TechnipFMC דיווחה על תוצאות חזקות מהצפוי ברבעון השלישי של 2026: רווח מתואם של $1.05 למניה והכנסות של $2.9 מיליארד, שניהם עקפו את תחזיות וול-סטריט. החברה גם העלתה את התחזית הפיננסית השנתית לגבי הכנסות תת-הים, תזרים מזומנים חופשי ו-EBITDA מתואם. אף על פי כן, המניה ירדה ב-3.22% ל-$69.10 במסחר קדם־שוק, מה שמרמז כי משקיעים שקלו את ההכאה מול לחץ עונתי צפוי ברבעון הרביעי ועיתוי כמה הזמנות גדולות.
נקודות מפתח
- EPS מתואם של $1.05 היכה את התחזית של $0.88 ב-19.3%.
- הכנסות של $2.9 מיליארד עקפו את הערכת $2.79 מיליארד ב-3.9%.
- מרג’ין EBITDA מתואם בתחום תת-הים הגיע ל-23.5%, השיא הרבעוני הגבוה ביותר בתולדות החברה.
- תזרים מזומנים חופשי הסתכם ב-$470 מיליון ברבעון, ותרם להעלאת תזרים המזומנים החופשי לתשעת החודשים הראשונים ל-$1.2 מיליארד.
- ההנהלה העלתה את התחזית הפיננסית השנתית ל-2026 להכנסות תת-הים, תזרים מזומנים חופשי ו-EBITDA מתואם.
ביצועי החברה
TechnipFMC מסרה כי השיגה תוצאות חזקות ברבעון השלישי, בזכות פעילות תת-ים מוגברת באינדונזיה ובברזיל ועלייה בהיקף עבודות השירות. סך ההכנסות עלה ל-$2.9 מיליארד, ואילו EBITDA מתואם הגיע ל-$636 מיליון, השווה למרג’ין של 22% בנטרול השפעות שער החליפין.
תחום תת-הים נותר המנוע המרכזי של התוצאות. הכנסות הסגמנט טיפסו ל-$2.6 מיליארד, עלייה של 5% לעומת הרבעון השני. EBITDA מתואם בתחום תת-הים עלה ב-6% ברצף ל-$612 מיליון, כאשר המרג’ין התרחב ל-23.5%. ההנהלה ציינה כי זהו המרג’ין הרבעוני הגבוה ביותר שהחברה רשמה אי פעם.
תחום Surface Technologies גם הוא שיפר את ביצועיו, עם הכנסות של $296 מיליון, עלייה של 7% ברצף, ו-EBITDA מתואם של $53 מיליון. החברה ציינה כי פעילות מוגברת במזרח התיכון ועבודות השלמה נוספות בצפון אמריקה תמכו בסגמנט זה.
הרבעון הציג גם יצירת מזומנים חזקה. תזרים מזומנים תפעולי הסתכם ב-$531 מיליון, הוצאות הון עמדו על $61 מיליון, ותזרים מזומנים חופשי הגיע ל-$470 מיליון. TechnipFMC סיימה את התקופה עם $1 מיליארד במזומן ומצב מזומנים נטו של $645 מיליון.
עיקרי הנתונים הפיננסיים
- הכנסות: $2.9 מיליארד, עלייה ברצף לעומת הרבעון הקודם.
- EBITDA מתואם: $636 מיליון, עם מרג’ין של 22% בנטרול השפעות שער החליפין.
- הכנסות תת-הים: $2.6 מיליארד, עלייה של 5% ברצף.
- EBITDA מתואם תת-הים: $612 מיליון, עלייה של 6% ברצף.
- מרג’ין EBITDA מתואם תת-הים: 23.5%, השיא הרבעוני הגבוה ביותר עד כה.
- הכנסות Surface Technologies: $296 מיליון, עלייה של 7% ברצף.
- EBITDA מתואם Surface Technologies: $53 מיליון, עלייה של 7% ברצף.
- תזרים מזומנים תפעולי: $531 מיליון.
- תזרים מזומנים חופשי: $470 מיליון ברבעון ו-$1.2 מיליארד בתשעת החודשים הראשונים של 2026.
- חלוקות לבעלי מניות: $340 מיליון ברבעון, מתוכם $320 מיליון ברכישות חוזרות ו-$20 מיליון בדיבידנדים.
תוצאות מול תחזיות
TechnipFMC היכתה את התחזיות הן ברווח והן בהכנסות. EPS מתואם הגיע ל-$1.05, גבוה מהתחזית של $0.88 ב-$0.17 למניה, כלומר 19.3%. ההכנסות הגיעו ל-$2.9 מיליארד, עקפו את קונצנזוס $2.79 מיליארד ב-$110 מיליון, כלומר 3.9%.
