Aarti Industries דיווחה על רבעון מעורב לרבעון השני של 2026: רווח למניה של $3.35 היכה את התחזית של $3.24 ב-3.4%, בעוד שהכנסות של $24.84 מיליארד נפלו ב-1.1% מתחת לאומדן של $25.12 מיליארד. המניה ירדה ב-1.02% ל-$431.30 מסיום המסחר הקודם של $435.75, מה שמרמז כי משקיעים התמקדו יותר בפספוס ההכנסות ובלחץ על המאזן מאשר בהכאת תחזית הרווח. המניה נותרת בתוך טווח 52 השבועות שלה, שנע בין $338.05 ל-$551.75.
נקודות מפתח
- רווח למניה היכה את התחזיות, אך ההכנסות פספסו את התחזיות בפער צנוע.
- ההנהלה ציינה כי הרבעון השני של שנת הכספים 27 היה הרבעון החזק ביותר בתולדות החברה מבחינת הכנסות ו-EBITDA במונחי רופי הודי.
- החוב נטו עלה ל-INR 4,650 קרורים עקב עלייה במחירי חומרי הגלם שהגדילה את צרכי ההון החוזר.
- Aarti Industries חזרה על יעד ה-EBITDA שלה לשנת הכספים 28 של INR 1,800-2,200 קרורים.
- חוזים ארוכי טווח חדשים והרחבת אזור IV הם מרכיבים מרכזיים בתוכנית הצמיחה של החברה.
ביצועי החברה
Aarti Industries דיווחה על הכנסות רבעוניות שיא של INR 3,887 קרורים ו-EBITDA של INR 418 קרורים ברבעון השני של שנת הכספים 27, בזכות צמיחה חזקה בנפחים, ביקוש ליצוא ומעבר תמחור בכמה רשתות ערך. ה-EBITDA לחצי שנה עלה ב-58% ל-INR 802 קרורים, בעוד שהרווח לאחר מס לחצי שנה זינק ב-117% ל-INR 324 קרורים.
החברה תיארה את הרבעון כתקופה של עוצמה תפעולית רחבה, עם רווחים במוצרים הקשורים לאנרגיה, צבעים ופיגמנטים, אבני בניין פרמצבטיות ומספר רשתות כימיקלים מיוחדים. ההנהלה ציינה כי העסק נהנה מביקוש עמיד, ניצולת טובה יותר ורקע גלובלי נוח ליצרני כימיקלים מיוחדים הודיים, כאשר ההיצע הסיני נותר מוגבל בחלק מהשווקים.
עם זאת, הרבעון לא היה חף מלחצים. מחירי חומרי גלם גבוהים, בעיקר גופרית ותשומות מיובאות אחרות, מתחו את ההון החוזר והגדילו את החוב. מגזרים מסוימים, כולל מוצרי פלואורו ורשת PDA, נותרו תחת לחץ על המרג’ין.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: INR 3,887 קרורים, עלייה של 73% משנה לשנה והרמה הרבעונית הגבוהה ביותר בתולדות החברה.
- EBITDA: INR 418 קרורים, עלייה של 44% משנה לשנה ומעל רף ה-INR 400 קרורים לראשונה.
- EBITDA לחצי שנה: INR 802 קרורים, עלייה של 58% מ-INR 507 קרורים שנה קודם לכן.
- רווח לאחר מס לחצי שנה: INR 324 קרורים, עלייה של 117% מ-INR 149 קרורים.
- רווח לאחר מס רבעוני: INR 169 קרורים, עלייה של 60% משנה לשנה.
- חוב נטו: INR 4,650 קרורים, גבוה יותר עקב צרכי הון חוזר מוגברים.
- מחזור הון חוזר: 55-60 יום, שההנהלה כינתה רמה אופטימלית.
- נפח מסחר בחצי הראשון של שנת הכספים 27: כ-INR 500 קרורים, שימש לבניית השוק לכושר המורחב.
- תחזית שיעור המס לשנת הכספים 27: 15% עד 20%.
רווחים מול תחזית
Aarti Industries היכתה את תחזיות הרווח אך פספסה בהכנסות. רווח למניה הגיע ל-$3.35, מעל התחזית של $3.24 ב-$0.11, או כ-3.4%. ההכנסות הגיעו ל-$24.84 מיליארד, מתחת לתחזית של $25.12 מיליארד ב-$0.28 מיליארד, או כ-1.1%.
גודל ההכאה ברווח היה מתון, לא דרמטי. גם חוסר ההכנסות היה קטן, מה שמרמז כי הרבעון היה ברובו בקנה אחד עם הציפיות. משקיעים מגיבים לעיתים קרובות בעוצמה רבה יותר כאשר גם ההכנסות וגם הרווח מכים את התחזיות, כך שתוצאה מעורבת עשויה להוביל לתנועה מתונה במחיר המניה, כפי שנראה כאן.
תגובת השוק
המניה ירדה ב-1.02% ל-$431.30, ירידה של $4.45 מסיום המסחר הקודם של $435.75. התנועה הייתה מתונה יחסית ומרמזת כי השוק ראה בדוח תוצאות מוצקות אך לא מספיקות להניע עלייה חזקה יותר.
המניה נסחרת הרבה מעל שפל 52 השבועות של $338.05, אך עדיין מתחת לשיא 52 השבועות של $551.75. זה ממקם את המניה בחלק האמצעי-עליון של הטווח השנתי שלה, מה שמצביע על כך שמשקיעים כבר תמחרו חלק מהשיפור של החברה.
