששותפי הערוץ צמצמו את המלאי ברבעון הקודם, מה שאפשר לנפח המכירות לעלות בחדות.

הרבעון עדיין התאפיין בלחץ על המרג’ינים. עלויות חומרי גלם גבוהות יותר, בשילוב עם פער עיתוי בין הרכש לצריכה, הגבילו את התגמול מהמכירות החזקות יותר. הרווח לפני מס עמד על INR 153 קרור, כמעט ללא שינוי מ-INR 158 קרור שנה קודם לכן.

בחצי הראשון של שנת הכספים 27, התמונה הייתה מאוזנת יותר. הנפח ירד ב-4% משנה לשנה ל-151,106 טון מטרי בשל רבעון ראשון חלש, אך ההכנסות עדיין עלו ב-4% והרווח לפני מס גדל ב-6%. זה מרמז כי העסק מתאושש, אם כי עדיין לא בעוצמה מלאה.

החברה גם הדגישה את המודל המשולב שלה, עם ייצור שרף פנימי ותיק רחב של צינורות ואביזרים. ניצולת הכושר הייתה בטווח של 67% עד 68%, מה שמותיר מקום לצמיחה ללא הוצאות כושר גדולות חדשות.

ראשי פרקים פיננסיים

- הכנסות מפעולות: INR 1,094 קרור ברבעון השני של שנת הכספים 27, עלייה של 28% משנה לשנה.

- נפח מכירות: 83,407 טון מטרי, עלייה של 28% משנה לשנה.

- רווח לפני מס: INR 153 קרור, לעומת INR 158 קרור שנה קודם לכן.

- הכנסות מפעולות לחצי הראשון: INR 1,978 קרור, עלייה של 4% משנה לשנה.

- נפח מכירות לחצי הראשון: 151,106 טון מטרי, ירידה של 4% משנה לשנה.

- רווח לפני מס לחצי הראשון: INR 300 קרור, עלייה של 6% משנה לשנה.

- מרג’ין EBITDA: כ-12.5% עד 13% ברבעון השני ובחצי הראשון.

- תזרים מזומנים חופשי נטו: INR 2,584 קרור נכון ל-30.09.2026.

- תוכנית הוצאות הון לשנת הכספים 27: INR 150 קרור, בעיקר לתחזוקה וביטול צווארי בקבוק.

- ניצולת כושר: 67% עד 68%, המצביעה על מרחב לצמיחה עתידית.

תוצאות מול תחזית

Finolex החמיצה את תחזיות הרווח אך הכתה במעט את תחזיות ההכנסות. הרווח למניה עמד על $2.00, נמוך מהתחזית של $2.10 ב-$0.10, או 4.76%. ההכנסות הגיעו ל-$9.73 מיליארד, מעל לאומדן של $9.65 מיליארד ב-$80 מיליון, או 0.83%.

התוצאה הייתה מעורבת ולא חלשה. ההפתעה החיובית בהכנסות מראה כי ההתאוששות בביקוש ובנפח הייתה טובה מהצפוי. החמצת הרווח למניה, לעומת זאת, מצביעה על לחץ מרג’ין שקיזז את עוצמת ההכנסות.

הסבר החברה התמקד בעיתוי המלאי. ההנהלה ציינה כי רכשה חומרי גלם בעלות נמוכה יותר ברבעון הראשון, אך אותו מלאי נוצל ברבעון השני לאחר שמחירי הסחורות עלו. זה יצר פער שפגע במרג’ינים בתקופה.

תגובת השוק

המניה עלתה ב-2.8% ל-$141, מסיום קודם של $137.16. התנועה מרמזת כי המשקיעים היו מוכנים להתעלם מהחמצת הרווח ולהתמקד במקום זאת בהתאוששות הנפח של החברה, ייצור המזומנים והתחזית הפיננסית.

המניות עדיין קרובות לתחתית טווח 52 השבועות שלהן של $137 עד $200.4. ב-$141, המניה נמצאת רק מעט מעל השפל ונותרת הרבה מתחת לשיא, מה שמצביע על כך שהסנטימנט היה זהיר במשך זמן מה. המניה ירדה ב-18.7% מתחילת השנה וב-27.6% בשנה האחרונה, המשקפים לחץ רחב יותר על השם. על פי נתוני InvestingPro, המניה נסחרת קרוב לשפל של 52 שבועות, כאשר החברה זכתה לציון בריאות פיננסית "מצוין" של 3.22 — אחד ממספר מדדים בלעדיים הזמינים לחותמים העוקבים אחר יותר מ-1,400 מניות אמריקאיות.