ההפתעה הגדולה יותר הייתה בצד הרווח, המצביעה על מינוף תפעולי טוב מהצפוי. ההכאה בהכנסות הייתה קטנה יותר אך עדיין מוצקה, בפרט ברבעון שההנהלה תיארה כחזק יותר ברצף הן בפעילות תת-הים והן בפעילות הפני-שטח.
התוצאה משתלבת בתבנית רחבה יותר של שיפור בהוצאה לפועל. החברה נהנית מתפוקה גבוהה יותר, ביצוע פרויקטים משופר ותמהיל עבודה טוב יותר בתחום תת-הים. ביצועי המרג’ין של הרבעון מרמזים כי מגמות אלה נמשכו. עם זאת, ירידת המניה לאחר הדוח מעידה כי משקיעים ייתכן שהביטו מעבר לכותרות ומיקדו את תשומת לבם בעונתיות בתקופה הקרובה ובקצב המרה עתידי של הזמנות.
תגובת השוק
מניית TechnipFMC נסחרה ב-$69.10, ירידה של 3.22% מסיום המסחר הקודם של $71.40. הירידה הגיעה לאחר שהחברה פרסמה את תוצאותיה לפני פתיחת השוק.
המניה נותרת מעל לשפל של 52 שבועות שעמד על $40.79 ומתחת לשיא של 52 שבועות שעמד על $80.70, ומוצבת קרוב יותר למחצית העליונה של הטווח השנתי שלה. אף על פי כן, התגובה השלילית מרמזת כי השוק לא גמל על ההכאה ברווח בדרך המקובלת.
מבחינת שווי, TechnipFMC נסחרת במכפיל רווח (P/E) של 24.9 ומכפיל PEG של 0.66, מה שמרמז כי המניה עשויה להיות מוערכת בחסר ביחס לסיכויי הצמיחה שלה בתקופה הקרובה. על פי ניתוח InvestingPro, המניה נראית מוערכת בחסר במקצת על בסיס הערכת השווי ההוגן שלה. משקיעים המעוניינים בתובנות שווי מעמיקות יותר יכולים לעיין ברשימת המניות המוערכות בחסר של InvestingPro, הכוללת ניתוח שווי הוגן מקיף עבור אלפי חברות.
תנועה מסוג זה עלולה להתרחש כאשר הציפיות כבר גבוהות. משקיעים ייתכן שהתמקדו גם בתחזית הפיננסית לרבעון הרביעי, הצופה ירידה בהכנסות תת-הים ובמרג’ין בשל גורמים עונתיים רגילים, ובהם ירידה בפעילות בים הצפוני ותחזוקת כלי שיט. ירידת המניה מרמזת כי השוק לא היה משוכנע לחלוטין שחוזקו של הרבעון יימשך לקראת סוף השנה.
תחזית פיננסית והנחיות
TechnipFMC העלתה מספר רכיבים בתחזית הפיננסית ל-2026. החברה הגדילה את תחזית הכנסות תת-הים השנתית לטווח של $9.6 מיליארד עד $9.8 מיליארד, עלייה מהציפיות הקודמות. היא גם העלתה את תחזית תזרים המזומנים החופשי השנתי לטווח של $1.45 מיליארד עד $1.55 מיליארד, והפחיתה את תחזית שיעור המס האפקטיווי ל-25% עד 27%. EBITDA מתואם כולל לחברה ל-2026 הועלה לכ-$2.22 מיליארד, בנטרול השפעות שער החליפין.
לגבי הרבעון הרביעי, ההנהלה צופה לחץ עונתי רגיל. הכנסות תת-הים צפויות לרדת בטווח של ספרה בודדת עד גבוהה ברצף, בעוד מרג’ין EBITDA מתואם תת-הים צפוי לרדת לכ-21%. Surface Technologies צפויה להיות בקנה אחד עם תוצאות הרבעון השלישי.
החברה גם סיפקה מבט ראשוני על 2027. היא צופה הכנסות תת-הים של $10.0 מיליארד עד $10.4 מיליארד ומרג’ין EBITDA מתואם של 22.5% עד 24%. בנקודת האמצע, הדבר מרמז על צמיחה של יותר מ-10% ב-EBITDA מתואם תת-הים משנה לשנה.
