| אור גואטה, חדשות דבר |
חדשות "דבר" בכירים בישראל, ארה"ב ואיחוד האמירויות נפגשו ביום חמישי האחרון באיחוד האמירויות כדי לדון בתכנית "היום שאחרי" בעזה, כך לפי דיווח של ברק רביד ב-Axios. בפגישה השתתפו השר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר, שליחו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן למזרח התיכון, ברט מקגרק, ושר החוץ האמירתי, עבדאלי בן זאיד, שאירח את המפגש.
יום לפני המפגש, פרסמה לנה נוסייבה, היועצת של שר החוץ האמירתי, מאמר בפייננשל טיימס בו התייחסה לתכנית היום שאחרי בעזה, וכתבה כי "כל מאמץ 'יום אחרי' חייב לשנות מהותית את מסלולו של הסכסוך השיראלי-פלסטיני לקראת הקמת מדינה פלסטינית שחיה בשלום ובביטחון עם מדינת ישראל".
לפי נוסייבה, יש לשלוח כוח משימה בינלאומי לעזה באופן מיידי, במטרה לאחד את תושבי עזה ותושבי הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון תחת רשות פלסטינית אחת. מאז מאמרה של נוסייבה ועד היום, איחוד פלסטיני נחתם בתיווך סין, ולא דרך משא ומתן עם ישראל, ארה"ב והאמירויות.
גורמים רשמיים באיחוד האמירויות אמרו לפייננשל טיימס כי הממלכה תהיה מוכנה להיות חלק מכל כוח משימה בינלאומי ולשלוח גורמים רשמיים מטעמה, כשהשתמשה בביטוי "Boots on the ground", שמרמז לחיילים.
עם זאת, לאיחוד האמירויות יש מספר תנאים לכניסה לעזה: הזמנה רשמית של הרשות הפלסטינית; הרשות הפלסטינית תבצע רפורמה משמעותית במוסדות השלטון שלה, ותאפשר בחירה של ראש ממשלה עצמאי; ישראל תצטרך לאפשר לרשות הפלסטינית למלא…