העלייה בולטת משום שהיא הגיעה למרות רווח למניה נמוך מהצפוי. זה לעתים קרובות אומר שהשוק ראה את הרבעון כטוב יותר ממה שמספר הרווח הכותרתי מרמז, במיוחד לאור ההפתעה החיובית בהכנסות והערות ההנהלה על מגמות משתפרות באוקטובר ובמחצית השנייה.

תחזית פיננסית

ההנהלה שמרה על יעד מרג’ין ה-EBITDA לשנה המלאה של 14% עד 15%, או כ-INR 14 עד INR 15 לק"ג. היא ציינה כי מרג’יני המחצית הראשונה היו מתחת לרמה זו ועמדו על כ-12.5% עד 13%, אך צופה שיפור במחצית השנייה. למשקיעים המחפשים תובנות מעמיקות יותר על מסלול המרג’ינים של Finolex ועמדתה התחרותית, InvestingPro מציעה דוח מחקר Pro מקיף — זמין עבור חברה זו ויותר מ-1,400 מניות אמריקאיות אחרות — שהופך נתוני וול-סטריט מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליות אינטואיטיביות וניתוח מומחים.

החברה ציינה כי התאוששות המרג’ין צריכה לנבוע ממיקס מוצרים טוב יותר, עם נתח גבוה יותר של מוצרים שאינם חקלאיים. היא גם צופה שהשפעות עיתוי חומרי הגלם יתנרמלו ואינה רואה שחיקה משמעותית במחירי ה-PVC ברבעון השלישי.

נקודות נוספות מהתחזית הפיננסית:

- נפחי אוקטובר תוארו כחיוביים במעט משנה לשנה.

- צמיחת הנפח לשנה המלאה צפויה להיות פלט עד חיובית במעט.

- הרבעון הרביעי הוא בדרך כלל הרבעון החזק ביותר עבור העסק.

- צרכי חומרי הגלם לרבעון השלישי כבר מכוסים במחירים התואמים את עלויות המלאי הנוכחיות.

- הוצאות ההון לשנת הכספים 27 מתוכננות ב-INR 150 קרור, בעיקר לתחזוקה וביטול צווארי בקבוק.

- כושר נוסף מביטול צווארי בקבוק צפוי לקראת סוף שנת הכספים 28.

דברי ההנהלה

ההנהלה הצביעה שוב ושוב על עיתוי המלאי כסיבה העיקרית לכך שהמרג’ינים פיגרו אחרי צמיחת הנפח. מנהל הכספים הראשי Chandan Verma אמר כי החברה רכשה מלאי במחירים נמוכים יותר ברבעון הראשון, אך התגמול הזה לא נשא עמו במלואו לרבעון השני מכיוון שמחירי המכירה התאימו מהר יותר מעלויות חומרי הגלם.

"במהלך הרבעון, נפח המכירות גדל ב-28% משנה לשנה ל-83,407 טון מטרי, כאשר הפחתת עודפי המלאי בערוצי ההפצה התמתנה ומחירי ה-PVC גם כן התייצבו במהלך הרבעון," אמר דירקטור מנהל Udit Agarwal.

Verma הוסיף כי החברה נמצאת במסלול לעמוד ביעד המרג’ין שלה. "אנו ממשיכים להישאר, יעדנו נשאר זהה, ואנו במסלול," אמר, בהתייחסו ליעד מרג’ין ה-EBITDA לשנה המלאה.

Agarwal הוסיף כי אוקטובר היה טוב יותר מאשר בשנים קודמות וכי החברה הייתה "מעט בצד הירוק" על בסיס נפח משנה לשנה, אם כי הזהיר מפני העלאת ציפיות מהר מדי.

סיכונים ואתגרים

- תנודתיות מרג’ינים: מחירי חומרי גלם ועיתוי הרכש עלולים לגרום לתנודות חדות ברווחיות הרבעונית.

- אי-ודאות בביקוש החקלאי: מחסור במים וההשפעה הצפויה של אל ניניו עלולים להשפיע על הביקוש הקשור לחקלאות.

- סיכון אספקה גיאופוליטי: החברה מסתמכת על EDC ו-VCM מיובאים, מה שחושף אותה לשיבושי משלוח ואספקה.

- תנודות חדות במחירי סחורות: ה-PVC ותשומות קשורות נותרים רגישים לשווקי הפטרוכימיה הגלובליים.

- אי-ודאות רגולטורית: מכס קיזוז מוצע על PVC ממקור סיני טרם הושלם.

שאלות ותשובות

האנליסטים התמקדו רבות במרג’ינים, מגמות נפח והקצאת הון.