ההנהלה ציינה כי היא צופה לפחות $14.5 מיליארד בהזמנות תת-הים במהלך חמשת הרבעונות הבאים, החל מסוף 2026 ועד 2027. היא גם ציינה כי מרג’ינים תוספתיים בתחום תת-הים מתקרבים ל-50% ב-2027, הנתמכים באיכות צבר ההזמנות, תיעוש ותמהיל עשיר יותר של עבודות Subsea 2.0 ו-iEPCI. החברה ציינה כי iEPCI 2.0 אינו כלול בתחזית הפיננסית ועשוי לספק פוטנציאל עלייה נוסף בהמשך.
דברי ההנהלה
מנכ"ל החברה Doug Pferdehirt אמר כי החברה רואה שינוי מבני בשוק, ולא זמני. "עלייה בהזמנות תחום תת-הים כאן," אמר, והוסיף כי המומנטום אמור להביא "הרבה יותר Subsea 2.0, iEPCI והענקות ישירות" בשנה הקרובה.
הוא גם ציין כי החברה סבורה שהעלייה הנוכחית בפעילות 2027 "מסמנת את תחילתו של גל פעילות מתמשך שיימשך מעבר לסוף העשור." השקפה זו משקפת כלכלת ים פתוח חזקה יותר, חששות ביטחון אנרגטי וגישת תיק גוברת בקרב לקוחות.
מנהל הכספים הראשי Alf אמר כי שיפורי המרג’ין מונעים על ידי תפוקה ותיעוש. "כאשר התפוקה עולה, אנו מסוגלים גם להרחיב מרג’ינים," אמר, תוך שהוא מצביע על יכולת החברה להעביר הזמנות Subsea 2.0 דרך הייצור במהירות פי 2.5 לעומת מוצרים ישנים.
ההנהלה גם הדגישה כי פוטנציאל העלייה העתידי אינו משתקף במלואו בתחזית הפיננסית הנוכחית. Pferdehirt אמר כי החברה אינה מסתמכת על iEPCI 2.0 בתחזית המרג’ין שלה ל-2027, וכינה אותו "גל שלם נוסף של תרומת מרג’ין" שעוד לפנינו.
סיכונים ואתגרים
- חולשה עונתית ברבעון הרביעי עלולה ללחוץ על הכנסות ומרג’ינים בתקופה הקרובה.
- הזמנות גדולות עלולות להחליק בין 2026 ל-2027, ולגרום לתנודתיות בעיתוי ההזמנות המדווחות.
- שוק תת-הים עדיין מבוסס על פרויקטים, כך שההכנסות עלולות לנוע בצורה לא אחידה מרבעון לרבעון.
- ציפיות המשקיעים עשויות להיות גבוהות לאחר ריצה חזקה במרג’ינים ובתזרים המזומנים.
- סיכון הוצאה לפועל נותר אם פרויקטים מרכזיים יתעכבו, אף שהחברה שיפרה את ביצועי האספקה שלה.
שאלות ותשובות
אנליסטים התמקדו בעיתוי ההזמנות, התרחבות המרג’ין ועמידות מחזור הים הפתוח.
השאלות התרכזו סביב השאלה האם תחזית ההזמנות של $14.5 מיליארד בחמשת הרבעונות הבאים קשורה לתנאי מאקרו. ההנהלה ציינה כי מדובר בעיקר בנושא עיתוי ולא בהכרח בהימור מאקרו ישיר, אם כי מגמות ביטחון אנרגטי רחבות יותר משפיעות על התנהגות הלקוחות.
אנליסטים שאלו גם על יעד המרג’ין התוספתי של 50% ל-2027. ההנהלה ציינה כי הנתון משקף איכות צבר הזמנות טובה יותר, תפוקה גבוהה יותר ותמהיל עשיר יותר של Subsea 2.0, iEPCI ושירותים. היא ציינה כי ההערכה אינה כוללת את iEPCI 2.0, שנמצא עדיין בבדיקות.
נושא נוסף היה שיעור ההענקה הישירה של החברה. ההנהלה ציינה כי כ-80% מהעסקים מוענקים כעת ישירות ולא במכרז תחרותי, המשקף את אמון הלקוחות בטכנולוגיה ובתיעוד האספקה שלה.
אנליסטים גם לחצו לקבל פרטים נוספים על הביקוש האזורי. ההנהלה הצביעה על פעילות חזקה בדרום אמריקה, אפריקה, ים הצפוני, אסיה-פסיפיק ומפרץ ארה"ב, ואמרה כי השוק מתרחב ולא מתרכז באזור אחד.
מאמר זה נוצר ותורגם בתמיכת AI ונבדק על ידי עורך. לקבלת מידע נוסף, עיין בתנאים והתניות שלנו.






