| חדשות Investing.com |
חברת הנדל"ן המניב מליסרון (TASE:MLSR), שבשליטת ליאורה עופר נכנסת לפעילות בתחום המגורים.
החברה דיווחה ביום חמישי על רכישת 50% מחברת אביב ייזום, המתמחה בבנייה למגורים ובהתחדשות עירונית בישראל.
החברה המשותפת בבעלות מליסרון וקבוצת אביב תתמקד בייזום ובניית פרויקטים של אלפי יחידות למכירה וכן בבנייה לצורך השכרה לטווח ארוך.
מניית מליסרון עולה בבורסת ת"א ביום חמישי בשיעור של 1.2%, זאת לאחר שמתחילת השנה נפלה 19.3% אך ב-12 החודשים האחרונים עלתה 10.6% ושווי השוק שלה עומד כעת על כ-11.3 מיליארד שקל.
החברה הנרכשת, אביב ייזום היא חברה בת בבעלות קבוצת אביב, פועלת למעלה מ-60 שנה בבניית פרויקטים של דיור באזורי הביקוש, בעיקר בגוש דן.
החברה, שמנוהלת כיום על-ידי דורון אביב כיו"ר ודפנה הרלב כמנכ"ל, תנוהל לאחר השלמת העסקה במשותף על-ידי מליסרון וקבוצת אביב, כאשר דורון אביב ישמש כיו"ר משותף ביחד עם מנכ"ל מליסרון, אופיר שריד, ודפנה הרלב תמשיך לכהן כמנכ"ל החברה המשותפת.
היקף ההשקעה של מליסרון בעסקה עומד על 600 מיליון שקל, מתוכם כ-450 מיליון שקל יוזרמו לתוך החברה המשותפת וישמשו להמשך פיתוחה וצמיחתה וכ-150 מיליון שקל ישולמו לבעלי המניות הקיימים.
אביב ייזום מחזיקה במלאי של פרויקטים בשלבי הבשלה שונים הצפויים להניב בעתיד הכנסות של למעלה מ-8 מיליארד שקל (כ-6 מיליארד שקל חלק אביב ייזום).
פעילות מליסרון בתחום המגורים באמצעות החברה המשותפת תתקיים בנוסף לפיתוח עתידי עצמאי בנכסים הקיימים של מליסרון, הכולל הקמת מאות יחידות דיור המצויות בשלבי תכנון מתקדמים המיועדות להשכרה.
רכישת אביב ייזום היא חלק מיישום תוכניתה האסטרטגית של מליסרון להיכנס לפעילויות בתחומים חדשים בעולמות הנדל"ן במטרה להביא לגיוון תיק נכסיה לצד חיזוק ושימור ליבת הפעילות של החברה בתחום המסחר והמשרדים. עסקה זו עולה בקנה אחד עם היעד שהציבה החברה ליצור מנועי צמיחה חדשים.
אופיר שריד מנכ"ל מליסרון (בצילום למעלה):
״הגדלת מלאי הדירות בישראל על-ידי ייזום מגורים והתחדשות עירונית הוא דבר מתבקש, והשילוב של היכולות המקצועיות, האיתנות הפיננסית והניסיון הרב בתחומים הקיימים של מליסרון יחד עם היכולות והמוניטין הרב שצברה אביב ייזום בתחום המגורים לאורך עשרות שנים, מהווה מכפיל כוח עבור מליסרון ויתרום לצמיחתה והמשך התפתחותה העסקית".
יו"ר קבוצת אביב, דורון אביב ומנכ"לית קבוצת אביב דפנה הרלב מסרו:
"קבוצת אביב בבעלות דורון אביב ודפנה הרלב, שמחה על שיתוף הפעולה אשר נרקם עם חברת מליסרון. עם השלמת העסקה והפרויקטים המצויים בשלבי הקמה סופיים, צפויה אביב ייזום ליהנות מקופת מזומנים של כ-650 מיליון שקל אשר תאפשר לה צמיחה משמעותית לצד יציבות ואיתנות פיננסית וזאת תוך עמידה באתגרי הבנייה הצפויים בישראל בעשור הקרוב. לאחר השלמת העסקה, קבוצת אביב תמשיך בפעילות הנדל"ן העצמאית והענפה בכל תחומי הנדל"ן האחרים בהם היא פועלת כיום בנוסף לפועלה בתחום המגורים באמצעות החברה המשותפת, אביב ייזום".
את העסקה ייצגו מטעם מליסרון עוה"ד כפיר ידגר, אורי הלר, דנה סואידמן ושרון שטראוס ממשרד גורניצקי ושות', ומטעם קבוצת אביב עוה"ד ישראל שמעונוב, יונתן רובינזון ושמרית מלמן ממשרד שמעונוב ושות' ועוה"ד עופר נועם וארז ללצ'וק, ממשרד ח. נועם ושות' עורכי דין.
רוצים לעקוב אחרי ביצועים של נכסים פיננסיים בשווקים? היכנסו לתיק ההשקעות הווירטואלי באתר או באפליקציית Investing.com והוסיפו את נייר הערך או המטבע לרשימת המעקב שלכם: https://il.investing.com/portfolio