| אמיתי פרץ, חדשות דבר |
חדשות "דבר" המועצה להשכלה גבוהה אישרה אתמול (שלישי) הקמת ועדת היגוי למהלך של הפיכת מכללת תל חי לאוניברסיטה. בסוף התהליך תהפוך המכללה הצפונית לאוניברסיטת קריית שמונה, ותהיה האוניברסיטה ה-11 בישראל והראשונה באזור הגליל.
כחלק מההחלטה תאוחד המכללה עם מכון המחקר החקלאי והטכנולוגי מיגל, שפועל בפארק התעשייה תל חי ובקריית שמונה. האוניברסיטה שתוקם תיקרא אוניברסיטת קריית שמונה, וכל מבנה חדש שיוקם עבור האוניברסיטה ייבנה בשטח קריית שמונה.
ההחלטה היא המשך למהלך שהתחילה שרת החינוך לשעבר יפעת שאשא ביטון, שהקימה ועדה לבחינת הנושא. הוועדה המליצה לקדם את ההחלטה בדצמבר השנה, וכעת שר החינוך יואב קיש, שעומד בראש המל"ג קיבל את המלצתה.
ההחלטה התקבלה בשעה שלא מתקיימים לימודים בשטח מכללת תל חי עקב הלחימה בצפון, וכל הלמידה מתנהלת מרחוק. בשלב זה לא ברור האם שנת הלימודים האקדמית הבאה תיפתח במכללה, ומתי יחזרו הסטודנטים לשטחה.
נשיא המכללה, פרופ' אליעזר שליו, בירך על ההחלטה. "הבחירה לקדם את הקמת האוניברסיטה היא ניצחון לרוח, ניצחון של חברה שנכסי ההשכלה והחינוך נמצאים בראש סולם ערכיה, חברה שצופה על העתיד ומעצבת אותו באופן שיציע חינוך והשכלה מתקדמת עבור בני הגליל ועבור אזרחי המדינה כולה".
מכללת תל-חי היא מהמכללות הגדולות בישראל. כיום לומדים בה מעל 5,000 סטודנטים ב-17 מסלולים לתואר ראשון ו-17 תכניות לתואר שני בתחומי המדע והטכנולוגיה, החברה והרוח, וחינוך והוראה. המכללה…