Ganesha Ecosphere Limited דיווחה על צמיחה חזקה ברבעון ספטמבר, כאשר ההכנסות המאוחדות עלו ב-41.2% בהשוואה שנתית וה-EBITDA זינק ב-200% ברצף רבעוני, על רקע ביקוש יציב לפולימרים ממוחזרים ואישור חדש לדרגת מזון שהגביר את תחזית הצמיחה של החברה. החברה מסרה כי הכנסותיה המאוחדות ברבעון השני של שנת הכספים 2027 עלו ל-4.49 מיליארד רופי, בעוד שהרווח למניה עמד על 10.8. המניה נסחרה בירידה של 1.99% ועמדה על $979.6, לעומת סיום קודם של $999.5, לאחר שנסחרה בטווח של 52 שבועות בין $653.55 ל-$1,268.
נקודות מפתח
- ההכנסות המאוחדות עלו ב-21.1% מהרבעון הקודם וב-41.2% בהשוואה שנתית.
- ה-EBITDA המאוחד טיפס ל-INR 60.6 קרור, עלייה של 200% ברצף רבעוני.
- קו ה-rPET הרביעי של החברה קיבל אישור FSSAI לשימוש בדרגת מזון, מה שפותח גישה לשוק מקומי רחב יותר.
- ההנהלה העלתה את תחזית ה-EBITDA לשנת הכספים 2027 לטווח של INR 235 קרור עד INR 240 קרור, קרוב לגבול העליון של הטווח הקודם.
- השריפה בחטיבת ה-rPSF בוורנגל ממשיכה להוות גורם מעכב, עם הפסד רבעוני מוערך של 2,500 עד 3,000 טון.
ביצועי החברה
Ganesha Ecosphere ציינה כי הביקוש נותר בריא הן בפעילות הוותיקה והן בחברות הבנות, בסיוע מחירים גבוהים יותר של פולימרים ממוחזרים והיצע מצומצם בשוק. ההכנסות העצמאיות של החברה עלו ב-20.7% ברצף רבעוני וב-22% בהשוואה שנתית, ואילו נפח המכירות העצמאי עלה ל-31,800 טון לעומת 25,321 טון ברבעון הקודם.
על בסיס מאוחד, נפח המכירות עלה ל-49,382 טון מטרי לעומת 40,113 טון מטרי ברבעון הראשון של שנת הכספים 2027. ההנהלה ציינה כי החברה מוגבלת כיום יותר על ידי כושר הייצור מאשר על ידי הביקוש, כאשר לקוחות עדיין מחפשים אספקה איכותית בשוק שבו מנדטים לתכולה ממוחזרת נאכפים בהדרגה. על פי נתוני InvestingPro, החברה הייתה רווחית במהלך שנת הכספים האחרונה, אם כי היא נסחרת כעת בכפולת רווח גבוהה. משקיעים המעוניינים בתובנות מעמיקות יותר יכולים לגשת ליותר מ-5 ProTips נוספים בפלטפורמה.
החברה הוסיפה כי התעשייה נותרת תנודתית בשל תנודות חדות במחירי גרוטאות בקבוקי PET ומחירי המוצרים המוגמרים, שניהם מושפעים ממגמות מחירי הנפט הגולמי ומתחים גיאופוליטיים במזרח התיכון.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות מאוחדות: INR 4.49 מיליארד, עלייה של 21.1% ברצף רבעוני ו-41.2% בהשוואה שנתית.
- הכנסות עצמאיות: עלייה של 20.7% ברצף רבעוני ו-22% בהשוואה שנתית.
- רווח למניה: 10.8.
- EBITDA מאוחד: INR 60.6 קרור, עלייה של 200% מהרבעון הראשון של שנת הכספים 2027.
- EBITDA מאוחד לחציון הראשון של שנת הכספים 2027: INR 120.42 קרור, עלייה של 105.3% לעומת INR 58.63 קרור בתקופה המקבילה אשתקד.
- נפח מכירות מאוחד: 49,382 טון, עלייה של 23.1% ברצף רבעוני.
- נפח מכירות עצמאי: 31,800 טון, עלייה של 25.6% ברצף רבעוני.
- תזרים מזומנים תפעולי: INR 56.91 קרור בחציון הראשון של שנת הכספים 2027.
- ניצול מפעל עצמאי: כ-99%.
- ניצול rPET משולב בוורנגל: 75% עד 76%.
