| דוד טברסקי, חדשות דבר |
חדשות "דבר" יו"ר פורום קו העימות וראש מועצה אזורית מטה אשר, משה דוידוביץ', דורש לקדם את הליכי העברת התקציב ליישובי הצפון בתוכנית 'צפונה' לשיקום הצפון ולמתן מענה מיידי ליישובים המפונים.
דוידוביץ' שלח אתמול (שלישי) מכתב למנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי שלי, ובו טען שאף שעברו כבר יותר מחודש וחצי מאז אישור החלטת הממשלה לשיקום הצפון, ולמרות פניות אישיות שלו למנכ"ל שבמשרדו עתיד לקום המטה לשיקום הצפון – הוא לא קיבל שום תוכנית או התייחסות לשאלה איך ומתי יישובי הצפון יתחילו לקבל את הכספים שהובטחו להם כמענה לטווח הקצר והבינוני, הנאמדים ב-3.3 מיליארד שקלים.
מכיוון שההחלטה על תוכנית הצפון אושרה עם מקורות תקציביים, אין מניעה חוקית להתחיל להעביר את הכספים לצפון, וכל שנדרש הוא החלטות מנהלתיות של מנכ"ל המשרד והפרויקטור. "אני מודה על היחס הלבבי, אבל תושבינו ועתיד אזורנו נדרשים למעשים", כתב דוידוביץ' בעקבות סדרה של מפגשים בחודש האחרון של שלי עם ראשי רשויות הצפון, בעלי עסקים מהאזור ואנשי החברה האזרחית שנשארו לתמוך בתושבים. רוב המפגשים התקיימו מתחת לרדאר התקשורתי, ומשיחות של 'דבר' עם משתתפים ניכרה הערכה למאמציו של המנכ"ל לעזור, אך טרם הוצגו בפני התושבים תוכניות אופרטיביות ומועדים לקבלת התקציבים המיועדים.
אף שהתוכנית הממשלתית אושרה בממשלה בסוף מאי, דוידוביץ' מדגיש ששלי לא עמד בשני סעיפים מרכזיים: עדיין לא קמה ועדת שרים מיוחדת…