שאלה מרכזית הייתה מדוע המרג’ינים ירדו אף שהנפח עלה בחדות. ההנהלה אמרה שהבעיה לא הייתה ביקוש, אלא הפער בין רכישות חומרי גלם לצריכה. היא גם ציינה כי התמחור בשוק מתאים מהר יותר מעלויות התשומות, מה שעלול לסלף את המרג’ינים הרבעוניים.

האנליסטים גם שאלו על התחזית הפיננסית לשארית השנה. ההנהלה אמרה כי אוקטובר היה חזק וכי הנפח לשנה המלאה עדיין יכול להראות צמיחה קלה, אם כי נמנעה מלתת תחזית אגרסיבית יותר.

נושא מרכזי נוסף היה פריסת המזומנים. לחברה יש INR 2,584 קרור בתזרים מזומנים חופשי, אך ההנהלה אמרה כי כל גמירת דעת בנוגע לאופן השימוש במזומן זה תתקבל על ידי הדירקטוריון. לעת עתה, היא ציינה כי החברה ממשיכה לתגמל את בעלי המניות באמצעות דיבידנדים.

שאלות כיסו גם כושר ייצור. ההנהלה אמרה כי הכושר הכולל הוא 520,000 טון מטרי לצינורות ואביזרים, עם ניצולת של 67% עד 68%. היא ציינה כי ביטול צווארי בקבוק, ולא פרויקטים גדולים חדשים, יהיה המקור העיקרי לכושר מצטבר בתקופה הקרובה.

האנליסטים שאלו על השפעת תוכניות ממשלתיות כפריות ומחסור במים. ההנהלה אמרה כי אין לה חשיפה ישירה למשתמשי קצה מכיוון שהיא מוכרת דרך שותפי ערוץ, אך היא צופה כי הוצאות ממשלתיות רחבות יותר וצרכי תנועת מים יתמכו בביקוש לאורך זמן.

מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.

תגובות אחרונות

התקינו את האפליקציה שלנו
עקוב אחרינו
אזהרת סיכון: מסחר במכשירים פיננסיים ו/או במטבעות קריפטו כרוך בסיכון גבוה להפסד סכום ההשקעה בחלקו או במלואו, ואינו מתאים לכל משקיע. מחירי מטבעות קריפטו מתאפיינים בתנודתיות גבוהה במיוחד וחשופים להשפעה חיצונית כגון אירועים פוליטיים, רגולטוריים או פיננסיים. מסחר על בסיס בטחונות תורם להגדלת הסיכון הפיננסי.
לפני קבלת החלטה לסחור במכשיר פיננסי או במטבע קריפטו, עליך להכיר במלואם את הסיכונים ואת העלויות, הנלווים למסחר בשווקים הפיננסיים, לשקול בזהירות את יעדי ההשקעה, את דרגת הניסיון ואת הנכונות לשאת בסיכונים, ולפנות לייעוץ מקצועי בעת הצורך.
פיוז‘ן מדיה (Fusion Media) מדגישה, שהמידע המוצג באתר אינו בהכרח מדויק או ניתן בזמן אמת. המחירים והנתונים באתר אינם בהכרח מסופקים ע"י בורסות או שווקים, ועשויים להיות מסופקים על-ידי עושי שוק, ולפיכך עשויים להיות בלתי מדויקים ושונים ממחיר השוק בפועל עבור שוק נתון. המשמעות היא, שהמחירים משמשים לאינדיקציה אך אינם מתאימים למטרות מסחר. פיוז‘ן מדיה וכל ספק אחר של נתונים שמוצגים באתר, אינם נושאים כל אחריות בגין נזקים או הפסדים שספגת במסחר או בשל הסתמכותך על המידע באתר.
חל איסור על הפצה, שידור, שינוי, הצגה, רפרודוקציה או אחסון של הנתונים באתר זה או שימוש בהם ללא אישור מפורש בכתב מאת פיוז‘ן מדיה ו/או ספק הנתונים. כל זכויות הקניין הרוחני שמורות לבורסה ו/או לספקים המספקים את הנתונים שבאתר.
פיוז‘ן מדיה עשויה לקבל תגמול ממפרסמים המופיעים באתר, בהתאם לאינטראקציה שלך עם הפרסומות והמפרסמים.
הגרסה האנגלית היא גרסתו הראשית של הסכם זה ותשמש גרסה מכרעת בכל מחלוקת שתתגלע בין הגרסה האנגלית לגרסה העברית.
© 2007-2026 - כל הזכויות שמורות לפיוזן מדיה בע"מ