תוצאות מול תחזיות
החברה דיווחה על רווח למניה של 10.8 והכנסות של 4.49 מיליארד רופי. לא סופקה תחזית קונצנזוס לצד התוצאות, ולכן לא ניתן למדוד האם הכתה את התחזיות או פספסה אותן.
גם ללא השוואה פורמלית לאומדנים, הרבעון הציג עוצמה תפעולית ברורה. ההכנסות המאוחדות עלו ביותר מ-40% בהשוואה שנתית, וה-EBITDA יותר משילש את עצמו לעומת הרבעון הקודם. שיפור מסוג זה מרמז כי העסק נהנה מנפחים גבוהים יותר, תמהיל מוצרים טוב יותר וכניסה לפעילות של כושר ייצור חדש.
הקפיצה הרבעונית ב-EBITDA הייתה בולטת במיוחד. ה-EBITDA המאוחד עלה ל-INR 60.6 קרור מהרבעון הקודם, בעוד שה-EBITDA לחציון הראשון יותר מהכפיל את עצמו בהשוואה שנתית. הדבר מצביע על כך שהחברה ממירה ביקוש גבוה יותר לרווח תפעולי חזק יותר, אף שמחירי חומרי הגלם נותרים תנודתיים.
תגובת השוק
המניה עמדה על $979.6, ירידה של 1.99% מהסיום הקודם של $999.5. הירידה של כ-$19.9 למניה מרמזת על תגובה זהירה, אף לאחר רבעון שאופיין בצמיחה חזקה.
במחיר הנוכחי, המניה נמצאת כ-22.7% מתחת לשיא של 52 שבועות של $1,268 וכ-49.7% מעל לשפל של 52 שבועות של $653.55. המהלך היה מתון ולא חד, מה שעשוי להצביע על כך שמשקיעים כבר ציפו לעדכון תפעולי חזק, או שהם שקלו את יתרונות הצמיחה מול הפגיעה מאירוע השריפה ונורמליזציית המרג’ין. יצוין כי נתוני InvestingPro מראים שהחברה הניבה החזרים חזקים בחמש השנים האחרונות ושמרה על תשלומי דיבידנד במשך 17 שנים רצופות, מה שמדגיש את התחייבותה להחזרים לבעלי המניות גם בתוך אתגרים תפעוליים.
לא סופקו נתוני מחזור מסחר חריגים.
תחזית והנחיות ההנהלה
ההנהלה ציינה כי היא מצפה כעת ש-EBITDA לשנת הכספים 2027 יגיע לכ-INR 235 קרור עד INR 240 קרור, מעל לגבול התחתון של טווח INR 225 קרור עד INR 250 קרור הקודם. השדרוג משקף את השפעת אישור ה-FSSAI ותמהיל טוב יותר של מכירות בדרגת מזון בעלות ערך גבוה יותר.
החברה מצפה שנפח עצמאי רבעוני יתנרמל סביב 28,000 עד 30,000 טון לאחר תקופה של פירוק מלאי וביקוש צבור. כמו כן, היא מצפה שניצול וורנגל יעלה לכיוון 85% וניצול קו ה-rPET יגיע לכ-90% עד סוף שנת הכספים.
במבט קדימה, Ganesha Ecosphere ציינה:
- קו ה-rPET החמישי נמצא בהתקנה וצפוי להיכנס לפעילות ברבעון הרביעי של שנת הכספים 2027;
- הקו השישי צפוי להיכנס לפעילות בינואר 2027;
- כושר הייצור בוורנגל מטוּוח ל-100,000 טון עד סוף שנת הכספים 2027;
- כושר ייצור ה-rPET לטווח ארוך עשוי להגיע ל-150,000 עד 250,000 טון עד שנת הכספים 2030;
- החברה בוחנת מתקן חדש מחוץ לוורנגל, ככל הנראה בצפון הודו או באזור אחר.
ההנהלה ציינה כי היא מתכננת להכריז על תוכנית ההתרחבות הרחבה שלה במהלך הרבעון הנוכחי. למשקיעים המחפשים ניתוח מקיף, Ganesha Ecosphere נמנית על יותר מ-1,400 מניות אמריקאיות המכוסות על ידי דוחות Pro Research המפורטים של InvestingPro, הממירים נתונים פיננסיים מורכבים למודיעין ברור וניתן לפעולה באמצעות ויזואליזציות אינטואיטיביות וניתוח מומחים.
