| יניב שרון, חדשות דבר |
חדשות "דבר" יותר מ-40% מהגברים הצעירים בחברה הערבית מעשנים - כמעט פי שניים מאשר באוכלוסייה היהודית. הנתון המטריד הזה, עם ההשלכות הבריאותיות הקשות הנלוות אליו, עומד מאחורי יוזמה חדשה: שיתוף פעולה בין בית החולים רמב"ם בחיפה והמרכז הרפואי סכנין, במטרה ליצור מודעות בחברה הערבית לסכנות העישון.
ברמב"ם ובסכנין החליטו להשיק את הקמפיין במגרשי הכדורגל - מקום בו צעירים רבים מהחברה הערבית יכולים להיחשף למסרים נגד עישון.
בשבת שעברה, במהלך המשחק שהתקיים בליגת העל בין קבוצות הכדורגל סכנין ומכבי חיפה, החלה פעילות ההסברה. ילדים עם חולצות שעליהן כיתוב בערבית ובעברית: "העישון הוא גול עצמי", הסתובבו במגרש וחילקו חומרי הסברה על סכנות העישון. השחקנים וצוות השיפוט עלו לכר הדשא עם חולצות זהות. גם השילוט במגרש עסק בסכנות העישון.
מבית החולים רמב"ם נמסר: "הקמפיין הוא חלק משיתוף פעולה בין בית החולים רמב"ם, למרכז הרפואי החדש בסכנין, שאת הקמתו יזמה משפחת אבו יונס (הבעלים של קבוצת הכדורגל של סכנין). שיתוף הפעולה כולל מספר תחומים רפואיים, כשהחזון המשותף לשני המרכזים הרפואיים הוא הרעיון של הבאת מיטב הטיפול הרפואי אל הקהילה, קרוב אל הבית. השילוב בין טכנולוגיה מתקדמת שהותקנה בסכנין, ובין הידע הרפואי והניסיון הרב שמביאים רופאי רמב"ם - הוא שילוב מנצח לטובת האוכלוסייה המקומית".