| פולי טל, Investing.com |
קבוצת אקרו (TASE:ACRO) שבשליטת צחי ארבוב מפרסמת את תוצאותיה לרבעון השלישי לשנת 2022 כשהיא מדווחת על עלייה בהכנסות וברווחים, אולם גם על ירידה בהיקף המכירות שלוותה בעלייה במחיר הממוצע לדירה.
מניית אקרו יורדת 3% בבורסת ת"א אחרי פרסום הדוחות, לאחר שירדה 8% מאז הנפקתה בחודש פברואר השנה ו-18% בשלושת החודשים האחרונים. המניה נסחרת במחיר של 45.45 שקל, המשקף לחברה שווי שוק של כ-2.7 מיליארד שקל.
ההכנסות ברבעון גדלו בכ-73% והסתכמו לכ-359 מיליון שקל לעומת כ-208 מיליון שקל ברבעון המקביל. במהלך הרבעון נרשמה עלייה בשווי הוגן של נדל"ן להשקעה בהיקף של כ-42 מיליון שקל.
ההכנסות ממכירת מקרקעין ודירות גדלו פי 2.5 והסתכמו בכ-292 מיליון שקל לעומת כ-116 מיליון שקל ברבעון המקביל.
הרווח הגולמי ממכירת דירות הסתכם בכ-115 מיליון שקל לעומת כ-32 מיליון שקל ברבעון המקביל. שיעור הרווח הגולמי עמד על 39% לעומת 28% אשתקד. בנטרול הרווח הגולמי מפרויקט מד"א בסך 76 מיליון שקל, הרווח הגולמי ברבעון הסתכם לכ-39 מיליון שקל ושיעור הרווח הגולמי היה כ- 25%.
הרווח הנקי המיוחס לבעלים גדל ברבעון בכ-67% והגיע לכ-75 מיליון שקל לעומת כ-45 מיליון שקל ברבעון המקביל.
במהלך הרבעון השלישי החברה מכרה 36 יח"ד בהיקף כספי של כ-195 מיליון שקל, לעומת 56 יח"ד בהיקף כספי של כ-250 מיליון שקל ברבעון המקביל. המחיר הממוצע לדירה עלה לכ-5.4 מיליון שקל בהשוואה ל-4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל (כולל מע"מ).
בתשעת החודשים הראשונים של השנה מכרה החברה 124 יח"ד בהיקף כספי של כ-642 מיליון שקל.
נכון להיום, החברה יוזמת, מתכננת ובונה 49 פרויקטים הכוללים 7,290 יח"ד (חלק החברה האפקטיבי 4,732 יח"ד). עד שנת 2029 צפויה החברה להתחיל את בנייתן של 3,231 יח"ד (חלק החברה האפקטיבי) אשר צפויות לתרום רווח גולמי של כ-3.5 מיליארד שקל, מהם כ-1.6 מיליארד שקל בפרויקטים שתחילת הקמתם צפויה עד לסוף לשנת 2023.
בתחום הנדל"ן היזמי למשרדים מכרה החברה כ-464 מ"ר משרדים ברבעון השלישי בהיקף כספי של כ-9 מיליון שקל. בתשעת החודשים הראשונים של השנה מכרה החברה כ- 10,468 מ"ר משרדים בהיקף כספי של כ-150 מיליון שקל.
בסקטור הנדל"ן המניב גדלו ההכנסות מדמי שכירות ברבעון לכ-7.3 מיליון שקל בהשוואה לכ-5.8 מיליון שקל ברבעון המקביל, גידול של כ-26%.
החברה מחזיקה כיום ב-5 נכסים מניבים שצפויים לתרום NOI שנתי של כ-38 מיליון שקל. בנוסף, החברה נמצאת בהקמה של 6 נכסים נוספים שצפויים לתרום NOI שנתי של כ-59 מיליון שקל וכן 12 נכסים בתכנון הצפויים לתרום NOI שנתי של כ-156 מיליון שקל. (כל נתוני ה-NOI הינם חלק החברה האפקטיבי). סה"כ ה-NOI הצפוי באכלוס מלא של הפרויקטים מסתכם לכ- 253 מיליון שקל.
סך הנדל"ן להשקעה עמד בסוף הרבעון השלישי על כ-2.03 מיליארד שקל.
ההון העצמי של החברה בתום הרבעון השלישי, עמד על כ-1.9 מיליארד שקל לעומת כ-1.3 מיליארד שקל
בסוף שנת 2021 ומהווה כ-35% ביחס למאזן.
ההון המיוחס לבעלים של החברה לסוף הרבעון עמד על כ-1.6 מיליארד שקל לעומת כמיליארד שקל בסוף שנת 2021.
זיו יעקובי, מנכ"ל החברה (בצילום למעלה):
"אנו מסכמים רבעון נוסף של צמיחה בהיקף ההכנסות וברווח הנקי. אנו ממשיכים לראות ביקושים בפרויקטים של החברה, בדגש על אזורי הביקוש בת"א באזורים בהם קיים קושי בייצור מלאים. לחברה צבר פרויקטים רחב באזורים אלה אשר יתמוך בצמיחת החברה בשנים הבאות, כאשר החל משנת 2024 יכנסו לשיווק מספר פרויקטים גדולים בתל אביב-יפו. בשנה האחרונה חיזקנו משמעותית את האיתנות הפיננסית של החברה אשר מאפשרת לנו להמשיך לפעול באופן מושכל להמשך צמיחה עתידית, תוך ניצול הזדמנויות בשוק ככל שיהיו."