דברי ההנהלה
"אנו מאוד מעודדים מהביצועים שהושגו במחצית הראשונה של שנת הכספים 2027," אמר Yash Sharma, דירקטור ב-Ganesha Ecosphere. "יסודות הביקוש נותרים בריאים למדי."
Sharma הוסיף כי החברה "מוגבלת כעת על ידי כושר הייצור שלנו ולא על ידי ההיצע," מה שמדגיש את השקפת ההנהלה לפיה הביקוש עדיין עולה על ההיצע האיכותי הזמין.
בנוגע לתמחור וחוזים, סמנכ"ל הכספים Gopal Agarwal אמר: "85%-90% מהכושר שלנו הוא במחירים חוזיים. לכן, המרג’ין שלנו שם קבוע." הוא הוסיף כי החברה משתמשת בנוסחה המבוססת על מחירי חומרי גלם, תשואה ועלויות המרה קבועות, כאשר שינויי מחיר מועברים לקונים לאחר פיגור של חודש אחד.
ההנהלה ציינה כי אישור ה-FSSAI לקו ה-rPET הרביעי צפוי להוסיף כ-1,500 עד 2,000 טון של נפח רבעוני בדרגת מזון, לשפר את תמהיל המוצרים ולתמוך במרג’ין.
סיכונים ואתגרים
- שיבוש הקשור לשריפה: השריפה באוגוסט בחטיבת ה-rPSF בוורנגל עצרה את הפעילות וממשיכה לפגוע בנפח ובמרג’ין.
- נורמליזציית מרג’ין: ההנהלה מצפה ל-EBITDA לטווח ארוך של INR 20 עד INR 22 לק"ג, שעשוי להיות נמוך מהרמות הגבוהות הנוכחיות.
- תנודתיות חומרי גלם: מחירי גרוטאות PET ומוצרים מוגמרים נותרים רגישים מאוד לתנודות חדות במחירי הנפט הגולמי ולאירועים גיאופוליטיים.
- תחרות ואישורים חדשים: שחקנים נוספים מקבלים אישורי FSSAI, מה שעלול להגביר את ההיצע וללחוץ על התמחור לאורך זמן.
- סיכון ביצוע בהרחבה: החברה חייבת להשלים קווים חדשים ומתקנים עתידיים בלוח הזמנים כדי לעמוד ביעדי כושר הייצור שלה.
שאלות ותשובות
האנליסטים התמקדו רבות בביקוש, ניצול, תמחור והשפעת אישור ה-FSSAI החדש.
שאלה מרכזית אחת הייתה האם השוק עובר ממחסור בהיצע למחסור בביקוש. ההנהלה ציינה כי אין זה המצב. היא אמרה כי הביקוש בפועל נותר גבוה מההיצע הזמין וכי בעלי מותגים רבים טרם אימצו במלואם את רמות התכולה הממוחזרת המחויבות.
תחום נוסף שעלה היה מבנה החוזים. ההנהלה ציינה כי 85% עד 90% מתפוקת ה-rPET נמכרת במסגרת חוזים שנתיים, עם תמחור נוסחתי המעביר שינויי חומרי גלם לאחר פיגור של חודש אחד. מבנה זה, לדבריה, מסייע להגן על המרג’ין מפני תנודות חדות.
האנליסטים שאלו גם על השריפה בוורנגל. ההנהלה ציינה כי האירוע גרם להפסד רבעוני של 2,500 עד 3,000 טון ויצר פגיעה כפולה דרך אובדן EBITDA ועלויות קבועות מתמשכות.
שאלות על הרחבת כושר הייצור קיבלו תשובה ברורה: וורנגל יגיע לביקוש שיא של 100,000 טון, בעוד שצמיחה עתידית תגיע ממיקומים חדשים. ההנהלה ציינה כי היא מטוּוחת ל-150,000 טון של כושר rPET עד שנת הכספים 2028 ו-150,000 עד 250,000 טון עד שנת הכספים 2030.
השיחה נגעה גם ביחסי לקוחות וחידוש חוזים. ההנהלה ציינה כי היא בטוחה בחידוש עסקים בדצמבר ומצפה לביקוש חזק מבעלי מותגים גלובליים כגון קוקה קולה ו-Pepsi, המהווים נתח גדול מהשוק ההודי.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.