התגובה המתונה משקפת ככל הנראה איזון בין חיובי לשלילי. מצד אחד, Aarti Industries רשמה הכנסות ו-EBITDA שיא במונחי רופי, וממשיכה להבטיח חוזים ארוכי טווח. מצד שני, ההכנסות פספסו את האומדנים במונחי דולר, החוב גדל וחלק מקווי המוצרים נותרים תחת לחץ. מתחילת השנה, המניה עלתה ב-7%, אם כי התשואה לשנה עומדת על 2.25% בלבד. מנויי InvestingPro יכולים לגשת ליותר מ-15 מדדים פיננסיים נוספים וכלי סינון מתקדמים להערכת ביצועי החברה מול עמיתיה בתעשייה.
תחזית והנחיות
ההנהלה חזרה על יעד ה-EBITDA שלה לשנת הכספים 28 של INR 1,800-2,200 קרורים, וציינה כי היא נשארת בטוחה בהשגת הטווח הזה באמצעות שלושה מנועים עיקריים: רווחי עלויות ויעילות, מינוף תפעולי מנפחים ומרג’ינים גבוהים יותר, ועלייה מהוצאות הון, בעיקר אזור IV.
החברה ציינה כי אזור IV בג’הגדיה, גוג’ראט, הוא מנוע צמיחה מרכזי ל-18-24 החודשים הבאים. השלב הראשון הופעל ב-07.09.2026, והחברה צופה כי בלוקי הכימיה הנותרים יכנסו לפעולה במהלך שנת הכספים 27. ההנהלה ציינה כי אזור IV אמור להפוך לתורם ל-EBITDA בשנת הכספים 28.
Aarti Industries הדגישה גם:
- הסכם ייצור ואספקה לטווח של למעלה מ-10 שנים עם חברת כימיקלים מיוחדים גלובלית מובילה, עם פוטנציאל הכנסות של INR 1,500 קרורים.
- מיזם משותף Augene Chemicals, שעשוי להגיע להכנסות במצב יציב של INR 300-400 קרורים.
- הוצאות הון מתוכננות לשנת הכספים 27 של INR 700-800 קרורים.
- גיוס הון של עד INR 1,000 קרורים, שמטרתו הפחתת מינוף המאזן ותמיכה בצמיחה עתידית.
דברי ההנהלה
המנכ"ל Suyog Kotecha אמר כי הרבעון הציג את ביצועי ההכנסות וה-EBITDA החזקים ביותר של החברה עד כה, וכינה זאת ראיה ל"ביצוע תפעולי חזק ומומנטום עסקי מתמשך".
הוא גם הצביע על הרקע הגלובלי, ואמר כי רציונליזציה של הכושר בסין והרחבת קשרי הסחר של הודו יוצרים "רוח גבית אטרקטיבית" ליצרני כימיקלים מיוחדים.
בנוגע להקצאת הון, אמר Kotecha כי המטרה העיקרית של החברה היא "להפחית את המינוף של המאזן שלנו, לחזק את המצב הכספי שלנו, ולבנות גמישות לטווח ארוך" לצמיחה מעבר לשנות הכספים 28 ו-29.
סיכונים ואתגרים
- לחץ על הון חוזר: מחירי חומרי גלם גבוהים הגדילו את צרכי המלאי והחוב.
- תנודתיות חומרי גלם: מחירי גופרית, מתנול ואנילין יכולים לנוע בחדות, ולהשפיע על המרג’ינים.
- חולשה ספציפית למגזר: רשת PDA מתמודדת עם עודף כושר ודמפינג, בעוד שמרג’יני הפלואורו נותרים תחת לחץ.
- סיכון ביצוע באזור IV: עיכובים בהפעלה או בעלייה לפעולה עלולים להוסיף לחץ על עלויות קבועות.
- תנודות חדות בנפט גולמי: תיקון חד עלול לפגוע בתיק האנרגיה ובערכי המלאי.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בבת-קיימא של הביצועים החזקים של החברה הקשורים לאנרגיה ובתחזית המרג’ינים לחצי השנה השני. ההנהלה ציינה כי הרבעון השני נהנה ממרג’יני זיקוק חזקים מאוד ומרווחי פיצוח בנזין-נפתה מעל $20 לחבית, אך ציינה כי החורף בדרך כלל מביא ריכוך מסוים.
שאלות נוספות התמקדו באזור IV, כאשר אנליסטים שאלו על פוטנציאל ההכנסות השיא, הוצאות ההון ועיתוי תרומת ה-EBITDA. ההנהלה ציינה כי היא צופה שהאתר החדש יתרום ל-EBITDA בשנת הכספים 28 וכי חלק גדול מעבודות ההון הקשורות יהוון עד 31.03.2027.
נושא מרכזי נוסף היה לחץ תחרותי ברשת PDA ויכולת החברה להעביר את אינפלציית חומרי הגלם. ההנהלה ציינה כי NCB נהנה ממדיניות האנטי-אינבולוציה של סין וביטול החזרי מע"מ, בעוד PDA נותרת מאותגרת על ידי עודף כושר ודמפינג סיני.
אנליסטים גם שאלו על חוזים ארוכי טווח חדשים, תיק השותפויות האסטרטגיות הגדל של החברה ותפקיד המחקר ופיתוח בתחומים כגון טיפוח אישי, טעמים וניחוחות, סוללות והגנה. ההנהלה ציינה כי היא רואה עניין נכנס חזק וצופה הסכמים נוספים כאלה לאורך זמן.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.






